Emin olmamakla birlikte sanırım akciğer kanseriyim.

Suffle

Üye
Üye
Dün hastaneden mesaj gelmiş. Diğer mesajların arasında kaybolmuş. Az önce fark ettim. Pet-ct sonucum çıkmış. Ben bu pet-ct sonucunu kime göstereceğim. Göğüs doktoruna mı yoksa onkolojiye mi?

Suffle

Üye
Üye
Benim bu sırt ağrım geçmiyor ya. 7,5 aydır canıma yetti artık. Kanser olduğumu öğrenmeden önce bronşitten ağrıyordur diyip antibiyotik içiyordum. Şimdi kafama göre ağrı kesici içmeye bile korkuyorum.

septik

Editör
Editör
[MENTION=25240]Suffle[/MENTION]

Yinede kafanıza göre antibiyotik almayın derim, mevcut hastalığınıza bağlı bir ağrı olabilir. Peti hangi branş doktoru istemişti sizden bence ona gösterin, ayrıca benim yaptığım gibi kafama takılan bir kaç soruyu liste yapıp doktor görüşmenizde bilgi istersiniz.

Suffle

Üye
Üye
Pet-ct sonucunu gidip aldım. Göğüs doktoru istekte bulunduğu için göğüs doktoruna göstereyim bari sonucumu dedim.

Yine tutturdular randevu da randevu diye.

Yalvar yakar bir tanesi kabul etti.

Ayy sinir krizi geçireceğim. Bu doktor da diyor ameliyat gerekebilir. Ben sana yazı yazayım göğüs cerrahisi doktorundan görüş al gel dedi.

Dedim hocam ben kemoterapi ve radyoterapi alacak mıyım?

Şimdi karıştırma onları dedi.

Dedim patoloji raporuma bakan göğüs doktoru hem kemoterapi hem radyoterapi olmamı söyledi dedim.

Radyasyon onkolojisi doktoru radyoterapi'ye gerek duymadı dedim.

Zaten tıbbi onkolojiye randevu bulamıyorum dedim. Henüz ona gitmedim dedim.

Siz ameliyat diyorsunuz dedim.

Ben kime inanayım dedim.

Sırtımın ağrısı geçmek bilmiyor dedim.

Ayy gerçekten kafayı yicem artık.

Bu hastaneyle ilişkimi keseceğim.

Bu hastaneye gitmem daha.

Beni tedavi etmeye niyetleri yok.

Bayramda annemle köye gideceğiz.

Eylüle kadar gelmeyiz artık.

Eylülde gelince başka hastaneye giderim.

Suffle

Üye
Üye
selam ve sevgilerle.

12 gündür köydeyim. Daha doğrusu annemin köyündeyim. Sabahları gün doğduktan sonra 3 km yürüyüp denize gidiyorum. Denizde bol bol kulaç atıyorum. Eve gelince mis gibi organik kahvaltı edip yatıyorum. Akşam üzeri kalkıp yine denize gidiyorum.

Sırt ağrımdan eser kalmadı.

Ne hastane, ne doktor, ne tedavi. Hiç birşey düşünmüyorum.

Annem eylül bitene kadar kalalım dedi.

Bende kalalım vallahi dedim.

Zaten ilk günden beri gittiğim hastanenin beni tedavi etmeye niyeti yoktu. Bütün işler arap saçına dönmüştü.

İstanbula döndüğümde pamdemi artmaz ise tüm tetkiklerim ile başka bir hastaneye müracaat ederim.

Suffle

Üye
Üye
Bugün bayıldım ve gözümü hastanede açtım.. Kan değerlerim düşmüş. Az kalsın annem hastalığımı öğrenecekti. Zor kurtardım durumu.

Sevgi ve saygılarımla. Sağlıkla kalın...

Suffle

Üye
Üye
Sırt ağrılarım şiddetlendi. Pazar günü istanbula döneceğiz.

Gitmek istediğim hastanelerin onkoloji bölümüne randevu bulamıyorum..Mecbur yine göğüs hastanesine gitmek zorunda kalacağım.

Suffle

Üye
Üye
Uzun zaman oldu yazmayalı. Tedavime başlandı. Işın tedavisi ile tümörü yok etmeye çalışıyorlar. Çok acı çekiyorum. Vücudumun her yeri ağrıyor. Zaten görme engelliyim. %20 görüyorum. Doğuştan katarakt ameliyatı olmuşum. 30 yıl sonra tekrar katarakt oluştu. Göz doktoru bile şaştı kaldı. Tedavin bitsin ameliyat edelim dedi. Ayrıca tiroid yetmezliği oluştu. Endokrinoloji bölümüne gönderdiler. Bi ara kendimi enerjik hissedersem randevu alıp gideceğim.

Suffle

Üye
Üye
Bana grip aşısı çıkmadı. Ama dayımın eşi aşıya karşı olduğu için ve ben onkoloji hastası olduğum için adına çıkan aşıyı eczaneden alıp bana verdi.

Elimde aşı ile sağlık ocağına gittim. Ama vurmadılar. Aşı elimde kaldı. Bozuldu bozulacak. Nerede vurdurabilirim ben bunu. [MENTION=3734]septik[/MENTION] bey ?

septik

Editör
Editör

Geçmiş olsun.

Sağlık ocağının aşıyı vurmama sebebi resmi her kurum için geçerlidir. Farklı bir konuda benimde başıma geldi özel hastahane bile vurmamıştı, kimse rısk almak istemiyor. Şuan tedevisini gördüğünüz doktorla bir konuşun belkide aşıyı vurdurmanızda sakınca vardır.

Işın tedavisi görüyorsunuz ve direnciniz çok zayıf diye kendiniz yazmışsınız, bu durum bağışıklık sisteminizin çok düşük olduğunu gösterirki aşı bile sizi zor duruma düşürebilir. Bence sizde risk almayın ve kesinlikle doktorunuzla konuşarak hareket ediniz.

Suffle

Üye
Üye
En yakınımda bulunan devlet hastanesinin aile hekimliği polikliniğine gittim. Orda ki doktor dedi ki grip aşısı denen şey influenza yada halk tabiriyle domuz gribi virüsünün parçacıklarından oluşan solüsyon dedi. Daha çok hasta olma ihtimalin var. O yüzden hiç o toplara girme dedi. Bende teşekkür ettim çıktım :)

septik

Editör
Editör

Benimde bahsettiğim buydu. Aşı nedir ? Konusunu bildiğinizi düşünerek ukelalık yapmak istemedim. Sizde beni sınava sokuyorsunuz :D. O aşıyı yaptıracak yer bilsem dahi söylemezdim.

Suffle

Üye
Üye
Yok estağfurullah ne sınavı. Aşı hakkında ki cevabını bilmediğim mesajı sabah yazmıştım. Hastanenin Aile hekimliğine öğleden sonra 14:30 gibi gittim. Yani durumu sonradan öğrendim.

septik

Editör
Editör

Doğrudur, espri niyetine yazmıştım zaten :D İnanın zaman aralığına bakmak aklıma gelmemişti. Bu arada aile hekimine danışmak akıllıca bir davranış olmuş. Basit gibi görünse dahi her hastalığı çok dikkate almamız gerkiyor.

Suffle

Üye
Üye
Vallahi bu hastanelerde ki aile hekimliği polikliniğinde çalışan doktorlar, sağlık ocağında ki aile hekimlerinden 10 kat daha iyiler. Bu bilgiyi bana kayıtlı olduğum kendi aile hekimim verseydi. Hastanenin aile hekimine gitmek zorunda kalmazdım. Başlarından savsınlar da ne olursa olsun :)

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Suffle,

En son siteye girdiğimde hasta olduğunuzu okumuştum ama sonra yine ara vermek zorunda kaldım ve sizi çok merak ediyorum, nasılsınız? son durumunuz? yapabileceğimiz herhangi bir şey var mı? İhtiyacınız olan bir şey olursa hiç çekinmeden yazabilirsiniz.

Acil şifalar dileğimle,

Suffle

Üye
Üye
Selam Suffle,

En son siteye girdiğimde hasta olduğunuzu okumuştum ama sonra yine ara vermek zorunda kaldım ve sizi çok merak ediyorum, nasılsınız? son durumunuz? yapabileceğimiz herhangi bir şey var mı? İhtiyacınız olan bir şey olursa hiç çekinmeden yazabilirsiniz.

Acil şifalar dileğimle,

İyi diyelim iyi olalım çok teşekkür ederim. Evet tedavim başlandı. Işın tedavisi aldım. Pet çektireceğim iyileşme varsa tedavi bitecek. İyileşme olmamışsa kemoterapiye başlayacaklar.

Radyasyon kaynaklı katarakt oluşmuş gözümde. Ben zaten katarakt ameliyatı olmuşum 28 yıl önce . Doktorlar tekrarlayan kataraktın çok nadir görüldüğünü söylediler ve şaşırdılar. Yaza doğru ameliyat olacağım. Midem çok hassaslaştı. Hamur işi gıdalar haricinde hiç birşeyi kabul etmiyor. Velhasıl kelam yaşıyoruz. :) Hatırladığınız için sağ olun...

Suffle

Üye
Üye
Bugün onkoloji haricinde ilk kez göğüs hastalıkları doktoruna kontrole gittim. Bir takım ilaçlar verdi. Fakat eczane ile problem yaşadım. Geçmiş günlere ait muayene ücretlerim varmış. 159 lira istediler. Ödeyecek gücüm yok deyince ilaçlarımı vermediler. Ne yapabilirim bu konuda [MENTION=3734]septik[/MENTION] bey.?

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Merhaba,

Çok çok geçmiş olsun dileğimle lütfen sıvı gıdalarla beslenmeye çalış, kilo kaybının önüne geçmek için çaba göster :( İnanın çok üzgünüm hastalığınızı okudukça hastanede refakatçi olarak kaldığım yüzlerce hasta geliyor gözümün önüne ve ben bu illet hastalığın biran önce tedavisinin kısa sürede başarılı olmasını diliyorum.

Kendinize, uyku düzeninize, beslenmenize ve moralinize çok dikkat edin. İlaçlarınızı vermeyen sağlık birimini de en yakın sosyal hizmetlere bildirin. Ayrıca tedavi görürken gerekli kuruluşlardan yardım talep edin.

Acil şifalar diliyorum...

Suffle

Üye
Üye
Merhaba,

Çok çok geçmiş olsun dileğimle lütfen sıvı gıdalarla beslenmeye çalış, kilo kaybının önüne geçmek için çaba göster :( İnanın çok üzgünüm hastalığınızı okudukça hastanede refakatçi olarak kaldığım yüzlerce hasta geliyor gözümün önüne ve ben bu illet hastalığın biran önce tedavisinin kısa sürede başarılı olmasını diliyorum.

Kendinize, uyku düzeninize, beslenmenize ve moralinize çok dikkat edin. İlaçlarınızı vermeyen sağlık birimini de en yakın sosyal hizmetlere bildirin. Ayrıca tedavi görürken gerekli kuruluşlardan yardım talep edin.

Acil şifalar diliyorum...

Değerli yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.

Bugün farklı bir eczaneye gittim. İlaçlarımı yine vermediler. Geçmişe yönelik muayene ücreti borcum varsa bu SGK'yı bağlar ve SGK'yı ilgilendirir. Ne olur ki sanki eczaneler verse ilacımı. 170'i aradım. Sağlık aktivasyonum açıkmış. İlaç almamda bi problem yokmuş.

Bazen diyorum keşke hiç tedavi olmadan ölseydim de bu cefa dolu günleri hiç görmeseydim...

Tekerlekli Sandalye