1100 TL Nakdi Yardım Yapılacak

serbetcimehmet

Üye
Üye
haberin kaynaği bu linkte arkadaşlar gelişmeleri takip edelim görelim
sayfanin en altinda görebilirsiniz

İhtiyaç sahibi ailelere hane başı verilen 1000 Tl'lik nakdi yardımı 1100 liraya çıkararak yeniden başlatıyoruz. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına da ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak için 183 milyon lira ilave kaynak gönderdik.

iLLeqaL

Üye
Üye

Bakan Yanık; “2 Milyonun Üzerinde İhtiyaç Sahibi Haneye ‘Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı’ ile 1.100 TL tutarında nakdi destek sağlayacağız”​

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 17 Mayıs tarihine kadar sürecek olan tam kapanma dönemi için ihtiyaç sahibi hanelere 1.100 TL tutarında nakdi yardımda bulunacaklarını açıkladı.

Tam kapanma sürecinde ihtiyaç sahibi hanelere destek olmak için ‘Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı’ adı altında yeni bir yardım programı başlattıklarını söyleyen Bakan Yanık, söz konusu yardım programının Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca, salgın nedeniyle dönemsel ihtiyaç sahibi olduğu değerlendirilen hanelere yönelik olarak ve ayrıca başvuruya gerek olmaksızın yapılacağını belirtti.

Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı ile başvuruya gerek olmaksızın 2 milyonun üzerinde haneye ulaşacaklarını kaydeden Bakan Yanık şunları söyledi: “Bir önceki Sosyal Destek Programımızın başvurularını e-Devlet üzerinden almıştık. Daha önce e-devlet üzerinden başvurmuş ve ihtiyaç sahibi olduğu SYDV’lerimiz tarafından tespit edilmiş 2 milyonu aşkın haneye, hane başı 1.100 TL tutarında ‘Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı’ ödemesi gerçekleştireceğiz.” dedi.

Bakanlık, destek ödemelerinin, daha önce e-devlet başvurularında banka hesap bilgisi bulunan kişilerin banka hesaplarına, başvurularında banka hesap bilgisi bulunmayanların ise PTT kartlarına yapılacağını bildirdi. Hem banka hesap bilgisi bulunmayan, hem de PTT kart kullanmayan kişilerin ise destek ödemeleri Ramazan Bayramına kadar konutlarına teslim edilecek. Ayrıca aynı dönemde ödemeleri gerçekleştirilen 2022 sayılı Kanun kapsamındaki yaşlı ve engelli aylıkları da Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı ödemeleri ile birlikte yapılacak.

Bakan Yanık, Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı hak sahipliği durumunun e-Devlet kapısı üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının “Sosyal Yardım Sorgula” başlıklı bölümden kontrol edilebileceğini hatırlattı.

Öte yandan Bakanlık, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca destek olunan diğer hanelere desteğin devamı için ayrıca 183 milyon lira ilave kaynak aktaracak.

gezegen

Üye
Üye
Sadece bakım maaşı alanlar faydalanamayacak galiba bu yardımdan öyle mi?

qxqxqx

Üye
Üye
Sadece bakım maaşı alanlar faydalanamayacak galiba bu yardımdan öyle mi?
asıl bakım maaşı alanlara otomatik ödeniyor
kafa karıştırmayın bekleyin yatırılacak tarihi
geçen sene almadınızmı bin tl
eğer almadıysanız bazı şartları karşılamıyorsunuz demekdir evde bakım maaşı alanların %99 u alıyor şimdi tam hatırlamıyorum o şartları geçen sene almadıysanızda gene alamayabilirsiniz
ama evde bakım maaşı alanların hepsi aldı bu parayı başvurmadan
belkide aldınız hatırlamıyorsunuz yada yeni bağlandınız maaşa.

gezegen

Üye
Üye
asıl bakım maaşı alanlara otomatik ödeniyor
kafa karıştırmayın bekleyin yatırılacak tarihi
geçen sene almadınızmı bin tl
eğer almadıysanız bazı şartları karşılamıyorsunuz demekdir evde bakım maaşı alanların %99 u alıyor şimdi tam hatırlamıyorum o şartları geçen sene almadıysanızda gene alamayabilirsiniz
ama evde bakım maaşı alanların hepsi aldı bu parayı başvurmadan
belkide aldınız hatırlamıyorsunuz yada yeni bağlandınız maaşa.
Geçen sene aldım ama geçen sene hem 2022 Engelli Maaşı hem Bakım Maaşını alıyordum eve giren gelir arttığı için 2022 maaşım kesildi şuan sadece bakım maaşı alıyorum o yüzden soruyorum acaba bu sene de alır mıyım yardımı?

qxqxqx

Üye
Üye
Geçen sene aldım ama geçen sene hem 2022 Engelli Maaşı hem Bakım Maaşını alıyordum eve giren gelir arttığı için 2022 maaşım kesildi şuan sadece bakım maaşı alıyorum o yüzden soruyorum acaba bu sene de alır mıyım yardımı?
nasıl bir düşünce yapısı evham diyelim sahipsin
geçen sene 2 maaş birden alıyordum 1000 tl i aldım bu sene bi maaş kesildi 2 maaş alanlaramı veriliyor sadece diye merak ediyorsun
saçmalık
merak etme herkes aldı
yahu 2 maaş alırken 1000 tl i aldıysan şimdi tek maaş alırken neden alamayasın.
kızdığım böyle yazıp ortam bulandırman senin gibi başkalarıda çıkıcak bize verilmiyecekmi bilmemne
günlerce sayfalar dolusu aynı muhabbet.

gezegen

Üye
Üye
nasıl bir düşünce yapısı evham diyelim sahipsin
geçen sene 2 maaş birden alıyordum 1000 tl i aldım bu sene bi maaş kesildi 2 maaş alanlaramı veriliyor sadece diye merak ediyorsun
saçmalık
merak etme herkes aldı
yahu 2 maaş alırken 1000 tl i aldıysan şimdi tek maaş alırken neden alamayasın.
kızdığım böyle yazıp ortam bulandırman senin gibi başkalarıda çıkıcak bize verilmiyecekmi bilmemne
günlerce sayfalar dolusu aynı muhabbet.
Kardeşim sen olayı neden yanlış anlıyorsun yazıyı okumadın mı? "Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca destek olunan" diyor yani 2022 yaşlılık ve engelli maaşı alanlar ve bu vakıflardan yardım alan kişileri kastediyor. Ben mi yanlış anlıyorum?

qxqxqx

Üye
Üye
Kardeşim sen olayı neden yanlış anlıyorsun yazıyı okumadın mı? "Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca destek olunan" diyor yani 2022 yaşlılık ve engelli maaşı alanlar ve bu vakıflardan yardım alan kişileri kastediyor. Ben mi yanlış anlıyorum?
yahu kardeşim ve yakınları diyor kaç yerde yazıyor engelli bakanlarda dahil diyor zaten kriterleri düşük seviye diye otomatik dahil edildi diyor
en önemlisi geçemn sene engelli bakanlarda aldı forumu hiçmiokumadın
ben engelli maaşıda alıyordum engelli maaşım kesildi şimdi sadece bakım maaşı alıyorum bu 1000 tl sadece engelli maaşı alanlaramı acaba diyorsun
diyorsunda
yahu bu siteyi hiçnmi okumuyorsun
500 bin kişi aldı bu parayı hiçmi okumadfın karşılaşmadın
hiçmi haberlerde tam okumadın
amma uzattın
yahu evde bakım maaşı alıp geçen sene 1000 tl alan biri bende aldım desinde bu arkadaş durmuyacak belli kafa şişircek böyle sorularla.
bakın evde bakım maaşı alıp alamayanlar olmuş
ama evde anası babası danası almış 1000 tl i
yahu bırakındasizede vermesinler oldu 30 klişilik ailede herkese versinler ne bu.

Son düzenleme:

gezegen

Üye
Üye
yahu kardeşim ve yakınları diyor kaç yerde yazıyor engelli bakanlarda dahil diyor zaten kriterleri düşük seviye diye otomatik dahil edildi diyor
ben engelli maaşıda alıyordum engelli maaşım kesildi şimdi sadece bakım maaşı alıyorum bu 1000 tl sadece engelli maaşı alanlaramı acaba diyorsun
diyorsunda
amma uzattın
yahu evde bakım maaşı alıp geçen sene 1000 tl alan biri bende aldım desinde bu arkadaş durmuyacak belli kafa şişircek böyle sorularla.
yahu bırakındasizede vermesinler oldu 30 klişilik ailede herkese versinler ne bu.
Sen neden bu kadar celallendin bu konuya onu anlamadım ben? Öğrenmek bilgi almak için buraya yazdım sen de dövmekten beter ettin senden başka kimse yok mu burada?

Bursam

Üye
Üye
Gerilmeyin arkadaşlar ben geçen sene aldım sadece evde bakım alıyorum hiç başvuru yapmadan hesabıma 1000 TL yatmıştı bu senede bekleyip göreceğiz umarım her hak edene yatar

spica34

Üye
Üye
Engelli kardeşim için evde bakım parası alıyoruz, geçen sene hiç başvuru yapmadık ve e-devlet de hiç gözükmedi. Haziran maaşını çekmeye gittiğimde !000 lira ekstra görünce hem şaşırmış hem de sevinmiştim. Yatıran kurum olarak ptt gözüküyordu. Bu sene de bekleyeceğiz ve göreceğiz. Ben 1100 lira olarak yatacağını düşünüyorum.

AZAD21

Üye
Üye
Boşuna ümitlenmiyelim biz engellilere verilmiyecek bu yardım

qxqxqx

Üye
Üye
moderasyon azad21 gibi arkadaşları banlamak gerek kanımca gözyaşına bakmadan
moral bozmuak trolluk gudubet felaket tellalcılığı saçmalıklar dan dolayı.
bakın ne soru soruyor bunun gibiler soruyorlar ne içerik koyuyorlar sadece trolluk.

osmaniye 80

Üye
Üye
Bende bu sorunun cevabını merak ediyordum şimdi içim rahatladı biraz geçen yıl iki engelli kardeşimin bakım parası ve 2022 vardı hatta kız kardeşim adına çıkmış ödeme konutta yapılmıştı bize PTT çok yoğun diye fakat bu yıl 2022 kesildiği için acaba evde bakım alana varmı diyordum ama sizlerden sadece eb.alan aldıysa geçen yıl bizimde umudumuz oldu şimdi

emir_t1

Üye
Üye
Boşuna ümitlenmiyelim biz engellilere verilmiyecek bu yardım
Azat21 , bakan açıkladı, engelli ve yaşlı maaşı alanlarada pandemi yardımı, maaşları ile birlikte yapılacak.
Buna dair haberin link ini bu sayfaya koydum.
Oradan da bakabilirsin. Bu kesin bilgi.

Elif altin

Üye
Üye
diyorsunda
amma uzattın
yahu bırakındasizede vermesinler oldu 30 klişilik ailede herkese versinler

Size cikmasin o zaman. Milletin umuduyla oynayıp model bozmayın. Gecen seneye bakarak cevap veriyorlar. Bende merak ediyorum yazılanları okuyarak fikir sahibi oluyorum. Kimse keyfinden engelli maaşı bakim maaşı almıyor. Herkes 1 lira hesabi yapıyor. Dalga geçmeden mantıklı cevaplar yazın bence.

yade

Üye
Üye
geçen sene biz almadık bakım maaşına falan otomatik yatanlar oldu bize yoktu gerek görmediler heralde ..

Tekerlekli Sandalye