2012 ömss/kura ile özürlü memur yerleştirme tercih rehberi ( robot )

taktiklal

Üye
Üye
TERCİH ROBOTU
İlkokul mezunları sadece 12 ve 13. dereceli kadrolara başvurabileceğinden, sorgulamada bu sınırlamaya uygun kadrolar çıkacaktır. İlköğretim, ortaokul ve ilkokul mezunlarına yönelik kadrolara yerleştirmeler kur'a ile yapılacaktır. Kur'a işleminde ortaokul ve ilköğretim mezunlarının önceliği vardır. Bunlardan yerleşen olmaz ise ilkokul mezunlarının tercihleri esas alınarak kur'a çekilecektir.

Ortaöğretim, önlisans ve lisans mezunları ise ÖMSS puanlarına göre yerleştirilecektir.

Sorgulama sonucunda ortaya çıkan kadro kodlarının altında yer alan "Nitelikler" butonuna tıklayarak, kadroda aranan nitelikleri tek bir sayfada görmeniz mümkündür.
2012 ÖMSS/KURA İLE ÖZÜRLÜ MEMUR YERLEŞTİRME TERCİH REHBERİ - Memurlar.Net

taktiklal

Üye
Üye
Tercihleri yaptım hadi hayırlısı

Tercihler Kod Program Adı
01. Tercih 40020127367 İÇİŞLERİ BAKANLIĞI / HİZMETLİ (İZMİR / TÜM İLÇELER - Taşra)
02. Tercih 40020127265 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / HİZMETLİ (İZMİR / TÜM İLÇELER - Taşra)
03. Tercih 40020127001 ADALET BAKANLIĞI / HİZMETLİ (İZMİR / TÜM İLÇELER - Taşra)
04. Tercih 40020127465 TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU / HİZMETLİ (İZMİR / TÜM İLÇELER - Taşra)
05. Tercih 40020127565 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / HİZMETLİ (İZMİR / TÜM İLÇELER - Taşra)
06. Tercih 50020127201 ADALET BAKANLIĞI / HİZMETLİ (İZMİR / TÜM İLÇELER - Taşra)
07. Tercih 50020127301 ADALET BAKANLIĞI (CEZA VE İNFAZ KURUMLARI İLE TUTUKEVLERİ İŞYURTLARI KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ) / HİZMETLİ (İZMİR / KARŞIYAKA - Taşra)
08. Tercih 50020127299 ADALET BAKANLIĞI (CEZA VE İNFAZ KURUMLARI İLE TUTUKEVLERİ İŞYURTLARI KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ) / HİZMETLİ (İZMİR / BERGAMA - Taşra)

babu06

Üye
Üye
arkadaslar tercihleri nerden yapacaqız

taktiklal

Üye
Üye
arkadaslar tercihleri nerden yapacaqız
Aday işlemlerinden giriş yap oradan ömss (Tercih) burasını seç sonra istediğin yerlerin kodlarını yazarak tercih yapabilirsin üstte verdiğim siteye girersen hazır kodları veriyor

pelesenk_

Üye
Üye
Selam herkese.

Lise mezunuyum bölümüm Sosyal bilimler. Ayrıca M.E.B. onaylı bilgisayar sertifikam mevcut.

2001,1101,6225,2425 nitelik kodlarından başka kod varmı yazabileceğim.?

Gözden kaçırmaktan korktuğum için sizede sormak istedim.

gülşen

Üye
Üye
öncelilikle tüm atanma bekleyen arkadaşlara başarılar dilerim ilkokul kura ile tercih yapmak için formu açıp kodları yazıp kaydet tıklayınca Sadece öğrenim durumunuza uygun tablolardan tercih yapabilirsiniz.diyo ne yapmam gerek bilgi verirseniz sevinirim saygılar.

samet42

Üye
Üye
gülşen hanım kodlarınızı iyi kontrol edin

İsen Buga

Üye
Üye
öncelilikle tüm atanma bekleyen arkadaşlara başarılar dilerim ilkokul kura ile tercih yapmak için formu açıp kodları yazıp kaydet tıklayınca Sadece öğrenim durumunuza uygun tablolardan tercih yapabilirsiniz.diyo ne yapmam gerek bilgi verirseniz sevinirim saygılar.

Şu demektir Öğrenim durumunuza uygun tercihlerde bulunmamışsın. Bir yada birkaç seçenekte hata var. Tekrar sil baştan kontrol et. Uygunluğuna bir daha dikkat et.

sebboy

Üye
Üye
15 tane yaptın dimi tercihini bide ne mezunusun hangi bölüm tercih robotuna bakıp yaptın dimi

rekli11

Üye
Üye

merhaba arkadaşlar

evet bendede aynı sorun var ayrıca klavuzda

657 sayılı Kanunun 36 nci maddesine göre 11 inci dereceli kadrolar için İlkokul mezunları kura ile
yerleştirme tercihinde bulunamayacak, tercihte bulunsalar dahi bu tercihleri dikkate alınmayacaktır.

uyarısı var ama tercih yapabildiğim kodlar sadece 11 dereceli kodlar diğerleri seçilmiyor bu durumda 11 seçebiliyoruz ama onları seçersek bu kezde geçersiz olacak burada bir hata durumu var sanırım bilgi almak için ne yapabiliriz yada bilgisi olan varmı arkadaşlar?

İsen Buga

Üye
Üye
Bulunduğunuz ilde Sosyal Hizmetlerine gidip danışabilirsiniz. Telefondan çok yüzyüze danışın daha iyi.

volerd

Üye
Üye
merhaba arkadaşlar

evet bendede aynı sorun var ayrıca klavuzda

657 sayılı Kanunun 36 nci maddesine göre 11 inci dereceli kadrolar için İlkokul mezunları kura ile
yerleştirme tercihinde bulunamayacak, tercihte bulunsalar dahi bu tercihleri dikkate alınmayacaktır.

uyarısı var ama tercih yapabildiğim kodlar sadece 11 dereceli kodlar diğerleri seçilmiyor bu durumda 11 seçebiliyoruz ama onları seçersek bu kezde geçersiz olacak burada bir hata durumu var sanırım bilgi almak için ne yapabiliriz yada bilgisi olan varmı arkadaşlar?

Bende aynı problemi yaşayanlardanım durum çok can sıkıcı 3 tane tercih yapabiliyorum çok kısıtlı ayrıca tercihlerimin iptalide söz konusu olabilir durumu düzeltebilen yada bir yerle görüşebilen biri varsa lütfen yazsın telefonla hiçbir yere ulaşamıyoruz ulaştığımız yerler bilgi vermiyor

İsen Buga

Üye
Üye
dediğim gibi Sosyal Hizmetlere gidin: Telefon ile olmaz. İş uzun ve telefon ile görüşecek elemanın sabrı kısa.

gülşen

Üye
Üye
tercihleri yaptım arkadaşlar bilgileriniz için teşekkürler sabah sistemde sorun vardı galiba az önce yaptım hepiniz için hakkınızda hayırlısı olsun başarılar

mekansız67

Üye
Üye
Endustri meslek tesviye bolmunden mezunuyum bu alandan baska tercih yapamazyim yada hizmetli yada memur olamazmiiyim ole tercih hakkim yokmu

İsen Buga

Üye
Üye
var...
Dikkat etmen gereken ortaöğrenim mezunları bölümünde başka açıklama yoksa ve seni engellemiyorsa tercih edebilirsin.
Yani GİH kadrosuna alımında herhangi bir özel açıklama yoksa yada varsa seni engellemiyorsa yazabilirsin.

mekansız67

Üye
Üye
var...
Dikkat etmen gereken ortaöğrenim mezunları bölümünde başka açıklama yoksa ve seni engellemiyorsa tercih edebilirsin.
Yani GİH kadrosuna alımında herhangi bir özel açıklama yoksa yada varsa seni engellemiyorsa yazabilirsin.

İSEN BEy ama nıtelıklerı goster dıom 2001 - Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak. sartı var ama ben 2005 mezunuymmm bu engelmı pekı bıze

İsen Buga

Üye
Üye
İSEN BEy ama nıtelıklerı goster dıom 2001 - Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak. sartı var ama ben 2005 mezunuymmm bu engelmı pekı bıze

İki kelime ile engel değil. Başvurabilirsin gönlün rahat olsun.
2001 yıl demek değildir koddur.
2001 kodun anlamu şu: herhangi ortaöğretim mezunu: açık lise olabilir meslek lisesi oalbilir teknik lise olabilir imam hatip lise olabilir düz lise olabilir demektir. Hatta dışardan bitiren olabilir.

Tekerlekli Sandalye