2022 Aylıklarının Sosyal Yardımlar Müdürlüğüne Aktarılması ve Uygulamalar Hakkında

AZAD21

Üye
Üye
halil abi SYDV. bu gün telefonla aradım ayın 15 inde gel günceleme yapılacaktır.. günceleme ne demekkk?

tek66

Üye
Üye
azad hocam SYDV ne için aradınız güncelleme ne için yapılacak raporunuz süreklimi sürelimi ?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Muhtemelen soruşturmanın yapılmasından bahsetmiştir.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Şu an için netleşen bir şey yok. Üst mesajlarda da bunu defalarca yazdık. Bekleyip hep birlikte göreceğiz.

uzaylı

Üye
Üye
Siz niye telaş ediyorsunuz ki yalan yere ihtiyaçi olmadiği halde sizin bizim hakkimizi iyen binlerce kişi var benim o kadar tanidiğim varki sif bu maaşi almak için yalandan numara yapip bakima muhtaçliklan alakasi olma yan insanlarin olduğunu hepimiz biliyoruz gerçek raporu olan insan bunlara teleş etmez sevinir çunku caldiklari bizim hakkimiz telaş etmeyim bunu da düşünüm raporu 50 olan şindi rahatsizliği artmiş ve 80 olmuş ama uğraşamiyor derdini anlatamiyor onlar için daha iy sözün kisasi bu paralarda 80 milyonun hakki var tekrar değerlendirirmesi her kes için hayirlisi dir bu uygulama bakicilar içinde yapilmasi gerekir karşi deyilde destek çikin

turan_46

Üye
Üye
2022 maaş almadım babmın üzerindende düştüm tekrar babamın üzerine geçebilirmiyim
geçemessem ne olacak nasıl yapıcaz?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Maaşı alamamışsanız babanızın üstüne dönebilirsiniz sgk gitmeniz yeterli.

turan_46

Üye
Üye
10 .ayın 10unda özürlü maaşı için rapor vermiştim bugun gittigimde maliyenin bu işleri fona devrettigini duydum tekrar rapormu almam lazım peki?

halil3333

Üye
Üye
BENİM ANLADIĞIM KADAR I ESKİ RAPORLARLA İLGİSİ YOK BİLİYORUM MESELEYİ İYİ OKURSAK ŞU 0.5.11.2012 - 01.05.2013 tarihleri arasında BASVURANLARIN TEKRAR GÖZDEN GECIRILIP VERILMESI DEMEK ISTIYORLAR ALAYINDAN KOMPLE RAPOR ISTENECEGINI SANMIORUM BOYLE BIRSEY OLURSA ZATEN CINGAR KOPAR TURKIYEDE BU KESİN BU ARADA BEN HIC BIRSEYDEN CEKILMEM PADİŞAHINA KADAR ARAR SORARIM TELEFONDA BANA UFAK BIR AZAR SOYLERSELER O ADAMIN HAKKINDA GEREKEN NEYSE YAPTIRRIM BILGINIZE

halil3333

Üye
Üye
BENİM ANLADIĞIM KADAR I ESKİ RAPORLARLA İLGİSİ YOK BİLİYORUM MESELEYİ İYİ OKURSAK ŞU 0.5.11.2012 - 01.05.2013 tarihleri arasında BASVURANLARIN TEKRAR GÖZDEN GECIRILIP VERILMESI DEMEK ISTIYORLAR ALAYINDAN KOMPLE RAPOR ISTENECEGINI SANMIORUM BOYLE BIRSEY OLURSA ZATEN CINGAR KOPAR TURKIYEDE BU KESİN BU ARADA BEN HIC BIRSEYDEN CEKILMEM PADİŞAHINA KADAR ARAR SORARIM TELEFONDA BANA UFAK BIR AZAR SOYLERSELER O ADAMIN HAKKINDA GEREKEN NEYSE YAPTIRRIM BILGINIZE

ebririr

Üye
Üye
selamlar bir de ben anlasam şu 2022 olayını ben nisan 2012 de sosyal politikalar bakanlığına gönderdim raporu dilekçeyi ne var ne yoksa gönderdim hiç bir işlem yapılmadı şimdide sosyal yardımlaşma vakfına gittim yeniden sıfırdan başvurmam gerekiyormuş bana söylenmiştiki geriye dönelik ödeme yapılacak ama hiç sanmıyorum yapmıcaklar bu haksızlık

ebririr

Üye
Üye
bana yol gösterecek veya bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olun

halil3333

Üye
Üye
şuan biraz zaman sabretmenı isterım ezelden cehenneme geçiş var şuan 2022 olayında biraz bekle durumlar neyi gösterecek gorelım zaten burda yenı gelen haberlerle beraber sende gereken neyse onu yaparsın ebririr kardesım tamam

murat tarsuslu

Üye
Üye
eşimin maaşı durdurulmuştu. yeniden başvuru için beş yıldan eski olduğu için yeni rapor istediler.. raporun sürekli olması birşeyi değiştirmiyor arkadaşlar..

gülümse_hayata

Üye
Üye
Muhtaç maaşı yazılıma takıldı

Muhtaçlık maaşı bağlanan yoksul, yaşlı ve engelli vatandaşlar son bir yıldır yazılım programının yetişememesi nedeniyle ödemelerini alamıyor

15 Ocak 2013 08:10

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın TÜBİTAK ile geliştirmeye çalıştığı projenin gecikmesi muhtaçlık maaşı alması kararlaştırılan yoksul vatandaşları sıkıntıya soktu. Bu nedenle son bir yıldır muhtaçlık başvurusu yapanlardan muhtaç olduğu belirlenip adına maaş bağlanması kararı alınmış yoksul, yaşlı ve engelli vatandaşların muhtaçlık aylıklarını alamadıkları belirlendi. Ayrıca, Primsiz Ödemeler Genel Müdürlüğü'ne yeni muhtaçlık başvurusunda bulunan vatandaşlar ise genel müdürlüğün kapatılmasından dolayı işlemlerinde sıkıntı yaşıyor. Genel müdürlük personelinin Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü'ne geçirilmemesi nedeniyle alınan yeni başvuru sisteme girilmedi. Böylece yeni başvuru yapanların hak sahibi olup olmadıkları belirlenemedi.

1.2 MİLYON KİŞİ YARARLANIYOR

Hiçbir sosyal güvencesi olmayan, belirli bir gelirden de yoksun yaşlı ve engelli vatandaşlara 2022 Sayılı Kanun kapsamında muhtaçlık aylığı bağlanıyor. Bağlanan aylıklar ise yoksul vatandaşlara 3 ayda bir toplu olarak veriliyor. Buna göre, 2013'ün ilk 6 ayı için belirlenen (ek ödemesiz) 119,61 lira aylık muhtaçlık maaşından 31 Ağustos 2012 tarihi itibariyle 1 milyon 231 bin 972 kişi yararlanıyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı TÜBİTAK'la birlikte 'Sosyal Yardım Yararlanıcılarının Belirlenmesine Yönelik Puanlama Formülünün Geliştirilmesi Projesi' geliştirme çalışması başlattı. TÜBİTAK projesi ile her bir sosyal yardım türünden yararlanma kriterleri ile hak sahiplerinin söz konusu kriterler çerçevesinde belirlenmesi hedefleniyor.

150 bin dosya var

Projenin birinci safhasında nasıl bir model olacağı belirlendi. İkinci safhasında bin 440 hane üzerinde pilot alan uygulaması yapıldı. Yardım kategorilerinden faydalanacak yararlanıcı sayısı ve kaynak miktarına ilişkin projeksiyonlar kurgulandı. Şimdi ise üçüncü safhaya gelindi. Bu safhada ise Düzey-1 Bölge sınıflandırması ve kır-kent ayrımında ana alan uygulamasına gidilerek söz konusu modellerin sınanması ve puanlama formülünün kullanılabilir hale getirilmesi planlanıyor. Maaş miktarı belirlenmiş yoksula bir yıldır ödeme yapılamadı. Yetkililer ise 150 bine yakın doslanın işlem yapılmaksızın beklediğini söyledi.

Marta yetiştirmek istiyoruz

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü'ne ise geçtiğimiz hafta Maliye Bakanlığı Gelir Politikaları Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Madan atandı. Madan, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlük çalışanının yeni muhtaçlık başvurularını sisteme girmeyi yetiştirmek için çalıştıklarını belirterek, muhtaçlık aylığının 3 ayda bir toplu alınmasından dolayı, yeni başvuruların Marta yetiştirilmesini sağlayacaklarını söyledi

AZAD21

Üye
Üye
şu an için 2022 maaşı alanların durumu ne olacakkk?

AZAD21

Üye
Üye
şu an için 2022 den maaş alan arkadaşlar bu gün sosyal yardımlaşma vakfına gitttim. raporun aslı gibidir onaylayıp tekrar işleme tabi tutulacakmış.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bu iyi haber azad en azından yeni rapor istemeyecekler onu ögrenmiş olduk

Tekerlekli Sandalye