2022 Ağustos Ayı Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
arkadaşlar en azından 1 il yattı devamı hızlı bir şekilde gelecektir beklemekten abşka çare yok bir çok il müdürlüğüyle görüşme yaptım, ilk kezgeçiş yapılan bir sistem olduğu için bu şekilde aksaklık olmuş ilerleyen dönemlerde düzene girer denildi, biliyorum tahmin ediyorum herkes sıkıntıda inşallah bu hafta içinde bir çok il yatacaktır

bahar&emine

Üye
Üye
Istanbul maltepe sosyal hizmetleri aradim kurumsal bir aksaklik yandigini ara ara kontrol etmem gerektigini soyledi net bir tarih vermedi istanbuldan baska arayan ark.varmi?

Kral6363

Üye
Üye
Şanlıurfa sosyal hizmetler ile görüştüm bu ay geç yatacak bir dahaki ay günün,de yapacakmış dediler bu ayki maaş bu Çarşamba cuma en geç pazartesi yatacakmış bakanlıktan bize öyle Bilgi verildi dediler.

Gülden

Üye
Üye
Gecen sene ee böyle bi güncelleme olmustu yapmamıştı hatta baya gene burada konuşmuştuk. 1 hafta sonra bi baktık gündüz 11 de tak siye yatırmışlardi
faturalarda tak diye gelmişti ama onların haberi yoktu....
Şanlıurfa sosyal hizmetler ile görüştüm bu ay geç yatacak bir dahaki ay günün,de yapacakmış dediler bu ayki maaş bu Çarşamba cuma en geç pazartesi yatacakmış bakanlıktan bize öyle Bilgi verildi dediler.
niye....?diye sordunuz mu....?
arkadaşlar en azından 1 il yattı devamı hızlı bir şekilde gelecektir beklemekten abşka çare yok bir çok il müdürlüğüyle görüşme yaptım, ilk kezgeçiş yapılan bir sistem olduğu için bu şekilde aksaklık olmuş ilerleyen dönemlerde düzene girer denildi, biliyorum tahmin ediyorum herkes sıkıntıda inşallah bu hafta içinde bir çok il yatacaktır
eeeee....ne desem bilmiyorum bi şey dicem içeri tıkacaklar....kasalar az doldu heralde...

NCKZ

Üye
Üye
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nün sitesinde "Yönetim Bilişim Sistemleri (YBS) Engelli Evde Bakım Modülü 22.07.2022 itibarı ile kullanıma kapatılmış olup, 25.07.2022 tarihi ile Aile Bilgi Sistemi (ABS) Engelli Evde Bakım Modülü kullanıma açılmıştır." şeklinde duyuru yayınlanmış. Yeni bir sisteme geçilmiş ve çalışanlar için hizmetiçi eğitim düzenlenmiş. Gecikme bu geçiş sürecinden kaynaklanmış olsa gerek.

mehmet0101

Üye
Üye
Canınızı sıkmayın biraz geç yatacak diye, şöyle diyeyim bizim gibi ülkelerde bir sabah kalkarsın bu tür sosyal ödemeler sona erdirilmiş ve kesilmiş, ne yaparsın veya yapabilirsin hiç birşey ,Onun için bu sosyal yardım parasını alıp Allaha şükür edip, Allah Devletimize milletimize zeval vermesin diyelim.Demek istediğim yeter ki para yatsın bu kadar canınızı sıkmayın.

Batman7272

Üye
Üye
Canınızı sıkmayın biraz geç yatacak diye, şöyle diyeyim bizim gibi ülkelerde bir sabah kalkarsın bu tür sosyal ödemeler sona erdirilmiş ve kesilmiş, ne yaparsın veya yapabilirsin hiç birşey ,Onun için bu sosyal yardım parasını alıp Allaha şükür edip, Allah Devletimize milletimize zeval vermesin diyelim.Demek istediğim yeter ki para yatsın bu kadar canınızı sıkmayın.
Verdikleri üç kuruş paraya mı şükredelim kendi çıkarları için her yolu deniyorlar milletvekili maaşları geç yatsın yada zamları geri alsınlar asgari ücret alsınlar yada memur maaşları geç yatsın bu para bir haktır sosyal devletim diyen tüm ülkelerde bu hak fazlasıyla verilir biz bakicilar devlette kaçak İşçi olarak gözüküyoruz ne SGK var ne bir hak şükredelim ama başımızdakiler de bizleri mağdur etmesin bu gün elektrik ve doğal gaz faturasının son ödeme tarihi onlar göz yaşimiza bakmıyor hemen gelip kesiyorlar her kestiklerinde 60 TL açma kapama parsı yansıtıyor faturaya ben yeni üye oldum buraya kaç gündür yazılanları gördüm çok üzüldüm insanlar Zorluk içinde devlet dediğin halkın sesini duyar kimse den bir açıklama yok bir duyuru yok her kez bir yere ulaşmaya çalışıyor bumu sosyal devlet verdikleri o parayı da keserlerse kessinler

Mersin02

Üye
Üye
Arkadaşlar MERSİN için arayan konusan var mi durum nedir ne zaman yatacağı belli mi...

Havvaakcan

Üye
Üye
Arkadaslar adres değişlikligini kac gün icerisinde bildirmem lazim acaba 3 gün tasinali

bahar&emine

Üye
Üye
2007 den önce boyle bir para aliyormuydunuz yada daha onceki devletler size boyle bir para veriyormuydu engelliniz nerde kiymeti vardi hastanede önüne simdi hangi doktor kartini uzatiyor once muaynaneme gel diye toplu tasimalarda ücretsiz ulaşım varmiydi evine doktor geliyormuydu engellinin hakki varmiydi.... bunu cok iyi bilen birisi olarak sunaki engellimin yasanti gecmisse göre mukemell ilaclarimiz mamalarimiz ucretsiz aliyoruz kuyruk beklemeden hemde eczaneden Allah var Allah var lütfen biraz görelim

bahar&emine

Üye
Üye
2007 de miletvekileri yine zam aliyordu yine maas aliyordu simdiki gibi anladinizmi
Bu arada elektirik sirketine muracat etiginizde raponuzla birlikte faturaniz 3 adet olana kadar kesmiyor eger makinalara bagli hastaniz var ise devlet bir kismini ödüyor faturanizin ve elektirik sirketi kesintisiz enerji sagliyor size

burak1978

Üye
Üye
Arkadaslar adres değişlikligini kac gün icerisinde bildirmem lazim acaba 3 gün tasinali
her hangi bir değişikliği ne olursa olsun 15 gün iceisinde bildirmeniz gerekmekte olup bildirmezseniz kurum kendince tespit ettiği anda hem evde bakım maaşınız kesilir hem de faiziyle geri ödemeniz istenecektir

EfeOgun

Üye
Üye
Canınızı sıkmayın biraz geç yatacak diye, şöyle diyeyim bizim gibi ülkelerde bir sabah kalkarsın bu tür sosyal ödemeler sona erdirilmiş ve kesilmiş, ne yaparsın veya yapabilirsin hiç birşey ,Onun için bu sosyal yardım parasını alıp Allaha şükür edip, Allah Devletimize milletimize zeval vermesin diyelim.Demek istediğim yeter ki para yatsın

2007 den önce boyle bir para aliyormuydunuz yada daha onceki devletler size boyle bir para veriyormuydu engelliniz nerde kiymeti vardi hastanede önüne simdi hangi doktor kartini uzatiyor once muaynaneme gel diye toplu tasimalarda ücretsiz ulaşım varmiydi evine doktor geliyormuydu engellinin hakki varmiydi.... bunu cok iyi bilen birisi olarak sunaki engellimin yasanti gecmisse göre mukemell ilaclarimiz mamalarimiz ucretsiz aliyoruz kuyruk beklemeden hemde eczaneden Allah var Allah var lütfen biraz görelim
Allah elbette var lakin insana beyin de lazım..
kiram, faturalarım, kredim derken hepsinin günü geçti ve dolabım senin kafandan daha boş...
Canınızı sıkmayın biraz geç yatacak diye, şöyle diyeyim bizim gibi ülkelerde bir sabah kalkarsın bu tür sosyal ödemeler sona erdirilmiş ve kesilmiş, ne yaparsın veya yapabilirsin hiç birşey ,Onun için bu sosyal yardım parasını alıp Allaha şükür edip, Allah Devletimize milletimize zeval vermesin diyelim.Demek istediğim yeter ki para yatsın

Nurbay

Üye
Üye
Ölümü gösyerip sıtmaya razı ediyorlar, Almanya da bir yakınım 1400euro yardım alıyor bir gün olsun günü saati şaşmadı diyor, hayat standardı bizde böyle, meteliğe muhtaç edip bekletiyorlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tekerlekli Sandalye