Ortopedik engelli kimler var?

engelli_eskisehir

Üye
Üye
sitede benden başka (doğuştan) ortopedik engelli var mı?
benim sol elimin parmakları yok ama iki eli olan birçok kişiden daha hızlı klavye kullanabiliyorum :D

Moderatörün son düzenlenenleri:

fly_fly

Üye
Üye
merhaba
skleroderma rahatsızlığı sebebiyle ben de ortopedik engelliyim.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Merhaba,

Kalça kireçlenmesi nedeniyle ben de ortopedik engelliyim. Yürümekte zorluk çekiyorum.

ibo38

Üye
Üye
merhaba arkadaşlar ben hastalığım ortoopedik olarak(morquio sendromu)

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Merhaba Güz Gülleri,

Öncelikle çok geçmiş olsun. Benim de bileteral kalça kireçlenmesi, bileteral diz kireçlenmesi, bel fıtığı, boyun fıtığı olarak geçiyor. Aynı hastalık grubundayız ben ameliyat olmadım en sonunda olucam ama direniyorum işte şimdilik ne kadar geç o kadar iyi...ameliyatlardan ödüm kopuyor ve artık daha fazla ağrı da çekmek istemiyorum aslında ama işte.....

ahmet bayazit

Üye
Üye
Ya arkadaslar ameliyat olma sansiniz vae ve olmuyorsunuZ. Ben hem ortopedi hem nurolojik engelliyim ameliyat bir umut dediler vw ameliyatin tehlikeli oldugunuda aoylediler bunlara ragmen ameliyat oldum ama nafile. Ameliyattan sonra 8 gun komada yattim o ayri :) eger ciddi oranda duzelme. Ve agrilarini azaliyor ise ameliyati tavsiye ederim. Allah hepine acil sifa versin cektigimiZ acilari insallah ahiretin kefareti olur

G

güz gülleri

Guest
Merhaba Güz Gülleri,

Öncelikle çok geçmiş olsun. Benim de bileteral kalça kireçlenmesi, bileteral diz kireçlenmesi, bel fıtığı, boyun fıtığı olarak geçiyor. Aynı hastalık grubundayız ben ameliyat olmadım en sonunda olucam ama direniyorum işte şimdilik ne kadar geç o kadar iyi...ameliyatlardan ödüm kopuyor ve artık daha fazla ağrı da çekmek istemiyorum aslında ama işte.....

bende öyle .geçen gün bir kalça protez ameliyatı izledim.moralim bozuldu:)

Sevda_Mevsimi

Üye
Üye
gazoz ağacı merhaba benimde kalçada kireçleme var sizin sonradanmı oldu tedavisi varmı neler yapabiliriz

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Sevda_Mevsimi,

Benim sonradan oldu, sizi bilmiyorum ama benim tek tedavi seçeneğim protez ameliyatı olmam gerektiği...Ağrı kesiciler, kas gevşeticilerle idare etmeye çalışıyorum ama nereye kadar daha dayanabilirim bilemiyorum...Hareket kısıtlılığım oldukça fazla ama beni ürküten asla ameliyat değil de sonrası...hastane ve o tedavi süreci...bir gün biliyorum canıma tak edecek ve hastaneye kendi isteğimle gidip yatacağım ama şu aralar değil...dayanabildiğim sürece değil...

Sağlıcakla kalın,

G

güz gülleri

Guest
Gazoz ağacı: termale felan gitmezmisin.
bana çok iyi geliyor.bide masaj yaptırıyorum:) deme gitsin:D

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Sevgili güz gülleri,

Rumuzun çok güzel aynı senin yüreğin gibi :) ama bitanesi ben de eklem romatizması ve kalp ritm bozukluğu da var maalesef sıcak iyi gelmiyor :( ah tek çarem ameliyatlar serisi ama en son noktada yani şu an hiç hastaneye yatasım yok :) canıma tak dediği zaman gideceğim son çarem bu :)

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Sevgili ortopedik engelli arkadaşlarım,

Özellikle kalça ve diz protez ameliyatlarını internetten izlememenizi tavsiye ederim. Bunun hiç bir faydası yok inanın ve korkutucu olmaktan öte bir yanı yok yani :(

Hepinize ağrısız günler diliyorum. Bu arada uzun zamandır keşfettiğim en büyük mucize hatta ilaç mı desem doğal ağrı kesicimi desem mutluluk ağrılara çok iyi geliyor :) çok mutlu olduğunuz anlarda acı hissetmiyorsunuz :)

Özellikle bekar olanlar aşk da doğal bir ilaç. Aşık olmaktan korkmayın ve aşkınızı doya doya yaşamaktan da :) aşkın bir çok hastalığa iyi geldiği de bilimsel bir gerçek. Benden söylemesi :)

G

güz gülleri

Guest
Sevgili güz gülleri,

Rumuzun çok güzel aynı senin yüreğin gibi :) ama bitanesi ben de eklem romatizması ve kalp ritm bozukluğu da var maalesef sıcak iyi gelmiyor :( ah tek çarem ameliyatlar serisi ama en son noktada yani şu an hiç hastaneye yatasım yok :) canıma tak dediği zaman gideceğim son çarem bu :)

rabbim en hayırlısını en uygun zamanda nasip eder inşallah. güzel düşüncelerin için teşekkür ederim güzel düşünen güzel görür.sende çok iyisin bunu görebiliyorum:)

G

güz gülleri

Guest
Sevgili ortopedik engelli arkadaşlarım,

Özellikle kalça ve diz protez ameliyatlarını internetten izlememenizi tavsiye ederim. Bunun hiç bir faydası yok inanın ve korkutucu olmaktan öte bir yanı yok yani :(

Hepinize ağrısız günler diliyorum. Bu arada uzun zamandır keşfettiğim en büyük mucize hatta ilaç mı desem doğal ağrı kesicimi desem mutluluk ağrılara çok iyi geliyor :) çok mutlu olduğunuz anlarda acı hissetmiyorsunuz :)

Özellikle bekar olanlar aşk da doğal bir ilaç. Aşık olmaktan korkmayın ve aşkınızı doya doya yaşamaktan da :) aşkın bir çok hastalığa iyi geldiği de bilimsel bir gerçek. Benden söylemesi :)

aşık olmak istiyorummmm:):)
şifa niyetine:) başka düşüncem varsa ne olimm):):

Sevda_Mevsimi

Üye
Üye
Selam Sevda_Mevsimi,

Benim sonradan oldu, sizi bilmiyorum ama benim tek tedavi seçeneğim protez ameliyatı olmam gerektiği...Ağrı kesiciler, kas gevşeticilerle idare etmeye çalışıyorum ama nereye kadar daha dayanabilirim bilemiyorum...Hareket kısıtlılığım oldukça fazla ama beni ürküten asla ameliyat değil de sonrası...hastane ve o tedavi süreci...bir gün biliyorum canıma tak edecek ve hastaneye kendi isteğimle gidip yatacağım ama şu aralar değil...dayanabildiğim sürece değil...

Sağlıcakla kalın,

merhaba benimde diğer bacağımın tedavi esnasında yürümediğim için sonradan oldu fizik tedavi çok gördüm artık dayanamıyorum fizikteki ağrılara benimde hareket kısıklığı çok :(( rabbim yar ve yardımcımız olsun ini biz ve bizim gibi tüm kardeşlerimizin :(

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Güz gülleri ve sevda mevsimi,

Arkadaşlar siz bana bakmayın yani sizin ameliyat olmanız gerekiyorsa olun ben çok fazla hastanede yaşadım yani benim nedenlerim de çok farklı, korkularım da benim planlarım da yani sizlere kötü örnek olmak istemiyorum bu yüzden kendi kararınızı kendiniz doktorunuzla birlikte verin lütfen. Ben dayanamadığım anda gidicem zaten gözüm kapalı ama o son noktada...

Ayrıca size moral olsun diye değil gerçekten de protez ameliyatı olup çok sağlıklı, ağrısız yürüyen hatta koşmayı deneyen kişiler mevcut:) doktorunuzdan rica edin yaptığı ameliyat sonrası hastalarla görüşün lütfen gerçekten o an birden ameliyata karar verebilirsiniz :) Ben bu kış öyle bir deneyim yaşadım da :) çantamı bile hazırladım ama sonra caydım yine :)

Sevda_Mevsimi

Üye
Üye
bende çok hastanede kaldım hatta hiç çıkmadan 7 ay yattım ve sonunda bacağımı kaybettim artık herşeyden kaçar ve korkar oldum

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Sevda Mevsimi,

Hastaneleri bilirsin o zaman insan ne kadar da kaçsa da bir gün yolumuz yine düşecek oysa ama mümkün olduğunca geç uğrayalım o zaman. Ne dersin?

ankiloz

Üye
Üye
ankilozan spondilit ne kadar ortopediktir bilemem ama kas iskelet sistemimde %79 oranında hareket kısıtlılığı mevcut.. buna omurgalar, omuzlar, bel-boyun, sakroiliak eklemlerim, diz ve ayak bileklerim dahil.. hastalık devam edecek gibi duruyor.. ilerde seronegatif artropati olmasını bekliyorum.. :))

Tekerlekli Sandalye