1100 TL Nakdi Yardım Yapılacak

qxqxqx

Üye
Üye
PTT müşteri hizmetlerini arayınız herkese verilmiyor ben sorgulattim 2022 maaşı tek verilecek
azad arkadaş bi sussan artık yazdıkların yarım yamalak ve fayda vermediği gibide zararlı ayrıca.

AZAD21

Üye
Üye
Bu gün 3 defa vakfı aradım e devlete tamkapanma sosyal yardım başvurusu yazması lazım benim e devletiminde yok bu yüzden bana ve benim gibi yardım başvurusu gözükmeyen kere verilmeyecek en basiti PTT müşteri hizmetlerini arayınız Mayıs ayına ait bir tek ödemem var dediler oda 2022 maaşı

qxqxqx

Üye
Üye
Bu gün 3 defa vakfı aradım e devlete tamkapanma sosyal yardım başvurusu yazması lazım benim e devletiminde yok bu yüzden bana ve benim gibi yardım başvurusu gözükmeyen kere verilmeyecek en basiti PTT müşteri hizmetlerini arayınız Mayıs ayına ait bir tek ödemem var dediler oda 2022 maaşı
azad geçen senede gözükmedi arkadaşım geçen senede sorguda çıkmadı ne deniyor engelli ve yakınları maaşı alanlara müraacat gerekmeksizin hesaplarına gönderilecek diyor.

Elif altin

Üye
Üye
Arkadaşlar yazılanları okudum hiçkimse tam bilgili değil umutla gözlüyor Ben direk yetkili birininden ögrendim geçen sene hesabına yatan herkes alacak merak etmeyin 5. den sonra hesaplara geçecek
Evde bakım maaşı alan farketmiyor geçen sene hesabına para yatanlara tekrar yatacak 5. den sonra en yetkili birine sordum başka laf söylemeyin
Peki yeni bakım maaşı alanlar için kısmet diyelim. O zamn . Verdiğiniz bilgi için teşekkürler ederim şahsen. Bekleyeceğiz o zman

Burak6060

Üye
Üye
Ya arkadaş PTT müşteri hizmetleri bilecek sosyal yardımlaşma müdürlüğümü kafa karıştırmayın alacak herkes geçen sene yatan herkes alacak en yetkili kişi dedi dedik hala ptt diyor oradaki çalışan ne bilecek

Rabia çalışkan

Üye
Üye
Yaa ptt çalışanı ne bilecek Allah aşkına bizzat bakan derya yanık söyledi 2022 engelli aylığı ve yaşlı aylığı alanlara maaslariyla beraber yatirilacak 5 ile 10u arası dedi ben kendisinden duydum yani engelli aylığı alan herkes bu sosyal yardimla beraber çekecek parasini rahat olun bu yardim da e devlette falan gözükmüyor sıkıntıya düşmeyin

Elif altin

Üye
Üye
1 hafta sonra hersey belli olur durduk durduk az daha duralım...

AZAD21

Üye
Üye
Verilmiyecek arkadaşlar boşu boşuna avunmayin

serbetcimehmet

Üye
Üye
Edevlette aile ve sos bakanlığa girdiğinizde sos yardım bölümü var orada şuan 30 Nisan'da başvuru yapılmış ve ödeme kapsam dışı yazıyor yani ödeme onaylanmış
Edevlette aile bakanlığı girin orada sosyal yardım bölümü var oradan çıkıyor
''tam kapanma sosyar yardim proğrami ' bu sorgu bölümü e devlette nerde ? ben bulamadim, bulan var mi arkadaşlar, bu arkadaşimiz link atarsa herkes kendi e devletinden sorgulayabilir.

AZAD21

Üye
Üye
Sosyal yardım bilgileri sorgulama orda çıkıyor zaten

septik

Editör
Editör

AZAD21

Pandemi desteği verilmeyecek dediğin zaman elinde somut bir belge olması lazım, sırf düşüncelerini yazarak üyeleri provoke etme lütfen. Asp bakanı sözlü olarak verileceğini beyan etti, acele etmeyip ayın 5 ini beklemek lazım.

AZAD21

Üye
Üye
Septik abi alo 144 u aradım vakfı aradım defalarca veriilmeyecekk dediler

septik

Editör
Editör
Onlara bilgi verilmemiş olabilir, hesaplara bakınca yardımı göremedikleri için yok diyebilirler, bekleyelim bakalım ayın 5 ini.

septik

Editör
Editör
Arkadaşlar, azadın lafı üzerine 144 de çalışan arkadaşıma mesaj attım, cevap aynen şöyle.

Geçen sene faz 1-2-3 den yararlanan, biz bize yeteriz Türkiyem kampanyasından yararlanan herkese Asp bakanlığı pandemi sosyal destegını tanımlamış,

Herhangi bir müracaata gerek yok, kayıt olmaksızın verilecek dedi.

Hayırlı olsun.

Son düzenleme:

emir_t1

Üye
Üye
Septik abi alo 144 u aradım vakfı aradım defalarca veriilmeyecekk dediler
Azad21, sen umutsuz vakasın. Biz ilgili bakanın verdiği bilgileri söylüyoruz, sen durumdan haberi olmayan memurların sana mühtemelen baştan savma verdikleri cevabı üste çıkarmaya çalışıyorsun, ve kasıntı şekilde diretiyorsumda.
Birde savunmadığın şeyinde doğru olabileceğini düşün.
Çarşamba günü (ayın 5 i) maaşı alanlarda durum netde görülecek. Yani yarın değil, öbür gün.
Sevgili üyeler, durum böyle iken, azad21 biraz sinerji yapıyor. Bırakın istediği gibi yazsın.
Sorun yok.

emir_t1

Üye
Üye
Ben geçen sene hem 2022 Engelli Maaşı hem Bakım Maaşını alıyordum eve giren gelir fazlalığı yüzünden 2022 maaşım kesildi şuan sadece bakım maaşı almaktayım, buna göre geçen sene yararlandığım 1000 tl yardımdan bu sene de yararlanır mıyım?
Bu konularda hesap kitap yapan bir uzman değilim, ama var olan bilgilere göre yorumumu yazacak olursam;
Bakanın açıklamasına göre, başvurusuz sadece yaşlı ve engelli maaşı alanlara, maaşları ile birlikte verilecek.
Maaş almayan bir engelliye ve bakıcıyada başvurusuz yardım verilmiyor.
Maaş alan engelli ve yaşlıların muhtaç olduğuna dair kaydı devlette var. O yüzden ayrıca başvuru yapmaları gerekmiyor.
Maaş almayan engelli ve bakıcılarda dahil diğer vatandaşların pandemi yardımı için bir başvuru yapmış olması ve başvurunun olumlu değerlendirilmiş olması gerekir.
Dolayısı ile daha önce başvurulu ve başvurusuz (engelli ve yaşlılık maaşı alanlar-bu kısım sadece bunlara özel)yardım alanlar yeniden yardım alabilecekler.
Ayrıca yardım almamış veya engelli veya yaşlılık maaşı almayanlar (artık bu maaşları almayanlarda dahil) pandemi yardımına başvuru yapmaları gerekir.

Gezegen, var olan bilgiler bunu gösteriyor.
Şuanda özel durumu olan yani kendilerine otomatik ödeme yapılan, engelli maaşı alanlar durumunda olmadığınız için, bu özellik sebebi ile pandemi yardımı alamayacaksınız gibi görünüyor.
Bu yüzden sizinde pandemi yardımına başvuru yapmış olmanız yada başvuru yapmanız gerekir.

Yinede 17 mayısa kadar, engelli maaşı ve bakıcı maaşı kartınızla hesaplarınızı kontrol edin tabi.
Sadece bakım maaşı alanların merak ettiği bir konu bu durum.
Baştan beri bilgileri takip ettim, bu bilgiler ve açıklamalar ışığında naçizane yarumum ve bilgi paylaşımım bu.
Umarım herkese verilir bu yardımlar dileğindeyim.
Çünkü hepimiz ihtiyaç sahibiyiz.

Bu çerçevede bu seferki yardımı veya başka dönemdeki yardımları almak için vakit kayıp etmeden başvurunuzu yapınız.
Bu yardım alınmazsada mühtemelen 2 ay sonra kurban bayramı için yeniden yardım yapılır, en azından o zaman ki yardım alınır.
Belli ki bu pandemi daha karpuz kesecek :)
Yani daha yıllarca kalıcı görülüyor.

septik

Editör
Editör
Arkadaşlar, e devlette, ptt kurum ödemeleri bölümüne pandemi yardımı yansımış deniliyor.

İnşallah 144 çalışanı arkadaştan aldığımız bilgi doğrudur ve herkese yatar.

edo24

Üye
Üye
siz baktınız mı bende yoğunluktan dolayı açılmıyor sayfa

Timsah

Üye
Üye
Ptt kurum ödemelerine bende yansımamış faz 1 de alanlar umitlenmesi bize malesef yok

Tekerlekli Sandalye