Ortopedik engelli kimler var?

huznun

Üye
Üye
sevda beni cok etkiledin yazdıkların ile iyiki buraya üye oldum

Hatun

Üye
Üye
Sagol huznun.

Bu sitede 'hosgeldin' demek adedi yok gibi, ama ben size hosgeldiniz derim....

Bazi insanlarin sizin gibi cok aci hayatlari var bunun icin Allah'a inancim kalmadi.

Lutfen, yasinizi ve bay veya bayan oldugunuzu soylermisiniz? Sizi biraz daha iyi bilebilrsem size daha iyi anlayabilirim.

Bircok arkadaslar burada benim gibi, bizim durumumuz gecmiyecek onun icin "gecmis oldun" diyemiyorum ama size ve herkeses sabir ve sevgiler dilerim; Hayatta bircok sevilecek kimseler ve dogal var.

Hatun

Üye
Üye
Hos Geldin sozlerini isitmek icin Tanisma Bolumu oldugunu yeni ogrendim, belki "Burada 'hos geldin' adeti yok " demesseydim ...):

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
sevda beni cok etkiledin yazdıkların ile iyiki buraya üye oldum

Selam huznun,

Sevda ve diğerleri...ben de çok etkilenmiştim ilk okuduğumda hoş hala siteye her girişimde etkileniyorum elimde değil hala ilk gün kü gibi engelliler.gen.tr ye olan manevi aşkım devam ediyor ama o akşamdan sonra Sevdayla hiç yazışamadık bilmiyorum nedenini bazen insan geçmişte yaşadığı acıları yeniden hatırlamak istemez belki bu yüzden olabilir :(

Üyeliğiniz hayırlı, uğurlu olsun...

HOŞGELDİNİZ aramıza...

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Sagol huznun.

Bu sitede 'hosgeldin' demek adedi yok gibi, ama ben size hosgeldiniz derim....

Bazi insanlarin sizin gibi cok aci hayatlari var bunun icin Allah'a inancim kalmadi.

Lutfen, yasinizi ve bay veya bayan oldugunuzu soylermisiniz? Sizi biraz daha iyi bilebilrsem size daha iyi anlayabilirim.

Bircok arkadaslar burada benim gibi, bizim durumumuz gecmiyecek onun icin "gecmis oldun" diyemiyorum ama size ve herkeses sabir ve sevgiler dilerim; Hayatta bircok sevilecek kimseler ve dogal var.

İşte samimiyet bu!
İşte içtenlik böyle bir şey! Bu sitede her üyenin bir geçmişi var ve her insan kendi yaşam acılarıyla bir hayat öyküsüdür ve inanın herkesin bir hayatı olduğu gibi bana göre her hayatta bir başyapıttır ama burada dikkatimi çeken sizin Allah'a olan inancım kalmadı sözleriniz. İçinizden geldiği için yazdığınız ve paylaştığınız için ayrıca çok teşekkür ederim keşke herkes sizin gibi yüreğini dışa vurabilse ve kendi gibi olabilse.

Bu cümleyi yazabilmek bile inanın başlıbaşına bir cesaret gerektirir ki ama güzel olan tarafı :) yaradana olan saygınızın ve sevginizin devam ediyor oluşu bilmem farkında mısınız?

Bu site adı ters adlandırılmış olsa da bence engellilerin engelsiz dünyalarının paylaşıldığı bir site. Kesinlikle sizi dini düşüncenizden dolayı kimse yadırgayamaz, kınayamaz, eleştiremez. Din yaradan ile kul arasında tıpkı ibadet gibi gizli, yasaklı bir aşkın ilahi olarak yaşanması kadar kendince mahrem sayılması gereken bir konudur.

Aslında bu cümleyi paylaşmanız beni neden mutlu etti biliyor musunuz? insanların din kisvesi altına saklanarak , geçici yaşamdan kendilerine sağlayacakları menfaatleri uğruna yaptığı göstermelik ibadetlerini bu kadar rahatça sergilediği bir ortamda dinin gerçek anlamını ve samimiyetin insana özgü ifadesinin hiçbir yerde bu kadar alenen görebilmem yada okuyabilmem mümkün olmuyor diyelim.

Yazdıkça yazasım gelir o yüzden yeniden HOŞGELDİNİZ diyorum ve üyeliğinizin uzun ömürlü olması dileklerimle...

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Hos Geldin sozlerini isitmek icin Tanisma Bolumu oldugunu yeni ogrendim, belki "Burada 'hos geldin' adeti yok " demesseydim ...):

:) bedavaya satınaldığımız önyargılarımız

İncir Reçeli filminin unutulmaz cümlelerinden birisi ve sizinde bizler gibi hiç para vermeden sahip olduğumuz önyargılarımızdan biri ama olsun demek ki tanışmak böyle yaşanacaktı.

HOŞGELDİNİZ aramıza :)

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
hatun hanım gecmiş olsun ben bu hayatta herşeyimi kaybettim annemi babamı kardeşlerimi en sonundada sağlığımı allah hepimize sabırlar versın hayırlı bayramlar

Selam huznun,

Bu hayatta herşeyini kaybetmiş olabilirsin ve inan bana bu konuda yalnız değilsin de ama hayat devam ediyor ve dünya senin kayıpların oldu diye dönmeye devam ederken hızını kesmiyor. Belki çok kısa bir zaman dilimi ama tam tamına 45 saniyede ben bir çok sevdiğimi ve ömrümün en güzel yıllarını kaybettim. Allah sabır veriyor inan bana yoksa bu kadar acıyla nasıl yaşayabilirdik ki?

Geçmiş bayramın kutlu olsun ve bundan sonra ömrünün her günü bayram tadında geçsin dileklerimle...

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selamlar,

Uzun bir aradan sonra yine bu sayfaya yazmaya karar verdim tüm eski mesajları okuyunca garip ama gülümsedim kendime :) yaşadıklarımı bir şekilde yine aynı dertten muzdarip olanlar vardır diye yazmak istedim.

Aslında kolay değil her zaman insanın içini rahatça dökebilmesi ama bazen çok fazla dolduğumda yazmak, paylaşmak iyi geliyor. Belki de bencilce bir şekilde en çok kendim için, sonrasında diğer insanlar yani kaderdaşlarım için yazıyorum da denilebilir.

11.04.2013 de en son ameliyatımı oldum. Hani o çok korktuğum ve sürekli olmayı reddettiğim yani sağ kalça protezi ve sonrasında çektiğim acıları hatırladımda bi an tereddüt ettim ama yazdığım her şey tamamen gerçekte yaşanmış olup asla kimseyi ikna etmek için yazılmamıştır.

Aradan tam 3 yıl geçti ve ben veda ettiğim ağrı kesicilere yeniden başladım :( bir üye neler kullandığımı sorduğu için buraya yazmamın daha doğru olduğunu düşünüyorum. Önce hafif ağrı kesiciler ve kas gevşeticilere yanıt alamadığımda ve özellikle iğne olmaktan çekinmeme rağmen yaşayabilmek için, yürüyebilmem gerektiği için tüm ağrı kesici iğnelere geri döndüm.Analjeziklerin büyük bir çoğunluğu yan etki olarak mide ülserini tetikliyor.O yüzden yine ameliyat olmaya karar verdim. Bir kere daha mide kanaması geçirmek istemiyorum ve ben yürümek istiyorum arkadaşlar. İşte en çok bu sebepten dolayı şu aralar sol kalça protez ameliyatı için hazırlıklarımı tamamlamak üzereyim.

İlaçlar bir yere kadar yaşamınızı daha kaliteli bir şekilde geçirmenizi sağlayabiliyor ama bir noktadan sonra ilacın faydasından ziyade yan etkilerinden kurtulmak istiyor insan ve belki de ameliyattan korkan, çekinen, sürekli erteleyen aynı engele sahip olanlara çok sevdiğim bir dostumun o unutamadığım cümlesini yazmak istiyorum.:eek: Hatta onun bu cümlesinin beni ne kadar cesaretlendirdiğini ve ne kadar yüreklendirdiğini anımsayınca bende başkalarına ufacık fayda sağlayabilmek adına yazıyorum;

'' Eğer % 10 bile olsa iyileşme sağlayacaksa ben olsam hiç beklemez ameliyat olurdum bir de sana % 90 demişler hiç durma! ''

Kısaca tedavim Tkp ( tıp dilinde total kalça protezi olarak geçiyor) den sonra ben hayatla yeniden barıştım :) ilk 3 gün belki çok zordu ama değer miydi? Kesinlikle değerdi.

Aranızda her kim varsa daha iyi bir yaşam sağlayacağına inandığı ve kendisine önerilen tedavi seçeneği en son olarak ameliyat kararıysa vermekte geç kalmasınlar diye yazıyorum. Umut varsa yaşamda var demektir. Size verilen risk elde edeceğiniz faydaya oranla çok daha düşükse yada şansınız yüksek, alacağınız risk düşükse hiç beklemeyin derim. Hayat zaten her gün yaşamaya devam ederek yeterince risk almayı hakketmiyor mu?

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
yaşananlar bir süre sonra hikaye geliyor insana. bir gülüp geçiyoruz.

İşte aslında tam olarak demek istediğim şey buydu. Siteye ilk üye olduğumda bugünümden çok daha fazla hastaydım ve aradan geçen yıllar boyunca çok sayıda ameliyat geçirdim ama bugün o satırları okudukça hüzünlü bir gülümseme var yüzümde. Korkularımı, karamsarlığımı ve çekingenliğimi okudukça ne kadar büyümüşüm diyebiliyorum oysa hala içimde büyümeyen, büyümek bilmeyen bir çocuk var:)

İşte aslında tam olarak demek istediğim şey buydu. Siteye ilk üye olduğumda bugünümden çok daha fazla hastaydım ve aradan geçen yıllar boyunca çok sayıda ameliyat geçirdim ama bugün o satırları okudukça hüzünlü bir gülümseme var yüzümde. Korkularımı, karamsarlığımı ve çekingenliğimi okudukça ne kadar büyümüşüm diyebiliyorum oysa hala içimde büyümeyen, büyümek bilmeyen bir çocuk var:)

merhaba. 2010 da film koptu bende☺. "unutmak bir nimettir" unutamıyor olsak dayanılmaz olurdu sanırım. geçmişe bakıp da hastane polisi ile kavga mi dersin guvenliklerle arbede mi dersin dr lar ile münakaşa mi dersin vs vs.. ama o zamanlar gerçekten psikolojik rahatsızlıklarım vardı. ve dayanılmaz ağrılarım vardı sağlıklı düşünemiyordum ki! şimdilerde karşılaşmış olsam o insanlarla ellerini öper özür dilerdim. hasta psikolojisi işte onlar da anlıyorlar..yaşanan lar bir hikayeymis meger:) selametle..

Mr. Nobody

Üye
Üye
Benimde sol elimde orta 3 parmağım yok çok iyi pes atarım

negg21

Üye
Üye
poliosekeli sonradan oldum uzun yurume ortezi kullanıyorum ben de

Tekerlekli Sandalye