1100 TL Nakdi Yardım Yapılacak

melahatabla

Üye
Üye
Size defalarca dedim hala demekten utanıyorum okadar söylememe rağmen hala boş laflar yapmaktan utanmak sıkılmak yok sizde güzel kardesim beyler bayanlar allahinizi severseniz küçük bir çocuğa söylesem anlar sizde anlamak gibi bir kabiliyet yok adamlar ayın 10 a kadar yatırılacak diyorlar dun aksam söyledim daha ayın 6 si ya ne kadar sabırsız boş laf pesinde insanlarsiniz yazık gerçekten
kusura bakmayın ben yazınızı yeni gördüm ..söylediğiniz konuda çok haklısınız ..bende geçensene maaşımdan birgün sonra almıştım ..ve şuan dağıtılan 1.2 dağıtılmış toplamda 2 milyon haneye dağıtılacaktı demekki daha bize sıra gelmedi

halil3333

Üye
Üye
Az önce bir haber aldım daha önceki pandemiden yardım almış elden PTT kartı yokmuş bugün yine getirip teslim etmişler 1.100 TL sabırlı olun onumuzdeki pazartesi dahada hızlı şekilde hesaplara yatislar olabilir

Eyupuygun

Üye
Üye
Değerli arkadaşlar, derdimiz ne kalp kırmak ne de hükümeti kötülemek. Bakın bu yıl yardım 2 milyon haneye verilecek. İlk gün yani dün 1.2 milyon kişiye ödeme yapılmış. Kalan 800bin kişiye de düne göre oranlarsak bugün öğle saatlerinde ödeme yapılmıştır. Geçen yıl yardım 8 milyondan fazla haneye verildi. Yani geçen senenin dörtte biri bu yıl. Ve alınan karar herkese değil sadece geçici olarak işini kaybeden geçim zorluğu çekenlere ulaşmak. Tekrar bu yıl engelliler dahil 8-9 milyon kişiye yardım durumu yok. Engelli zaten düzenli maaş alıyor. Engelli olmayıp bu süreçte gelir kaybı yaşamış olanlara verilmesi daha mantıklı. Evet benimde ihtiyacım var. Keşke herkes alsa ama kaynakları doğru kullanmak zorunluluğu var.
Screenshot_2021-05-06-21-35-23.jpeg

melahatabla

Üye
Üye
Değerli arkadaşlar, derdimiz ne kalp kırmak ne de hükümeti kötülemek. Bakın bu yıl yardım 2 milyon haneye verilecek. İlk gün yani dün 1.2 milyon kişiye ödeme yapılmış. Kalan 800bin kişiye de düne göre oranlarsak bugün öğle saatlerinde ödeme yapılmıştır. Geçen yıl yardım 8 milyondan fazla haneye verildi. Yani geçen senenin dörtte biri bu yıl. Ve alınan karar herkese değil sadece geçici olarak işini kaybeden geçim zorluğu çekenlere ulaşmak. Tekrar bu yıl engelliler dahil 8-9 milyon kişiye yardım durumu yok. Engelli zaten düzenli maaş alıyor. Engelli olmayıp bu süreçte gelir kaybı yaşamış olanlara verilmesi daha mantıklı. Evet benimde ihtiyacım var. Keşke herkes alsa ama kaynakları doğru kullanmak zorunluluğu var.
hayır size katılmıyorum yanlış düşünüyorsunuz ..benim çok sayıda engelli evde bakım yapan arkadaşlarım var .onlarla hastahaneden tanışıyorum hepsinin araçları var ..kirada oturmuyorlar ..geçenyıl pandemi destek aldılar ..birde sosyal yardımdan koli de geldi ve şimdide 1100 tl yine vermişler ..onlar ptt den eve geliyor ..geçen yıl bana dedi sende müracaat et bende e devletten müracaat etmişştim bir hafta sonrada bana vermişlerdi kimiside müracaat etmeden almış ..ben şimdi yine müracaat ettim .yetki tamamen sosyal hizmetlerin tekelinde kime ne verirseye getirmiş yoksa kural felan yok eğer hak etmiyor olsaydık bakım parasıda vermezler demekki gelir durumumuz düşük bulmuşlar ki bağlamışlar .pandemi yardımı olunca ne oldu bir anda gelir düzeyimiz mi yükseldi

Xxxkdxx

Üye
Üye
Arkadaşlar biz bize yeteriz kampanyasından yararlananlar alıyor bir tanıdığım baya yüklü bir maaş alıyor sigortalı edevletinde 1100 tl ödemeniz hazırdır yazıyor. Engelli belki alır şansa kalmış.

ENGELLIYASAM

Üye
Üye
Size defalarca dedim hala demekten utanıyorum okadar söylememe rağmen hala boş laflar yapmaktan utanmak sıkılmak yok sizde güzel kardesim beyler bayanlar allahinizi severseniz küçük bir çocuğa söylesem anlar sizde anlamak gibi bir kabiliyet yok adamlar ayın 10 a kadar yatırılacak diyorlar dun aksam söyledim daha ayın 6 si ya ne kadar sabırsız boş laf pesinde insanlarsiniz yazık gerçekten

sen yazılanları okumadan cevap veriyorsun bi halt bildiğin yok oldu para dolu kamyon yolda kaza yapmış paralar vakıflara tasınıyor resmen komedisin ya vakıflara para yatmaz vakıflar ihtiyaç sahibini belirler sisteme girer merkez ödemeyi kişilerin ptt yad ahesabına yapar resmi açıklamalar bile yapıldı biz engelliler almıcak demiyoruz saten bir kısmı alamıyor onun sebebide 2020 haziran sonrası 2022 maaşına bağlanan engelliler alıyor

arkadaşlar haziran öncesi 1 faz alan engelliler 1100 tl alamıyor
birdaha söylüyorum 1 haziran sonrası 2022 bağlananlar hem faz 1 hemde 1100 tl alıyor sadece

( bu yardımdan yararlanamayanlar 1 haziran öncesi 2022 maaş alan ve faz 1 alan 1100 tl alamıyor engelliler )
( 1 haziran sonrası 2022 bağlananlar hem faz 1 alıyor hem 1100 tl alıyor engelli )
hala eve gelecek diyenler var e devlette görünmüyorsa eve gelen sadece engelli maaşın olur.

sağ solda 3 5 kisi yok vakıfa para yatacakmışta bilmem ne resmi açıklama bile yaptılar vakıfın görevi ihtiyaç sahibini belirlemek sadece par ayatım işine merkez bakıyor sorduk kaçtana vakıf müdürüne.

Burak6060

Üye
Üye
Arkadaşlar sosyal dayanışma memuruyla görüştüm ne oldu pandemi paralar diye ben evde bakım alıyorum şu saate kadar hesaba yatmadıysa paralar yatmaz 650-700 bin kişi kaldı onlarında hesabı olmayan kişiler evlere dağıtılacak dendi üzülerek söylüyorum bu fazdan ben ve benim gibiler yarallanamıyacak keşke herkese yatsa

Eyupuygun

Üye
Üye
hayır size katılmıyorum yanlış düşünüyorsunuz ..benim çok sayıda engelli evde bakım yapan arkadaşlarım var .onlarla hastahaneden tanışıyorum hepsinin araçları var ..kirada oturmuyorlar ..geçenyıl pandemi destek aldılar ..birde sosyal yardımdan koli de geldi ve şimdide 1100 tl yine vermişler ..onlar ptt den eve geliyor ..geçen yıl bana dedi sende müracaat et bende e devletten müracaat etmişştim bir hafta sonrada bana vermişlerdi kimiside müracaat etmeden almış ..ben şimdi yine müracaat ettim .yetki tamamen sosyal hizmetlerin tekelinde kime ne verirseye getirmiş yoksa kural felan yok eğer hak etmiyor olsaydık bakım parasıda vermezler demekki gelir durumumuz düşük bulmuşlar ki bağlamışlar .pandemi yardımı olunca ne oldu bir anda gelir düzeyimiz mi yükseldi
bakınız ben bir görüş belirtmiyorum, bilimsel veriler, istatistikler ışığında, vakıf müdürlüklerinin, ptt görevlilerinin verdiği cevaplar ile bakanlığın yaptığı açıklamalar neticesinde belgeli ve bilgili konuşuyorum. Şu sıralar düşmüş olabilirim ama ben bir bilim uzmanıyım yani resmi niteliğim, diplomam bu. Yazımın altına ekran görüntüsü paylaştım, orada da göreceksiniz ki geçen yıl 8 milyon 600 bin küsur kişiye bu yardım verilmiş. Bu yıl ise 2 milyon kişiye yani 4 te birine verilecek. Zaten ilk gün 1.2 milyon dağıtıldı, bugün görevliler kaytarmadıysa kalan 800bin kişi de parasını almıştır. Yardımı alacaklara mesaj gönderildi. Edevlette sosyal yardımlarda güncellendi. Şuan sorun bu yardımı alacakmıyız değil, engelliler maaşlarını alabilecek mi asıl soru bu.

Elif altin

Üye
Üye
Melehat hanim e devletiniz de görünüyor mu acaba

Eyupuygun

Üye
Üye
Ortada bir yanlış anlaşılma oluştu. Herkes geçen sene yardım alanların tekrar alacağını düşündü. Bu yardıma aslında "Faz 4" diye adlandırılmalıydı. Belki üst üste alanlar nadiren olmuştur ama genelde bir fazda alanlar diğer fazda almadı. Bu kez ise önceki fazlarda alanlar arasından seçilenler aldı. Kimler neye göre seçildi onu başka bir konu başlığı altında tartışmalı.

Elif altin

Üye
Üye
Ortada bir yanlış anlaşılma oluştu. Herkes geçen sene yardım alanların tekrar alacağını düşündü. Bu yardıma aslında "Faz 4" diye adlandırılmalıydı. Belki üst üste alanlar nadiren olmuştur ama genelde bir fazda alanlar diğer fazda almadı. Bu kez ise önceki fazlarda alanlar arasından seçilenler aldı. Kimler neye göre seçildi onu başka bir konu başlığı altında tartışmalı.
Benim kardeşim ihtiyacı olduğu için başvurdu herhangi bir engel vs. Yok. Faz 1 den Faz 2 den aldi . Faz 3 almadi. Birde suan Faz 4 diyelim ondan da aldı. Biraz nasip sanirim

halil3333

Üye
Üye
Ne dedik sabirdedik biri çıkmış şimdide 3.5 kişi sağda solda vakıf diyerekten laf sokuyor kardeşim tirtiklama boşuna herkes alacak boş ağız yapma burda başkanımız ne dedi 1000 vermiştik bu sefer 1.100 yaptık ve yeniden başlatıyoruz dedi dimi yok Haziran dan sonra başvuran bağlatan ayliklara hem 1000 hemde 1100 diyo ya yürü git ters ters konuşup durma asıl sen bişey bilmiyorsun haberi okumadan çıkmış gelmiş buraya laf sokuyo okadar söyledik hala dengesizlik yapıyorsun
Başkanımız bayram geliyor diye milletini düşünüp şimdiye kadar pandemide kime ne verdiyse silbastan yeniden başlattı yok efendim neymiste biri alicak 5 i bakacak öylemi başkanımız okadarda mantıksız düşünmez ...

Son düzenleme:

ENGELLIYASAM

Üye
Üye
Ne dedik sabirdedik biri çıkmış şimdide 3.5 kişi sağda solda vakıf diyerekten laf sokuyor kardeşim tirtiklama boşuna herkes alacak boş ağız yapma burda başkanımız ne dedi 1000 vermiştik bu sefer 1.100 yaptık ve yeniden başlatıyoruz dedi dimi yok Haziran dan sonra başvuran bağlatan ayliklara hem 1000 hemde 1100 diyo ya yürü git ters ters konuşup durma asıl sen bişey bilmiyorsun haberi okumadan çıkmış gelmiş buraya laf sokuyo okadar söyledik hala dengesizlik yapıyorsun
Başkanımız bayram geliyor diye milletini düşünüp şimdiye kadar pandemide kime ne verdiyse silbastan yeniden başlattı yok efendim neymiste biri alicak 5 i bakacak öylemi başkanımız okadarda mantıksız düşünmez ...
kesin sölüyorum sen ayın 17 sinde buralardan kaybolursun bir süre ): keske dediğin gibi olsa ama büyük hayal kırıklığı olacak snn için daha büyük olacak sanki yinede şükürler olsun patates soğanımız geldi bir yağımız eksik 5 kg 65 tl onuda engelli maaşı ile alırız güzel bir patates kavurması çıkar artık. ay sonuna kadar

Polatt58

Üye
Üye
Halil sen devletin bir birimindemi çalışıyorsun sen 144 aradım kaymakamlık la görüştüm alamıyorsunuz dedi cimer yazdım sosyal hizmetlere yazdım olumsuz döndüler birader en büyük boşu sen yapıyorsun aklından kıtsın onuda anladık da hakaret etme ben adalet bakanlığına yazdım cevap geldi olayı anlattılar sen cebinden mi vereceksin bu parayı söyle bilelim neden millete ters düz yapıyorsun sen aldın heralde millette alacak sanıyorsun bozuyorsun insanları şu dakikadan sonra verip vermemiside önemli değil ben beklemiyorum daha ama senin bu denli saçmalaman anlamsız sen diyorsun ki adalet bakanlığı sosyal hizmetler bakanlığı cimer 144 sosyal hizmetler kaymakamlıl yalan söylüyor ben doğru söylüyorum diyorsun anlam veremiyorum
Şu dakikadan itibaren e devlet pandemi başvurusunu kaldırdılar ve sorgulamada kapandı sistemden çıkardılar uğraşmayın boş yoğunluk yapmayın diyorlar

Son düzenleme:

can68

Üye
Üye
Tirolmusun sen 5 gūndūr būtūn herkes sabaha kadar internetde acaba yattımı derdine dūşmūş git bak çok sevdiğiniz aile bakanımız derya yanıkin twitter hesabına engelli ordusu yığįlmış 1200 kişi twit atip adaletsiz para dağılımı şikayet ettiler git bak facebook da aile sosyal politikalar bakanlığının sayfasına kaç engellli kişi mesaj yazıp adaletli olmadıklarını söylediler şimdi şimdiki yardımla 8 milyon kişiye yardım ettik diyorlar inanıyoruz ve 1 milyar dolar yapmıyor peki süriyelilere 30 milyar dolar yardım yaptı reisin yani onlara yapılan yardımın kdv si bile etmiyoruz ve üstelik türk olduğumuz halde biz bu hale neden düştük biliyormusun senin gibi sadece kendini düşünen aman devlet bana yardım etsin gerisi beni ilgendirmez diyen bir kitle olduğu için yıllardır ben 53 yaşındayım bõyle aç yoksul işsiz bir türkiye ğõrmedim herhalde farkında değilsin son yılda başlayan ve devam eden intahar olaylarını millet çocuğuna sūt alamadığından bahsediyor sen kalkmış hūkümeti övüyorsun halkı fakirleştirdiler köle edip kendine esir ettiler çik gez biraz bak bakim millet acınacak halde hala bir ūmit yardîm gelecekmi diye internet sayfalarında bekliyor faz 1 2 almayacaklar dediler faz 1 2 3 ve şimdiki 4. yü alanlar var sen ne adaletinden bahsediyorsun

gecelerinhakimi

Üye
Üye
Bazılarınız çok boş konusuyorsunuz sayfayı işgal ediyorsunuz alan aldı zaten parayı sen daha öyle olacak böyle olacak yok kardeşim engelliye yok bunu anla, ilerleyen günlerde başka bir faz düzenlenip belki verilir yaşlıya engelliye bu 2 milyonun içinde engelli yok bir 2 milyona daha veriyoruz derlerse o zaman engelliye verilir emin olun ama suan yok beklemeyin boşuna kaldı ki normal maaşlarda yatmadi

Eyupuygun

Üye
Üye
Kaç gündür söylüyorum arkadaşlar kimse boş ümide kapılmasın diye hatta devletimizin bu dağıtımı daha adaletli yapmak adına sürekli maaş alan engelli yerine korona sebebiyle işini aşını kaybetmiş ailelere yardım edeceğini ama bazı dostlar hala inşa herkes alacak diyor. Bakın az önce çok şükür engelli maaşım bekçi ve görevli nezaretinde teslim edildi. Pandemi yardımı yok adamlar aynı soruyu duymaktan bıkmışlar. Arkadaşlar engelli maaşını alanlar Pandemi yardımı almayacak. Konuyu uzatmaya gerek yok herkese sevgiler saygılar hayırlı cumalar.

melahatabla

Üye
Üye
Kaç gündür söylüyorum arkadaşlar kimse boş ümide kapılmasın diye hatta devletimizin bu dağıtımı daha adaletli yapmak adına sürekli maaş alan engelli yerine korona sebebiyle işini aşını kaybetmiş ailelere yardım edeceğini ama bazı dostlar hala inşa herkes alacak diyor. Bakın az önce çok şükür engelli maaşım bekçi ve görevli nezaretinde teslim edildi. Pandemi yardımı yok adamlar aynı soruyu duymaktan bıkmışlar. Arkadaşlar engelli maaşını alanlar Pandemi yardımı almayacak. Konuyu uzatmaya gerek yok herkese sevgiler saygılar hayırlı cumalar.
tamam senin söylediğinle uygulanan öyle değil o nedenle ikilemdeyiz ..nedenine gelince ..benim hastahane arkadaşlarım var evde bakım maaşı alıyorlar ..eşi erkek kuaförü kendi işyeri ..hem maaşı verildi hem pandemi destek hemde eşine çalışamadığı için vermişler daha dün konuştum izmir selçukta oturuyor ..aynı durumda diğer arkadaşımın eşide kasap onlara pandemi yardım verildi ve eşide çalışıyor ..durum böyle olunca ister istemez insan sorguluyor onlara veriliyorsa bize neden yok diye .. bizler birçok denetimden geçerek engelli maaşı yada evde bakım maaşını alıyoruz yani yoksulluk sınırının altında kaldığımız için sosyal devlet yardım ediyor durum böyle oluncada en doğal hakkımız olarak pandemidende hak ediyoruz ..ahmete verirken memet pandemide zengin mi oldu ki onu ayırıyorlar bir an önce bu yanlışdan dönülmeli diyorum ve bizde sesimizi duyuralım .

Tekerlekli Sandalye