Kadınlar Ne İster? (What Women Want?)

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
11889681_1021925687831042_434863149576633858_n.jpg

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
581794_502370093185742_131553772_n.jpg

Sevebilir misin beni, olduğum gibi.. Hiçbir kurala, sınıra, beni bana hapsetmeden, değiştirmeye, benzeştirmeye, çözümlemeye çalışmadan, yargılamadan, sorgulamadan, tanımlamadan, başı sonu belli olmayan bir sonsuzluklar coğrafyasında, sevebilir misin beni, olduğum gibi. Anlam veremediğin hallerim, sözlerim, tavırlarımla, yersiz hüzünlerim, suskunluklarım, kıskançlıklarımla, sebepsiz duygusallıklarım, pişmanlıklarım, özlemlerimle, kabına sığmaz coşkularım, isyanlarım, en deli çılgınlıklarımla, kırılganlığım, inatçılığım, gururum ve arzularımla, sevebilir misin beni olduğum gibi. Yanlışlarım, yetersizliklerim, güçsüzlüklerim var. Aştığım, aşamadığım, aşmaya çalıştığım sıra dağlar var önümde. Kırmaya çalıştığım zincirlerim var ruhumda, yüreğimi daraltan, nefessiz bırakan.. Dipsiz kuyularım, göstermeye çekindiğim yaralarım, derinlere attığım korkularım var. Sevebilir misin beni, olduğum gibi. Hayallerim var benim; büyük, küçük, rengarenk. Umutlarım var; imkanlı, imkansız. Düşlerim var hadsiz hesapsız. İçimde bir çocuk var; saf ve alabildiğine günahsız. Bütün maskeleri çıkarıp, ruhumu özgür bırakabilecek miyim yanında. Sevebilir misin beni, bütün doğrularım ve yanlışlarımla...

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
12039245_1037447222945555_5960508833795530748_n.jpg

"Sen yanlış anlamışsın bayım.
Kadınlar kendilerini güldüren ciddi adamları sever,
Soytarıları değil..."

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
84052.jpg

Suçtur kadın olmak,

Çünkü herkesin sahip olmak istediği bir bedenin vardır. Korumak zorunda olduğun bir namusun ve sevmeye yasaklı törelerin. Adam gibi adam derler de, kadın gibi kadın demezler mesela Taş gibi derler. Soğuk olmak zorundadır kadın...hissetmemesi gerekir, iyi gözükmelidir ama öyle çok iddialı da olmaması gerekir. Erkeğin yanında yerini bilmelidir. Kadın olmak suçtur bu hayatta. Seversin deli derler, sevmezsin kötü derler. Elde ederler basit olursun, elde edemediklerinde konuşmalara meze olursun. Susarsın bir şey bilmiyor derler, susmazsın dili uzun derler.Erkek olmak doğuştan bir güçtür, kadın olmak eksikliktir, güçsüzlüktür. Eksik etektir kadın aklı ermez, gözü açılmamalı, sırtından sopa karnından sıpa eksik olmamalıdır. Kadın, şeytana açılan kapıdır çünkü. O kapıyı, kadına açtırtmamalı.

Oysa erkektir kadını eksik hale getiren, namusunu alıp etek altına iten, inançlarını yok eden. Erkektir bir melekten şeytan yaratmasını bilen. Kadın olmak eteğini uzun tutmaktır, başkalarının günahlarının bedelini kendisinin ödemesidir. Kadın yüzeyseldir görünürde ve karmaşıktır erkekten istediği şeylerde.. Oysa kadın derindir ve derine dalmasını bilen, vurgun yeme ihtimalini de göze alabilendir. Cesurdur kadın, erkek gibi tartıp biçmez. Seviyorsa balıklama atlar, sevdiği için tüm engelleri aşar. Oysa erkek korkaktır. Ne kadının ilgisini kaybetmek ister, ne de ona bir gelecek vaat eder, yedekte tutar. Daha iyisini bulamazsa, elinin altındaki ile idare eder.

Kadın karmaşık gibi gözükür ama istediği üç şey; sevgi, sadakat, dürüstlüktür.

evolution

Üye
Üye
kendi adıma yazıyorum....bir kadın lafla taciz edilmek istemez...sürekli peşinde yapışmış bir şekilde takip edilmek istemez..kendisiyle uqrasilmasini istemez ..kendisine saplantı yapılmasından ve sürekli uqrasilmasini istemez...bir kadın bu tip erkek ve kadinlardan rahatsız olur ...daha nasıl anlatiyim der kadın...lânet olsun böyle kadın ve erkeklere...

Tekerlekli Sandalye