Adli Tıp aracılığıyla malulen emekli olan var mı?

Merhaba, 13 yıllık ssk çalışanıyım. hastalığım kas hastalığı , bu hastalık son beş yılda ciddi miktarda artış gösterdi. ilk işe girdiğimde herhangi bir kas hastalığım yoktu var idiysede ben farkedemedim.

hastalığımın ilerlemesi ve çalışmakta zorlandığım için 2010 yılında "malulen emeklilik" müracaatında bulundum. fakat kurum malulen emeklilik başvurumu red etti. iş yerinde çalışan yakın bir arkadaşımın kardeşi avukatmış onun vasıtasıyla avukatla görüştüm bana dava açmamı söyledi. kendisi bu türden bir dava daha önce bakmış ve o kişi malulen emekli olmuş.

Daha önce dava kazandığı için bizde mahkemeye başvurduk. mahkeme bizi Adli Tıp a yeni rapor almamız için sevk etti. henüz adli tıp a gitmedik.
Size sorum şu olacak aranızda daha önce adli tıp aracılığıyla malulen emekli olan varmı?

kurum oranı %58 olarak değerlendirmiş. işin garibi benden katbe kat iyi olan kas hastaları malulen emekli oluyor. benmki geri çevrildi.

hala bekliyorum bi sonuç çıkmadı henüz. sanırım siz benden önce adli tıp olayıyla karşılaştınız sizin durumunuz nedir bi gelişme oldumu?

çok geçmiş olsun sizin adınıza üzüldün. Adli tıp kararı kaç ayda verdi acaba. Çok bekeme oluyormu?

yalnız kartal,

çok geçmiş olsun arkadaşım... senin kadar hissetmem mümkün olmasa / da, üzüntünü paylaşıyorum.

arkadaş

gec cavap yazdığım için özür dilerim ben adli tıpa 209zun 7ci ayında girdim bugün cevap aldım bende ablam için çok üzüldüm

fırtınana abla sizede ayrıca teşekkür ederim bugümüz çok üzütülü geçti temyiz hakkımı kullayımmı ne tavsiye edersiniz

yalnız kartal,

bu konu da pek bilgi sahibi değilim... seni yanlış yönlendirmek istemem... konu ile ilgili bilgi sahibi olan arkadaşlarım seni ''ne yapman gerektiğine...'' dair yönlendirirler. hakkınızda hayırlısı ne ise o olsun arkadaşım.

ablamın tam teşekküllü raporunda ünüversite hastanesi den %60 verdiler süre 2 yıl olarak bununla vergi i,ndirimi çıkarabilirmi lütfen yardımcı olurmusunuz

halil bey

sizden bir ricam var ablam için ablam çok sorunlar yaşadı malül emeklik konusunda ve halende mücadele ediyor malül emeklik konusunda bize yardımc olurmusunuz ablam ünüversite hastanesinden rapor aldı özürlü kimlik kartı için %60 verdiler freidrech ataksi hastalığına 10 yıl oldu bu hastalığa yakalanalı dışarda yardımsız yürüyemiyor düşmeleri çoğaldı tıpda çaresi yok diyor dokdorlar buna rağmen 2 yıl rapor süresi verilmiş raporumda tanında şöylr yazıyor freidrech ataksisi tanılı hasta hasta zorlukla ayağa kalkıyor kısa mesafeyi yürüyor ancak uzun mesafeleri bastonla ve bir kişiden yardım alarak yürüyor ve birde şunu anlamadım G11 .8 ataksiler , hereditler, ataksiler diğer ne demek bu raporla mlül emeliğe baş vuravurabilirmi sigortası 1989 dan başlangıç 2785 günü var 2003 haslandı

halibey sizden bir ricam daha var raporun arkasında vergi indirimden 2022 sayılı yasadan özürlü aylığından yaralanabili yazıyor özürlü aylığı nedemek

%60 ve üzeri işgücü kaybı raporu alındığında bu ki maliye tarafından onayladığında malul emekliliğini kazanır. İsin ucu Maliye'de kabul olması gerek.

Geri