2024 Mart Ayı Bakım Maaşı Yatan İller

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

asdere

Üye
Üye
Adana yatt

Timsah

Üye
Üye
deans19 ben burdayım senden ses yok yettimi paran hani dekont

Arkadaşlar rahatsiz olanlar var sadece evde bakim ve engelli maaşıyla geçinenler var bizim gibi dedikleri gibi biraz anlayış lütfen hepimiz insanız ve birbirimize hoş görülü olmamız lazım bizi bizden başka kimse anlamaz lütfen birbirimize daha saygılı olalım teşekkürler
Kelimeye bakarmısın ya kelimeye.
Oruç tutmaya başlıcak diyor.
Ramazan 3.günü bugün 3.günü.
Oruç niyeti olan insan evladı evde bakım aylığından gelecek parayı beklemez hiç bir zaman. Kendi bütçesini 10 gün önce planlar ve ihtiyacını ayarlar.
Sen gibi tipler evde bakım aylığından gelecek para ile dolar euro altın ihtiyacını karşılamak isterler....
Üst üste hala mesaj atıyorsunuz.
Arkadaşlar 15 mart cuma günü yatacak beklenti içine girerek zaman harcamayın.
2024 yılında alınmış bir karar ve her ay 15 ile 20 arası ödemeler yapılacak.

deans19 ben burdayım senden ses yok yettimi paran hani dekont
Istanbul yattı

ekereman34

Üye
Üye
ortalarda yok,galiba tekmeyi bastılar...yada mahallesinde başını belaya sokmuşda olabilir :)
Kerkenez @ahmet34 Gerçekleri söylemek her zaman dokunur ve utanacak hal alırsın. Sende nerde o hale düşmek. Senki aldığın evde bakım aylığı ile bakmakta yükümlü sorumlu olduğun hasta insanı görmezden gelerek bakmadan etmeden gelerek devletin vermiş olduğu aylığı sağda solda harcayan insan evladı değilmisin.
Allah bunun hesabını senden çıkarmaz mı sanırsın? Evde bakıma muhtaç kim ise devlet onun için sana para öder aylık verir. Devlet sana bakmakta yükümlü olduğun sorumlu olduğun hasta için engelli için her ihtiyacını karşıla diye emir verir hak verir kul hakkı verir. Sen bu kul hakkını kendi ihtiyaçlarını gidermek için kullanırsan devlet seni öyle bir yakalarki tövbe eder durursun. Bakmakta yükümlü olduğun hasta insanın ayaklarının altını bile yalarsın.
@Timsah Beklemede kal kertenkele. Dekontu atacam sana. Sen tecrübelisin zaten 16 yıldır alıyorsun ya hani.
Benim bakıcı babam sanal alemde vakit geçirmez internet ile uğraş vermez sağda solda devletin vermiş olduğu hakkı ödemeyi yemez etmez. Benim ihtiyaçlarım için kuruşu kuruşuna harcar kullanır. Ayağıma çorabı bile kilotumu bile benim hakkımı kullanarak alır kendi bütçesinden kullanmaz. Benim yemeğimi hazırlar sahura kaldırır iftarımı hazırlar beni banyo yaptırır.
Sen bunların 1 tanesini yapabilirmisin??
Yapabilecek yürek varmı?
Allah korkusu varmı?

Son düzenleme:

ekereman34

Üye
Üye
@ahmet34 @Timsah
Evde bakım aylığı şart hizmetleri

a) Kişisel bakım hizmetleri; engelli bireyin;

1) Banyo yaptırılması,

2) Tuvalet ihtiyacını gidermede yardım edilmesi ve gerektiğinde temizliğinin yapılması,

3) Tırnaklarının kesilmesi,

4) Saçlarının taranması,

5) Dişlerinin temizlenmesi,

6) Yeme-içme ihtiyacının giderilmesi,

7) El, yüz ve ayak temizliğinin yapılması,

8) Sakal tıraşının yapılması,

9) İstenmeyen tüylerin temizlenmesi,

10) Elbiselerinin giydirilmesi ve çıkarılması,

11) Burun ve kulak temizliğinin yapılması,

12) Yatağının temizlenmesi ve düzeltilmesi,

13) Odasının temizlenmesi,

14) Çamaşırlarının yıkanması.

b) Psiko-sosyal destek hizmetleri

Allah için ikinizde söyleyin yukarıda şart koşulan kurallardan bakmakla yükümlü olduğunuz hasta insanın engelli insanın bakımlardan hangisini yapıyorsunuz??

ekereman34

Üye
Üye
@ahmet34 @Timsah

Ahmet ile kertenkele ( E ) maddesini okuyun tam sizlere uyum sağlıyor...

Evde bakım Yardımın durdurulması ve sonlandırılması;

MADDE 15-
(1) Evde bakım yardımı il dışı adres değişikliklerinde değişiklik tarihi itibarıyla durdurulur. Kişinin nakil talebinde bulunması halinde dosya Bakanlık bilgi sistemi üzerinden il müdürlüğüne gönderilir. Yeni ikamette yapılan inceleme sonucunda hizmetten yararlanma koşullarının devam ettiğinin tespiti halinde yardım tekrar başlatılır. Kişinin 90 gün içerisinde yeni adresine nakil için talepte bulunmaması halinde hizmet sonlandırılır.

(2) Evde bakım yardımı aşağıdaki hallerde sonlandırılır:

a) Engelli bireyin veya bakım verenin vefatı halinde, vefat tarihinde.

b) Bakım verenin değişikliği veya feragati halinde, dilekçenin verildiği tarihte.

c) Her ne ad altında olursa olsun her türlü gelir toplamı esas alınmak suretiyle, hane içinde kişi başına düşen ortalama aylık gelir tutarı, asgari ücretin aylık net tutarının 2/3 ünden fazla olması halinde, gelir değişikliğinin gerçekleştiği tarihte.

ç) Engelli bireyin özel bakım merkezi veya bakım ve rehabilitasyon merkezine sürekli olarak yerleştirilmesi durumunda kuruluşa yerleştiği tarihten bir gün önce.

d) Evde bakım yardımından faydalanmakta iken engelli bireyin veya bakıcının tutuklu veya hükümlü olarak ceza infaz kurumlarında kaldığının tespit edilmesi halinde, ceza infaz kurumlarına girildiği tarihte.

e) Bakım verenin, yükümlülüğünü yerine getirmediğinin tespit edildiği tarihte.

f) Bakım verenin bakıma ihtiyacı olan engelli birey ile bakım raporunda belirtilmesine rağmen, fiilen aynı hanede ikamet etmediğinin tespit edilmesi halinde, tespit tarihinde.

(3) Sağlık raporu süresinin sona ermesi durumunda yardım durdurulur. Rapor süresinin bitiminden itibaren 6 ay içinde alınan sağlık raporunun bu Yönetmelikte belirlenen koşulları sağlaması ve gelir kriterinin de uygun olması durumunda yardım durdurulduğu tarihten itibaren devam ettirilerek hak edilen tutarlar takip eden ilk ödeme döneminden itibaren ödenir. Yeni alınan sağlık raporunun tam bağımlı ibaresini içermemesi halinde yardım sağlık raporu süresinin dolduğu tarih itibarıyla sonlandırılır.

(4) Evde bakım yardımı sonlandırılması işlemlerinde Bakanlık bilgi sistemleri üzerinden il müdürlüğü onayı alınarak sonlandırma işlemi yapılır.

(5) Evde bakım yardımından yararlanmakta olan engelli bireylerin sağlık raporlarının sahte olduğunun tespiti halinde yardım derhal sonlandırılır ve ödeme yapılmış tutarlar genel hükümlere göre ilgililerden tahsil edilir.

Timsah

Üye
Üye
@ahmet34 @Timsah

Ahmet ile kertenkele ( E ) maddesini okuyun tam sizlere uyum sağlıyor...

Evde bakım Yardımın durdurulması ve sonlandırılması;

MADDE 15-
(1) Evde bakım yardımı il dışı adres değişikliklerinde değişiklik tarihi itibarıyla durdurulur. Kişinin nakil talebinde bulunması halinde dosya Bakanlık bilgi sistemi üzerinden il müdürlüğüne gönderilir. Yeni ikamette yapılan inceleme sonucunda hizmetten yararlanma koşullarının devam ettiğinin tespiti halinde yardım tekrar başlatılır. Kişinin 90 gün içerisinde yeni adresine nakil için talepte bulunmaması halinde hizmet sonlandırılır.

(2) Evde bakım yardımı aşağıdaki hallerde sonlandırılır:

a) Engelli bireyin veya bakım verenin vefatı halinde, vefat tarihinde.

b) Bakım verenin değişikliği veya feragati halinde, dilekçenin verildiği tarihte.

c) Her ne ad altında olursa olsun her türlü gelir toplamı esas alınmak suretiyle, hane içinde kişi başına düşen ortalama aylık gelir tutarı, asgari ücretin aylık net tutarının 2/3 ünden fazla olması halinde, gelir değişikliğinin gerçekleştiği tarihte.

ç) Engelli bireyin özel bakım merkezi veya bakım ve rehabilitasyon merkezine sürekli olarak yerleştirilmesi durumunda kuruluşa yerleştiği tarihten bir gün önce.

d) Evde bakım yardımından faydalanmakta iken engelli bireyin veya bakıcının tutuklu veya hükümlü olarak ceza infaz kurumlarında kaldığının tespit edilmesi halinde, ceza infaz kurumlarına girildiği tarihte.

e) Bakım verenin, yükümlülüğünü yerine getirmediğinin tespit edildiği tarihte.

f) Bakım verenin bakıma ihtiyacı olan engelli birey ile bakım raporunda belirtilmesine rağmen, fiilen aynı hanede ikamet etmediğinin tespit edilmesi halinde, tespit tarihinde.

(3) Sağlık raporu süresinin sona ermesi durumunda yardım durdurulur. Rapor süresinin bitiminden itibaren 6 ay içinde alınan sağlık raporunun bu Yönetmelikte belirlenen koşulları sağlaması ve gelir kriterinin de uygun olması durumunda yardım durdurulduğu tarihten itibaren devam ettirilerek hak edilen tutarlar takip eden ilk ödeme döneminden itibaren ödenir. Yeni alınan sağlık raporunun tam bağımlı ibaresini içermemesi halinde yardım sağlık raporu süresinin dolduğu tarih itibarıyla sonlandırılır.

(4) Evde bakım yardımı sonlandırılması işlemlerinde Bakanlık bilgi sistemleri üzerinden il müdürlüğü onayı alınarak sonlandırma işlemi yapılır.

(5) Evde bakım yardımından yararlanmakta olan engelli bireylerin sağlık raporlarının sahte olduğunun tespiti halinde yardım derhal sonlandırılır ve ödeme yapılmış tutarlar genel hükümlere göre ilgililerden tahsil edilir.
Ne anlatiyon sen kişi kendi yaptıklarını baskasindan bilir

ahmet34

Üye
Üye
Ne anlatiyon sen kişi kendi yaptıklarını baskasindan bilir
farklı kullanıcı ısımlerı almış...bu nıkı yenı almıs

ip adresıne baktım aynı evden gırmıs

aklınca çakallık yapıyor,kendı kullanıcı adıyla ortalarda gorunmuyor...baska kullanıcı almıs hakaretler sayıyor

bunuda şikayet et bunada tekmeyı atarlar..

mesaja baksana 3 tane atmıs onlarda bu sayfada...kendını bellı ettı ahahaha

ekereman34

Üye
Üye
farklı kullanıcı ısımlerı almış

aklınca çakallık yapıyor,kendı kullanıcı adıyla ortalarda gorunmuyor...baska kullanıcı almıs hakaretler sayıyor

bunuda şikayet et bunada tekmeyı atarlar..
Gerçekler Allah korkusu olmayan insanları acıtır her zaman @ahmet34
Kertenkele ile sana sorarım elbet..

Benim kullanıcı adım 15 gün ceza aldı merak etme sen.

Timsah

Üye
Üye
Senin üyeliğin bugün yapılmış dekontu at cok biliyodunya

ekereman34

Üye
Üye

@deasn19 kullanıcı adınla neden girmiyorsun​

katılıyorum
Katıl ahmet boş durma para lazım sana
HAYATIN KURALI GERÇEKLER HER ZAMAN ÖYLE DOKUNURKİ İNSAN EVLADINA UTANACAK HAL ALIR..
ZAMAN GEÇİRMEK ADINA GÖRMEZDEN GELMEK UĞRUNA SALLAMASYON CEVAP VERİRLER..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tekerlekli Sandalye