2022 Maaşı Uygulama Kılavuzu Yayınlandı

baranmahmut

Üye
Üye
[MENTION=21928]burak3573[/MENTION]

İyi günler, 2022 maaşlarında şuan için bir değişiklik yok halen eski yönetmelik geçerli, eğer 2022 yönetmeliğinde değişiklik olur yeni maddeler konur veya değiştirilirse sitemizden yayınlarız.

Yönetmeilkte değişiklik bekliyoruz fakat temmuz ayınında sonuna geldik, agustos ayında uzun bir bayram tatilide var dolayısı ile eylül ayı maaş ödemelerine kadar yetişme ihtimali hergün biraz daha düşüyor, bayram öncesi ödeme yapılma ihtimali var fakat resmi bir açıklama yapılmadığı için net bir şey söyleyemiyoruz.

Evet 2022 maaşları aylık ödeneceğine dair bir değişiklik olursa mevcut 3 aylıklar 3 e bölünerek heray ödenir. Attığım linkin sonunda 3 aylık veya aylık ödeme olması halinde ödenecek miktarları yazdım.

https://engelliler.gen.tr/f7/2018-eylul-ayi-2022-maasi-miktarlari-ve-odeme-gunleri-33159/
Açılmıyor

SM-J200H cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

septik

Editör
Editör
[MENTION=21939]baranmahmut[/MENTION]

Sitemizdeki linklerin açılmama sebebini yönetici arkadaşımla görüştüm, şuan için mobil hatrlar sitemizdeki bazı linkleri açamıyormuş

Son düzenleme:

septik

Editör
Editör
Rica ederim, iyi geceler.

burcagim omur

Üye
Üye
uc ayligimi kestiler

orda caliyorsaniz lutfen cevap verin 3 ayligimi kestiler niye gerekce uc aylikla bakiciyi ayni anda alamazmisim memur oyle dedi bu dogrumu

septik

Editör
Editör
[MENTION=22266]burcagim omur[/MENTION]

Hangi memur bakım maaşı ile 2022 engelli maaşını aynı anda alamazsınız demişse doğru değil. Şartlarınız uyduğu sürece her iki maaşıda alabilirsiniz. Bağlı bulunduğunuz sydv nı veya mesai saatleri içersinde aktif olan 144 nolu ücretsiz hattan maaşınızın neden kesildiğini öğrenmeye çalışın.

burcagim omur

Üye
Üye
aradim muhtac olmadigima kurulkarar vermis kayin babam yaslilik maasi aliyor bundan ola bilirmi acaba

burcagim omur

Üye
Üye

Hangi memur bakım maaşı ile 2022 engelli maaşını aynı anda alamazsınız demişse doğru değil. Şartlarınız uyduğu sürece her iki maaşıda alabilirsiniz. Bağlı bulunduğunuz sydv nı veya mesai saatleri içersinde aktif olan 144 nolu ücretsiz hattan maaşınızın neden kesildiğini öğrenmeye çalışın.

aradim kurul muhtac olmadiima karar vermis kayin babam yaslilik ayligi aliyor ondan olabilirmi

okatur

Üye
Üye
Olabilir çünkü yaşlılık aylığına %100 zam gelmişti eve giren gelir toplamı + evde kaç Kişisiniz söylerseniz yardımcı olabilirim tarla ev araba da varsa yazın bakalım

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

burcagim omur

Üye
Üye
2 kizim esim ben kayin baba kaynana ev kayin babamin adina benim ve esimin adina bisey yok ne ev ne araba ben bakici massi aliyorum bide uc aylik bide bir hafta once kaynanayla kayin babami kaynimin evine tasidik tapi aylik kesilince

okatur

Üye
Üye
İkamet adreslerinide değiştirin kaynana ve kaynatanızın yoksa hala aynı evde görünürsün

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

burcagim omur

Üye
Üye
Bir hafta once adres dwyisikliyi yaptik baglanirmi geri napicam yardimci olun lutfrn

septik

Editör
Editör

Konuyu doğru anlatamıyorsunuz, siz kendi ailenizle, kendi hanenizde oturuyordunuzki bir hafta önce kayınbabanızın evine taşındınız, bu arada 2022 maaşınız kesildiği için gitmişsiniz, başka adreste yaşarken farklı bir adresteki kayın babanızın 65 yaş maaşı nasıl sizin gelirinizi arttırabilirki.

Siz kendi adresinizde ailenizle yaşarken, başka bir mal varlığınız geliriniz yok diyorsunuz bu durumda, hem bakım maaşını alabilirsiniz hemde 2022 engelli maaşını alabilirsiniz, çünkü bakım maaşı engelliye bakan kişiye verilir, 2022 maaşı engellinin kendisine verilir.

2022 Maaşı alma gelir krıteri 4 kişilik bir ailede 4 kişi x 483 tl muhtaçlık sınırı = 1932 tl yi aşmaması gerekir.

Şuandaki durumunuza bakarsak, siz ve aileniz dahil kayın babanızın hanesinde yaşayan kişilerin tüm gelirleri toplamını yine aynı hanede yaşayan kişi sayısına bölünür çıkacak olan rakam 483 tl nin altındaysa 2022 engelli maaşından yararlanabilirsiniz.

Siz sydv na 2022 engelli maaşı için müracaatınızı yapın gelir testi yapılsın çıkan rakam 483 tl üstü bir rakam çıkarsa malesef 2022 maaşından yararlanamazsınız fakat 483 tl altında çıkarsa sorun yaşamadan 2022 maaşı bağlanır.

özkan yavuz

Üye
Üye
Cok sacma bi uygulama 483 tl.nedir kirami pazar parasimi giyimmi neye gore bir oran evcilik oyunumu bu engelliler zaten madur normal calican kisi gibi ek is te yapamaz durumda eee bizlerimi.kandiriyorlar adil olmaya zorlamamaiz.lazim devleti devlet adaletli olacak ama sesimizi duyurmamiz lazim

SM-A510F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

mt_44

Üye
Üye
Arkadaşlar güncel engelli aylığı almak için kişi başı gelir Max kaç olması gerekiyor

septik

Editör
Editör
Evet, ediliyor.

Tekerlekli Sandalye