2012 ÖMSS Kura sonuçlar ne zaman açıklanacak?

YassaX

Üye
Üye
sabahcıkahvesi ; Haklısın tabiki de herkes merak icinde ... Bir an evvel ne olacaksa olsun istiyor.. İşte bunlarda süreç gerektiren durumlar ... Amin. İNŞALLAH .. Hepimiz Hakkında Hayırlısı ...

Saygılar ...

mahirarslan

Üye
Üye
arkadaşlar bazı sebeplerden dolayı nete fazla giremiyorum ömss kuraya kayıt oldum tekerlekli sandalyeye bağımlıyım bizleri nasıl bir sonuç bekliyor bilmiyorum aldığımız yardımlar için sürekli takip beni çok rahatsız ediyor inşallah bizleri çok daha güzel bekler herkeze bol şanslar

YassaX

Üye
Üye
mahirarslan; Öncelikle Geçmiş Olsun ... ALLAH ŞİFA VERSİN & YARDIMCIN OLSUN İNŞALLAH ...

Kura Başvuruları ise 14 - 25 Mayıs 2012 Tarihleri arasında oldu,. Takdir edersiniz ki bu bir süreç.Kura Başvurunuzu yaptınız, bunun bir değerlendirme ve onaylanma süreci var ... Kura Çekilişinin Ne zaman yapılacağı hususunda Resmi bir açıklama malesef şu anda yok... Tahmini olarak ; Haziran Ayının İlk yarısından Sonra Kura Çekilişi Olabilir.. ÖSYM ; Yapılan Tüm Başvuruları tek tek inceliyor ... ÖSYM Merkezinde yaptığınız işlemler; Merkezde İnceleniyor , sisteme girişler kontrol ediliyor ve bunun içinde bir süreç gerekli .. Başvuruların doğru - düzgün yapılıp yapılmadığını da bakılıyor.. ÖMSS Sınav ve Kura sistemi ilk defa bu sene yapıldığı için biraz sıkıntı, acemilik, koordinasyon eksikliği gibi sorunlar mevcut ... Kura Çekilişinin Nerede, Ne Şekilde, Ne zaman yapılacağı ; DUYURULUR. ... Şoyle düşünün Kura Başvuruları yapıldı, başvurular alındı, ancak başvuranların bazıları diyelim, Kura ya girme hakkı olmadığı halde kuraya kabul edilmiş... Bu ve Buna benzer durumlar için; dediğim gibi belli bir süreç geçmeli ... Şu anda ancak Bu sekilde bir yorum yapabiliyoruz... Kura ile ilgili DUYURULARI bu sitemizden ya da ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM nin Resmi İnternet Sitesinin DUYURULAR Bölümünden de takipte kalabilirsiniz ...

Saygılar ...

FMDAG

Üye
Üye
29 nisanda sınav yapildi 29 mayista aciklandi sanırım bu kurada oyle görünüyor herkes için hayırlı olsun. bu KURA ile ilgili ATANMAYIDA NETLEŞTIRECEK gibi gözüküyor

YassaX

Üye
Üye
Hayırlısı ; En Hayırlı Zamanda Olur iNŞALLAH ...

BayburtLum

Üye
Üye
Yok arkadaş yok bunların birşey açıklayacağı yok bu ne böyle ya verin bi tarih bizde böyle beklemeyelim bu ne ya günümüz int başında geciyor !!! milleti oyalamaktan başka bişey değil!!

mesafe4272

Üye
Üye
Arkadaşlar beklemekten hepimize gına geldi hergun nternet basında geçiyor hiç bir bilgi yok forum sayfaları herkesın bırlık oldugu sayfalardır bence memurlar.net e magdurıyetımızı haber yaptırmamız lazım en azından sesımız cıksın sıte yonetıcılerınden ve arkadaslaardann destek beklıyorum parlak fıkırler hadı bızde ayaklanalım tercıh klavuzu yayınlansın ösym baskanı 9 ay bu sınava calıstık dedı bazı yerlerde dıyorlar kıyok efendım kadrolar paylaşılamıyormus da ya ne kadar saçma yanı 9 aylık sureçte bellı olamadı mı lıse mı lısans mı onlısans mı alınacagı herkes magdur oluyor sınırler gerılıyor artık acıklansın klavuz ve atamalar ısımıze bakalım.duy sesımızı Öseyeme

FMDAG

Üye
Üye
Dün bir arkadaşa rastladım kura çekimleri çoktan acıklandı diyordu bilgisayar taramasiyla kura çekilmişler ben kaybettim kurada felan diyordu demekki kurayi bilgisayar taramasiyla yapmişlar vallaha arkadaşta üzüldü ösym acıklamaz sanırım. cünkü kura çekimi yapildiğinda sonuclar ordan cıkmış

BayburtLum

Üye
Üye
ya yok açıklanmadı kura filan çekildi veya çekilmedi net bi bilgi yok ayın 10 undan sonra diye bi haber çıktı ayın 10 unda çekilecekmiş el mahküm düştük ellerine beklemekten başka çaremiz çok ne yazıkki:(((((

yabangulu89

Üye
Üye
benim Hastalığım Ortopedik Başvuru Formunda ortopedik olarak işaretledim...forum doldurduktan sonra ordaki görevli başka bir kağıda koronik olrak işart yaptı ama ben burda ortopedik yaptım dedim siz orda neden öyle yazdınız raporda dr hangi oranda çok vermişse onu işaretlemek gerekiyor dedi ama Hastalığım Ortopedik dedim bize gelen bilgi dedi hangi oran çok ise onu işaretleyiniz dedi Acaba Bu Sorun Olurmu ben ortopedik işaretledim ama ordaki görevli dosya'ya koronik olrak yaptı:S İnşa'Allah Sorun Olmaz..

BayburtLum

Üye
Üye
yabangülü aynısını banada dediler hiç alakam olmayan şeyler yazdı ruhsal ve duygusal sorunlarım varmış kronik vakaymışım onlardan sorun çıkmıyo inşallah :D:D

kimbilir

Üye
Üye
slm özkan hocam bende ömss kurasına katıldım ama sonucların ne zaman acıklanacagından bı bılgım yok yardımcı olursanız sevınırım saygılarım laa

YassaX

Üye
Üye
kimbilir selam ; KURA Başvurusu yapan arkadaşlar bekleyecekler ... KURA Zamani ; Nerede ve Nasıl Çekileceği hepsi Duyurulacak... Siz yazilan soylentilere inanmayin.. bilgisayar ortaminda cekilmis vs , bunlar palavra .. Noter Huzurunda ; Herkesin Gozu Azında ; Şeffaf bir sekilde cekilecektir..Biraz Sabredin

taktiklal

Üye
Üye
30 iş günü açıklanmak zorunda acaba 14 - 25 mayıs olduğuna göre daha var süremiz

YassaX

Üye
Üye
taktiklal ; Önce Tercih Kılavuzu Yayınlanacak, Kura Başvurusu Yapanlar içinde .. Sanirim Kura Ondan sonra

furkanbıcak

Üye
Üye
özkan bey ben kura tarihini kaçırdım bidaha ne zaman yapılacak acaba bi bilginiz varmı?

YassaX

Üye
Üye
furkanbıcak bey ; zaten Öğrenim Durumunuza Göre Ya ÖMSS Sınavı ya da ÖMSS Kura ya tabi olabilirdiniz... Zamaninda da olsa ikisine birden başvurunuz olmuyor .. Neyse Şu anda ÖMSS Gecmis ... Bana Öğrenim Durumunuzu Soylerseniz 1-2 alternatif fikir verebilirim ... Eğer En az Lise Mezunu iseniz ; 18 Haziran - 4 Temmuz 2012 Tarihleri Arasında KPSS Lise / Ön Lisans Başvuruları var.. Sınav ise 23 Eylül 2012 de... Raporunuzun size ancak ; KPSS ye Giriş Şartlarında fiziksel olarak bir avantaj sağlar , başkada bir avantajı yoktur ... ÖMSS nin yapılış tarihi 2014 Yılını bulacaktır düşüncesindeyim ... Hakkınızda En Hayırlısı Neyse O Olsun ...

Saygılar ...

taktiklal

Üye
Üye
Özkan bey benim için ne önerebilirsiniz şuan çalışıyorum lise 1 terk yakında hangi sınavlar var benim için

furkanbıcak

Üye
Üye
özkan bey ben çapa hastanesinde çalışıyorum %51 raporluyum şuanda ortaöğretimi okuyorum devamda edicem allahın izniyle ama bildiğim kadarıyla bu durumda kura sistemi memur adayı olabiliyorum eğer yanlış biliyorsam beni aydınlatın. bide şuanda kura yı kaçırdım bidaki kura çekilişleri nezaman olacak söylerseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

YassaX

Üye
Üye
furkanbıcak ; ÖMSS SInavı 2 yılda bir yapılacak .. Ancak KURA için o konuda bir netlik yok.. Mesela Bu tercih doneminde KURA ile Başvurular 14-25 Mayıs 2012 Tarihleri arasında idi...Eğer 2. Tercih Doneminde ; yeni KURA Başvuruları alınır mı alınmaz mi bilemiyorum.. Bekleyip göreceğiz.. Lise bittiğinde de KPSS ye girme hakkın olur ... ÖMSS Sınavına da girme hakkın olur ... KURA ile ilgili Gelismeleri , Detayları Takip Etmeye Devam Edin ..

taktiklal ; Siz Sanirim KURA ya başvuru yapmistiniz .. Sıkı bir sekilde takipcisi olun.. Size Tavsiyem ; Liseyi disardan bitirerek Mezun Olmaya calismalisiniz ...

Tekerlekli Sandalye