2022 maaşı almak için gerekli evraklar

septik

Editör
Editör
[MENTION=26049]CYBER[/MENTION]

Pandemi desteğinide yapan yine Asp bakanlığı yani 2022 maaşınızı etkilemez, ödemelerin zamanı konusunda 2022 maaş tarihleri dışında net tarihler malesef yok, E Devlet sosyal yardım bilgileri kısmından ödemeniz hazır şeklinde açıklama yapıldığı zaman yine E Devlet te ptt uzerinden yapilan kurum odemeleri sorgulama bölümünde ödeme başlangıç tarihinde hesaplara geçiyor, kısacası takipte kalmanız gerekiyor.

CYBER

Üye
Üye
merhaba [MENTION=3734]septik[/MENTION] 25.12.2020 tarihinde basvurmuş olduğum 2022 Engelli aylığım SGK kayıt nedeni ile reddedilmiş

benim sigortam yok çalışmıyorum en son sigortam çıkışım 14.12.2020
engelli aylığı başvurum 25.12.2020

evde kimse çalışmıyor sadece 1250 tl ölüm aylığı var ve evimiz kira verdikleri kararda yanlışlık olduğunu düşünüyorum

yarın gidip konuşacam konu ile ilgili fakat beklediğim ccevap verilmediği halde bugün karara bağlanmış olan engelli aylığına yarın tekrardan basvuru yapabiliyor muyuz?

septik

Editör
Editör
[MENTION=26049]CYBER[/MENTION]

Siz işinizden ayrıldıktan sonra 3 ay sgk dan faydalanmaya devam edebilirsiniz dolayısı ile o süre dolmadan sydv sizi sgk lı sayar ve başvurunuz rededilir. Sgk kayıdı nedeni ile red denildiğine göre hane gelirinden dolayı bir sıkıntı yok.

Ertesi gün başvuru yapabilmeniz için bir önceki başvurunuz için verilen red sebeplerinin ortadan kalkması yani çözülmesi gerekir. İsterseniz bizzat gidip görüşün başka farklı bir sorun varsa öğrenmiş olursunuz. Ancak bir hatadan dolayı red edilmişse hemen itiraz dilekçesi yazarak veririsiniz.

ahmet34

Üye
Üye
engellıye bakan kısı calısacak durumda olmuyor bu yuzden asgarı ucret odense ıyı olur,ayrıca ssk sıda odense ıyı olur
cunku ılerıde engellı olmayıp tek basına kaldıgında işede alan olmadıgında,sıgortasıda olmayınca,o zaman sokaklarda kalıp dılensınmı
bu yuzden zamanında gereken onlem alınsa ıyı olur,herseye para varda bunamı yok,sosyal yardım olarak asgarı ucret ve ssk olması gerekır
ayrıca aylardır alınan maasta,maas alımına 5 gun kala guncel dosya verılınce hemen muhasebe maası yatırmıyor..ama guncel dosya yenıden verıldıgınde 1 ay sonra yatıyor,ıptal ederken 5 gun kala ıptal oluyorda,vereceklerı zaman neden 5 gun kala vermeyıp 1 ay bekletıyorlar,bu nasıl iş

osmaniye 80

Üye
Üye
Merhaba benim iki engelli abim ablam var annem evde bakım maaşı alıyor ben iki çocuğum ve eşim aynı evde yaşıyoruz yani toplamda 7 kisiyiz eşim güvenlik görevlisi suan asgarî ücretle çalıyor ama maaşından yasal olarak icradan 4/1 oranında kesiliyor annemde babamdan 250 tl nafaka alıyor kardeşlerim için 2022 basvurusunda gelir testinde nasıl hesaplama yapılır 750 tl kiradayiz yardımcı olurmusunuz yani eşimin maaşı nasıl hesaplamaya dahil olur

septik

Editör
Editör

@osmaniye 80

Eşinizin maaşının tamamı gelir olarak hesaplanır yani o icra kesintisi düşülmez gelirden.

Toplamda aynı adreste 7 kişi iseniz x 852 TL muhtaçlık sınırı = 5964 Tl nin altında bir geliriniz olması gerekir, siz hesabınızı yaparken emsal kira bedeli gelirinizden düşülür. ( emsal kira bedelini belediye belirliyor, oturduğunuz muhitin ortalama kirası)

Son düzenleme:

osmaniye 80

Üye
Üye
Teşekkürler