2012 ömss/kura ile özürlü memur yerleştirme tercih rehberi ( robot )

mltyalı44

Üye
Üye
Gazoz Agacı
Gazoz Agacı isimli Üye şuanda online konumundadır ABICIM COK SAOL ALLAH SENDEN RAZI OLSUN ALLAH GONLUNE GORE VERIR HEPINIZIN BEKLYECEZ ABI INSALLAH BU KADAR EMEGIMIZ BEKLEMEMZ BOSA GITMEZ YUCE RABBIM INSALLAH BOS CEVIRMEZ ..

mltyalı44

Üye
Üye
Arkadaslar bide ben diger tercihlerimde doguyu yazdim bu cikma olasiligi ne kadar paylasirmisiniz ... !!

İsen Buga

Üye
Üye
Engelli arkadaşlara temizlik mi yaptırıyorlar o zaman ben çalıştığım yerden çıkmayayım rezalet özürlü memur seçme diye adı geçiyor ama benim arkadaş sağlık bakanlığına girdi orada masa başında bazen belgeleri getir götür yapıyormuş benim adelet bakanlığına çıkarsa veya içişleri bakanlığı burada ne iş verir ben lise 1 terk okuyamadım işitme kaybı yüzünden açık liseyide bıraktım hem iş hem ders zor oluyordu memur gibi giyinip gidiyorsun paspas mı yapıyorsun komik onları normal insanlar için olmalı diye düşünüyorum
YH sınıfından memur olanlar diğer adı ile hademedir. İs konusuna gelince Amir'in insiyatifindedir. Saglik bakanlığında evrak getir götür işine bakar ama her yerde değil. Adalet bakanlığına gelince bilmiyorum ama temizlik paspaslicaksiniz islerini genellikle taşeron firmalar yapar.
YH sınıfından ise girecekseniz yapabileceğiniz olasılıklar düşük. Evrak düzenleme getir götür yada cayci yada odaci yaparlar. Alt hizmet işlerinde çalıştırırlar vs...

fcbülent

Üye
Üye
slm arkdaşlar hangi kodun ne anlamına geldiğine nerden bakıcaz bn mesla lise mezunu ortapedik engelliğim edebiyat bölümü mezunuyum bilgisayar sertifikam var bunların kodları kaç artı sadece tablo 2 denmi tercih yapabilirim??

İsen Buga

Üye
Üye
kodları bir kağıda yazın:
sonra yanına açıklamaları yazın
ilerleyen süreçde kodlar çıkacak
yinede açıklama yazın:
Açıklamalar sayfa sonunda kodların açıklanması yazılıyor handikap var düzenli sıraya dizilmemiş rastgele serpmişler...
Sizde 20 temmuza akdar süreniz var kağıda tek tek yazın kodları; sonra başınız ağrımasın...

fcbülent

Üye
Üye
arkdaşlar daktilo sertifikasıyla baya alım var ortaöğretimde fakat yok işte benim sertfikam başvursak nolur. bilgisayar sertifikam var

erciyes57

Üye
Üye
selam :arkadaşlar, nitelik kodlarını nereden göreceğiz .ben anlmadım. yardımcı olursanız sevinirim.. selamlar.....

İsen Buga

Üye
Üye
selam :arkadaşlar, nitelik kodlarını nereden göreceğiz .ben anlmadım. yardımcı olursanız sevinirim.. selamlar.....

sayfa sonunda niteklik kodları ve açıklamaları var.
Bir kağıt al kod numarası yaz: sonra açıklamalara bak;
ilerleyen yer seçiminde kodlara tekrar bakarsın

fcbülent

Üye
Üye
buğra bey orta öğretimde güvenlik tahkikatının olumlu sonuçlanması diye bir nitelik var deniz kuvvetleri komutnlığında bu ne demek??atı daktilo sertifikam yok bilgisayar var tercih yapsam daktio için olan niteliğe red mi olur?

İsen Buga

Üye
Üye
daktilo ise daktilo olacak başka olmaz. Güvenlik tahkikatı savcılık belgesi gibi birşey: Sizin ve sülalenizin geçmişini araştırıyorlar, olumlu çıkarsa işe başlıyorsun. bu demektir ki 3-4 ay geç işe başlıyorsun.

fcbülent

Üye
Üye
anladım bişey daha sorcam derece ne demek 10,11,9,12 gibi gösteriliyor ?? ve ben bu adresten tercih yapıyorum doğrumu nitelikleri göster diyor zaten herşey yazıyor bi yalnışlık yok değilmi?2012 ÖMSS/KURA İLE ÖZÜRLÜ MEMUR YERLEŞTİRME TERCİH REHBERİ - Memurlar.Net

fcbülent

Üye
Üye
buğra bey bilgilerin için teşk ettim derdece 10,9,11,12 gibi ibraler var onlar ne demek?ben bu adresten bakıyorumda doğrumu yalnışlık yok dimi nitelikleri göster diye bir buton var ordan daha kolay herşeyi yazıyor bu adres doğrumu? 2012 ÖMSS/KURA İLE ÖZÜRLÜ MEMUR YERLEŞTİRME TERCİH REHBERİ - Memurlar.Net

İsen Buga

Üye
Üye
dereceleri forumda yazdım. Galiba gözünden kaçmış.
İlokul mezunlarına 13 derece verilir
lise mezunlarına 11-12 derece
ön lisans mezunlarına 10-9 derece
lisans mezunlarına 9 ile 7 derece
bu derecek her yıl giderek düşer 9/4, 9/3, 9/2 gibi 1/1 dereceye kadar düşer.

Siz tercih formu yaparken dereceyi çok be çok dikkate almayın ama maaşınızı ve kariyerinizi etkiler ancak çok da etkili değil.

fcbülent

Üye
Üye
buğra bey bilgilerin için teşk ettim derdece 10,9,11,12 gibi ibraler var onlar ne demek?ben bu adresten bakıyorumda doğrumu yalnışlık yok dimi nitelikleri göster diye bir buton var ordan daha kolay herşeyi yazıyor bu adres doğrumu? 2012 ÖMSS/KURA İLE ÖZÜRLÜ MEMUR YERLEŞTİRME TERCİH REHBERİ - Memurlar.Net

fcbülent

Üye
Üye
derece kasteetim 10,11,129 gibi ibareler varda ne demek?

İsen Buga

Üye
Üye
işe başlarken maaşınzın gösterileceği derecedir.

İşin aslı öyle değil İlkokul mezunları 13 dereceden başlarlar...

mltyalı44

Üye
Üye
arkadaslar ben ılkögretım mezunuyum bu derece 11 ve 12 ilkögretim duzeyı demı bı acıklama yaparmısınz .. Sımdeden allah razı olsun

fcbülent

Üye
Üye
buğra bey ben bu adresten bakıyorumda doğrumu yalnışlık yok dimi nitelikleri göster diye bir buton var ordan daha kolay herşeyi yazıyor hiç uğraşmıyorum kodlarla bu adres doğrumu? 2012 ÖMSS/KURA İLE ÖZÜRLÜ MEMUR YERLEŞTİRME TERCİH REHBERİ - Memurlar.Net

umutbitmedi

Üye
Üye
ömss yerleştirme sonucu tahminimce 27 temmuz da açıklanır.

yerleştirme sonucu açıklandıktan sonra işe ne zaman , ne kadar sürede başlamamız gerekiyor ?

İsen Buga

Üye
Üye
13 dereceden başlayacaksın ancak lsitede gösterilend ereceden işlem göreceksiniz

Tekerlekli Sandalye