2022 Aylıklarının Sosyal Yardımlar Müdürlüğüne Aktarılması ve Uygulamalar Hakkında

AZAD21

Üye
Üye
2022 evrak takibinin artık bir fonksiyonu yok? bu gün sosyal yardımlaşma dayanışma vakfına gittim şu an için 2022 den maaş alanlarının. raporunun aslı gibidir onaylatıp çıktısını alıp sdyv vermeleri lazım?? hastaneye yetişemedim yarın tekrar gidip? mart aynın maaşını alıp almayacağımız konusunda bilgi alacağımmm

halil3333

Üye
Üye
maaşlar devam ediyordur bence ama gerekenleri yapıp teslım etmezsek ılerde kesıntı soz konusu olabılır sydv ye gectı dıye alayının halı hazırda alanların maaşını kestıler soz konusu olamaz

AZAD21

Üye
Üye
yeniden rapor istenmedi? sadece aslı gibidir çıktısını al gel dediii. yarın tekrar gidip herşeyii öğeneceğim çok kalabalıktı bu günnn

halil3333

Üye
Üye
bencede kardeşim yenisi olamaz cunku bu sogukta bınlerce kısı yenı rapor pesınde kosması sacma gelıyor hem bırden bıre maaş kesemezler zaten sıstemde raporların bılgısı var eskılerden yenısı ıstemelerı veya suan maaş ınız kesıldı felan boyle bırsey olamaz buna hortumculuk denır

halil3333

Üye
Üye
yeni sisteme gectıler dıye silbaştan herseyi yenıden cıkarın getırın bıze boyle bırsey olamaz olursada dava acarım kımse kımseyı bu devletın bayragı altında ezemez ezdırmeyız benım sorunum bızım sorunumuz degıl gectılerse gectıler bızene bundan

halil3333

Üye
Üye
sinirlerim gerginleşiyor gidecem ankara eylem cıkartacam az kaldı

AZAD21

Üye
Üye
vala bu gün hasta halimimle mahvoldummm bizim hastanede şehrin dışına taşınmış?yok oraya git bura gitt?

AZAD21

Üye
Üye
sydv ye bu gün gittim şu an için 2022 maaşı alanlar için herhangi bir sıkıntı yokkk. maaşlar aynen devam edecektir.

halil3333

Üye
Üye
anladım kardeşim ama az önce sosyal yardımlasmayı aradım telefona cıkan adama sordum dedım 2008 rapor var sureklı yuzde 70 özürlü dedım adam dıyoki bıze geleceksın sevk vercez sana yeni rapor cıkaracaksın bu 2 yıl ıcındekı basvurulan raporlar kabul edılıyor suan maaş alamazsınız kesıldı dedı olurmu böyle sacmalık ya alala alala

halil3333

Üye
Üye
net bir bilgi lazım yeni rapor mu cıkarcaz yoksa aslı gibidir ni hastaneden alıp vercez nasıl ne olucak birisi net bir bilgi paylaşsın şurda ya

AZAD21

Üye
Üye
halilil kardeş benimde raporum 2008 yılına ait? kimliğimi verdim tcm girdiii? şu an için bir problem yok dedi sydv deki memur?

halil3333

Üye
Üye
valla sydv lıler bırsey bılmıyorlar ozaman mılletın dedıgı kadar varlar ozaman ne bıleyım aradım maaşınız kesildi yeni rapor cıkarcaksın dedı buraya bıze gel sevk vercez dedıler nasıl ıs anlamadım gitti bakanlıgın twıttır dan da bıldırdım konunun sapıtıldıgını yanlıs bılgıler ıle kesıldı felan dolan bakalım ne olacak bu kadar sacmalık olmaz ya

ferhan

Üye
Üye
inanın kafam karma karışık oldu..şimdi ne yapalım evde oturup telefon etmelirinimi bekleyelim yoksa gidip ne oldugunu araştıralımmı anlamadım

halil3333

Üye
Üye
edindiğim bilgilere göre sosyal yardımları aradım telefonda bize gel sana sevk vercez hastaneden yenıden rapor cıkartıp getırceksın yenıden işleme koyacaz dedı maaşlarda kesildi dedı ama gercek ama bılmedıgınden kendınce oyle dedı sıteden yalcının dedıgıne gore maaşlar devam edıyor zaten muhtarlıkta aynı konuyu soyledı dedıklerı 6 aylık bırıkıp aylıgınız gerıye donuk alacaksınız dedı yanı anlattıkları kadarıyla maaşlar devam edıyor 2022 aylıkları martta alıcaz sanırım ama mayıs ayına kadar bu yeni rapor cıkartıp vermemız ıcın sure verılmıs eger mayıs a kadar yenı rapor cıkartıp teslım etmezsen sosyal yardımlasmaya kesılebılır tamamen dıye boyle bıldıgım kadarı işşallah anlatabılmısımdır ferhan

halil3333

Üye
Üye
zaman kaybetmeden bulundugunuz il veya ilcedeysenız sosyal yardımlasma ve dayanışmaya muracat et bılgılenırsın ne yapacaksan yaparsın gereken neyse tamam ferhan aksatmaya gelmez

ferhan

Üye
Üye
oğlumun raporu 100 de 99 ve sürekli,2011 aralık ayında aldım yani 14 ay oluyo..yeterli olmazmı acaba

halil3333

Üye
Üye
olur 2 yıl içinde başvuranlar için bekleme deniyor sanırım gerek yok anlamında biliyorum eskıler ıcın yenısı nı istiyorlar yinede tam bılemıcem ama yakınsanız sormakta yarar olur vakfa derim

ferhan

Üye
Üye
başvurdugum rapor bu degildi..2010 haziran ayındandır alıyorum bu maaşı... yeni rapor çıkarttım bakım parası için yeni raporum 100 de 99 rapor isterlerse bunu kabul ederlermi acaba.

ferhan

Üye
Üye
2022 Sayılı Kanun kapsamında maaş alanların durumları tekrar değerlendirilecek, 65 yaş üstü yaşlılık aylığı, özürlü aylığı ve 18 yaş altı özürlü aylığı alanların durumları ''fakru zaruret ve muhtaçlık'' Konu hakkında açıklama yapan Sarayönü Sosyal Yardımlaşma Vakıf Müdürü Ahmet Turan, 2022 Sayılı Kanun kapsamındaki uygulamalara ilişkin maaş bağlanması ve muhtaçlık kararı verilmesine yönelik uygulamaların, 5 Kasım 2012 tarihinden itibaren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından gerçekleştirmeye başlanacağını belirtti.

Turan, bu tarihinden itibaren ilçede 2022 Sayılı Kanun uyarınca halihazırda aylık alanların tamamının vakf tarafından Bütünleşik Yardım Sistemi üzerinden, muhtaçlıklarının Vakıf Mütevelli Heyeti tarafından 3294 Sayılı Kanun ve 2022 Sayılı Kanu'na göre tekrar değerlendirileceğini, buna göre kimin aylık alıp almayacağına karar verileceğini belirtti.

Turan, açıklamasında şunları kaydetti:

''2022 Sayılı Kanun kapsamında aylık alanların kendilerine Gelir testi uygulaması yapılacak. Gelir araştırması yapılırken kişilerin eş ve bakımı ile mükellef çocuklarının gelir durumları da dikkate alınacak.durumlarına göre yeniden belirlenecek. Ayrıca ticari faaliyeti, tarımsal geliri, taşınır veya taşınmazlardan elde ettiği geliri, nafaka geliri, sosyal güvenlik sisteminden herhangi bir geliri, İl Sosyal Hizmetler Müdürlükleri'nden, Vakıflar müdürlüklerinden veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan yardım alıp almadığı, alıyorsa miktarı ile başka türlü bir geliri olup olmadığı konularında hane ziyaretleri yapılarak araştırılacak. Hesaplanacak gelirin kişi başı 115 lirayı aşmayanlara gerekli yaşlı, özürlü maaşları bağlanacak; bu miktarı aşanların aldıkları maaşlar ise iptal edilecek.''

halil3333

Üye
Üye
ederler herseyın en yenisi üstündür yinede eğer yolunuz yakınsa sosyal yardımlasma ve dayanışmaya bir sorun varın net açıklama ordan öğrenırsın zaten herkes ugrayacak oraya burda okudugum edındıgım bılgıler kımısınden aslı gıbıdır ıstenmıs rapor getır dıye bende aradım telefonla sosyal yardımlasmayı adam maaşlar kesıldı bıze gel yenı sevk vercez hastaneden yenı rapor cıkartıp gelceksın bıze dıyor yenı devredılgı ıcın ınanmadım ama gercek boyle gıbı yanı butun ıslemler ıcın sosyal yardımlasma ve dayanısmada bıtıyor gıdın oraya hersey bellı olur bende pazartesı salı gıdıp ogrencem ne gerekıyorsa yapacam tamam ferhan

Tekerlekli Sandalye