2013 Aralık Ayı Evde Bakım Maaşı Yatan İller

suatin

Üye
Üye
artvin de yatmadı hala ve hep ayın sonlarına doğru yatıyor ama allaha şükür her ay yatıyor devlet bu parayı vermek zorunda değil hangi devlet anne babasına bakmak için para veriyor insanlar çok nankör şükür yerine küfür veya isyan ediyor her ay maaşlarınız yatıyormu yatıyor eğer düzen vermek isteyen varsa her ayın sonunda hesabına baksın geç ya da erken yatsa bile ayın sonunda bakın düzenli maaş gibi alırsınız sonuçta her ayın sonunda yatıyor allaha şükür allah devletimize dert zeval vermesin

Keşke bizimde senin gibi tuzumuz kuru olsa da her ayın sonunda baksak hesaba, herhalde ihtiyacımız olmasa deli değiliz buralarda gezecek oraya buraya mail atacak. Ev sahibine ne diyeceğiz her ayın sonunda gel mutalaka alırsın paranı mı diyecez? Bakkala ne diyecez? Kimse kimseye akıl verip propaganda yapmasın. Herkesin kendine göre aklı var. Sizin il ayın sonunda yatırabilir. Bizim il her ayın 20sinde yatırıyordu. Bizlerde ona göre borçlandık. Yangına ateşle gitmeyin. Yara deşmeyin.

melis63

Üye
Üye
slm ben bu gün evde bakım maaşını cektim istanbul dayım 633 tl yatırmışlar normalde 730 tl değilmi evde bakım maaşııı

dilek08

Üye
Üye
arkadaşlar bu bir yardımdır maaş değildir yani bu para her an kesilebilir ihtiyacı herkesin var ona kimse bişe demiyor ama bu paranın nesine güvenip borca giriyorsunuz ve hükümet değişirse bu para kesinlikle kesilecek o zaman ne yapacaksınız şükür edin şükür edin ve maalesef ülkemizdeki zenginlerin bi yerleri yıkıp dökmeleri yüzünden dağdaki hainlerin askerlerimizi şehit etmeleri buna benzer bi sürü şeyler bu paraları etkiliyo çunku devletın fazlasıyla verdiği bi parador bütçe zora kalınca çok kişinin mparaso kesildi bizimde kesilebilir

everlasting

Üye
Üye
bakıma muhtaç hasta ve engelli insanların bakım ve tedavisinden devlet sorumludur. hastalarınıza siz bakmasanız sosyal güvenlik sistemi bakmak zorundadır. devlet için, kalıcı engelli bir hastanın sürekli bakımı, barınma ve tedavi masrafları emin olun ki verilen aylık 730 tl den cok daha fazladır. bu bakımdan, hastasına bakan insanlara ödenen bu paralar sisteme yada devlete yük değildir. bilakis hastasına evinde bakan insanlar sosal güvenlik sisteminin yükünü hafifletmektedir. evde bakım, sosyal güvenlik sistemi için pratik, sorunsuz ve ucuz maliyetli bir çözümdür. iyilik olsun diye sevabına verilen bir sadaka değildir. evinde hasta bakan insanlar da dilenci değildir. 7gün24 saat 365 gün mesai, izin yok, tatil yok, ikramiye yok, haftasonu yok, gece yok gündüz yok. ve hatta sigorta da yok. ayda 730 tl ücretle böyle bir işte çalışan insanlarız teknik olarak. en azından biraz saygı görmeyi hak eden insanlarız bence.

izmir1453

Üye
Üye
bu devletin yaptığı bir yardım değildir özürlü insanların yaşamını idame edebilmesi için halktan kesilen vergilerden dolayı alınan bir haktır..

sevim çetinkaya

Üye
Üye
slm arkadaşlar.. 2014 itibariyle bakım maaşı ne kadar olacak yüzde kaç zam yapılacak.. yapılacaksa hangi ay zamlı maaşlar alınacak.. sağlam bilgisi olan varmı.. şimdiden teşekürler..

efecem

Üye
Üye
bakıma muhtaç hasta ve engelli insanların bakım ve tedavisinden devlet sorumludur. hastalarınıza siz bakmasanız sosyal güvenlik sistemi bakmak zorundadır. devlet için, kalıcı engelli bir hastanın sürekli bakımı, barınma ve tedavi masrafları emin olun ki verilen aylık 730 tl den cok daha fazladır. bu bakımdan, hastasına bakan insanlara ödenen bu paralar sisteme yada devlete yük değildir. bilakis hastasına evinde bakan insanlar sosal güvenlik sisteminin yükünü hafifletmektedir. evde bakım, sosyal güvenlik sistemi için pratik, sorunsuz ve ucuz maliyetli bir çözümdür. iyilik olsun diye sevabına verilen bir sadaka değildir. evinde hasta bakan insanlar da dilenci değildir. 7gün24 saat 365 gün mesai, izin yok, tatil yok, ikramiye yok, haftasonu yok, gece yok gündüz yok. ve hatta sigorta da yok. ayda 730 tl ücretle böyle bir işte çalışan insanlarız teknik olarak. en azından biraz saygı görmeyi hak eden insanlarız bence.
çok dogru soyluyorsunuz...ben dahıl bu sekıl dusunmemiştim...

dilek08

Üye
Üye
saygıyı herkes hak ediyorsa yatıranlarda küfür ve isyanı hak etmiyor isyan edip ne değişiyor ki seviyeniz düşüyor benimde paraya ihtiyacım var ve önce şükür ediıyorum sonra bı an önce yatsın diye dua ediyorum istesem bı ton küfür ederim niye hep geç artvin yatıyor dıye madem oyle neden eskıden boyle bi para yoktu o zamanlr özürlü insanlarımız yokmuydu bız özürlü hastamıza elli senedir bakıyoruz ve bu parayı 4 senedir aliyoruz ne yokluklar çekmişiz kımse duyan olmadı o yüzden şükür bin kere ülkemiz dört dörtlük değil neden insanların duyarsız zengin karnı tok insanların devlete verdiği zararlar buna benzer bi sürü kötü muamele şımarık insanlar yüzünden düşünün bi evde ki küçüçük çocuğa yeri gelir laf anlatamıyosunuz da milyonlarca insanlara laf anlatmak kolay olsaydı bugun bu halde olmazdık

dilek08

Üye
Üye
vee gün gelecek bu günleri çok arayacaksınız keşke para yatsaydı da her ay farklı günlerde yatsaydı diyeceksınız

ferhan

Üye
Üye
An itibariyle Diyarbakır yatmıştir.Güle Güle harcayın

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yine gereksiz tartışmalar başladı. Eğer bakım ücretinin sosyal yardım veya hak olduğu üzerine tartışma yapmak istiyorsanız ayrı konu açarak oradan devam edersiniz. Gereksiz tartışmaları bırakıp yatan yatmayan illerden devam edin...

gülümse_hayata

Üye
Üye
Aralık Ayı Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi

(ENGELLİLER.GEN.TR)

1-Muğla
2-Samsun
3-Tekirdağ
4-Ordu
5-Bilecik
6-Tokat
7-Balıkesir
8-Kütahya
9-Erzurum
10-Kastamonu
11-Kırıkkale
12-Kırşehir
13-Şanlıurfa
14-Bayburt
15-Trabzon
16-Zonguldak
17-Kahramanmaraş
18-Aksaray
19-Antalya
20-Bursa
21-Ankara
22-Sakarya
23-Hatay
24-Afyonkarahisar
25-Aydın
26-Kocaeli
27-Eskişehir
28-Karabük
29-Adana
30-Osmaniye
31-Sivas
32-Bartın
33-Malatya
34-Konya
35-Kayseri
36-Denizli
37_Bolu
38-Isparta
39-Uşak
40-Mersin
41-İstanbul
42-Manisa
43-Van
44-Diyarbakır

melis63

Üye
Üye
bilmiyorum ama ben okuyorum devletin belirlediği 730 tl kanunlarda verilecek diye

Tekerlekli Sandalye