Ziraat Bankası'ndaki Evde Bakım Aylığı Hesabından Hesap İşletim Ücreti Alınmaması

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Arkadaşlar, otomatik ödeme talimatı yapılan hesaplardan "hesap işletim ücreti" kesintisi yapılmıyor. Bunu teyit etmek için bulunduğunuz ildeki banka yetkilileriyle görüşün.

cilginpalet

Üye
Üye
evt halil arkadaşın dediği son noktadır dğer her yorum ve bilgi şubeden şubeye değişmektedir kesilmeyecek diyenlere bende bizzat konuştum memurlarla hatta 30 tl geriye dönük paramıda aldım ancak tekrar kesilmeme diye birşey yok genel merkezle alakalı birşey tek çara otomatik 2 fatura ödenince olay bitiyor diğer tüm yorum ve bilgi,ler şubeden şubeye değişmektedir

rucak88

Üye
Üye
bende 2 gün önce sikayette bulundum internet sitelerinden bugun aradılar paranızı hesabınıza yatırdık cekebilirsiniz... dediler

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Arkadaşlar,

Maalesef bankalar hesap işletim ücreti,kart yenileme ücreti, hesap özeti ücreti, ek kart ücreti, nakit çekme ücreti, kredi kartı aidat ücreti gibi komisyonlar almaktadır. Bankalar sizler için yapacağı hiç bir işlemi komisyonsuz yani ücret almadan gerçekleştirmezler. Bunlara eft, havale, dosya masrafı, sigorta masrafları vs vs dahildir. Ancak bankaların bir çoğunda farklı uygulamalar mevcuttur. Finansbankta en az 2 otomatik ödeme fatura talimatı veren müşteriden hesap işletim ücreti alınmaması ya da en az 4 fatura ödeme talimatına müşterinin yapacağı işlemlerden ( internet bankacılığı vs. eft , havale ücreti alınmaması gibi ) 0 komisyon alınması gibi.

Her bankanın uygulamadaki farklılıkları bankacılık sektöründeki kıyasıya rekabetten kaynaklanmaktadır. BDDK bu konuya müdahale etmektedir fakat sizler bankanızla yapacağınız işlemler öncesinde bu konuyu yani hesabınızdan hesap işletim ücretinin kesilmemesi talebinizi ve diğer işlemler için ne kadar ücret kesileceği konusunu özellikle şube müdürü ya da bireysel müşteri hizmetleri yetkilisiyle gerçekleştireceğiniz sözlü iletişim sayesinde tatlıya bağlayabilirsiniz.

Bankacılıkta esas müşteri memnuniyetidir ve müşteri her zaman haklıdır fakat bu konuda sizlerin suskun kalması bu şekilde istenmeyen sonuçlara yolaçabileceğinden işin en başından sıkı tutmalı ve çalışacağınız bankanızla birlikte anlaşmaya varmanızdır.

Hesaplarınızdaki mevduat banka güvencesinde olmakla birlikte sizin iradenizle o bankaya yatırılmış olup sizlerin bu konularda daha girişken olmanızı ve haklarınızı sonuna kadar aramanızı tavsiye edebilirim.

star trek

Üye
Üye
En son hesapda 500 tl bulundurduğunuz zaman hsp işl. ücreti alınmıyordu.

Lakin maaş tanımlı hesaplarda hiç bir banka hsp işl. ücreti almaz. Almaması lazım.
Burda alıyorlarsa başka bankayla çalışın.

star trek

Üye
Üye
Ben hakkımı sonuna kadar ararım diyenler için Hesap İşletim Ücreti ve Kredi Kartı Aidatı Geri Alma Yolları | Celal Karaman online mp3 dinle müzik dinle indir Güncel Blog

Not: Kesin bir garanti veremem ama denemeye değer olduğunu düşünüyorum bu yüzden ben denerim diyen arkadaşlar hangi işlemleri yapacaklarını bu linkten öğrenebilirler ...

Bankalardan bişey alamazsınız. Çok param uçtu hemen işl ücretini çalıyor namuzsuzlar.
Öyle az paralarda değil. 70 tl falan hemen çekiyorlar. Yatırmaya görün.
Biyerden atıyorum. Para bekliyorsunuz. Gittiniz hesap açtırdınız. Oraya havale/eft yaptılar paranıza bi bakıyorsunuz.
70-80 tl si uçmuş.
Böyle insafsızlıkmı olur?
Bi kere kesintinin adı saçmalık. işletim ücreti. İşlettiysen senin para vermen lazım...
Saçmalıklar ülkesiyiz. Afedersiniz hukuksuzluklar/haksızlıklar tabiri daha uygun olur.

artemur

Üye
Üye
maalesef banada aynı turden bır cevap verılmıs bu zıraat bankası kısılere goremı ıslem yapıyor acaba.. gonderılen cevap su sekılde..

lgi: 18.08.2012 ve 5555_BYS12032505 sayılı bildiriminiz.

İlgide belirtilen şikayetiniz ile ilgili olarak yapılan değerlendirme sonucunda,

Hesap İşletim Ücreti (H.İ.Ü.) TL/YP vadesiz mevduat hesapları aracılığı ile sunulan fiyatlandırılmamış hizmetlerin bedeli ve operasyonel işlem maliyetlerinin karşılığı olarak tahsil edilen masraf tutarıdır. Bankacılık sektöründe uzun süredir uygulanmakta olan Hesap İşletim Ücreti Bankamızda da 31.03.2006 tarihinde hayata geçirilmiştir. Kapsam dışında bırakılan hesaplar (maaş ödemesi yapılan hesaplar, otomatik/düzenli ödeme talimatı verilmiş olup son bir yıl içerisinde talimata konu en az bir adet ödeme gerçekleşmiş olan hesaplar) ayrık olmak üzere üç ayda bir (Mart, Haziran, Eylül, Aralık ay sonlarında) tahsil edilen H.İ.Ü. 3 aylık vadesiz mevduat hesap ortalaması 550.-TL den düşük olan TL hesaplardan üç ayda bir BSMV dahil 15.-TL, 3 aylık vadesiz mevduat hesap ortalaması 300.-USD den düşük olan YP hesaplardan üç ayda bir BSMV dahil 7,5 USD olarak tahsil edilmektedir.

Bankacılık hizmetleri karşılığı tahsil edilen ücret/komisyonlar ile ilgili olarak müşterilerimize internet sitemiz (T.C. Ziraat Bankası A.Ş.), Şubelere asılan afişler ve ücret komisyon tabloları aracılığı ile bilgi verilmektedir. Tahsil edilen hesap işletim ücretlerinin iade edilmesi mümkün bulunmamaktadır.

Konuyu bilgilerinize sunar, esenlikler dileriz.

Saygılarımızla
T.C. ZİRAAT BANKASI

arkadaslar bankadan gelen bu maıle cevap olarak yenı bır maıl gonderdım son gonderdıgım maıle gelen cevap su sekıldedır....

İlgi: 08.11.2012 ve 5555_BYS12059125 sayılı bildiriminiz.

İlgide belirtilen şikayetiniz ile ilgili olarak yapılan değerlendirme sonucunda,

Müşteri odaklı hizmet anlayışı çerçevesinde, siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak üzere, talebiniz işleme alınmış, ilgili Şube yöneticisine bildirilmiş olup, tarafınıza konuya ilişkin en kısa sürede dönüş yapılacaktır.

Konuyu bilgilerinize sunar, esenlikler dileriz.

Saygılarımızla
T.C. ZİRAAT BANKASI

subeden cevap geldıgı takdırde tekrardan burada paylasacagım..

tuğba34

Üye
Üye
valla uykumu kaçırdı bu olay bizdende 30 tl kesildi bu ay her ay hesaptan çekilen 8 9 onları saymıyorum bile bu durum bayağı bir canımı sıktı vermiş olduğunuz linke mail attım ve geri bildirim olarak bu geldi doğrumu yaptım bilmiyorum bilgilendirirseniz sevinirm saygılar...

Sn......

12.11.2012 tarihinde Bankamıza ulaşan bildiriminiz mevcuttur. İletiniz Bankamızca değerlendirilecek ve en kısa sürede sonuçlandırılarak tarafınıza bilgi verilecektir. Bilgilerinize sunar, Bankamız ürün ve hizmetlerine göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,
T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Gerekeni yapmışsınız. Gelen cevabıda buraya aktarın lütfen.

tuğba34

Üye
Üye
bilgi için teşekkürler olumlu yada olumsuz cevap geldiği takdirde sizlerle paylaşıcam hayırlı günler...

kadirekinci

Üye
Üye
Ziraat bankasına gittik, öyle bir şey yok diyorlar.
Başka bankaya yatırılması için SHÇEK'e gittik yine oradada azarlamadıkları kaldı, Ziraat bankası hariç yatıramıyorlarmış.!

Tekerlekli Sandalye