Emin olmamakla birlikte sanırım akciğer kanseriyim.

septik

Editör
Editör
[MENTION=25240]Suffle[/MENTION]

Siz şuan 2022 den yararlanıyorsunuz, 2022 den yararlananlarda hastahaneye gidildiğinde her muayne için net hatırlamıyorum ama 5-6 TL gibi bir rakam borçlanıyorsunuz. Ayrıca her yazılan reçete içinde alınan ilaç tutarının yine rakamı tam hatırlamıyorum fakat %5-10 u gibi bir rakam ödemeniz gerekiyor. Olayın kötü yanı hiç eczaneye gidlmemesi durumunda, ilk eczaneye gidilmek zorunda kalınan o ana kadar girilmiş tüm muayne ücretlerini toplu olarak ödemek zorunda kalıyorsunuz. Sizin sorununuz burdan kaynaklanıyor.

Aslında sizinde yararlanabileceğiniz durum ise hemen sydv na giderek yıl içinde ödemiş olduğunuz tüm dr ve ilaç masraflarınızı sydv den bir dilekçeyle isteyebilirsiniz ve ödemenizi yaparlar ama şuanki 159 Tl olan borcunuzu ödemeden mevcut reçetinizi vermezler, yine tek çare sydv na giderek durumunuzu içeren bir dilekçeyle ayni nakti yardım müracaatı yapabilirsiniz kısa sürede evinize ziyarete gelirler ve ve büyük ihtimalle size az çok bir miktar ödeme çıkar, kötü yanı ise biraz zaman alabilir bu süreçte ilkaçlarınızı kullanamayabilirsiniz.

İnanın aklıma başkada bir çözüm gelmiyor, bugün 2022 maaşları güncellendi ama daha maaşları çekmeye yaklaşık 10 gün var. Eczacınız tanıdık ise ilaçlarınızı alıp bir 10 gün beklemesini isteseniz diye düşündüm bu ilaçları alır almazda hemen bir dilekçeyle sydv na müracaat ederek yıl içindeki tüm dr ve ilaç harcamalarınızı talep edebilirisiniz.

Tekrar geçmiş olsun. Allah şifanızı versin.

Suffle

Üye
Üye

Siz şuan 2022 den yararlanıyorsunuz, 2022 den yararlananlarda hastahaneye gidildiğinde her muayne için net hatırlamıyorum ama 5-6 TL gibi bir rakam borçlanıyorsunuz. Ayrıca her yazılan reçete içinde alınan ilaç tutarının yine rakamı tam hatırlamıyorum fakat %5-10 u gibi bir rakam ödemeniz gerekiyor. Olayın kötü yanı hiç eczaneye gidlmemesi durumunda, ilk eczaneye gidilmek zorunda kalınan o ana kadar girilmiş tüm muayne ücretlerini toplu olarak ödemek zorunda kalıyorsunuz. Sizin sorununuz burdan kaynaklanıyor.

Aslında sizinde yararlanabileceğiniz durum ise hemen sydv na giderek yıl içinde ödemiş olduğunuz tüm dr ve ilaç masraflarınızı sydv den bir dilekçeyle isteyebilirsiniz ve ödemenizi yaparlar ama şuanki 159 Tl olan borcunuzu ödemeden mevcut reçetinizi vermezler, yine tek çare sydv na giderek durumunuzu içeren bir dilekçeyle ayni nakti yardım müracaatı yapabilirsiniz kısa sürede evinize ziyarete gelirler ve ve büyük ihtimalle size az çok bir miktar ödeme çıkar, kötü yanı ise biraz zaman alabilir bu süreçte ilkaçlarınızı kullanamayabilirsiniz.

İnanın aklıma başkada bir çözüm gelmiyor, bugün 2022 maaşları güncellendi ama daha maaşları çekmeye yaklaşık 10 gün var. Eczacınız tanıdık ise ilaçlarınızı alıp bir 10 gün beklemesini isteseniz diye düşündüm bu ilaçları alır almazda hemen bir dilekçeyle sydv na müracaat ederek yıl içindeki tüm dr ve ilaç harcamalarınızı talep edebilirisiniz.

Tekrar geçmiş olsun. Allah şifanızı versin.

Maalesef sosyal yardımlaşma vakfına gidemem. Bu sefer gelir testi yaparlar. Bir bahane üretip engelli maaşlarımızı keserler falan neme lazım :(

Pirince giderken evdeki bulgurdan olmayalım. İlginiz ve önerileriniz için çok teşekkürler.
İlaçları alıp içmezsem ölmem her halde diye düşünüyorum. Yapacak pekte birşey yok çünkü :(

septik

Editör
Editör

Allah korusun, elbette o noktaya gelmez inşallah ama burada dikkate almanız gereken bir konu var. Doktorunuz şuan size verdiği ilaçlarla tedavi olduğunuzu düşünecek ve kontrol muaynesine gittiğinizde durumunuza bakacak ve iyileşme göremeyeceği gibi belkide hastalığınız ilerlemiş olacak ve şaşırıp kalacak ya daha yüksek dozda aynı ilaçları yazacak yada farklı bir tedavi yöntemine yönelecek.

Bence kendinize yapabileceğiniz en büyük iyilik doktorunuzun telefonu varsa hemen arayın telefonu yoksa hangi hastahanede hangi branşsa mhrs randevu sistemi üzerinden doktorunuzun muaynehanesinde olduğunu tespit edip netten o hastahanenin o branşının telefonunu bulup direkt muaynehanesinde doktora bağlanıp durumunuzu tüm detayıyla anlatın.

Doktorunuzun elinde tanıtım amaçlı o ilaçların olabileceği gibi hastahaneden temin etme şansıda var eğer düzgün biri ise sizin durumunuza göre hareket edip size ilaçlarınızı temin edebilir. çünkü hastalığınızın ihmale veya gecikmeye gelecek bir tarafı yok malesef.

Suffle

Üye
Üye

Allah korusun, elbette o noktaya gelmez inşallah ama burada dikkate almanız gereken bir konu var. Doktorunuz şuan size verdiği ilaçlarla tedavi olduğunuzu düşünecek ve kontrol muaynesine gittiğinizde durumunuza bakacak ve iyileşme göremeyeceği gibi belkide hastalığınız ilerlemiş olacak ve şaşırıp kalacak ya daha yüksek dozda aynı ilaçları yazacak yada farklı bir tedavi yöntemine yönelecek.

Bence kendinize yapabileceğiniz en büyük iyilik doktorunuzun telefonu varsa hemen arayın telefonu yoksa hangi hastahanede hangi branşsa mhrs randevu sistemi üzerinden doktorunuzun muaynehanesinde olduğunu tespit edip netten o hastahanenin o branşının telefonunu bulup direkt muaynehanesinde doktora bağlanıp durumunuzu tüm detayıyla anlatın.

Doktorunuzun elinde tanıtım amaçlı o ilaçların olabileceği gibi hastahaneden temin etme şansıda var eğer düzgün biri ise sizin durumunuza göre hareket edip size ilaçlarınızı temin edebilir. çünkü hastalığınızın ihmale veya gecikmeye gelecek bir tarafı yok malesef.

Evet bunu yapabilirim :)

septik

Editör
Editör

Galiba kesin çözümü buldum. :D Çokta etik olmasada yukardaki tavsiyemde işe yaramassa doktorunuzdan rica edin o ilaçları annenize yazsın siz kullanın, çaresizlik farklı çözümlere sebep oluyor ama yapacak birşey yok malesef.

Suffle

Üye
Üye
Ünv mezunu olarak yıllardır işsizim ama bi ara güzel bir işte çalışıyordum. Bi arkadaşıma borç vermiştim. Şimdi onla küsüm ama yinede ona ulaştım borcunu ödemesini istedim. Pazartesi gönderirim dedi :)

Sözünü tutarsa ne ala :)

[MENTION=3734]septik[/MENTION]

Suffle

Üye
Üye
Arkadaşım borcunu göndermiş. Hiç umudum yoktu ama cuma akşam üzeri tesadüfen gördüm. Neyse eczaneye koştum hemen tabiki de.

Reçete zaman aşımına uğramış. İlaçlarımı yine vermediler. Vallahi bezdim vallahi bıktım. Reçete zaman aşımına uğrar mı? 10 sene önce yazılmadı ki bu reçete. Hastaneye gidip yeni reçete yazdıracak zerre fiziksel halim yok. Vitaminlerle ayakta duruyorum. İlaçları da almak için uğraşmıyacağım hastaneyede gitmeyeceğim. Artık bezdim yemin ederim bezdim. [MENTION=3734]septik[/MENTION]

septik

Editör
Editör

Malesef, reçetelerin 3 günlük süresi var sonra tekrar yazılması gerekiyor, hastahaneye kadar gidebilseniz tekrar muayne falan olmayacaksınız sadece reçetenizi yeniden yazacaklar, hem bu halsizliğinizi doktorunuzla konuşurdunuz. İlave vitamin veya bilgi verirdi, sizi iyi anlıyorum çok zor hem psikoloji hem beden olarak çöküyor insan.

İnanın yazınızı okuyunca o günlere geri döndüm, çok iyi hatırlıyorum bitsin artık ne şekilde bitecekse diye düşünmüşlüğüm o kadar çoktuki hafızamda yer almış. Kendimi çok çaresiz, bıkkın, harap hissediyordum, ama hep son bir gayret ile yola çıkıyordum, fakat sizin bu kadar erken bir zamandaki bezginliğinizi onaylamıyorum. Benim 4. evreydi üstelik metastaz yapmıştı, Ailemde ve yakın çevremde olmadığı için konuya yabancıydım sordum hemşireye 5. evrede ne olacak diye cevap ise 5. evre yok demesiyle düşünün ne hale gelmiş olduğumu.

Sizin durumunuz benim o günkü durumuma göre çok çok daha iyi sadece biraz gayret ve bu hastalıkta kimmiş, benim cesaretim dayanıklılığımın yanında diyerek zor veya güç gelebilecek şeyler karşısında kendinizi motive etmeniz şart, herzamanki sıradan işlermiş gibi davranmanız lazım. Aksi taktirde kafanızda dahada büyütüp erkneden gel beni yen moduna düşersinizki sonu hiç iyi olmaz.

Yaşadığınız hastalığı çok ciddiye alın ve kesinlikle doktorunuzun her dediğini yerine getirin, benim taktiğim söylenenleri emir kabul edip düşünmeme fırsat vermeden yerine getiriyordum, sizde deneyin, sıradan zamanlardaki alış veriş yapmaya çıkarmış gibi çıkıp dinlene dinlene işlerinizi halledin.

Suffle

Üye
Üye
İnsanın başına türlü aksilikler gelebilir benim gibi. Niye 3 günle sınırlı tutuyorlar ki. Zaten ilacı onkoloji yazmadı göğüs hastalıkları yazdı. Hastane pandemi hastanesi göğüs hastalıkları branşı da %95 oranında covid hatalarıyla ilgileniyor.

Kimsenin gözü beni görmez. Gidipte yalvar yakar kimseye dakikalarca meram anlatacak durumda değilim. E nabızdan ilaçların ismine bakıp internetten fiyatlarını araştıracağım. Çok pahalı değilse parayla alırım. Zaten ilaçları alsaydım da 159 lirayı ödeyecektim.

Suffle

Üye
Üye
[MENTION=3734]septik[/MENTION] bey. İyi günümde de yazmaya hal hatır sormaya söz vermiştim.

Özel mesaj atamıyorum çünkü telefonumda tapatalk çalışmıyor nedense.

Sitede mobil sürüm kullandığım için de mesajları bulamadım.

Nasılsınız. İyisinizdir inşallah :)

septik

Editör
Editör

Çok teşekkür ederim, çok şükür iyiyim. Aile boyu, evde covid ten saklanmaya devam ediyoruz:D Aşı vurulana kadarda böyle devam edeceğiz galiba zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmadan tembelliğe devam.

Sizler nasılsınız ? İyi günümde dediğinize göre bir çıkarım yaptım ama dahada iyi olun, olalım inşallah.

Suffle

Üye
Üye

Çok teşekkür ederim, çok şükür iyiyim. Aile boyu, evde covid ten saklanmaya devam ediyoruz:D Aşı vurulana kadarda böyle devam edeceğiz galiba zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmadan tembelliğe devam.

Sizler nasılsınız ? İyi günümde dediğinize göre bir çıkarım yaptım ama dahada iyi olun, olalım inşallah.

Allah iyilik güzellik versin inşallah.

Yani iyi günden kastım. Hasta değilim. Hastane işim yok. Onun dışında herşey aynı :)
[MENTION=3734]septik[/MENTION]

miran2020

Üye
Üye
29 yaşındayım. 6 aydır kronik bronşitim var. Sırt ağrıları yaşıyorum. Geçen cuma günü yine tuttu sırt ağrım. Acile gittim. Belki bronşitim nüksetmiştir diye.

Doktor korona olabileceğimi düşünüp akciğer tomografisi istedi. Çektirdim. Doktor korona açısından bir problemin yok dedi. Ama diye ekledi. Salgın bitince göğüs hastalıkları ve göğüs cerrahisine randevu al git dedi. Neden dedim. Benim branşım değil ben net yorum yapamam ama kitle benzeri bir lezyon var dedi.

Hastaneden tomografi raporumu istedim. Vermediler. 3 gün sonra e nabıza rapor ve görüntü düştü.

Raporda tüm bulgular normal yazıyordu. Bir tanesi hariç.

Anterior mediastende timik remnant lehine yoğunluk artıışı izlendi yazıyor.

Bize maddi manevi olarak hep dayım yardımcı olur. Dayıma durumu anlattım. Bana kredi kartını verdi. Özel hastanede göğüs hastalıklarına muayene oldum. Doktor e nabıza girip tomografi görüntülerini ve raporu inceledi. Timus bezinde tümör benzeri oluşum var dedi.

Hocam şimdi ne olacak dedim. Biyopsi yapılıp patolojik inceleme sonrası kesin teşhis konulur dedi. Burda bu en az 5 bin liraya yapılır. En iyisi göğüs hastalıkları hastanelerine git dedi. Göğüs hastanelerinde göğüs hastalıkları randevusu bulamıyorum. Normal eğitim araştırma hastanesine gitsem bakarlar mı? Kafam allak bullak. Uyku uyuyamaz oldum. Düşünceleriniz nedir?
29 yaşındayım. 6 aydır kronik bronşitim var. Sırt ağrıları yaşıyorum. Geçen cuma günü yine tuttu sırt ağrım. Acile gittim. Belki bronşitim nüksetmiştir diye.

Doktor korona olabileceğimi düşünüp akciğer tomografisi istedi. Çektirdim. Doktor korona açısından bir problemin yok dedi. Ama diye ekledi. Salgın bitince göğüs hastalıkları ve göğüs cerrahisine randevu al git dedi. Neden dedim. Benim branşım değil ben net yorum yapamam ama kitle benzeri bir lezyon var dedi.

Hastaneden tomografi raporumu istedim. Vermediler. 3 gün sonra e nabıza rapor ve görüntü düştü.

Raporda tüm bulgular normal yazıyordu. Bir tanesi hariç.

Anterior mediastende timik remnant lehine yoğunluk artıışı izlendi yazıyor.

Bize maddi manevi olarak hep dayım yardımcı olur. Dayıma durumu anlattım. Bana kredi kartını verdi. Özel hastanede göğüs hastalıklarına muayene oldum. Doktor e nabıza girip tomografi görüntülerini ve raporu inceledi. Timus bezinde tümör benzeri oluşum var dedi.

Hocam şimdi ne olacak dedim. Biyopsi yapılıp patolojik inceleme sonrası kesin teşhis konulur dedi. Burda bu en az 5 bin liraya yapılır. En iyisi göğüs hastalıkları hastanelerine git dedi. Göğüs hastanelerinde göğüs hastalıkları randevusu bulamıyorum. Normal eğitim araştırma hastanesine gitsem bakarlar mı? Kafam allak bullak. Uyku uyuyamaz oldum. Düşünceleriniz nedir?
Merhaba Nasılsınız? Bir şey sorabilir miyim müsaade ederseniz

Tekerlekli Sandalye