Eski tarihli raporu olanların evde bakım maaşıları durduruluyor muş?

UGUR89

Moderatör
Moderatör
2 sayfalık rapor derken arkalı önlü olarak mı düşünüyoruz. Yoksa 2 ayrı A4 sayfası mı?
Benim raporum arakalı önlü tek A4 kağıdı olarak var.(2014)

Memet45

Üye
Üye
Herkese selam evde bakım parası bana bu ay yatmadı izmir 17 aralık 'ta yattı e-devlet de güncellenmedi kayıt bulunamadı deniyor bu gün sosyal hizmetleri aradım raporunuz eski rapor mu diye sordu bende eski rapor ama süresiz diye bildirdim sosyal hizmetler bana bakanlık raporları incelemeye aldı maaşınız dondurulmuştur dedi bazı eski raporlarda usulsüzlükler tespit edilmiş o yüzden eski raporların hepsi incelenmeye alınmış hastahanelere yazışma gönderilmiş denildi hastahanelerden yazı bekleniyor ona göre ne olacağı belli olacak denildi benim gibi eski raporlu alamayan varmı acaba yada eski raporlar ile ilgili bilgisi olan varmı şimdiden hepinize teşekkür ederim
Şimdi öyle bir şey olsa resmi bir yazıyla haber verirler yada raporların veri tabanına işlemi.gerçekleştiriyor olabilirler yada bu için resmi bir yazı olup yayınlaması gerekir ne bu çocuk oyuncağını bu hem raporda bir sorun olsa bu zamana kadar verilen paraları geri isterler bu yazıya yazan kardeş için sen işin aslını bir araştır bu ay alamadığım maaşı da talep et

serhat_35

Üye
Üye
Tarihten tam emin değilim 2009 yılı gibi hatırlıyorum iki sayfa olan raporlar tek sayfaya indirildi. Önceki iki sayfali raporların geçersiz olacağı söylenmişti.
İki sayfalık raporum 2007,
Tek sayfalık raporum 2013 tarihli.
İlk raporum 1997 ve sürekli. Hepsi sürekli.
Maaşı kesilen arkadaşların raporu acaba iki sayfalık rapormu belki o nedenle inceleme başlamış olabilir.

Hatta 2007 ait iki raporum varken 2013 de tek sayfalık rapor alisim
raporum tek sayfa arkalı önlü

serhat_35

Üye
Üye
Şimdi öyle bir şey olsa resmi bir yazıyla haber verirler yada raporların veri tabanına işlemi.gerçekleştiriyor olabilirler yada bu için resmi bir yazı olup yayınlaması gerekir ne bu çocuk oyuncağını bu hem raporda bir sorun olsa bu zamana kadar verilen paraları geri isterler bu yazıya yazan kardeş için sen işin aslını bir araştır bu ay alamadığım maaşı da talep et
Zaten araştırıyorum sosyal hizmetler bekleyin dedi bekliyorum obür ay ne olacak bakacağız ona göre yol haritası uygulayacağım fakat bir kişi daha alamamış bu ay inşallah sıkıntı çıkmaz maaş içinde dondurulmuş diye söylendi toplu alırsınız dendi bir sıkıntı olmazsa dediler

ercan %50

Üye
Üye
Benim raporumun %83 engellilik oranı var. Fakat kas hastasıyım ve şuan hastalığım dahada ilerledi. Ayrıca bu süre içerisinde hiper tansiyon ve diyabet rahatsızlığım da başladı. Fakat şuan raporun eski olmasından mı veya başka bir sorun mu var bilemiyorum. Sosyal hizmetler görevlileri dosyamın il müdürlüğünde olduğundan dolayı bilemediklerini söylediler. Bakalım 10- 15 gün sonra tekrar arayım dosyam gelmiş ise öğreneceğim. Ciddi bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Çünkü sosyal hizmetler benden ne istediler bende devletin bana verdiği belgeleri verdim. Eğer başka bir sorun olsaydı ilk işlemlerimi yaparken zaten ortaya çıkardı. Rabbim cc kimsenin rızkını kesmesin. İnşaAllah maaşı kesilen herkesin tekrar bağlanır bir an önce.

UGUR89

Moderatör
Moderatör
Ben sıkıntı var ise genel olduğunu değilde daha çok kişisel olduğunu düşünüyorum. Eski raporlarla ilgili sorun olsaydı İzmir'e has bir durum değilde tüm illerde aynı sorun olurdu. Ercan bey 2.aramanızda net bir bilgi alırsanız burayada yazmanızı rica ediyorum.

ercan %50

Üye
Üye
Dediğiniz doğru olabilir UGUR bey. Hayırlısı artık. Tabii ki yazarım.

ibo3535

Üye
Üye
Konu dışı ama ebm de kişi başına düşen gelir sınırı 2021 yılı için kaç TL oldu ve ebm zamı ne kadar olur

UGUR89

Moderatör
Moderatör
Konu dışı ama ebm de kişi başına düşen gelir sınırı 2021 yılı için kaç TL oldu ve ebm zamı ne kadar olur

Zam henüz belli değil. Ancak asgari ücret zammı belli olduğu için kaba bir hesapla sınır 1.705 TL oldu diyebiliriz.

ibo3535

Üye
Üye
Zam henüz belli değil. Ancak asgari ücret zammı belli olduğu için kaba bir hesapla sınır 1.705 TL oldu diyebiliriz.

Uğur kardeşim asgari ücret 2825tl oldu 3/2si 1882tl yapıyor yoksa benmi yanlış hesapliyorum

izmitli

Üye
Üye
Arkadaşlar benim raporum 2008 tarihli ve %70 oranlı ben aralık ayında maaş aldım

memo51

Üye
Üye
Benim abiminde %97 raporu 2009 kimse rapor yenileyin demedi şimdiye kadar derse tuhaf olmazmı birde insanlar bu maaşa güvenip borçlanıyo dondurulması ne demek yazı yada gelip söylesinler raporu yenilemezsek dondursunlar hastanın ihtiyaçlarını damı düşünmezler çok mantıksız geldi bence.Herkese hayırlı akşamlar.

Allah hepimizin yardımcısı olsun inşaAllah

Poyraz78

Üye
Üye
Vay arkadaş... Bu devlet ve sosyal hizmetler adam olmaz.ulan 2008 yılında hastaya sizin devlet hastanesi ve heyetteki doktorlar rapor verdi.. bunun neyi sahte usulsüz.O zaman heyetteki doktorlar.da sahte diplomalı.Bunlar varya izmir.de bu yardım parasını kesmek ve vermemek için ne gerekiyorsa yapıyorlar bunların Allah..BV inşallah.

UGUR89

Moderatör
Moderatör
Vay arkadaş... Bu devlet ve sosyal hizmetler adam olmaz.ulan 2008 yılında hastaya sizin devlet hastanesi ve heyetteki doktorlar rapor verdi.. bunun neyi sahte usulsüz.O zaman heyetteki doktorlar.da sahte diplomalı.Bunlar varya izmir.de bu yardım parasını kesmek ve vermemek için ne gerekiyorsa yapıyorlar bunların Allah..BV inşallah.

Sahte ve usulsüz raporlarla yıllardır yardım alan bir çok kişi olduğu ortaya çıktı. Bazı raporlar da bu yüzden incelenmeye alınmış olabilir. Tekrar rapor almak çözüm olur mu bilmiyorum. Pandemi dönemindeyiz birde nasıl olacak bilmiyorum.

memo51

Üye
Üye
Tamam tabiki incelesinler fakat ortada bir maduriyet var gercek olan raporlarıda evlere gelen memurlar ayirt edebilir bence engelli kişiyi yakindan onlarda doktorlar gibi görüyolar göremeseler tabiki bir hile yada bir sahtecilik vardır ozaman iptal etsinler yada tekrar rapor istesinler abimin %97 engeli var zaten çok zor hayatı tekrardan hastane ki nasıl götürcez diye düşünüyorum şuanda evde bakımı çağırsam biz hamal degiliz diyolar böyle bir cevabı almamak için sırtımada alamıyorum ki belimden bende rahatsızım oyüzden dua etmekten başka şansım yok galiba inşaAllah raporlar iptal olmaz sahte raporlar biran önce ortaya çıkar ve insanlar madur olmaz.Hele pandemi nin olduğu bir ortamda abimi hastaneye götürmek istememm.

Neden bu şékilde diyorum çünkü 4. Katta oturuyoruz vede asansör yok.

gezegen

Üye
Üye
Benim raporum 2007 tarihli oranı %70 Aralık ayını aldım inşallah bir sıkıntı çıkmaz

Tekerlekli Sandalye