2024 Şubat Ayı Bakım Maaşı Yatan İller

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gececi01

Üye
Üye
Kardeşim Şubat ayı bitmediki 4 gündür bağırıyor herkes Şubat ayında bu maaş yatacak ayrıca ziraat bankasına yatar yatmaz senin hesabına yatacak diye bir kaide yok banka devlet bankasida olsa ticaret yapıyor ve repo yaparak bir kaç gün değerlendirmek zorunda bu parayı sana veren memurun maaşı ATM nin elektrik parasınında çıkması lazım bankanın kasasındaki en yüksek miktarı dünya bankasına geçmesi lazimki iş yapabilsin kredi alabilsin verebilsin benim de borcum var ama bir gün belirtmedim 30 gün içerisinde veririm diyorum çünkü günü belirsiz bir maaş bu maaşı alipta ölen iyileşen adres değişikliği yapan itiraz eden iptal eden var liste her ay yenileniyor bankaya bu ay ödeme yap denilen Ahmet'in maaşı bir sonraki ay iptale gittiginden liste yanileniyor belkide uzun lafın kısası 10 ile 15 bilemedin 20 Ci güne kadar bu maaş yatıyor 3 ay gecikmiyor 3 gün bilemedin 5 gün az sabirla bekleyelim susun Allah icin

ahmet34

Üye
Üye
sorun bankalarda olabılır parayı kullanıyorlarsa

Murat72

Üye
Üye
Kardeşim Şubat ayı bitmediki 4 gündür bağırıyor herkes Şubat ayında bu maaş yatacak ayrıca ziraat bankasına yatar yatmaz senin hesabına yatacak diye bir kaide yok banka devlet bankasida olsa ticaret yapıyor ve repo yaparak bir kaç gün değerlendirmek zorunda bu parayı sana veren memurun maaşı ATM nin elektrik parasınında çıkması lazım bankanın kasasındaki en yüksek miktarı dünya bankasına geçmesi lazimki iş yapabilsin kredi alabilsin verebilsin benim de borcum var ama bir gün belirtmedim 30 gün içerisinde veririm diyorum çünkü günü belirsiz bir maaş bu maaşı alipta ölen iyileşen adres değişikliği yapan itiraz eden iptal eden var liste her ay yenileniyor bankaya bu ay ödeme yap denilen Ahmet'in maaşı bir sonraki ay iptale gittiginden liste yanileniyor belkide uzun lafın kısası 10 ile 15 bilemedin 20 Ci güne kadar bu maaş yatıyor 3 ay gecikmiyor 3 gün bilemedin 5 gün az sabirla bekleyelim susun Allah icin
Sen bu kafayla iyi yaşamışsın.Banka babasının parasınımı kullanıyor hayırdır ? Hangi engelli aileden izin almış hangi engelli bankaya demişki benim paramı 2 gün yatırma istediğin gibi kullan ? Senin gibi susun diyen KOYUN tayfa sayesinde bu memleket bu durumda.Sen gider bankaya vadeli hesap açar para yatırırsın bankayada izin verirsin oda istediği gibi kullanır.Ama bu senin maaşın kardeşm maaşın senin maaşın devlet tarafından uygun görülüp adına yatırılmışsa bankanın bunu sorgulama, bekletme , kullanma hakkı yoktur.Birisi sana para gönderdiğinde anında hesabına düşmüyormu para ? Devlet emekliye para yatırdığında memura para yatırdığında maaş günlerinde hesaplarına düşmüyor mu ? Bu admların parasını niye kullanmıyor banka? Hahah bankanın atm giderlerini vs karşılamak için bekletiyorlarmış maaşı aahahah şaka gibi.Zaten banka devlet bankası giderleri devletten karşılanıyor hani aldığın 1 liralık gofrete 8 tl veriyorsun ya o aradaki fahiş vergi ile karşılanıyor...Kimseyide susturmaya hakkın yok çok istiyorsan git bankaya deki benim maaşımı 1 hafta geç yatırın istediğiniz gibide kullanın.Burda herkes senin gibi koyun değil hakkını aramak zorunda.Burda milletin tek istediği bir düzen oluşması.Ev kirası olan var , dolabı boş olan var , burda kimse ziraat bankasının yada başkalarının keyfini beklemek zorunda değil benim paramı kullanmak hakkını ben vermedimki ona nasıl kullanıyor ? Sende haklısın 3 öğün makarna yemekten beyin iflas etmiş düşünemiyorsun.Tek bildiğin şükür etmek.Şükür Allah a yapılır senin hakkını yiyene değil

Aydınlı_09

Üye
Üye
ziraat bankası müdürü konuştu. :) 1-) biz şubat değil ocak maaşını alıyoruz şuan. 2-) banka bu paraları kullanamaz hakkı yok. ben bankaya para yatırırsam vadeli yada vadesiz o paraları kullanır. 3-) bankanın ticareti bizi ilgilendirmez. 4-) millet bu paralarla geçimini sağlıyor ve 1 ay geçti üstünden halen daha yatmadı. benim cebimde 0,10 krş yok şuan. ama olsun banka ticaret yapsın ben parasız gezerim olsun. 5-) düzgün konuş millet bağırıyor diye kelimeler kullanma.. 6-) insanlar burdan bir haber ala bilmek için bu siteye gelip yorum yapıyor. beğenmiyorsan çok bilmişlik taslıyorsan üyeliğini sonlardır ve çıkabilirsin...

Sakin olun herkes mutsuz herkesin derdi borcu var stres yapmayın bir birinizi kırmayın dün yedigin etin bugün bir önemi yok herşey anlık yaşanıyor yarın üzülürsünüz keşke söylemeseydim hepimiz insanız sonuçta buradaki kimsenin bir suçu günahı yok

Enver U

Üye
Üye
Arkadaşlar bir şey soracağim tam bilgim olmadigindan rn azindan sizler konuya daha hakimsinizdir. Kusura bakmayin.
Ben oğlumdan dolayi evde bakim ve engelli ayligi aliyorum. Kizimada sed baglandi 2 aydir. Ve sanirim bu ay sonrasinda babaanneme ben bakacagim bakici yok suan babaannem dedemden maas aliyor bu ay zamli 10000 olur sanirim maasi.. Babaannemle beraber evde 5 kisi oluyoruz, esim 3 aydir pskoloji bozuk calismiyor.. babaanneme evde bakim basvurusu yapsak kabul edilir mi? Gelir kriterleri her yerde farkli yazmiski ben anlamadim ozur dilerim..
Cevaplayan herkese tesekkur ederim
Evde bakım maaşına sosyal hizmetlerdeki sorumlu kişi karar veriyor, eğer kılkuyruk biri değilse, anlattığın şartlarda bağlamaları gerekir, asgari ücret bizim maaşlara oranla çok yükseldi, yani evdeki kişi başına düşen gelir seviyesi de baya yükseldi. O yüzden gelir sınırını aştığınızı zannetmiyorum bağlamaları gerekir.
Sosyal hizmetlerin hesabı 2 gün önce parayı hesaplara yatırdık diye yazmış.2 gün önce hesaplara yattıysa para nerde?Bence bu işin içinde bir iş var ziraat bankasında birileri bu parayı kullanıyor.Bu gecikmenin bir açıklaması oo laa mazzz.Kendinizi koyun yerine koymayın insanlar dalga geçiyorlar koyun diye çokta haksız sayılmazlar aramızda var öyleleri çünkü.Sayın cumhurbaşkanının bu durumdan haberdar olduğunu sanmıyorum ,altta dönen birşey.Bazıları yazmış zap yapıldığı ay geç yatıyor diye ne alaka kardeşim ne alaka ? Meclisten yasa geçmiş bu adamlar zamlı alacak diye...ziraat bankasının haddinemi geç yatırmak ? Memurda zamlı aldı neden geç yatmadı? emekli zamlı maaş + ikramiye aldı neden geç yatmadı ? Çünkü bu adamlar bilinçli okumuş insanlar geç yattığı zaman ilgilileri şikayet yağmuruna tutarlar.Ama bizimkiler kendini garip, kimsesiz vs gördüğü için sesini çıkarmıyor.2 gün geç yatıracaksalar bizde elektrik,su faturlarını 2 gün geç yatıralım? Aldığınız 1 tane sakıza bile vergi veriyorsunuz hakkınızı aramayı öğrenin.Ziraat bankası şikayet edilmedi cimer vs yada sosyal medyadan bakanlığın ilgili paylaşımına yorum yapın bu işin arkasında başka bir iş var çünkü.Bakanlık 2 gün önce yatırdım diye yazmış ama ziraat bankası yatırmıyor.Sizin paranızı arka planda faize yatırıp 2 günde cebine para indirenler yoksa bende birşey bilmiyorum.Sizi insan yerine koymuyor olabilirler sizde oy veriyorsunuz gereken tepkiyi yasal hakkınız olarak gösterin.
Ayrıca kimse babasının parasını yatırmıyor...Dünyanın en fazla vergi veren ülkesinde yaşıyoruz..Büyük takımların, fener galata vs onların hersene silinen vergi borçları bile engellilere verilen parayı 5 e katlar.Büyük iş adamlarına verilen faizsiz kredi bile engellilere verilenleri 20 ye katlar.Siz bir cumhuriyet ülkesinde yaşıyorsunuz ve burası MUZ cumhuriyeti değil , kimse gönlünden kopanı veremez kanunda devlet vatandaşına bakmakla yükümlü...bir başkası gelir oda vermek zorunda..hee vermedimi oy vermezsin arkasına baka baka gider bir başkası gelir yine.
Sosyal hizmetler parayı yatırmış olamaz arkadaşım 1 yıldır bakanlık bakıyor bu işe, ayrıca ziraat bankası parayı kullanıyor gibi saçma sapan fikirlerde çok komik, bana ait olan parayı 1 saniye bile bekletemez, BDDK kanunları var. Saçma sapan teoriler üretmeyin. Parayı hala hükümet yatırmadı bu kadar basit. 😒😡

Elif altin

Üye
Üye
Ya kavga etmeyin arkadaşlar. Burayı uzun zamandır takip.ediyorum. 1 gün geç yatsin misal hemen kavgalar havada uçuşuyor. Sakın olun arkadaşlar.

Enver U

Üye
Üye
Ya kavga etmeyin arkadaşlar. Burayı uzun zamandır takip.ediyorum. 1 gün geç yatsin misal hemen kavgalar havada uçuşuyor. Sakın olun arkadaşlar.
Kavga etmiyoruz tepkimizi dile getiriyoruz, kızgınlığımızda burda yorum yapanlara değil, bizi insan yerine koymayan yetkililere, şu olay Avrupa da olsa onbinlerce insan bakanlık binasını basmıştı şimdiye kadar çoktan. Avrupa'da biseye % 1 zam geldi diye yüzbinlerce çiftçi traktörleri ile bakanlığı gübre yağmuruna tuttu. Biz koyun gibi herşeyi kabulleniyoruz. 😠

Elif altin

Üye
Üye
Kavga etmiyoruz tepkimizi dile getiriyoruz, kızgınlığımızda burda yorum yapanlara değil, bizi insan yerine koymayan yetkililere, şu olay Avrupa da olsa onbinlerce insan bakanlık binasını basmıştı şimdiye kadar çoktan. Avrupa'da biseye % 1 zam geldi diye yüzbinlerce çiftçi traktörleri ile bakanlığı gübre yağmuruna tuttu. Biz koyun gibi herşeyi kabulleniyoruz. 😠
Valla ne diyim. Çoğunluk halinden memnun işte 😪

hhakanh

Üye
Üye
Sosyal Hizmetler'i ya da Bakanlığı arayıp soran oldu mu?

Dünyalı

Üye
Üye
Sosyal hizmetler en geç yarın yatar diyor aradım zeten sürekli 13 ile 15 arası yatıyor diyor

BurcuZehra

Üye
Üye
Arkadaşlar bir şey soracağim tam bilgim olmadigindan rn azindan sizler konuya daha hakimsinizdir. Kusura bakmayin.
Ben oğlumdan dolayi evde bakim ve engelli ayligi aliyorum. Kizimada sed baglandi 2 aydir. Ve sanirim bu ay sonrasinda babaanneme ben bakacagim bakici yok suan babaannem dedemden maas aliyor bu ay zamli 10000 olur sanirim maasi.. Babaannemle beraber evde 5 kisi oluyoruz, esim 3 aydir pskoloji bozuk calismiyor.. babaanneme evde bakim basvurusu yapsak kabul edilir mi? Gelir kriterleri her yerde farkli yazmiski ben anlamadim ozur dilerim..
Cevaplayan herkese tesekkur ederim
Gelir olayını asmadıgınızı dusunuyorsanız ağır engelli raporu varsa bakım için başvurun tek kişi iki engelliye bakıcı olabiliyor ,birde iki agır engelli varsa eve bir kişi daha ekleniyor misal 5 kişisiniz 6 kişi gelir kriteri olarak hesaplanıyor dilerim istediğiniz olur hayırlı günler

çağan_serin

Üye
Üye
Gelir olayını asmadıgınızı dusunuyorsanız ağır engelli raporu varsa bakım için başvurun tek kişi iki engelliye bakıcı olabiliyor ,birde iki agır engelli varsa eve bir kişi daha ekleniyor misal 5 kişisiniz 6 kişi gelir kriteri olarak hesaplanıyor dilerim istediğiniz olur hayırlı günler
Cok tesekkur ederim bilgi verdiginiz icin. Suan eve giren 26.000 olur babaannem gelirse bize tabiki 5 kisi olunca .. insallah baglanir yoksa suan tasinmak zorundayiz ev sahibi ablasini getircekmis ev arayin dedi

Vedatkilic18

Üye
Üye
Bunu gerçekten söylediniz mi :) Artik bu ülkede hiç biseye şaşırmamak gerek.. Yazınızı okudum kanım dondu bir kaç dakika.. Allah akıl fikir vicdan versin kardeşim ne diyim yazık...

Aydınlı 09

Üye
Üye
Kendini böylemi avutuyorsun insanlar bu paraya muhtaç evine ekmek yiyecek birşeyler alacak bu yüzden HERGÜN soruyorlar 😡

çağan_serin

Üye
Üye
Ben ziraat bankasinida aradim hesabima yatitilan para var mi diye hayir dediler dedim peki sosyal yardimlar yatmaya basladimi hayir daha yatirilmaya baslamadi bizede boyle bir bilgi gelmedi dedi telefondaki bayan ama sosyal yardim vakfi yatirdigini soyluyor ?

Aydınlı_09

Üye
Üye
Ben ziraat bankasinida aradim hesabima yatitilan para var mi diye hayir dediler dedim peki sosyal yardimlar yatmaya basladimi hayir daha yatirilmaya baslamadi bizede boyle bir bilgi gelmedi dedi telefondaki bayan ama sosyal yardim vakfi yatirdigini soyluyor ?
BANKADA Kİ MEMUR BİLMEZ BUNLARI, İŞ YUKARDA BİTİYOR...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tekerlekli Sandalye