2018 Mayıs Ayı Evde Bakım Maaşı Yatan İller

didierdrogba

Üye
Üye
HATAY bakım maaşı bugün itibariyle yatmıştır.

gülümse_hayata

Üye
Üye
2018 Mayıs Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi

10.5.2018
1-Edirne
2-Aksaray
3-Amasya
4-Bolu

11.5.2018
5-Antalya
6-Sakarya
7-Kırklareli
8-Tokat
9-Diyarbakır
10-Kocaeli
11-Çanakkale
12-Hatay
13-Ordu

ecem35

Üye
Üye
her engelli yakını konuya bakıyor önemli birşey sorcam,çünkü evdeki herkesin intiharından başka çözüm yok galiba

bizim evdeki engelli yüzde 90 yani eli kolu ayağı çok kısıtlı,wc işi için yatar durumdan halı üstüne oturur şekle gelmesi gerekiyor ve işi bitince 60 kiloluk engellıyı halı ustunde oturur sekılden,yataga yatırma seklı ıcın tutup kaldırıp koymamız gerekıyor.
babam cok yaslı yakında zorlanacak zaten şu an bır haftalıgına il dısında.annem omurılıgı kırık egılemıyor 5 kılo bıle kaldıramıyor
engellı basını ben beklıyorum ve gun ıcınde 5 kere onu yerden kaldırıp koymam lazım
2 gundur sol el bılegım çıt yapıp bır anda feci ağrıyor,tek ellede kaldıramıyorum
komsuları cagırdık bır ıkı geldıler ama dahası yok....su an 2 sık var ya herkes intihar etcek yada bakıcı tutcaz onada 2000 tl ye yakın maas sıgorta para yok
elın yabancısı her dakıka bızle kalmasıda ıyı degıl

çözümü yok.tek cozum intihar.bır yolunu bılen varsa fıkır alayım.çunku ölüm anıda insana zor geliyor.

bir yanlıs iğne sonucu engellı kaldı 18 yasından berı yatalak.hemsıre kactı hastane belgelerı yaktı sonuc bu bır ev dolusu ınsanın hayatı bitik.30 yıldır engelli basını beklıyoruz ve özel hayat kalmadı.yanında 1 kişi daha kendını feda edıp ona bakıyor

dıyelımkı cozum buldum.bes on sene sonra anne baba yaslı ve bırsey olursa
engellı ıle ben kalırsam.ben evlenemedım engellıyı goren benı ıstemedı...işe nasıl gıdıp gelıcem.engellı evde tek olursa yemegı tuvaletı var.basında bırı oturup beklıcek.bakıcı tutsak,bakıcı ıle anlasamazsa huysuzluk kavga olursa bıde maas sıgorta derken 2000 tl
aldıgım maası ona verırsek boşuna çalışıp maas almıs olucam elime para gecmez

bu engelli olayı cezamı dıcem bır sucta işlemedık.artık iş intihara doğru gıdıyor

Kardeşim hepimiz benzer durumlardayiz.Allahtan başka bı anam babam var ... Onlarda bugün yarın yok.Ama bu dünyaya sınav için geldik. Yani burda ne yaptın ahirette ona mukabil yerimiz belli olcak. Emin ol. Allah bizi seviyor.. ya gunahlarimiza kefaret yada iman derecemizin artmasi için bizi imtihanlara sokuyor... Lütfen pes etmeyin.. bunların hepsi geçecek. Bir mümine 40 gün bela catmazsa kendinden korksun diye hadis var.. Aynı durumlardayiz.. sahada beteri var.Hamd et.Rabbim sinavimi kolay eyle diye dua et.Allah kimseye cekemeyeceginden fazlasını yüklemek. Demek ki sende iman var.. Rabb'im hepimize yardım etsin selamet versin inşallah.. kolay değil.. unutma bu dünyadan geçiyoruz... Allah'a emanet olun.

gizemliyol

Üye
Üye
Haydi Samsun ses ver

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bursabursa16

Üye
Üye
Biliyosunuz bursa en sonuncu yatiriyor.

..biz sadece yatan illere bakıyoz hele butun iller bitsin..

Tekerlekli Sandalye