Emin olmamakla birlikte sanırım akciğer kanseriyim.

Suffle

Üye
Üye
29 yaşındayım. 6 aydır kronik bronşitim var. Sırt ağrıları yaşıyorum. Geçen cuma günü yine tuttu sırt ağrım. Acile gittim. Belki bronşitim nüksetmiştir diye.

Doktor korona olabileceğimi düşünüp akciğer tomografisi istedi. Çektirdim. Doktor korona açısından bir problemin yok dedi. Ama diye ekledi. Salgın bitince göğüs hastalıkları ve göğüs cerrahisine randevu al git dedi. Neden dedim. Benim branşım değil ben net yorum yapamam ama kitle benzeri bir lezyon var dedi.

Hastaneden tomografi raporumu istedim. Vermediler. 3 gün sonra e nabıza rapor ve görüntü düştü.

Raporda tüm bulgular normal yazıyordu. Bir tanesi hariç.

Anterior mediastende timik remnant lehine yoğunluk artıışı izlendi yazıyor.

Bize maddi manevi olarak hep dayım yardımcı olur. Dayıma durumu anlattım. Bana kredi kartını verdi. Özel hastanede göğüs hastalıklarına muayene oldum. Doktor e nabıza girip tomografi görüntülerini ve raporu inceledi. Timus bezinde tümör benzeri oluşum var dedi.

Hocam şimdi ne olacak dedim. Biyopsi yapılıp patolojik inceleme sonrası kesin teşhis konulur dedi. Burda bu en az 5 bin liraya yapılır. En iyisi göğüs hastalıkları hastanelerine git dedi. Göğüs hastanelerinde göğüs hastalıkları randevusu bulamıyorum. Normal eğitim araştırma hastanesine gitsem bakarlar mı? Kafam allak bullak. Uyku uyuyamaz oldum. Düşünceleriniz nedir?

Suffle

Üye
Üye
Sağ olun ya, çok iyi destek oldunuz :)

Bynewlife47

Üye
Üye
Oncelikle geçmiş olsun. Sıkma canını kardeşim . Göğüs hastalıkları hastanesine git başhekim e cik doktor elbet bulunur . Nerde bu doktorlar uzaya gitmediya. Sabah erken git belki bulursun . Sıkma canını Allah yardımcın olsun . Öyle bisi varsada erken tanı olur yasin genç atlatırsın insallah

SM-G611F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Suffle

Üye
Üye
Oncelikle geçmiş olsun. Sıkma canını kardeşim . Göğüs hastalıkları hastanesine git başhekim e cik doktor elbet bulunur . Nerde bu doktorlar uzaya gitmediya. Sabah erken git belki bulursun . Sıkma canını Allah yardımcın olsun . Öyle bisi varsada erken tanı olur yasin genç atlatırsın insallah

Çok teşekkür ederim. Allah sizi inandırsın gözüme uyku girmez oldu. 4 yıl sonra ilk defa uyku ilacı içmeye başladım yine.

Bynewlife47

Üye
Üye
Kardeş öyle veya böyle hepimiz faniyiz fazla takmamak gerek .dedigim gibi inşallah yoktur kötü bisi varsada erken tanı sıkıntı olmaz bence sağlık günler diliyorum .

Suffle

Üye
Üye
Kardeş öyle veya böyle hepimiz faniyiz fazla takmamak gerek .dedigim gibi inşallah yoktur kötü bisi varsada erken tanı sıkıntı olmaz bence sağlık günler diliyorum .

Çok çok teşekkür ederim. İnşAllah dediğiniz gibi olur. Gerçi ben bu dünyada gün yüzü görmediğim için ölüm benim için kurtuluş olur. Fakat annem yalnız kalır. Onun için üzülüyorum.

Suffle

Üye
Üye
Çok çok geçmiş olsun

Çok teşekkürler. Bugün göğüs hastanesine gittim. Göğüs hastalıkları doktorları covid tanısı alanların kontrol muayenelerini yaptıkları için diğer hastalara şu an poliklinik hizmeti vermiyormuş. Göğüs cerrahisi doktoruna göründüm. Şans eseri doçent doktora denk geldim. Doktor ben kesin tanıyı koyarım ama ameliyatlık bir durumun yoksa gerisine karışmam tedavi ve takibini göğüs hastalıkları doktoru yapar dedi. Cuma günü Biyopsi yapılacak. Timus bezinden parça alınıp patoloji de incelenecek.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Merhaba,

Çok büyük geçmiş olsun inşallah pataloji raporunuz temiz çıkar, tüm dualarımız sizinle olsun.

Güzel sonucu bizimle paylaşmanız dileğimle,

Suffle

Üye
Üye
Merhaba,

Çok büyük geçmiş olsun inşallah pataloji raporunuz temiz çıkar, tüm dualarımız sizinle olsun.

Güzel sonucu bizimle paylaşmanız dileğimle,

Çok çok teşekkürler. İşlem yapıldı. Sonuç 1 buçuk ay sonra çıkar dediler. Tam anlamıyla şaka gibi :)

Suffle

Üye
Üye
Merhabalar. Bu bekleme süresi beni aşırı derecede strese soktu. Uyku düzenim bozuldu. Mideme kramplar girer oldu. Sırt ağrılarım tavan yaptı. Öptik nöropati sebebiyle sol gözümün ağrısı stres dolasıyla hortladı. Bugün hastaneye telefon ettim. Patolojiye bağlamadılar tabiki de. Ne yapmalıyım. Psikiyatrik rahatsızlığım yok ama yinede psikiyatrist'e gideyim mi?

Suffle

Üye
Üye
Yarın sabah hastaneye gideceğim. Sonucun hızlandırılmasını talep edeceğim. Daha fazla bekleyecek gücümün kalmadığını. Psikolojik olarak çok yıprandığımı söyleyeceğim.

Suffle

Üye
Üye
Belki kanserden değil ama bu bekleme süresinin verdiği stresten öleceğim. Bugün tansiyonum 19/11 oldu. Ölüyorum sandım.

septik

Editör
Editör
[MENTION=25240]Suffle[/MENTION]

Merhaba, ben akciğer metastalı kanser türünü yaşamış ve yenmiş biriyim.( Yenmekte hikaye aslında dr ler ilaçlar vs) Sizin olup olmadığı bile belli olmayan bir hastalığın endişesini bu derece büyütüp kendinize sorun haline getirmenize şahit oluyorum ve hem üzülüyor hemde kızıyorum, destek istiyorsunuz farkındayım ama dışardan değil kendinizi moral olarak yüksek tutmanız stresten uzak durmanız gerekirken her günü omu olacak bumu olacak gibi yaşanmamış kurguyla geçirmeniz büyük hata.

Bakın kolay kolay kanser olunmaz, sakinliğinizi koruyun, bin çeşit akciğer hastalığından biridir ki zaten Türk insanında olmaması gereken fazla kendine güvenden dolayı sağlıklı akciğeri olan nadirdir diye düşünüyorum :D nedenide basit sıcaktır bunalmışızdır gölgede buz gibi içecek içeriz, of ne güzel esiyor deriz o anki mutluluğa kanar ceryanı yeriz, sıgara içeriz içmesekte içenle aynı ortamı saatlerce paylaşırız, kırk yılda bir çok sıkıntı oluşursa dr gideriz. Ve ve ve.

Aslında en büyük sorun olan stresi dikkate dahi almayızki büyük hatadır.

Sakin olmayı deneyin, bilinçli yaşayıp bir durumla karşılaştığımız zaman neyse ne diyerek yaşamak kadar güzel bir durum yoktur bunu anca yaş ilerleyip belirli bir tecrübeyle anlayabiliyoruz fakat yaşananın sıkıntısını empati bekleyerek bir yere varmamız mümkün değil, sadece iyi niyet ve bir sürü gereksiz hatta zarar verecek tavsiyelerle karşılaşırız.

Emin olun, rahatsızlığınız inşallah basit birşeydir olmasa dahi başaramayacağınız, yenemeyeceğiniz bir durum değildir. Yine nedeni dersem her kanser çok kötü durum yaratmayacağı gibi tedaviler çok gelişti. Kendimden biliyorum 4. yani son evrede her tarafımı sarmış olmasına rağmen geçti gitti, sabır dr ile uyum, morel ve ya zaten ölecektim erkenemi alındıki :D modu

Suffle

Üye
Üye
Yazdıklarınızı harfi harfine okudum. İlginiz ve güzel tavsiyeleriniz için çok teşekkürler. Yani şöyle bir durum var,

mediastende timus bezinde bir tümör olduğu kesin. Fakat patoloji raporu çıkmak bilmediği için kötü huylu mu iyi huylu mu bilinmiyor.

Birde şöyle bir durum var. Hem üniversite mezunuyum hem az gördüğüm için yıllardır işsizim. İnsan evde oturunca kapı gıcırdamasına bile kafayı takıyor ister istemez. Kendime çeşitli uğraşlar ve hobiler edinsemde yıllar geçtikçe onlarda geçti gitti.

Suffle

Üye
Üye
Bu sabah saat 9:27 de hastaneden mesaj geldi. Tetkik sonuçlarınız çıkmıştır diye. Hemen koştum hastaneye. Patoloji raporumu aldım. Fakat gösterecek doktor bulamadım. Poliklinik te olan doktorlar da randevusuz bakmayız dediler. Engelli kimlik kartımı göstermeme rağmen ????

Beni muayene eden göğüs cerrahı doçent yıllık izne çıkmış.

Oturdum ağladım koridorda sonucuma bakmıyorlar diye.

O esnada koridordan geçen bi doktorun eşi beni gördü. Gel ağlama benim eşim bakar sana dedi.

Sonucumu gösterdim.

Mediastende ki tümör iyi huyluymuş.

Pet-ct çektireceğim.

Ondan sonra ayda bir olmak üzere toplamda 3 kür kemoterapi alacak mışım. Tedbir amaçlı.

Yine tedbir amaçlı 2 seans radyoterapi.

Benim anlamadığım tümör kötü huylu değilse neden kanser tedavisi alıyorum ki?

Sizin görüşünüz nedir [MENTION=3734]septik[/MENTION] bey :)

Suffle

Üye
Üye
Bugün pet-ct çektirdim. Sonuç 15 gün sonra çıkar dediler. Yine başladı bekleme çilesi. Ayrıca kemoterapi planlaması yapılması için tıbbi onkolojiye, radyoterapi için radyasyon onkolojisine gitmem lazımmış. Radyasyon onkolojisi için randevu buldum da. Tıbbi onkolojiye randevu bulamıyorum bir türlü. 3 gündür mhrs'ye girmekten sıtkım sıyrıldı.

Başka hastanenin onkoluğuna gitsem olur mu ki acaba?

Suffle

Üye
Üye
Bu site hayalet site gibi çok ıssız yahu. Muhabbet edecek kimseler yok :)

septik

Editör
Editör
[MENTION=25240]Suffle[/MENTION]

Mehaba. Sizin konu oldukça hassas, insanlar yorum yaparken hata yapabilirim diye veya bilmedikleri bir konuysa yanlış yönledirebilirim çekintisinden dolayı sesiz kalmayı tercih ediyorlardır diye düşünüyorum.

Sizin adınıza sevindim, ama keşke temiz çıksaydıda kafanız rahatlasaydı, fakat iyi huylu olması temiz çıkması kadar değerli bir sonuç. Pet ct geçen sene bende çektirmiştim, en garanti yöntem diye biliyorum, fakat sizin diğer sonuçların verdiği cevaba bakarsak pet olayı garantilemek için istenmiş gibi duruyor, mevcut sonuç kolay kolay değişmez diye düşünüyorum.

Benden görüş istediğiniz konu hakkında inanın bilgim yok sadece fikir yürütebileceğim, tümörler iyi huyluda olsa yavaş yavaş büyüyebilirler, genelde cerrahi yani ameliyatla alınır konuda kapanır olması gerekirken mediasten bölgede olması ameliyatı riskli hale gerirebilir, ameliyat riskli diyede tedavi etmeseler tümör büyüyerek çevresindeki organların işlevini bozabilir, demekki farklı tedavi yöntemlerinden biriside kemoterapi vermek.

Diğer bir sorunuz olmuş başka hastahenin onkoloğuna gitsem diye, aslında pet sonucunuda alınca diğer tetkiklerin sonuclarıyla beraber başka bir görüş almak akıllıca olur. Mevcut dr ların vereceği cevabı teyit ettirmeniz kafanızda başka bir şüphe kalmadan hareket etmenizi sağlar.

Ne diyeyim baştan beri günlerce korkuyla yaşadıktan sonra iyi sonuçlar almak sevindirici, tedavinizi olun Allah şifanızı kısa zamanda versin inşallah. İster istemez yaşanmış bir tecrübe olarak anılardaki yerini alsın.

Suffle

Üye
Üye
İlginiz ve değerli görüşleriniz için çok teşekkür ederim.

2 ay gibi kısa bir sürede herşey ne çabuk değişti.

Herşey acaba bronşitim mi nüksetti neden sırtım ağrıyor diye acile gitmem ile başladı.

Acil doktoru beni koronalı sandı akciğer tomografisi istedi.

Olaylar zinciri gelişmeye başladı.

Şimdi bronşitten değil, kemoterapi ve radyoterapiden konuşur olduk.

Hayat gerçekten çok tuhaf.

Belki bronşit bile olmadım hiç kim bilebilir ki.

. 7 ay önce doktor röntgende ki tümörü bronşit sandı belki de. :)
[MENTION=3734]septik[/MENTION]

Tekerlekli Sandalye