2022 maaşı almak için gerekli evraklar

aynur9

Üye
Üye
peki esim sigortali Ben degilim Engel midir 3 aylik maaşı almaya teşekkurler

septik

Editör
Editör
[MENTION=20609]aynur9[/MENTION]

Yönetmeliğe göre hanede yaşayanların sgk lı olması 2022 almaya engel değil, sizin sgk kollarından yararlanmıyor olmanız yeterli, size 2022 bağlanmaz demelerinin sebebi nedir yani nasıl bir gerekçeyle bağlanmaz dendi?

ciwan

Üye
Üye
Oğlum 4.5 yaşında yaygın gelişimsel bozukluk ve otizm var konuşmuyor yüzde 40 raporu var ne tür sosyal yardım alabilirim...

[device_name] cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

SltnKzlr

Üye
Üye
Merhaba benim.Annem yuzde 76 agir engelli raporuna sahip hicbir geliri yok sadece babamin emekli maasi var ve babam 4.evre kanser hastasi acaba anneme maas baglanirmi ? Baglanirsa ne kadar alir?

gülümse_hayata

Üye
Üye
Merhaba [MENTION=20857]SltnKzlr[/MENTION]

Maaş bağlanması için rapor oranı kadar önemli 2 kriter daha vardır. Öncelikle maaş için başvuracak kişinin hiç bir sosyal güvencesi olmaması gerekmektedir. Bir diğer kriter ise kişi başı düşen gelir,Eve giren bütün gelir evdeki kişi sayısına bölünmesi halinde kişi başı 483 tl aşmaması geremektedir. Bu şartlar anneniz için uyuyorsa şuan itibari ile %76 raporla alabileceği maaş 3 ayda bir olmak koşuluyla 1.796,17 TL

SltnKzlr

Üye
Üye
Merhaba [MENTION=20857]SltnKzlr[/MENTION]

Maaş bağlanması için rapor oranı kadar önemli 2 kriter daha vardır. Öncelikle maaş için başvuracak kişinin hiç bir sosyal güvencesi olmaması gerekmektedir. Bir diğer kriter ise kişi başı düşen gelir,Eve giren bütün gelir evdeki kişi sayısına bölünmesi halinde kişi başı 483 tl aşmaması geremektedir. Bu şartlar anneniz için uyuyorsa şuan itibari ile %76 raporla alabileceği maaş 3 ayda bir olmak koşuluyla 1.796,17 TL
Eve sadece babamin emekli maasi giriyor 1400 kusur tl engel olurmu acaba?

[device_name] cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

emmolu

Üye
Üye
Merhaba benim.Annem yuzde 76 agir engelli raporuna sahip hicbir geliri yok sadece babamin emekli maasi var ve babam 4.evre kanser hastasi acaba anneme maas baglanirmi ? Baglanirsa ne kadar alir?
Ağır engelli raporu varmış.babanızın maaşı 1400küsür bu durumda gelir ve rapor şartınız tutuyor.2022 değilde evde bakım maaşı için başvurmanızı tavsiye ederim.

septik

Editör
Editör
[MENTION=20857]SltnKzlr[/MENTION]

Sizin durmunuzda annenizin engelli olup olmamasının bir önemi yok kişi eşinin vefatı halinde maaşının belli bir oranı emekli maaşı bağlanır zaten,

Son düzenleme:

gülümse_hayata

Üye
Üye

septik

Editör
Editör
[MENTION=22875]ayhan kaya[/MENTION]

2022 Yönetmeliğine göre, yapılan adres değişiklikleri başka bir sydv alanına girildiğinde sydv na bildirilmek zorundadır. Sizin yeni adresiniz aynı ilçede olduğuna göre herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Adres değişikliği dolayısı ile zaten maaşlar kesilmez durdurulur, yönetmeliğe göre yeni adresinizi en geç 15 gün içinde sydv na bildirmeniz gerekiyor,

Yinede şüphede kalmak istemiyorum derseniz bu bilgiyi teyit etmek için bağlı bulunduğunuz sydv nı arayabilirsiniz.

bahar&emine

Üye
Üye
Slm benim %95 oraninda engeli kizim var ben yetim maasi aliyorum birde evde bakim maasi aliyorum birde arabam degeri ise 40 bin tl ayni zamanda esimden ayirlidigim icin kizim babasinin sgortasindan fadalaniyor bu durumda 20022 maasina muracat etsek bize baglanirmmi selamlar

septik

Editör
Editör
[MENTION=6629]bahar&emine[/MENTION]

2022 Engelli maaşı almak için sgk kollarınnın hiç birinden yararlanmıyor olmak lazım, gelir hesabını isterseniz kendinizde yapabilirsiniz, haneye giren tüm gelirler toplamını hanede yaşayan kişi sayısına bölünüyor, bu gelirler oturlan ev hariç ki oturduğunuz ev kira ise emsal kira bedeli gelirlerinizden düşülüyor. Araçlar için ise kasko değerinin 120 /1 i gelirinize ekleniyor, sizin aracınız 40bin tl ise gelir hesabınıza aylık 333 tl ekleyiniz.

Tüm gelirlerinizi yaşadığınız adresteki kişi sayısına bölünüz çıkan rakam kişi başı 610 tl altındaysa 2022 maaşından yararlanılıyor.

bahar&emine

Üye
Üye
Ssk dan yaralaniyor bunu biz istemdik ki devlet yapmis kizim 23 yasinda yetim maasim ise 1150 tl buna 333 tl daha eklersem hanede 3 kisiyiz yani ben 2 cocugum

septik

Editör
Editör

Yanlış hesap ettim, henüz evde bakım maaş zammı belli değil.

bahar&emine

Üye
Üye
Evde bakim ucreti gelir yerine geciyormmu onu bilmiyordum ayni zamanda evim kira 1200 tl oglumda universtede okuyor acilcasi onun icin de iyi olacalti kismet artik cok tesrkur ederim

septik

Editör
Editör
[MENTION=22766]busra emrah[/MENTION]

Henüz 2019 yılı evde bakım maaş miktarları belli olmadı, ocak ayının ilk haftası belli olacaktır, belirlenince yeni maaş miktarlarını yayınlarız.

Rica ederim, malesef evde bakım maaşlarıda gelirinize dahil ediliyor. Henüz evde bakım maaş miktarı belli olmadı ( az önce hatalı hesap yaptım )

3 Kişisiniz x 609.66 tl muhtaçlık sınırı = 1829 tl altında bir geliriniz olursa 2022 engelli maaşından yararlanabilirsiniz, Belediyenizden oturduğunuz evin emsal kira bedelini öğrenin diğer gelirlerinizden çıkarın, çıkacak rakam 1829 tl altındaysa sydv na müracaatınızı yapabilirsiniz

bahar&emine

Üye
Üye
Belediyeden olan kira bedeli 1200tl normal evsahibi diger dairelri 1600tlye veriyor normalde benim evim sifir bina 1+1 ben evsahibini tanidigim icin belediyenin cikartigi kira bedelini uygulayalim dedi konturatimizda var eger boyle olursa ayriyetende beldiyedenmmi evrak almam gerekli yada budurumda olurmmu.birde ssk kaptilirsa benim kizimin cok agir ilaclari var bunu nasil karsilarim bir ilaci normal alirsak 1700 tl aylik 7 bintl tutarinda mamasi var bunlari nasil karsilariz

Tekerlekli Sandalye