Adli Tıp aracılığıyla malulen emekli olan var mı?

öncelikle verdiğiniz cevaplar için sizlere çok teşekkür ederim bu raporla ilgili bir soru sormak istiyorum üniverste hastanesinden almış olduğum rapora yani %60 özürlü kimlik kartı için ve 2yıl vermişler sürelikli ve ilerleyen hastalığıma bu rapora itiraz etme hakkım varmı birde malül emekliğe baş vura bilirmiyim

Rapora itiraz hakkınız her zaman vardır. Size verilen özürlü raporunun düşük olduğuna inanıyorsanız itiraz edebilirsiniz tabiki. Malulen emekliliğede başvurabilirsiniz ama o rapor geçmez malulen emeklilikte. siz malulen emekliliğe başvurduğunuzda kurum sizi yeniden hastaneye sevk edecektir.

hali bey yardımınızdan dolayı size teşkkür ederim şimdi rapor için itirazda bulundum henüz heyete girmedim bir sorum var bana yardımcı olurmusunuz ben itiraz için yani özürlü kartı için almış olduğum %60 raporla malül emeklik için aynı hastaniyi istesem sonuç aynı olurmu çünkü hastane seçeneği bize veriyorlar aynı hastane beni malül emekli etme şansım varmı

Hayır siz o hastaneden %60 rapor alsanız bile malulen emekliliğiniz onaylanmış anlamına gelmez. Malulen emeklilikte önce kuruma "malulen emeklilik" talebiyle başvurulur, kurum sizi hastaneye sevk eder, hastane hastalık/sakatlığınıza dair bulguları tesbit edip ankara maluliyet dairesine gönderir ankara maluliyet dairesi bulguları inceler evet bu kişi malulen emekli olur derse malulen emekli edilirsiniz. Fakat hastaneden alacağınız %60 ve üzeri bir rapor bu anlattığım süreçte sizin için olumlu bir adımdır. En azından rapor oranınız belirlenmiş olur. Ama dediğim gibi senin anlattığın şekilde alınan rapor direk malulen emeklilikle doğrudan bağlantılı değildir.

halil bey tamam buraya kadar anladım merak ettiğim birşey var kurum hastane seçeniğini bize bırakıyor daha önce ben malül emekliğe baş vurmuştum ozaman beni hiç raporum yoktu bu itiraz ettiğim yerden yine %60 alırsam kuruma gidip malül emeklik için aynı hastane yi istesem bu hastane nin beni malül emekli etme katkısı olurmu birde 10 yıllık sigorta gözükmem lazımmış ben 1989 siggortalı oldum 2789 günüm var ben bu 10yılşartını kurtarıyormuyum yardımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim

E ama sen 22-23 yıllık sigortalısın. 10 yıl şartını çoktan doldurmuşsun zaten. Hastanenin sizin malulen emekliliğinizde ne kadar katkısı olur bilemiyorum. Sonuçta hastane hastalığa/sakatlığa dair bulguları ankara'ya yolluyor ankara onaylıyor. Deneyip görmek lazım.

halil bey tamam doğru söylüyorsunuz 1989 sigotalıyım 2003 kadar çalıştım ve hastalığa yakalandım sigortasızda çok çalıştım 2003den beri hastayım yani 10 yılı tamamlıyormuyum size hayırlı akşamlar

halil bey en sonunda itiraz ettiğim rapor sonucu elime geçti %60 aynı şimdi raporda sürekli yazıldı allaha şükürler olsun yoksa 2yıl boşa bekliyecektim hali bey benim hastalığım orta ağır özürlü yüm cetvelde geçiyor malül emeklği kazanma şansım varmı

Gözün aydın yalnız kartal. Malulen emekli olurmusun bilemem başvurup görmek lazım. Olmadı kademeli engelli erken emekliliğinden faydalanırsınız.

sgk kuruma gittim ben bugün epikriz rapor ne demek birde ilk işe girer ken sağlık olduğum nasıl ispatlıcam 1989 da işegirdim yardımcı olurmusunuz

epikriz raporu hastaneden çıkarken verilen , hastalığın öyküsü , seyri, tedavisi ve yapılan tetkikler vb ile ilgili bilgiler içeren rapordur. İlk işe girerken sağlıklı olduğunuzu ispatlamak için o dönemde alınmış bir rapor veya askerlik yaptıysanız onu delil gösterebilirsiniz v.s v.s

halil bey malül emeklilkde ret gelirse ben vergi indirim begesinden hiç bilgim yoktu sizler sayesinde bilgim oldu şimdi ben bu vergi indirim belgesini nereye çalışıyor göztermem lazım bakkal market olabilirmi bu bende çok sorun birinin koluna girmeden yürüyemiyorum birde vergi indirim belgesi için nereye baş vurulur

halil bey benim marektiğim birşey var bügün beni aradılar beni yüksek sağlık kurulunda çağıdılar acaba nedendir çok merak ettim

uzun zamandır size cevap yazamadım beni ikincikez hastaneye gönderdi ssk ikinci hastaneden sonra aradan 6 ay geçtli halen sonuç yok devamli takip ediyorum evraklarıma bakıyorum hep aynı sonuç dün ankarayı aradım bana dedilerki henüz evrakların çıkmamış dediler arkasından unkapanı ssk aradım evraklara baktılar bütün evraklarını ankaraya gönderdik dediler biz işin yok dediler sen babandan yetim maşı alıyordun dımı dediler bende evet dedim onların hepsini ankaraya gönderdik dediler acaba neden tedirgin oldum bilenlerden rica ediyorum

Geri