Doğuştan işitme engelli olduğumu nasıl bir raporla ıspat edebilirim?

yorgun savaşçı

Üye
Üye
belirtirsem belge yerine gececekmi isen bugra.

Birey

Üye
Üye
İsen Buğa abı haklısın, tablonun tümüne bakınca muğlaklık görünse de bence sizlerinde dediği gibi ilköğretim sonrası işitme engelli olanların soruları daha zor olacağı kesindir. Buna göre hazırlanmak en iyisidir.

İsen Buga

Üye
Üye
Sınavda size farklı soru verilecek.
Dolayısıyla bunu sınav başvuru esnasında görevliye bilgilendirmeniz ve belgelendirmeniz senin lehine olacak.
yinede sizin keyfinize kalmış bir durum. Belgelemez veya bilgilendirmezseniz; normal statüde işlem yapılacak.

yorgun savaşçı

Üye
Üye
Sınavda size farklı soru verilecek.
Dolayısıyla bunu sınav başvuru esnasında görevliye bilgilendirmeniz ve belgelendirmeniz senin lehine olacak.
yinede sizin keyfinize kalmış bir durum. Belgelemez veya bilgilendirmezseniz; normal statüde işlem yapılacak.

dün yaptım başvuruyu bilgilendirmeyide yaptım.belge yoksa agızla kuş tutsakta boş.benim kızdıgım nokta engel grupları içinde bir tek bizim gibi olanlar bedavadan gittik demek istedim.girdimi çıkarmak zordur.

yunusemre

Üye
Üye
Mrn Yunus Emre, sürekli yada süresi dolmamış %40 veya üzeri heyet raporunuz varsa tabi ki sınava girebilirsiniz. İlköğretim öncesi veya sonrası olmasının farkı soruların farklı olacağıdır bunu dışında herhangi bir fark yok. Bahs ettiğiniz rehebilitasyona dair herhangi bir rapor yada çocukluğunuzdan kalma işitme özürlü olduğunuzu belgeleyecek bir rapor varsa sanırım bu da yeterli olacaktır. Ayrıca bu başlığı iyice okumanı http://engelliler.gen.tr/f58/ozurlu-memur-secme-sinav-basvuru-ilani-ve-sinav-klavuzu-12283/ ve başlığın altında bulunan linkleri indirmeni tavsiye ederim zira o evraklar sana lazım olacaktır.

Yorgun savaşçı, öteki işitme özürlü grubu dediğin hangisi, ilki mi yoks altındaki yani ikincisi mi?

keko. Dedigin gibi cocuklugmdan kalma bir raporum yok. Alti yasimdayken havale (yuksek ates) gecirdim. Özelden cihazi alip oyle taktim. Herhangi bir raporum yok. Bir ise girmek icin rapor cikartmistim. O da 2005 yilinda rapor aldim.
Yani ilkogretime baslama sonrasi sinava giriyorum. Oyle degil mi.?

Birey

Üye
Üye
Malesef öyle yunus Emre. Rapor yoksa İlköğretime başlama çağından sonra işitme özürlü olanlar kategorisine alınırsınız.

muneza

Üye
Üye
Evet başvurumu yaptım para yatırmak ösym merkezine gitmek kaldı ... İlk okul öncesine işitme engelli okullarından mezun olan kişiler girebiliyor (konuşamayan) Çok kiişinin hakkı gitti biliyorum ne yazıkkı şimdi sorunumuz hangi konulara çalışacağımızdır

Birey

Üye
Üye
Arkadaşlar, facede bu konuya dair bir paylaşıma rastladım;

Arkadaşlar ilköğretim öncesi işitme engelli olduğumuzu ispatlayan belge almak için Ankaraya gittim malesef dosyalar belirli yıl sonrasında imha ediliyormuş...Daha sonra işitme cihazımı aldığım yere gittim ve ordada pek çok kişinin mağdur olduğunu ankarada bir bayanın aile ve sosyal hizmetler müdürü ile görüşmesi sonrasında bilateral old için kaydının ilköğretim öncesi işitme engelli olarak kabul edildiğini öğrendim...Bende yarın Konya sosyal hizmetler görevlisi ile görüşcem benim gibi mağdur olan varsa kendi ilinde aile ve sosyal hizmetlere başvursun faydasına olur...

okumanız iyi olur diye düşündüm, adres burda http://www.facebook.com/zarife.turlu#!/groups/142579475831399/

yorgun savaşçı

Üye
Üye
bilateral old ne anlamda.rapordamı yazıyor

Tekerlekli Sandalye