2012 ÖMSS Kura sonuçlar ne zaman açıklanacak?

tolga

Üye
Üye
Bu Verilen Linklere Birşey Yazmam Gerekiyormu Pek Anlamadım Ben İlk Öğretim Meğzunu Sınavsız Kuraya Gircem

taktiklal

Üye
Üye
Tercihleri yaptım hadi hayırlısı

Tercihler Kod Program Adı
01. Tercih 40020127367 İÇİŞLERİ BAKANLIĞI / HİZMETLİ (İZMİR / TÜM İLÇELER - Taşra)
02. Tercih 40020127265 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / HİZMETLİ (İZMİR / TÜM İLÇELER - Taşra)
03. Tercih 40020127001 ADALET BAKANLIĞI / HİZMETLİ (İZMİR / TÜM İLÇELER - Taşra)
04. Tercih 40020127465 TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU / HİZMETLİ (İZMİR / TÜM İLÇELER - Taşra)
05. Tercih 40020127565 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / HİZMETLİ (İZMİR / TÜM İLÇELER - Taşra)
06. Tercih 50020127201 ADALET BAKANLIĞI / HİZMETLİ (İZMİR / TÜM İLÇELER - Taşra)
07. Tercih 50020127301 ADALET BAKANLIĞI (CEZA VE İNFAZ KURUMLARI İLE TUTUKEVLERİ İŞYURTLARI KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ) / HİZMETLİ (İZMİR / KARŞIYAKA - Taşra)
08. Tercih 50020127299 ADALET BAKANLIĞI (CEZA VE İNFAZ KURUMLARI İLE TUTUKEVLERİ İŞYURTLARI KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ) / HİZMETLİ (İZMİR / BERGAMA - Taşra)

bigboss

Üye
Üye
taktiklal ; Hayırlısı olsun

Ben daha yapmadım belkide yapmam tercih

tolga

Üye
Üye
Dostlar Bu Tercih Yapma Konusunda Nasıl Yapıldığına Dair Bir Dostumuz Bilgi Verebilirmi Acaba Bu Link Verilen Siteden Bir Çıktı Alıp Doldurupdamı Biyerlere Yolluyoruz Nasıl Yapılıyor Lütfen Bir Dost Yardımcı Olsun Kısada Bir Zaman Kaldı

YassaX

Üye
Üye
tolga bey ; size yardımımız ancak şu şekilde olur ... vereceğim LİNK'teki Kılavuzu Cok Cok İyi incelemeniz ... Eğer yardım almak istiyorsanız.. ÖMSS - 2012 /1 Tercih Kılavuzunun Bir cıktısını alarak ; Bulunduğunuz ilin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına ( Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne ) , ya da İŞKUR 'a ; Tercihlerinizi belirlerseniz de ; Herhangi Ortaöğretim Kurumuna yani bir Liseye giderek ; 3 TL karşılığında Tercihlerinizi Yaptırabilirsiniz ...

ÖMSS - 2012 /1 TERCİH KILAVUZU LİNKİ : ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi

Size bu Forumdan ancak bu şekilde yardımcı olabiliriz tolga bey ...

Saygılar ...

tolga

Üye
Üye
Ozkancey Bey Verdiğiniz Bilgiler İçin Çok Çok Teşekkürler Şuanda Bu Linkdeki Sisteme Girmiş Aday İşlemleri Sistemi Tercih Bölümündeyim Doldurmam Gerekiyor Sadece Şunları Sormak İstiyorum Burada 15 Tercih Seçeneği Var 15 Tercih Alanını Doldurmam Şartmı Benim Bulunduğum İl ve Yakın İl Toplam 7 Seçenek 15 Seçeneği Doldurmadan 7 Seçeneği Doldursam Sorun Olurmu Birde Bunu Doldurdukdan Sonramı Çıktısını Alayım Şimdiden Çok Teşekkürler

YassaX

Üye
Üye
tolga bey ; İstediğiniz Kadar Tercih Doldurma da özgürsünüz ... İsterseniz 1 tercih isterseniz 2 isterseniz 7 tercih bu size kalmış ... Evet doldurduktan sonra ; sanırım şoyle bir yazı cıkıyormuş : .... Tarihte Tercihleriniz ÖSYM'ye Ulaşmıştır gibilerinden.. Mutlaka Cıktı da alın. Elinizde İspat olarak dursun .. Ben kendim daha tercihlerimi Sistemden Yapmadığım icin tam olarak karşımıza hangi yazı cıkıyor nereden cıktı alınıyor net olarak bilmiyorum... O acıdan dikkatli olun ..

KILAVUZUN İLGİLİ BÖLÜMÜ ŞU ŞEKİLDEDİR :

4. TERCİHLERİN YAPILMASI İLE İLGİLİ İŞLEMLER
4.6 ÖMSS/Kura Tercih işlemleri alanına T.C. Kimlik Numaranızla şifrenizi girdikten ve “Tercih Bildir”
alanına tıkladıktan sonra ekrandaki açıklamalara göre hareket ediniz. Tercih listenizdeki kadro kodlarını
sırasıyla ekrandaki ilgili alana yazınız.
Tercihleriniz sınava girdiğiniz öğrenim düzeyine uygun olmalıdır.
Mezun olduğunuz program/alan tercih etmiş olduğunuz kadro için aranan öğrenim koşulu ile
uyumlu değil ise yapmış olduğunuz tercih sistem tarafından kaydedilmeyeceğinden bir sonraki
tercihinizi yazmanız sistem tarafından engellenecektir. Tercihlerinizi yazarken bu durumu göz
önünde bulundurunuz.
Doğruluğundan emin olduğunuz zaman yaptığınız işlemi ekrandaki uyarılara göre sonlandırınız.
Tercihlerinizin ÖSYM’ye ulaştığından emin olmanız için ekranda “ ÖMSS/Kura Tercihleriniz ………..
tarihinde başarı ile ÖSYM’ye bildirilmiştir.” ifadesini görmeniz gerekir. Bu aşamada “Yazdır” alanına
tıklayarak bir çıktı alınız ve bu çıktıyı saklayınız. Bu işlemi tamamladıktan sonra
Aday İşlemleri Sistemi internet adresinden tercih bilgilerinizi mutlaka kontrol ediniz.

Saygılar ...

tolga

Üye
Üye
Sonunda Tercihlerimi Bildirdim:) Tercihleriniz Başarı İle İletilmiştir Dedi ve Yazdır Sayfası Çıktı Yazdırdım Çıktı Aldım
Umarım Mağdur Olan Dostumuz Olmaz Herkes İçin Hayırlısı Olur Saygılar Selamlar

taktiklal

Üye
Üye
Son durum bu benim
Tercihler Kod Program Adı
01. Tercih 40020127367 İÇİŞLERİ BAKANLIĞI / HİZMETLİ (İZMİR / TÜM İLÇELER - Taşra)
02. Tercih 40020127265 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / HİZMETLİ (İZMİR / TÜM
İLÇELER - Taşra)
03. Tercih 40020127001 ADALET BAKANLIĞI / HİZMETLİ (İZMİR / TÜM İLÇELER - Taşra)
04. Tercih 50020127201 ADALET BAKANLIĞI / HİZMETLİ (İZMİR / TÜM İLÇELER - Taşra)
05. Tercih 50020127301
ADALET BAKANLIĞI (CEZA VE İNFAZ KURUMLARI İLE TUTUKEVLERİ
İŞYURTLARI KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ) / HİZMETLİ (İZMİR /
KARŞIYAKA - Taşra)
06. Tercih 40020127465 TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU / HİZMETLİ (İZMİR / TÜM İLÇELER -
Taşra)
07. Tercih 40020127565 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / HİZMETLİ (İZMİR / TÜM
İLÇELER - Taşra)
08. Tercih 40020127171 DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI / HİZMETLİ (İZMİR / TÜM İLÇELER -
Taşra)
09. Tercih 50020127299
ADALET BAKANLIĞI (CEZA VE İNFAZ KURUMLARI İLE TUTUKEVLERİ
İŞYURTLARI KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ) / HİZMETLİ (İZMİR /
BERGAMA - Taşra)

Benim bir kaç sorum olacak
1-Kura çekimi bilgisayar ortamında mı çekilecek çünkü açık olmalı torpil açısından guvenmiyorum yinede ben
2-Kura çekimi olduğunda burada 1 kere mi olacak mesala 2 yıl içinde atamalar olacak sonuçta sınava girenler için böyle kura içinde böyle olur mu
3-Tercihleri yaptık diyelim kadroda boş yer yoksa ne olacak veya başka tercihler mi isteyecekler
4-Hizmetli olan tercihlerde hangi işler yapılabilir tabi özür grubuna bağlı bilginiz var mı

YassaX

Üye
Üye
taktiklal ; Sorunuza Cevaplar :

1-) Kura Çekiminin Bir Öncesi olmadığı icin Bilgisayar mi ? Torbadan mı Çekiliş Olacak Bilemiyoruz ...
2-) ÖMSS - 2012/1 için 1. kez Kura Çekimi olmuş olacak. Her atamada yine Kura Çekimi olacağı kanısındayım. Diyelim ki ; Şubat 2013 te ÖMSS icin ikinci atamalar olsa; ÖMSS - 2013/1 Şeklinde yine Kura çekimi olacaktır ...
3-) Tercihlerinizi Yaptınız ; O Tercihler icin Kura da çıkmadı iseniz ; malesef yerleşemediniz olacaktır ... Yaptığınız 15 Tercih icinde birinden cıktı iseniz yerleşeceksiniz.. Kadroda Boş yer diye bisey yok .. Diyelim ki bir kontenjanı 1.000 kişi secti ; icinden bir kisi o bolum icin secilecekti.
4-) Hizmetli olan işlerde hangi işler yapılılır bir durum sözkonusu değil . Şu şekilde ; Atandığınız Kurumun insiyatifinde olacaksınız .. MEB e atandiniz diyelim ; belki hademe görevlerini yapacaksınız ; Sağlık Bakanlığına atandınız belki de Fotolopi çekeceksiniz ya da danışmada oturacaksınız .. Net bir iş tanımı olmasına imkan yok . Kılavuzda Özür Durumları ile ilgili bir acıklama olmadiği icin ; atandığınız kurum muhtemelen ; sizin özrünüze uygun bir iş vereceği düşüncesindeyim ....

marcus_oredius

Üye
Üye
taktiklal ; Sorunuza Cevaplar :

4-) Hizmetli olan işlerde hangi işler yapılılır bir durum sözkonusu değil . Şu şekilde ; Atandığınız Kurumun insiyatifinde olacaksınız .. MEB e atandiniz diyelim ; belki hademe görevlerini yapacaksınız ; Sağlık Bakanlığına atandınız belki de Fotolopi çekeceksiniz ya da danışmada oturacaksınız .. Net bir iş tanımı olmasına imkan yok . Kılavuzda Özür Durumları ile ilgili bir acıklama olmadiği icin ; atandığınız kurum muhtemelen ; sizin özrünüze uygun bir iş vereceği düşüncesindeyim ....
ek bilgi
genelde hastahanelerde fotokopi ve danışma memur personel tarafından yapılmaktadır. hizmetli tanımı genel olarak temizlik işleri ve hasta yardımcılarına yardım personeli olarak kullanılmaktadır ( kan idrar ve doku örneklerini lablara götürmek sonuç slideları ve belgeleri getirmek için. )

YassaX

Üye
Üye
marcus_oredius ; Ben Zaten O iş yapılır bu iş yapılır ; şurada bu işler verilir demiyorum. Örnek Olarak ; MEB De ; Sağlık Bakanlığında , Gıda ve Tarım Bakanlığında ; Atandıktan sonra tamamen O Kurumun İnsiyatifinde olur herşey. Atandığınız Kurumdaki Amirinizin ve Personel İşlerindeki Yetkililerin Kararlarıyla Her Türlü Görev ( Özrünüze Uygun ) verilebilir. Net bir Kriteri söz konusu degildir . Herşeyle karşılaşıllabilir ...

marcus_oredius

Üye
Üye
yalnış anlama yassax ben oraya ek bilgi olarak eklemiştim. hastahanede çalışıyorum bilgilere bir katkım olsun istedim.

YassaX

Üye
Üye
marcus_oredius ; Yanlış Anlamadım Zaten . Ben de ; benim verdiklerimin Örnek Olduğunu ifade etmek istedim.

taktiklal

Üye
Üye
Bilgiler için teşekkürler ek olarak bence de kura çekimi 1 kere olmamalı haksızlık ve saçma olur diyelim 4 atama olacaksa 4 kere kura çekimi olmalı kaç kişi alınacak kura için 2 yıl içinde ve kaç kere atama olur ?

YassaX

Üye
Üye
taktiklal ; Yukarıda Sorunu 4 madde sormussun cevapladım . Ancak ; "" kaç kişi alınacak kura için 2 yıl içinde ve kaç kere atama olur ? "" --> Bu sorulara gerek yok bence . Cunku bu soruların cevabı yok .Cevap vermeye kalkarsak Medyumluk yapmış oluruz.. Once bir ilk yerleştirme olsun ; nasıl olacak bir gorelim. Ondan sonra yorumlarda bulunuruz.ilk atamayı gectik ; 2. ve 3. leri konuşmaya başladık. Lütfen biraz sabır .

marcus_oredius

Üye
Üye
herşey sırasıyla. bence tek seferlik bir olay değil artık bu resmileşen bir sınav. umudum her yıl artan bir sayıyla alım olmasıdır.

YassaX

Üye
Üye
Biraz Sabretmesini Öğrenmek Gerekir Diye Düşünüyorum ...

Tekerlekli Sandalye