2012 ömss/kura ile özürlü memur yerleştirme tercih rehberi ( robot )

canbaz78

Üye
Üye
aday işlemleir sayfasından tercıh yapamıyorum tercıh yapa bilen varmı ?

İsen Buga

Üye
Üye
no panik... yapabilen var sistem tıkalı olabilir forumlarda hata olabilir. sakin ol sakin sakin yap işini... 20 temmuza kadar süreniz var.

mekansız67

Üye
Üye
İki kelime ile engel değil. Başvurabilirsin gönlün rahat olsun.
2001 yıl demek değildir koddur.
2001 kodun anlamu şu: herhangi ortaöğretim mezunu: açık lise olabilir meslek lisesi oalbilir teknik lise olabilir imam hatip lise olabilir düz lise olabilir demektir. Hatta dışardan bitiren olabilir.

yani diyorsunuzkı yapabılcegın meslegi seç sana sorduklarında zorlanma yapabılcegıme ınansan yeter dıyorsunuz ama:))ımam yada bilgisayar işletmenı seccek halım yok benımkı ya memur ya hızmetlı olcak...

gülgül

Üye
Üye
iyi günler benimde bir sorum var.
aranılan niteliklerin hepsimi tutması lazım mesela bir iş için 3 nitelik istenmiş üçününde olmasımı lazım acaba ?

omar009

Üye
Üye
arkadaslar daha çok erken ama merak ettiğim için soruyorum, sonuçlar nezman açıklanır acaba bilgisi olan varmı?

laylaylom

Üye
Üye
Sayın gülgül
BİRDEN FAZLA MEZUNİYET ARANIYORSA BİRİSİNİ TAŞIMANIZ YETERLİ

Tercihlerinizi yaparken, kadrolar için “Aranan Nitelikleri” gösteren sütunlardaki koşulları dikkatle incelemeniz ve size uyup uymadığını belirlemeniz son derece önemlidir. Bir kadro için mezun olunan program/alan koşulu birden fazla ise bunlardan birinin karşılanması yeterlidir.

kaynak: Memurlar.Net (ÖMSS tercihi yapacak adayların dikkatine)

omar009 benim tahminim herhangi bir uzatma olmazsa 3 ağustos gibi uzatma olursa 10 ağustos gibi açıklanır

canbaz78

Üye
Üye
no panik... yapabilen var sistem tıkalı olabilir forumlarda hata olabilir. sakin ol sakin sakin yap işini... 20 temmuza kadar süreniz var.

dun sabahtan aynı hatayı alıyorum anlamış degılım
sürekli olarak Ösym Aday İşlemleri Sisteminde bir hata oluştu. Lütfen işleminizi bir süre sonra tekrar deneyiniz: dıyor nasıl bir sistem bu yaa topu topu 8 tercıh yapıcam

gülgül

Üye
Üye
teşekkür ederimm
Sayın gülgül
BİRDEN FAZLA MEZUNİYET ARANIYORSA BİRİSİNİ TAŞIMANIZ YETERLİ

Tercihlerinizi yaparken, kadrolar için “Aranan Nitelikleri” gösteren sütunlardaki koşulları dikkatle incelemeniz ve size uyup uymadığını belirlemeniz son derece önemlidir. Bir kadro için mezun olunan program/alan koşulu birden fazla ise bunlardan birinin karşılanması yeterlidir.

kaynak: Memurlar.Net (ÖMSS tercihi yapacak adayların dikkatine)

omar009 benim tahminim herhangi bir uzatma olmazsa 3 ağustos gibi uzatma olursa 10 ağustos gibi açıklanır

gülgül

Üye
Üye
hala hata veriyor tercih yapılmıyor
dun sabahtan aynı hatayı alıyorum anlamış degılım
sürekli olarak Ösym Aday İşlemleri Sisteminde bir hata oluştu. Lütfen işleminizi bir süre sonra tekrar deneyiniz: dıyor nasıl bir sistem bu yaa topu topu 8 tercıh yapıcam

laylaylom

Üye
Üye
akşam saatlerinde sistem rahatlar ve tercihinizi yaparsınız bende 1-2 değişiklik yapacam açılmıyor akşam deneyeceğim

laylaylom

Üye
Üye
yorum bana ait :)

oorka

Üye
Üye
arkadaşlar bende ais.osym gov.tr de tercih ikonu çıkmıyor. ne yapmam gerek ?

İsen Buga

Üye
Üye
Site yogundur herkes aynı anda girdiği için fazlalıkları kaldırmıyor. Yapmanız gereken boşalmasını beklemek ara sıra giriş yapmak..

taktiklal

Üye
Üye
İsen Buga ; Benim yaptığım tercihler izmir 8 tane yaptım gitmeyeceğim yerleri yazmadım diğer arkadaşlara engel olmasın diye benim özür grubum işitme kaybı ortaokul mezunuyum ve 2 tane bilgisayar sertifikam var bunun faydası ne olur hizmetli olarak yazıyor hepsinde yerleri felan mı paspaslıcaz ... özürlü memur seçme sınavı adı üstünde ...

İsen Buga

Üye
Üye
Paspaslicaksiniz maalesef... İstediğin kadar belge al yine paspaslicaksiniz. Keske dışarıdan lise bitirseydin..

mltyalı44

Üye
Üye
arkadaslar bı sorum olacak sıze ben 15 tercıhın hepsını doldurdum bunda bı sakınca sorun olmaz demı allah hepınızın yardımıcısı olsun hakkımızda hayırlısı neyse o olsun .. herkese ıyı sanslar guzel kısmet nasıp olur ınsallah ...

taktiklal

Üye
Üye
Engelli arkadaşlara temizlik mi yaptırıyorlar o zaman ben çalıştığım yerden çıkmayayım rezalet özürlü memur seçme diye adı geçiyor ama benim arkadaş sağlık bakanlığına girdi orada masa başında bazen belgeleri getir götür yapıyormuş benim adelet bakanlığına çıkarsa veya içişleri bakanlığı burada ne iş verir ben lise 1 terk okuyamadım işitme kaybı yüzünden açık liseyide bıraktım hem iş hem ders zor oluyordu memur gibi giyinip gidiyorsun paspas mı yapıyorsun komik onları normal insanlar için olmalı diye düşünüyorum

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Mltyalı44,

15 tercihin hepsini doldurman çok iyi olmuş zaten tercih sayısı 15 yetersiz ama istemediğin kadroları yazmasaydın. Yani istediğin tercihleri yaparak 15 ini doldurmak da hiç bi sakınca yok o senin en doğal hakkın. Yani sana 15 seçenek verilmiş, en çok istediğin en üstte olmalı. Bol şanslar diliyorum, hayırlı olsun...

mltyalı44

Üye
Üye
ARKADASLAR HERKESE SELAM YAKSAMLAR Şımdı ben malatyada yasıyorum 4 tane malatya tercıh ettım dıger yerlerı farklı sehırler tercıh ettım 15 tane tercıh hakkımı kullandım bu kılavuzda ılkokul - ilkogretım- ortaokul farketmyor demı kılavuzda neyse onu tercıh edebılıyruz bıde nıtelık dıor kıtabcıkta o ne anlama gelyr bıR bılgıNIZ varsa paylasırsan sevınırım a kafama takıldı cunku bu ALLAH HEPINIZIN YARDIMCISI OLSUN HAKKINIZDA HAYIRLISI NEYSE ONU VERSIN INSALLAH ... SIMDIDEN TESEKKURLER ARKADASLAR... !

Tekerlekli Sandalye