2014 Ocak Ayı Evde Bakım Maaşı Yatan İller

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ortada bir yanlışlık yok. Ocak 2014 bakım maaşları 730 tl olarak yattı. Şubat ayında da zamlı maaşlar yatar.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bilmiyorum. Muhtemelen "hesap işletim ücreti" kesmiştir banka...

555

Üye
Üye
uşak ne zaman yatar acaba

yakışıklı01

Üye
Üye
hesap kesim ücreti değilde inşallah bu emeklilik primi kesilmemiştir torba yasasında çıkan zaten insanlar 730 tl ile zor geçiniyor emekliliği rüya olan bir emeklilik için ücretler kesintiye uğramaz buda benim düşüncem

yakışıklı01

Üye
Üye
zaten 156 tl gibi bir yatırım eğer devlet tarafından prim ödenmezse verdiği seneler boyunca bu aylık faizyle aynı parayıbuluyor ayda emeklilik alacağım ücret 300 ben almim buy emkliliği eğer ben yatıracaksam peşin cebimde kalsın zaten zor damak yetiştiriyorum varsın ben emkli olmıyayım seneler kim ölür kim kalır boşa giden yatırımlar:))

hastaadam

Üye
Üye
Yakişikli yok öyle kesme falan daha kanun yasalaşmadi neden hemen celalleniyon yasa diyorki ((isterse bakici )) istemezse yok kesme falan sen rahat ol oyatan illerdende sağlikli bi haber olmadi henüz sadece iki kişi söyledi ne kadar doğrudur bilinmez

bhr

Üye
Üye
bursa erken yatma gibi durum varmı

gülümse_hayata

Üye
Üye
2014 OCAK AYI EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER

(ENGELLİLER.GEN.TR)

1-Samsun
2-Bayburt

seyhansonay

Üye
Üye
Arkadaslar bu aydan itibaren bakım paraları merkezden yatacak. O nedenle artık yattımı yatmadımı derdine düşmeyecegiz. Zannediyorum her ayın 10 unda alıcaz

mt_44

Üye
Üye
Arkadaslar bu aydan itibaren bakım paraları merkezden yatacak. O nedenle artık yattımı yatmadımı derdine düşmeyecegiz. Zannediyorum her ayın 10 unda alıcaz

kesin bilgimi acaba ve bu bilgiyi nerden aldınız belirtirseniz menmun oluruz teşekkürler...

seyhansonay

Üye
Üye
Geçen ay il müdürlüğü söyledi. 2014 yılından itibaren merkez yatıracak paraları bu ayda idare edin demişlerdi. Bende buna istinaden yazdım. Dikkat ederseniz bu ay hiçbir il henüz almadı. Zannediyorum toplu olarak yatacak .

efecem

Üye
Üye
Geçen ay il müdürlüğü söyledi. 2014 yılından itibaren merkez yatıracak paraları bu ayda idare edin demişlerdi. Bende buna istinaden yazdım. Dikkat ederseniz bu ay hiçbir il henüz almadı. Zannediyorum toplu olarak yatacak .
samsun ve bayburt aldı

NCKZ

Üye
Üye
Arkadaşlar, yine engelli maaşlarında olduğu gibi engelli bakım aylığı konusunda da korktuğumuz başımıza gelecek diye endişe ediyorum. TBMM'ye sunulan kanun teklifinde bakım hizmetleri ile ilgili olarak "Bakıma ihtiyacı olan engellilere özel bakım merkezlerinde sunulacak bakım hizmetinin karşılığı olarak belirlenecek kişi başına aylık bakım ücreti tutarı, 20.000 gösterge rakamı ile memur aylık katsayısının çarpımı sonucu bulunacak tutardan fazla olamaz. Bakıma ihtiyacı olan engellinin evde bakımına destek için ise 9.500 gösterge rakamı ile memur aylık katsayısının çapımı sonucu bulunacak tutar kadar aylık sosyal yardım yapılır" diyor.
Bu da demektir ki şu an asgari ücretin neti kadar alınan bakım aylığı (01.01.2014 - 31.06.2014 tarihleri arası : 765,67 TL.)
ARTIK KANUN YÜRÜRLÜĞE GİRERSE : Memur Aylık Katsayısı çarpımı ile (01.01.2014-31.12.2014 tarihleri arası : 9500x0,076998 = 731,481 TL.) olacak.
Öyle şimdiki gibi asgari ücretin her 6 ayda bir artmasıyla alınan ücret alınamayacak. Engelli maaşını alma şartlarını çok zorlaştıran ve engellilere büyük darbe vuran yönetmelikten sonra şimdi de böyle bir şeye girişiyorlar.
Ayrıca Kanunun yürürlüğe girmesiyle birlikte ödemeler artık Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bütçesinden karşılanacak.

yziya

Üye
Üye
ödemeler bu ay bakanlıkca mı yapılacak eger oyle işe çok iyi olur hemde günü belli olur.

didierdrogba

Üye
Üye
arkadaşlar alo 183 ü aradım ve böyle bi durumun olmadığını söyledi yani onlara bu konuyla ilgili bi bilgi gelmemiş var olan durum devam etmekte şuan da.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tekerlekli Sandalye