Ziraat Bankası'ndaki Evde Bakım Aylığı Hesabından Hesap İşletim Ücreti Alınmaması

YassaX

Üye
Üye
EVDE BAKIM AYLIKLARI İÇİN ÖNEMLİ DUYURU !!!

Önemli bir bilgi olduğu icin paylaşıyorum... Evde Bakım Maaşı Ziraat Bankasınndan Alınmaktadır.. Ziraat Bankası daha önceleri Hesaplardan Hesap İşletim Ücreti adı altında herhangi bir ücret almıyordu.. Bazı illerde alıyor olabilir... Aldığı Rakamda 3 Aylık : 15 TL ... Ancak Açılan Hesabın, Evde Bakım Maaşı yatan bir hesap olduğunu belirtirseniz , bu İşletim Ücreti Evde Bakım Maaşı yatan hesaplardan alınmayacaktır.. Ben bizzat bugun Ziraat Bankası Şubesine giderek, Operasyon Yetkilisi ile bu konuyu görüştüm ve sisteme girip 1-2 işlem yaparak, artık Evde Bakım Maaşı Hesabımızdan herhangi bir Hesap İşletim Ücreti Kesilmeyeceğini ifade etmişlerdir.. Gecmiş ay içerisinde kesilmiş olan Tutar icin maalesef geri ödeme sozkonusu değildir.. Ancak ileriki aylarda da herhangi bir kesinti olmayacaktır... DUYURULUR ....

ilyaskirmanci

Üye
Üye
bende gttigimde kesilmis olan 2 yıllık hesap isletim ücretimi aldim siz nasil alamadiniz nasil geriye dônük ödeme yapmadilar acaba il il degisiyormu bankalarin kararlari ben bu islemi bursadan yaptm ve 140 lira kesilmis olan parami hemen verdiler

YassaX

Üye
Üye
ilyaskirmanci ; Sakarya Merkez Şube ye gittim..Operasyon Yetkilisi bir bayanla gorustum.. İl İl degisiyodur cunku; siz 2 yıllık Hesap İşletim Ücreti diyorsunuz, Sakarya 'da 1 Ocak 2012 itibariyle Hesap İşletim Ücreti 30 Mart 2012 itibariyle 3 aylık 15 TL alınmaya başlanmış .. Yani sizde 2 yıldır bizde ise 4 aydır uygulaniyor .. Zaten hesapta 7,5 TL vardi , alinmiş.. Yetkili bayan Geriye Dönük ödemede yok deyince, uzatmadim.. Bundan alınmayacağı icin sıkıntı yok diye dusundum.. Tabiki de rakam fazla olmuş olsa idi, daha bir üst yetkili ile görüşebilirdim, eski bir bankacı olarak.. Ancak bu durum Evde Bakım Aylığı alan herkes icin gecerli..Hesap Sahibi, Yani Bakıcı Maaşı alan Tüm kisilerin mutlaka Hesap Açtırdıkları Ziraat Bankası Şubelerine gidip; Hesaplarının Evde Bakım Maaşı Almak için acıldığını ve Hesap İşletim Ücreti kesilmemesi icin gerekenin yapılmasını soylemeleri faydalarına olacaktır.. Saygılarımla ....

ilyaskirmanci

Üye
Üye
doğru her ilde değişik rakamlar alındığına dair duyumlar aldım ama burda zaten hata bizde hesap açtırırken biz bu maaşı yardım alacağız diye açtırdığımızı söylemiyoruz direk normal hesap açtırıyoruuz bankada bunun yardım olarak yattığını biz söylemediğiz için bilmediği için normal hesap diye haklı olarak kesinti yapıyor o yüzden bizim yapmamız gereken hesap açılırken başta bu durumu belirtmek diğer kesinti yapılan arkadaşlar için geçen paylaşımda bulunmuştum kesintisi olan arkadaşlar bu yolu denesin çünkü yasal değil... saygılarımla...
http://engelliler.gen.tr/f43/bankalarin-aldigi-hesap-isletim-ucreti-yasalmi-13411/

HAK AŞIĞI

Üye
Üye
ilyas bey bende bursadayım bugün gittim bankaya banada ödeme yapmaDILAR siz hangi şübeye gitiniz acaba benden 5 yıldır kesiyorlar

HAK AŞIĞI

Üye
Üye
ben garajlar şübesinde hesap açmıştım oraya gittim .acaba senin gitiğin şübeye gitsem olurmu

ilyaskirmanci

Üye
Üye
inşallah olur diye umut ediyorum çünkü olmaması için bir neden göremiyorum çok iyi karşıladılar hemen hesabıma geçti param bi dene derim

haykolik

Üye
Üye
ben şahsen adana yüregir ziraat bankası şubesine gittim böyle birşey yok dediler sosyal hizmetler bizim işimize karışamaz dediler memur arkadaşlar bu hesap kesim ücreti yasalmış

sunayca

Üye
Üye
ben bugün banka ile görüştüm.Bundan sonra hesap işletim ücreti alınmayacak ama geriye dönük ödeme de yapılamayacağını söylediler.Ama gene de merkez şubeye bir yazı göndererek ödeme yapılma ihtimali olup olmayacağını soracaklar..

R

rahim

Guest
ben bugün banka ile görüştüm.Bundan sonra hesap işletim ücreti alınmayacak ama geriye dönük ödeme de yapılamayacağını söylediler.Ama gene de merkez şubeye bir yazı göndererek ödeme yapılma ihtimali olup olmayacağını soracaklar..
sonuç ne oldu belirtirmisiniz.

flowers001

Üye
Üye
slmlr ben mersinde oturmaktayım bugun ziraat bankasına gittim bu hesabın evde bakım parası için oldunu söledim bu hesaptan hesap işletim ücretinin kesildiğini ve bu kesilen paraları geriye dönuk olarak ödenmesini ayrıca bundan sonrada kesilmemesini söledim aldığım yanıtsa geriye dönük hesap işletim ücretinin ödenmıyeceğini ve bundan snrada kesilmeye devam edileceğini söledilr ben evde bakım parası olduğunu söleyıncede bu hesabı sgk açmamışki şahıs açmış olduğu için hesap işletim ücretinin kesileceğini sölediler

flowers001

Üye
Üye
Bundan sonra hesap işletim ücretinin kesilmemesi için ne yapabilirim yardimci olursaniz sevinirim ziraat bankasi kesileceğini söledi ne yapabilirim

YassaX

Üye
Üye
flowers001; konustugun kisi Gise Görevlisimiydi .. Bayag bir ilgisiz ve bilgisiz oldugu kesin.. SGK nin Evde Bakım Maaşı ile Ne alakası var. Sizde Soyleseydiniz yaa ; Bu paraları SGK degil; SHÇEK ( Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ) hesaplara yatırıyor diye.. Ayrıca şunu da soyleseydiniz; Evde Bakım Maaşlarının hesapları şu şekilde açılıyor : Eve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yetkilileri geliyor ve Evde Bakım Maaşı verilmesine karar verilince; Evde Bakım Maaşı alacak kişiye Ziraat Bankasını gidip hesap açılması gerektiği ifade ediliyor ... Siz bu soylediklerimi; Ziraat Bankasında ; Gişe Yetkili Memurların bağlı bulunduğu Operasyon Şefleri ile görüşmeniz daha faydali olacaktir.. Ayrıca Geriye Dönük hesap işletim ücreti vermeyebilirler ancak bundan sonra kesilmemesi adına bir işlem yapılıyor hesabınızla ilgili olarak ve bundan sonra kesilmiyor .. Diğer illerde de bu sekilde olduğunu ifade edin.. Ayrıca bundan da sonuc alamassaniz tavsiyem; Evde Bakım Maaşı bağlanan Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne giderek durumu izah edin Ziraat Bankasının diğer illerdeki Şubelerinde ; bir işlem yapılarak Evde Bakım Maaşı yatan hesaplardan bundan sonra Hesap İşletim Ücreti alınmıyormuş, bu konuda yardımcı olur musunuz dersiniz.. Ancak öncelikle ; dediğim Ziraat Bankasindaki Yetkili Kişiye yukarıda yazdıklarımı ifade etmelisiniz ... Sakarya Ziraat Bankası Merkez Şubesi örneğini verebilirsiniz.. Ben bizzat kendim yetkili vasıtasıyla bu işlemi yaptım.. Geriye donuk kesilen tutarı alamadık ancak bundan sonra kesilmeyeceği ifade edildi ...

flowers001

Üye
Üye
özürdilerim orda ben sgk yanlışlıkla yazdım banka çalışanı shçek açmamışki bu hesabı şahıs açmış olduğu için hesap işletim ücreti alınır dedi sizin de yazdığınız gibi eve gelip ziraat bankasına hesap açtırmamızı isteyen shçek dememe rağmen kesmeye devam edeceklerini sölediler hesap işletim ücretini

YassaX

Üye
Üye
flowers001; anlıyorum .. Tekraren soyluyorum; ust mesajımda yazdığım yorumları dikkatle okuyun ve yetkili bir kisi ile tekrar görüsün.. Eğer gorustugunuz kisi yetkili biri ise ( Gişe Memurlarını Kastetmiyorum ) o zaman şunu ifade edin.. Tum illerde SHÇEK aileyi kontrole gidiyor ve Evde Bakım Maaşı Bağlanmasına karar verirse; Evde Bakım Maaşı alacak kişi Şahıs Olarak hesabını açsın diyor .. SHÇEK hesabı kendi acmiyor.. Sakarya Ziraat Bankası Merkez Şubesinde uygulama boyle olduğunu soyleyin.. Gerkekirse arasinlar şubeyi sorsunlar uygulama nasil.. ya da Genel Mudurluklerini arasinlar sorsunlar.. Ben sorduğumda 3 aylık hesap işletim Ücreti 15 TL imiş.. Hesapta bulursa kesiyor.. O zaman size şoyle bir tavsiye .. Maaş yatınca ATM den cekmeyin, şubeye giderek Küsüratına kadar kesin.. Hesap işletim kesim donemleri , 3 - 6- 9 - 12 aylarında.. Mart - Haziran - Eylül - Aralık Bu ayların son gunleri civarında hesapta para bulursa kesiyor.. Ona gore önlem alin.. Şube ile sorunu cozemiyorsanız Ziraat Bankası Genel Müdürlüğünü arayın ya da mail atın .. Hakkınızı Arayın... Saygılarımla ...

husambulut

Üye
Üye
flowers001; anlıyorum .. Tekraren soyluyorum; ust mesajımda yazdığım yorumları dikkatle okuyun ve yetkili bir kisi ile tekrar görüsün.. Eğer gorustugunuz kisi yetkili biri ise ( Gişe Memurlarını Kastetmiyorum ) o zaman şunu ifade edin.. Tum illerde SHÇEK aileyi kontrole gidiyor ve Evde Bakım Maaşı Bağlanmasına karar verirse; Evde Bakım Maaşı alacak kişi Şahıs Olarak hesabını açsın diyor .. SHÇEK hesabı kendi acmiyor.. Sakarya Ziraat Bankası Merkez Şubesinde uygulama boyle olduğunu soyleyin.. Gerkekirse arasinlar şubeyi sorsunlar uygulama nasil.. ya da Genel Mudurluklerini arasinlar sorsunlar.. Ben sorduğumda 3 aylık hesap işletim Ücreti 15 TL imiş.. Hesapta bulursa kesiyor.. O zaman size şoyle bir tavsiye .. Maaş yatınca ATM den cekmeyin, şubeye giderek Küsüratına kadar kesin.. Hesap işletim kesim donemleri , 3 - 6- 9 - 12 aylarında.. Mart - Haziran - Eylül - Aralık Bu ayların son gunleri civarında hesapta para bulursa kesiyor.. Ona gore önlem alin.. Şube ile sorunu cozemiyorsanız Ziraat Bankası Genel Müdürlüğünü arayın ya da mail atın .. Hakkınızı Arayın... Saygılarımla ...

Kızım engelli olduğu için sosyal hizmetlerden evde bakım maaşı almaktayım.Devletimizin yatırmış olduğu bu yardım parasından bankanızın hesap işletim ücreti adı altında kesinti yapması hiç de hoş karşılanacak bir durum değildir.Bu nedenle hesabımdan kesilen paranın iadesini ve bundan sonrada kesinti yapılmamasını rica ederim. Aksi durumda bu şikayetimi tüketici hakları hakem heyetine taşımakla kalmayıp tüm elektronik ve sanal ortamda paylaşacağımı dile getirerek durumun düzeltilmesini istiyorum.

Arkadaşlar bu ve buna benzer bir metni Ziraat Bankasının ana sayfasından T.C. Ziraat Bankası A.Ş. - İletişim Hattı

link verdim dile getirirseniz eminim durum çözülür.

flowers001

Üye
Üye
ziraat bankasındn hesap işletim ücreti alınmaması

çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için yazdığınız gibi isteğimi yazdım bakalım sonuç ne olacak sağlıcakla kalın

flowers001

Üye
Üye
bankaya gittim kesilmiş olan hesap işletim ücretinin geriye dönük olarak ödenmesini ve bundan sonrada alınmamasını istediğimi söledim banka çalışanı ise mümkün olmadığını söledi bende ziraat bankası sayfasından genel müdürlüğe mail attım ordanda cevap alamadım evde bakım maaşı aldığım şubeye dilekce yazdım geriye dönük ödeme yaptılar yalnız 1 kesilmiş olan hesap işletim ücretini oda 15 tl sizlere tavsiyem zorluk çıkarıyorlarsa maaş aldığınız bankaya dilekce yazıp verin sorununuz çözülecek benim çözüldü sağlıcakla kalın

sunayca

Üye
Üye
Açtırdığım hesabı evde bakım parası için kullandığımı söyledim.hatta gişedeki görevli müdür yardımcısı ile görüşmemi ve neler yapmam gerektiğini söyleyerek bir nevi yönlendirmede bulundu.Bundan sonra kesilme olmayacağı ama geriye dönük ödemenin zor olacağını söyledi.Bakacağız kesilme olacak mı diye..

Tekerlekli Sandalye