1100 TL Nakdi Yardım Yapılacak

iLLeqaL

Üye
Üye
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İhtiyaç sahibi ailelere hane başı verilen 1000 liralık nakdi yardımı 1100 liraya çıkartarak yeniden başlatıyoruz.

2 milyar 540 bin Lira kaynak ayrıldığına göre daha önce 1000 TL yardımdan faydalanan herkes tekrar alacak.

Daha önce yapılan 1000 Liralık yardımda 2 milyar kaynak ayrılmıştı.

Memur, emekli ve esnafa müjde! Resmen başlıyor

https://www.milliyet.com.tr/siyaset/...atildi-6493808

https://www.internethaber.com/cumhur...i-2181105h.htm

Buda haberin videsu

https://twitter.com/trthabercanli/st...de-576918.html

ahmet34

Üye
Üye
sonuc olarak her engelıyemı verılecek,engellı bakım aylıgı alanda alacakmı sonucta ıhtıyac sahıbı aıle gecıyor

emir_t1

Üye
Üye
Yani pandemi desteği durumumu.
Engelli maaşı alanlara bir kez otomatik vermişlerdi. Aynı durum mu?
Sanırım net bilgi bulamayız. Ancak maaşlara eklenirse durumu anlarız.

Kral6363

Üye
Üye
Tüm engellilere mı bu yardım

iLLeqaL

Üye
Üye
Aile bakanlığının yapacağı resmi açıklamayı bekleyelim. Açıklama bugün veya yarın yapılır. Şahsi düşünceme göre daha önce 1000 TL alanların hepsi bu yeni yardımdan yararlanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları ve ayrılan kaynak bunu gösteriyor.

emir_t1

Üye
Üye
Aile bakanlığının yapacağı resmi açıklamayı bekleyelim. Açıklama bugün veya yarın yapılır. Şahsi düşünceme göre daha önce 1000 TL alanların hepsi bu yeni yardımdan yararlanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları ve ayrılan kaynak bunu gösteriyor.
İnşaallah kardeş, valla çok makbule geçer.
Bekleyelim, bakalım.

gezegen

Üye
Üye
Ben geçen sene hem 2022 Engelli Maaşı hem Bakım Maaşını alıyordum eve giren gelir fazlalığı yüzünden 2022 maaşım kesildi şuan sadece bakım maaşı almaktayım, buna göre geçen sene yararlandığım 1000 tl yardımdan bu sene de yararlanır mıyım?

septik

Editör
Editör
@gezegen

Asp bakanlığının açıklamasını bekleyelim, yada e devlette maaşlar güncellendiğinde durum anlaşılır.

bedrettini

Üye
Üye
Ben geçen sene hem 2022 Engelli Maaşı hem Bakım Maaşını alıyordum eve giren gelir fazlalığı yüzünden 2022 maaşım kesildi şuan sadece bakım maaşı almaktayım, buna göre geçen sene yararlandığım 1000 tl yardımdan bu sene de yararlanır mıyım?
gecen yıl ebm alanlar da pandemi yardımı aldılar.bu yılda alırlar diye düşünüyorum..

septik

Editör
Editör
Arkadaşlar, açıklanan 1100 TL yardım konusunda, Kesin verilecekmi ? Kimleri kapsayacak ? Gibi herkesin kafasında soru işaretleri oluştu Asp bakanlığının açıklamasını bekleyelim, yada e devlette maaşlar güncellendiğinde durum anlaşılır acele etmeyelim.

qxqxqx

Üye
Üye
edevlette yazmamıştı geçen sene diye hatırlıyorum direk gelmişti hesaba yine bir kaç güne gelir edevlette yazmayabilir.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör

1100TL Sosyal Yardım Parası Verilecek!​

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koronavirüs salgını sebebiyle ihtiyaç sahibi vatandaşlara 1100 TL sosyal yardım parası verecek.

1100 TL YARDIM BAŞVURUSU EKRANI

Covid-19 salgını sebebiyle ekonomik alanda sıkıntılar yaşayan kişilere her ay Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 1.000 TL destek ödemesi gerçekleştiriliyor ve kişilerin ekonomik yüklerini hafifletmek amaçlanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan desteğin 1000 TL’den 1100 TL’ye yükseltildiğini duyurdu.

SOSYAL YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

E-Devlet’te Pandemi Sosyal Destek Başvurusu için;

TC Kimlik Numaranızın son hanesine göre;

0- Pazartesi
2-Salı
4-Çarşamba
6-Perşembe
8- Cuma

günlerinde başvurularınızı yapabilirsiniz.

Cumartesi ve Pazar günleri ise herhangi bir sınırlama olmaksızın herkes başvuru yapabilir.

E-DEVLET SOSYAL YARDIM BAŞVURU FORMU

SOSYAL YARDIMLAŞMA BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Başvuruları, e-Devlet üzerinden “T.C. Kimlik Numarasının” son hanesine göre alınmaya başlanmıştır.

Başvuru süreçleri e-devlet üzerinden takip edilebilecektir.

Değerlendirmeler, kişi bazlı değil, hane bazlı yapılacaktır.

Aynı haneden birden çok başvuru yapılması halinde, tek başvuru olarak değerlendirilecektir.

Başvuran kişinin hanesinde aşağıda belirtilen kapsamlarda yer alan birinin bulunması halinde başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır:
Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 TL’lik nakdi destekten faydalanmış olanlar,

5510 sayılı Kanunun 4/a maddesi kapsamındaki kamu işçileri,
5510 sayılı Kanunun 4/c maddesi kapsamındaki memurlar,
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’ndan gelir veya aylık alanlar (emekliler),

KİMLER SOSYAL DESTEK BAŞVURUSU YAPABİLİR?

5510 sayılı kanunun 4/A maddesi kapsamındaki kamu işçileri yararlanamayacak.

5510 sayılı kanunun 4/C maddesi kapsamındaki memurlar faydalanamayacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan gelir veya aylık alanlar yani emekliler faydalanamayacak.

İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalananlar yararlanamayacak. İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneği’nden faydalananlar yararlanamayacak.

qxqxqx

Üye
Üye
başvurmayın boşuna engelli engelli yakını vesaire direkt alıyor boşuna iş yükü çoğalmasın başvurular şişmesin.

Bursam

Üye
Üye
Aynen geçen sene hiç başvuru yapmadan 1000 TL yatmıştı yine başvuru yapmadan yatar belki yapmak mecbur mu acaba

dinarlı03

Üye
Üye
Yine mi evden tek kişi ye verilecek bu yardım daha önce babama verdiler bana vermediler yine.bi eksik bişey var

Rabia çalışkan

Üye
Üye
Aynen geçen sene hiç başvuru yapmadan 1000 TL yatmıştı yine başvuru yapmadan yatar belki yapmak mecbur mu acaba
Banada geçen sene 2022 maasiyla beraber eve getirmişlerdi başvuru falan yapmamıştım bu senede öyle olurmu bilmem de ben e devletten başvurdum aldığım için kapsam dışı yaziyor acaba verirlermi bizede

Tekerlekli Sandalye