2012 ömss/kura ile özürlü memur yerleştirme tercih rehberi ( robot )

laylaylom

Üye
Üye
Sayın umutbitmedi işe başlama süresi kurumlara göre değişir kimi kurumlar güvenlik tahkikatı ister (sizin dışında gelişen bir olay kurumlar arası yazışmaları içerir) genel olarak atamalardan sonra işe başlama süresi 15 gün dür

Madde 62 - (Değişik: 23/12/1972 - KHK 2/1 md.)

İlk defa veya yeniden veyahut yer değiştirme suretiyle;

a) Aynı yerdeki görevlere atananlar atama emirlerinin kendilerine tebliğ gününü,

b) Başka yerdeki görevlere atananlar, atama emirlerinin kendilerine tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde o yere hareket ederek belli yol süresini,

İzleyen iş günü içinde işe başlamak zorundadırlar. Savaş ve olağanüstü hallerde bu süre Bakanlar Kurulu Kararı ile kısaltılabilir.

Yukarıdaki süreler;

1 - Kanuni izinlerin kullanılması veya geçici bir görevin yapılması sırasında başka bir göreve atanan memurlar için iznin veya geçici görevin bitimi,

2 - Hesaplarını, yerlerine gelenlere devir zorunda bulunan sayman ve sayman mutemetleri için devrin sona ermesi,

3 - Eski görevlerine devamları kurumlarınca yazılı olarak tebliğ edilenler için yerlerine atanan memurların gelmesi veya yeni görev yerlerine hareketlerinin kurumlarınca tebliği,

tarihinde başlar.

fcbülent

Üye
Üye
buğra bey ben bu adrsten tercih yapıyorum daha kolay değilmi bu adresten.. kodları arıycağıma nitelikleri göster butonu var kod yerine kendileri acıklamış lise mezunuyum ortapedik engelli şu adres 2012 ÖMSS/KURA İLE ÖZÜRLÜ MEMUR YERLEŞTİRME TERCİH REHBERİ - Memurlar.Net bi bu adres doğrumu bn burdan yapıyorumda???

umutbitmedi

Üye
Üye
cevabınız için teşekkür ederim.

ömss yerleştirme sonucu açıklandıktan , 15 gün sonra mı işe başlanır.

yol süresi ne kadardır.

klavuzda 15 gün evrak teslim süresi diyor. evrak teslim süresinden hemen sonra mı işe başlanır, yoksa evrak teslim süresinden sonra 15 gün sonramı işe başlanır.

fcbülent

Üye
Üye
buğra bey ben lise mezunuyum hizmetli olarak atanırsam maaş tahmini ne olur? artı o/0 57 engelliyim 2006 ssk girişim emekliliğime nasıl yansır hizmetli olarak atanırsam? 2040 ssk primim var şu an özel şirkette calışıyrum

fcbülent

Üye
Üye
buğra bey ben lise mezunuyum hizmetli olarak atanırsam maaş tahmini ne olur? artı o/0 57 engelliyim 2006 ssk girişim emekliliğime nasıl yansır hizmetli olarak atanırsam? 2040 ssk primim var şu an özel şirkette calışıyrum

tolgahann

Üye
Üye
lise dil çıkışlı yokmu?

arkadaşlar ben anadolu lisesi yabancı dil bölümü mezunuyum,fakat klavuzda ortaöğretim tecih klavuzundaki nitelikler kısmında dil bölümüyle ilgili hiç bişey yok,ben ne yazıcam allah aşkına şimdi

SANAATKAR

Üye
Üye
taktiklal neden 15 tercih hakkının hepsini kullanmadın

taktiklal

Üye
Üye
taktiklal neden 15 tercih hakkının hepsini kullanmadın
Yol ve yemek verilmiyor ve evden uzak olacaksam bana bir faydası olmaz diyaneti ben sevmiyorum onu çıkardım ve bana uygun olan bütün izmirdeki seçenekler bu kadar dı sadece bergama yani en altaki tercihim o uzak o var ben zaten şuan Schneider electric'te çalışıyorum mekanik montaj operatoruyum bobinciyim burada servisi var yemekhanesi var ben buradan çıkış noktam yakın bölgeler olması

İsen Buga

Üye
Üye
arkadaşlar ben anadolu lisesi yabancı dil bölümü mezunuyum,fakat klavuzda ortaöğretim tecih klavuzundaki nitelikler kısmında dil bölümüyle ilgili hiç bişey yok,ben ne yazıcam allah aşkına şimdi

Genel tercih yapacaksınız içinize sinerse tabii.

İsen Buga

Üye
Üye

cevaplamıştım: memur olursanız primleri emekli sandığına yansıtması için dilekçe yazarsınız ancak asalet aldıntan çok sonradan kabul ederler. Asalet almazsanız hiç birşey talep edemezsiniz. Bekleme süresi de 1 yıldır..

İsen Buga

Üye
Üye
cevabınız için teşekkür ederim.

ömss yerleştirme sonucu açıklandıktan , 15 gün sonra mı işe başlanır.

yol süresi ne kadardır.

klavuzda 15 gün evrak teslim süresi diyor. evrak teslim süresinden hemen sonra mı işe başlanır, yoksa evrak teslim süresinden sonra 15 gün sonramı işe başlanır.

Açıklama yazılır...
Sizde açıklama yazıldığı günleri takip eden günlerde gidersiniz. Öyle böyle süre veremeyiz.

YassaX

Üye
Üye
Örnek Olarak KPSS - 2012 /1 Yerleştirmesine verebilirim ... 6 Temmuz 2012 Tarihinde Yerleştirme Sonucları açıklandı ... Mesela bir kurum internet sitesinde 31 Temmuz 2012 Tarihine kadar Ankara Genel Müdürlüğe Gerekli Evraklarla Başvuru yapılmasını bekliyor ... ÖMSS de işlem sanırım farklı olacak ... 5 Kişilik Komisyon kanaatime göre illerde kurulacak ve hangi ile atama oldu ise o ile evraklar götürülecek diye düşünüyorum.. Zaten Atandığınızda ; Atandığınız Kurumdan tüm bilgileri öğrenebileceksiniz ...

Saygılar ...

Birey

Üye
Üye
Arkadaşlar hata bende düzelmiş değil, sizde ne oldu?

mesut5454

Üye
Üye
ben lise terkim 15 tane tercih yaptım bölümlerle ilgili bi problem olurmu acaba ?

marcus_oredius

Üye
Üye
mesut54554 nerden 15 tercih yaptınız kuraya katılıyorsanız kura kısmından yapmanız gerekmekte

Tekerlekli Sandalye