2022 Ağustos Ayı Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

D.BULUT

Üye
Üye
Bunlar hangi il yatmış sordunuzmu
Takdir edersin ki,karsindaki mudur olunca pek sulandirmamak icin fazla birsey sormak istemedim,o soyledi ben dinledim..hangi iller oldugunu bilmiyorum ama,farkli yerden öğrendiğim iller siirt, ığdır ve ağrı.dun yatti.
pardon siirt degil,bitlis.

elifsare

Üye
Üye
Screenshot_20220816-111516.jpg

Yatacak insallah sadece biraz sabir arkadaşlar..

elifsare

Üye
Üye
Buna gerçekten inanıyor musun elif hanım bunların yaptığı bu paylaşıma ?
Bilmiyorum ki her kafadan bir ses çıkıyor artik kime inanacağımızı bilmiyorum insallah kimseler madur olmadan bu maaş meselesi çözülür çünkü çoğu insan bu maaşla gecinmeye çalısıryor 1 gün bile önemli allah yardımcıları olsun herkezin 😔😔😔

Erkancan3434

Üye
Üye
Bilmiyorum ki her kafadan bir ses çıkıyor artik kime inanacağımızı bilmiyorum insallah kimseler madur olmadan bu maaş meselesi çözülür çünkü çoğu insan bu maaşla gecinmeye çalısıryor 1 gün bile önemli allah yardımcıları olsun herkezin 😔😔😔
İki gündür her yazıyı okudum herkes halinden gayet mutlu sadece yazı yazarak yattı veya yatmadı tartışması yapılıyor bir millet vekilinin maaşı ertelendiğini duydun mu bayram öncesi tüm illere herkese anında nasıl maaş yattı ? her şey onların elinde üç beş saatte hal olacak bir durum bu sistemler teknoloji öyle bir geliştiği anlatamam işlerine geliyor aile bakanı evinde keyif yaparken insanlar burada yarın ne yaparız diye düşünüyorlar hiç kimse kusura bakmasın kaç gündür buraya boşu boşuna yazıyorsunuz twitter derya yanık hesabına herkes yazsaydı şimdi sorun çözülürdü ama işlerine gelmiyor bu konuyla pek ilgilenmiyorlar dünya umurlarında değil sistem ne zaman olursa hesabı yapmışlar kimse net bir şey bilmiyor derya yanık gerçekten vatandaşı düşünseydi yeni sistemle uğraşan personele 2 günde olayı çözün diye talimat verseydi bu iş çoktan çözülürdü umurlarında değil BAYRAM ÖNCESİ 3 GÜN ÖNCESİNDE EVET BAKIM MAAŞLARI YATACAK KARARI ÇIKIYOR 3 GÜNDE HEMEN HESAPLARA YATIYOR MEMUR POLİS EMEKLİ ENGELLİ BAKIM AYLIĞI PEKİ 10 GÜNDÜR NASIL ÇÖZEMİYORLAR BUNU HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ DEMEK İSTEDİĞİM UĞRAŞAN YOK YAZIKLAR OLSUN AVRUPA ÜLKESİNDE ENGELLİ BİREYLERE ÖYLE BİR ÖNEM VERİYORLAR EL ÜSTÜNDE TUTUYORLAR BİZİM ÜLKEDE İSE NEYSE MAAŞ VEYA AYLIK VEREREK ENGELLİ BİREYLERİ SATIN ALIP SUSTURDUKLARINI SANIYORLAR AVRUPA ÜLKESİNDE 1 ODALI EV ENGELLİ ARABA EVE AİT TÜM FATURALARI DEVLET ÖDÜYOR ÜSTÜNE BİNEK ARABA VERİP MASA BAŞI İŞ SAHİBİ YAPIYORLAR ÜSTÜNE MAAŞ VERİYORLAR :)

edo24

Üye
Üye
İki gündür her yazıyı okudum herkes halinden gayet mutlu sadece yazı yazarak yattı veya yatmadı tartışması yapılıyor bir millet vekilinin maaşı ertelendiğini duydun mu bayram öncesi tüm illere herkese anında nasıl maaş yattı ? her şey onların elinde üç beş saatte hal olacak bir durum bu sistemler teknoloji öyle bir geliştiği anlatamam işlerine geliyor aile bakanı evinde keyif yaparken insanlar burada yarın ne yaparız diye düşünüyorlar hiç kimse kusura bakmasın kaç gündür buraya boşu boşuna yazıyorsunuz twitter derya yanık hesabına herkes yazsaydı şimdi sorun çözülürdü ama işlerine gelmiyor bu konuyla pek ilgilenmiyorlar dünya umurlarında değil sistem ne zaman olursa hesabı yapmışlar kimse net bir şey bilmiyor derya yanık gerçekten vatandaşı düşünseydi yeni sistemle uğraşan personele 2 günde olayı çözün diye talimat verseydi bu iş çoktan çözülürdü umurlarında değil BAYRAM ÖNCESİ 3 GÜN ÖNCESİNDE EVET BAKIM MAAŞLARI YATACAK KARARI ÇIKIYOR 3 GÜNDE HEMEN HESAPLARA YATIYOR MEMUR POLİS EMEKLİ ENGELLİ BAKIM AYLIĞI PEKİ 10 GÜNDÜR NASIL ÇÖZEMİYORLAR BUNU HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ DEMEK İSTEDİĞİM UĞRAŞAN YOK YAZIKLAR OLSUN AVRUPA ÜLKESİNDE ENGELLİ BİREYLERE ÖYLE BİR ÖNEM VERİYORLAR EL ÜSTÜNDE TUTUYORLAR BİZİM ÜLKEDE İSE NEYSE MAAŞ VEYA AYLIK VEREREK ENGELLİ BİREYLERİ SATIN ALIP SUSTURDUKLARINI SANIYORLAR AVRUPA ÜLKESİNDE 1 ODALI EV ENGELLİ ARABA EVE AİT TÜM FATURALARI DEVLET ÖDÜYOR ÜSTÜNE BİNEK ARABA VERİP MASA BAŞI İŞ SAHİBİ YAPIYORLAR ÜSTÜNE MAAŞ VERİYORLAR :)
çok doğru demişsin kardeşim burada hakkını ararsan ya nankörsün ya muhalefetsin ya hainsin kimse halinden memnun değil bazılarının ya tuzu kuru ya da değirmeninin suyu başka yerden geliyor doğruları desen bile biat eden büyük bir kesim iktidar değişince maaşlarının kesileceği korkusuna kapılmışlar sanki şuan herşey güllük gülistanlık da engelli yaşlı emekli kimsenin umurunda değil ama gel gör ki seçim zamanı nedense değişen bir şey yok bende bunu anlamış değilim o kadar feryat figan edenler o günü sus pus oluyor çok değişik bir halkız hakkı buralarda arar asıl hesap sorulması gereken zamanda çıt çıkmaz ne desen boş yani

ercan %50

Üye
Üye
Tabiki olmalı haklar sosyal devlette ,madem Dogal haksa niye önceden yoktu şimdi mi aklına geldi milletin dogal hakları çemkirmeleri.
Çünkü eskiden hak arama hakkı bile yoktu maalesef. Hak aramayı devlete hükümete sövmek bağırmak çağırmak her seçimde hükümet devirmek, yapamazlarsa darbe yapmak sanan bir millet var.

ercan %50

Üye
Üye
Uslubunuz çok çirkin ve nefret dolu. Size sadece tek bir mesaj yazıp noktalayacagim. Biz tüm hakları her zaman her yerde korkmadan haykirdik ve haykiracagiz. Bizimle ilgili olmasına gerek yok. Mevcut hükumetin ülkeyi getirdiği berbat durum ortada... ama iyi yaptıkları çok az şeyden biri engelli maaslaridir kimse inkar edemez. Ancak bu bir hak öncekiler vermedi diye simdikilerin vermesini garipsemek ya da buna şükran duymak yanlış. Size sizin olan veriliyor hanımefendi hepsi bu...
Engelliler her zaman haykırdı hakkını. Fakat ülkede hak aramak bile suçtu. Şuan devlete hükümete insanlar istediği hakareti yapıp istediği kadar küfür edebiliyor. Bu mu hak aramak bu mu hakkını savunmak. Bizim milletimiz aksine aciz kendini küçümseyen falan değil, maalesef çok uyanık kusura bakmayın. Sosyal devlet iyi güzel de hakkı aramaktan geçtim bütün milletin hakkını yiyenler ne olacak. Adamın bir engelli çocuğu var ama; iş yeri var 4 katlı binası var arabası var var oğlu var hala bakım maaşına göz dikmiş onuda alıyor. Bu mu hak aramak. Kardeşim bizim milletimiz hak arama dedin mi kimse eline su dökemez. Bu yüzden bu maaşlar her ay kontrol edilir. Kimi bakıcı işe girmiş, kimi bakıcı adres değişmiş, kimi bakıcı şehir dışına çıkmış, kimi engelli vefat ediyor vs vs, bütün bunlar her ay rapor edilip maaş alacakların tam listesi oluşturuluyor ve bu kişilere ödeme yapılıyor. Bu yüzden hak arayan maalesef hakkını aramıyor. Ayrıca siz ve sizin gibiler hak arama adı altında hükümeti sürekli eleştiriyor ve kötü yönde eleştiriyorsunuz ki milleti kandırma amaçlı olduğunu düşünüyorum. Fakat tabii ki insanların kötü eleştiride bulunma hakkı var ve yapacaklarda fakat bunun bir dozu ölçüsü olması gerekiyor çünkü hak arayacağız derken hakka girmeye de hiç niyetim yok. Ben düşünüyorum ki bu hükümet çok güzel çalışıyor herkesin hakkı nı vermeye çalışıyor fakat uygulama kısmında hatalar var veya yetersizlikler var ve yada zorunlu olarak yapamadıkları olabilir. Bunu eleştirmek çözmek için hakkını arabilirsiniz. Ama mendil değiştirir gibi parti değişen bir ülkede kusura bakmada hiç bir hakkını alamazsın. Çünkü seni gale alacak birini bulamazsın. Nasıl olsa bir dahaki seçimde başkası seçilecek diye olabildiğince kendi cebini dolduran bir sistemden bu güne kadar hiç bir fayda gelmedi aksine her seçimde 10 yıl geri gittik.

BurcuZehra

Üye
Üye
Terbiyesizlik etme sen haddini bil avrupa birliği sosyal devletsin madem gereken yardımları yap demeseydi alırındın sosyal yardım sen. Haline şükret sabır deyip oturturlardı yerine. Ayrıca devleti eleştirmek kimsenin haddine değil, eleştiri insanları fakirliğe itip çaresiz bırakıp sabır şükür deyip saraylarda yatıp kalkan 3- 5 maaşlı devleti idere etmekten aciz ben yaptım oldu diyen yönetimdir, bu yönetimde devlet değildir devlet baki kalır yönetim değişir. Bu sosyal yardomlar hangi sebepten verilmeye başlamış bir araştır cahil cahil konuşma. Tepedekileri sizin gibiler kutsallaştırdıkça ezilen fakir fukara oluyor. Bu millet bıktı sizin gibilerden.
Saray o bu diye ötersiniz 20 senedir begenmediğinix adamın karşısına bı aday cıkaramazsınız demekki siz ve adayınız onun seviyesinde bile değilsiniz ayrıca terbiyesiz sizsiniz siz atın tutun karşı laf gelince zorunuza gitsin ya şu sayfanın amacı doğrultusunda mesaj atın ya da karşıt görüşe katlanın muhatabım değilsiniz

Mavişim

Üye
Üye
Ziraat mobil nasıl kullanılıyor bunu için ne yapmaliyim
Zirat subelerine gidip ziraat mobil kulanacam diyip bir telefon numarasi verecen o numarani gunceleyip size tm diyecekler sizde telefonunuza zirat mobil yukleyip telinize gelen sifreyle onaylayip kullanmaya basliyacaksiniz

BurcuZehra

Üye
Üye
Zirat subelerine gidip ziraat mobil kulanacam diyip bir telefon numarasi verecen o numarani gunceleyip size tm diyecekler sizde telefonunuza zirat mobil yukleyip telinize gelen sifreyle onaylayip kullanmaya basliyacaksiniz
Ben direkt uygulamayı indirip bankamatik kartın bilgikeriyle kullanmaya başlamıştım ,şuan değişmemiştir herhalde

Mavişim

Üye
Üye
Açiklama yaptim arkadaşlar şubeye gidip telini guncelemese eger kullanamaz cunku Ben gittim numara ver yoksa ziratta kayitli telin olmassa kulanamasin dediler

Serdar3546

Üye
Üye
İzmir ayın 20 sinden sonra yatmaya başlayacakmış ondan önce beklemeyin dediler ben aradım merkezi 😡😤

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tekerlekli Sandalye