2018 Mayıs Ayı Evde Bakım Maaşı Yatan İller

AZAD21

Üye
Üye
benimkındede 5 inden yaziyor.

efsaneusta

Üye
Üye
Bizim ihtiyacmız varki engellileri secim de oy gibi goreni nsanlar huyuk bir yanlış yapıyorlar....

ylmz

Üye
Üye
Aydın hakkında bilgisi olan var mı?

AZAD21

Üye
Üye
Diyarbakır evde bakım maaşı yatmıştır.

ahmet34

Üye
Üye
2018 Mayıs Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi

10.5.2018
1-Edirne
2-Aksaray
3-Amasya
4-Bolu

11.5.2018
5-Antalya
6-Sakarya
7-Kırklareli
8-Tokat
9-Diyarbakır
10-Kocaeli

ahmet34

Üye
Üye
her engelli yakını konuya bakıyor önemli birşey sorcam,çünkü evdeki herkesin intiharından başka çözüm yok galiba

bizim evdeki engelli yüzde 90 yani eli kolu ayağı çok kısıtlı,wc işi için yatar durumdan halı üstüne oturur şekle gelmesi gerekiyor ve işi bitince 60 kiloluk engellıyı halı ustunde oturur sekılden,yataga yatırma seklı ıcın tutup kaldırıp koymamız gerekıyor.
babam cok yaslı yakında zorlanacak zaten şu an bır haftalıgına il dısında.annem omurılıgı kırık egılemıyor 5 kılo bıle kaldıramıyor
engellı basını ben beklıyorum ve gun ıcınde 5 kere onu yerden kaldırıp koymam lazım
2 gundur sol el bılegım çıt yapıp bır anda feci ağrıyor,tek ellede kaldıramıyorum
komsuları cagırdık bır ıkı geldıler ama dahası yok....su an 2 sık var ya herkes intihar etcek yada bakıcı tutcaz onada 2000 tl ye yakın maas sıgorta para yok
elın yabancısı her dakıka bızle kalmasıda ıyı degıl

çözümü yok.tek cozum intihar.bır yolunu bılen varsa fıkır alayım.çunku ölüm anıda insana zor geliyor.

bir yanlıs iğne sonucu engellı kaldı 18 yasından berı yatalak.hemsıre kactı hastane belgelerı yaktı sonuc bu bır ev dolusu ınsanın hayatı bitik.30 yıldır engelli basını beklıyoruz ve özel hayat kalmadı.yanında 1 kişi daha kendını feda edıp ona bakıyor

dıyelımkı cozum buldum.bes on sene sonra anne baba yaslı ve bırsey olursa
engellı ıle ben kalırsam.ben evlenemedım engellıyı goren benı ıstemedı...işe nasıl gıdıp gelıcem.engellı evde tek olursa yemegı tuvaletı var.basında bırı oturup beklıcek.bakıcı tutsak,bakıcı ıle anlasamazsa huysuzluk kavga olursa bıde maas sıgorta derken 2000 tl
aldıgım maası ona verırsek boşuna çalışıp maas almıs olucam elime para gecmez

bu engelli olayı cezamı dıcem bır sucta işlemedık.artık iş intihara doğru gıdıyor

yılma

Üye
Üye
İzmir ne zaman yataçak bilen varmı

gececi01

Üye
Üye
her engelli yakını konuya bakıyor önemli birşey sorcam,çünkü evdeki herkesin intiharından başka çözüm yok galiba

bizim evdeki engelli yüzde 90 yani eli kolu ayağı çok kısıtlı,wc işi için yatar durumdan halı üstüne oturur şekle gelmesi gerekiyor ve işi bitince 60 kiloluk engellıyı halı ustunde oturur sekılden,yataga yatırma seklı ıcın tutup kaldırıp koymamız gerekıyor.
babam cok yaslı yakında zorlanacak zaten şu an bır haftalıgına il dısında.annem omurılıgı kırık egılemıyor 5 kılo bıle kaldıramıyor
engellı basını ben beklıyorum ve gun ıcınde 5 kere onu yerden kaldırıp koymam lazım
2 gundur sol el bılegım çıt yapıp bır anda feci ağrıyor,tek ellede kaldıramıyorum
komsuları cagırdık bır ıkı geldıler ama dahası yok....su an 2 sık var ya herkes intihar etcek yada bakıcı tutcaz onada 2000 tl ye yakın maas sıgorta para yok
elın yabancısı her dakıka bızle kalmasıda ıyı degıl

çözümü yok.tek cozum intihar.bır yolunu bılen varsa fıkır alayım.çunku ölüm anıda insana zor geliyor.

bir yanlıs iğne sonucu engellı kaldı 18 yasından berı yatalak.hemsıre kactı hastane belgelerı yaktı sonuc bu bır ev dolusu ınsanın hayatı bitik.30 yıldır engelli basını beklıyoruz ve özel hayat kalmadı.yanında 1 kişi daha kendını feda edıp ona bakıyor

dıyelımkı cozum buldum.bes on sene sonra anne baba yaslı ve bırsey olursa
engellı ıle ben kalırsam.ben evlenemedım engellıyı goren benı ıstemedı...işe nasıl gıdıp gelıcem.engellı evde tek olursa yemegı tuvaletı var.basında bırı oturup beklıcek.bakıcı tutsak,bakıcı ıle anlasamazsa huysuzluk kavga olursa bıde maas sıgorta derken 2000 tl
aldıgım maası ona verırsek boşuna çalışıp maas almıs olucam elime para gecmez

bu engelli olayı cezamı dıcem bır sucta işlemedık.artık iş intihara doğru gıdıyor

kardeşim gece 4 gibi abdest al samimi bir dil ve niyet ile dünyayı arkana atarak 2 rekat namaz kıl bütün sıkıntılarını o bildiği halde sen yine kısık bir sesle Allaha anlat mümkünse ağla ve secdeye kapan ve deki (vermek ancak sana mahsus halim sana ayandır lakin yardım etmezsen helak olacağım senki kullarını bir anne şefkatından 100 bin kat daha çok sevensin şayet yinede vermeyecek yardım etmeyeceksen beni sabredenlerden bulacaksın lakin kudretin yanında bir zerreyim ve acizim beni yarattıklarına muhtaç etme rızka muhtaçlardan rızık istedme bu senin azametinede dokunur) bir dene be kardeş ve mümkünse namazlarına devam et (eğer işlerinizde bir tersilik varsa namazlarınızı kontrol edin ) Allah 2 şeyi çok sever namaz ve orucu kul bunları yapmadığı zaman kendisine düşman şeytan ile bir olur Allahda bunu kabul etmediğinden hatanı anlaman ve ona yalvarman için seni ve bizleri sıkar eğer sıkmaz ise o zaman kork ALLAH YARDIMCIN OLSUN sakın intiharı aklına getirme hayal dahi etme

17/İSRÂ-31: Öyleyse artık, yoksulluk korkusuyla çocuklarınızı öldürmeyin. Onları da sizi de doyurup rızıklandıran biziz. Şüphe yok ki, onları öldürmek pek büyük bir suçtur.)

ferhat71

Üye
Üye
Kırıkkale evde bakım yatmıştır.

Tekerlekli Sandalye