2014 Şubat Ayı Evde Bakım Maaşı Yatan İller

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

firdevs05

Üye
Üye
Amasya yatti

gülümse_hayata

Üye
Üye
2014 YILI ŞUBAT AYI EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER
(ENGELLİLER.GEN.TR)

1-Bilecik
2-Konya
3-Amasya

melih sık

Üye
Üye
merhabalar ben engelli çocuğum için evde bakım maaşı almaktayım ancak bugün şubeyi aradığımda vergi borcumdan dolayı hesabımın bloke edildiğini ve parayı hiçbir şekilde çekemeyeceğimi söylediler bende sosyal hizmetleri aradım ilgili kişi bana bu maaşın bloke veya haciz edilemeyeceğni kendilerinin vereceği yazıyı şubeye götürmemi söyledi ancak şube yetkilileri bunun mümkün olmadığını kendilerinim bu konuda yetkili olmadıklarını söyledi bu konuda ne yapa bilirim nereye başvura bilirim yardımcı olursanız sevinirim...

cagla

Üye
Üye
bu ay istanbul erken yatacagi soylenmisti ve duzene girecekti acaba bununla ilgili bir bilgi varmi

bukalemun1976

Üye
Üye
merhabalar ben engelli çocuğum için evde bakım maaşı almaktayım ancak bugün şubeyi aradığımda vergi borcumdan dolayı hesabımın bloke edildiğini ve parayı hiçbir şekilde çekemeyeceğimi söylediler bende sosyal hizmetleri aradım ilgili kişi bana bu maaşın bloke veya haciz edilemeyeceğni kendilerinin vereceği yazıyı şubeye götürmemi söyledi ancak şube yetkilileri bunun mümkün olmadığını kendilerinim bu konuda yetkili olmadıklarını söyledi bu konuda ne yapa bilirim nereye başvura bilirim yardımcı olursanız sevinirim...

nerede oturduğun bilmiyorum ama sizin bağlı bulunduğunuz sosyal yardımlaşma vakfında öncelikle sorun olmazsa 144 aile ve sosyal bakanlığına bir dilekçeyle başvurun. birde 144 aradığınızda 4 basar diğer sorularınız kısmında bilgi almaya çalışa bilirsiniz. İstanbul Kadıköy engeli merkezide ücretsiz danışmanlık veren birde avukat var sizinde bağlı bulunduğunuz ilçe veya barodan da yardım alabilirsiniz ücretsiz olarak sadece durumunuz olmadığın avukat ve mahkeme masrafların ödeyemediğiniz söyler ispatlarsanız baro her-şeyi hata mahkeme masrafların karşılar
NOT = Herkes için geçerli bir yasadır (yoksulları koruyan kanuni hakların kullanmaları için tanıyan bir yasal düzenlemedir)

uzaylı

Üye
Üye
Erzurum geçen ay gibi geçmi yatar bilgisi olan varmi

son_dem

Üye
Üye
Engellensemde sorucam Bursa'dan haber varmı acaba???

son_dem

Üye
Üye
Şehir dışındayım arkadaşlar bu yüzden soruyorum..

crazyss77

Üye
Üye
bende kişi isteği olmadan maaşa bloke konulamaz konulursa da 4/1 i ne sanırım haciz koyabilir bu konuyu araştırın bence olmaması lazım böyle birşeyin

srchacker

Üye
Üye
maaş yazısını bankaya değilde vergi dairesine götüreceksin..onlar online olarak blokeyi kaldıracaklar..ayrıca devletin yardım parasına kesinlikle bloke koyulamaz..

gülümse_hayata

Üye
Üye
2014 YILI ŞUBAT AYI EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER
(ENGELLİLER.GEN.TR)

1-Bilecik
2-Konya
3-Amasya
4-Tekirdağ

fatıma

Üye
Üye
Arkadaşlar maaşımdan çoğu kez banka tarafından hesap işletim ücreti kesiliyordu bankanın internet sayfasına şikayette bulundum ve 5 gün içinde kesilen paraları iade ettiler eğer sizinde oluyorsa bu yola baş vurabilirsiniz.

mauek

Üye
Üye
Van yattı 765.67 tl hayırlı olsun

melih sık

Üye
Üye
arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler bugün bloke koyan vergi dairesine gittim bana kaldırırız ama önce 1000 tl getir kalanının taksit yapalım öde öyle kaldırırız dediler bende yaptıklarının yasal olmadığını söyledim ama sorunu burası çözmedi banka şubesine gittim sosyal hizmetlerden belge alacağımı ve kendilerine getireceğimi söyledim onlarda blokeyi kendilerinin kaldıramayacağını söylediler sosyal hizmetlere gittim onlarda bankayı aradılar banka yetkiliside şimdilik aynı bankanın başka şubesinde olan hesabım vardı onda herhangi bir bloke olmadığını bundan sonra yatacak olan maaşları bu hesaba yatırırsanız çekebilir demiş onlarda o hesaba yatıracaklar artık ama geçici bir çözüm oldu bu hesabada ne zaman bloke koyarlar allah bilir artık ama en azından bir kaç ay zaman kazandım bu sürede vergi dairesi ve banka şubesine dava açmayı düşünüyorum ama daha önceden bildiğim bugünde yaşadıklarımla ülkemizde kanun olmadğını olsada isteyen istediği gibi kullandığını öğrendim kanun sadece parası olana var malesef....

seyhansonay

Üye
Üye
Melih bey; aynı durum benimde başıma geldi. Belki işini kolaylaştırır diye yazma gereği duydum. Benimde vergi borcumdan dolayı hesabıma bloke koymuşlardı. Yapmanız gereken sosyal hizmetlerden aldığınız o yazıyı vergi dairesine götürmek ve bu hesabın sadece evde bakım parası hesabı olduğunu belirtmek. Hatta onuda bankadan alabilirsiniz. Bunun için vergi dairesindeki memurlar zorluk çıkarırsa daire müdürüyle görüşün. Kesinlikle blokeniz kaldırılacaktır. Hatta blokenin kaldırılması yazısını vergi dairesine posta yoluyla gönderdim. Ama öncesinde vergi dairesi müdürüyle durumu görüştüm. Yanlız bu süreç 15 -20 günü buluyor. Vergi dairesiyle bankanın yazışma süresi... kısacası canını sıkma işin hallolacaktır. Çünki kanunlar bu yönde. Soracağın bişey olursa özelden yazabilirsin.

lightninq

Üye
Üye
arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler bugün bloke koyan vergi dairesine gittim bana kaldırırız ama önce 1000 tl getir kalanının taksit yapalım öde öyle kaldırırız dediler bende yaptıklarının yasal olmadığını söyledim ama sorunu burası çözmedi banka şubesine gittim sosyal hizmetlerden belge alacağımı ve kendilerine getireceğimi söyledim onlarda blokeyi kendilerinin kaldıramayacağını söylediler sosyal hizmetlere gittim onlarda bankayı aradılar banka yetkiliside şimdilik aynı bankanın başka şubesinde olan hesabım vardı onda herhangi bir bloke olmadığını bundan sonra yatacak olan maaşları bu hesaba yatırırsanız çekebilir demiş onlarda o hesaba yatıracaklar artık ama geçici bir çözüm oldu bu hesabada ne zaman bloke koyarlar allah bilir artık ama en azından bir kaç ay zaman kazandım bu sürede vergi dairesi ve banka şubesine dava açmayı düşünüyorum ama daha önceden bildiğim bugünde yaşadıklarımla ülkemizde kanun olmadğını olsada isteyen istediği gibi kullandığını öğrendim kanun sadece parası olana var malesef....

melih bey Bankanızın Şikayet Sayfasından Şikayet ederek bloku kaldırabilirsiniz. Ayrıca Kaymakamlık Adı Altında Maliyeye Şikayet Dilekçesi Yazarsanız hem davada bir adım önde olursunuz hemde blokunuz açılabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tekerlekli Sandalye