muhtaç engelli maaşına başvurum rededildi.

arabistan

Üye
Üye
Halil bey bilgilendirdiğiniz için teşekkür ediyorum.Tebligatı bugün posta kutumdan görüp aldım.Tegligatta red gerekçesinin yasal dayanağı net olarak belirtilmiştir.Tebligatta ''raporunuzda tedaviyle çalışabilir teşhisi konulduğu'' tespit edilmiştir.Bu nedenle şartlarınızın uygun olmaması nedeniyle muhtaç maaşı bağlanamamaktadır''.Yazılı yasal dayanak belirtilmiştir.Bu durum da dilekçe yazıp yasal dayanak sormalı mıyım? sonuca çok şaşırdım çünkü ben yıllardır çalışamıyorum ve ssk mda bulunmuyor.Bunu sistemden görmeleri gerekmez miydi? çok uğraşacağım kiram da yaklaşıyor bu nasıl bir adalettir.

arabistan

Üye
Üye
nasıl bir dilekçe hazırlamalıyım.Bu konuda bir bilgim bulunmamaktadır.Dilekçenin bir örneğini ayrıntılarıyla yazabilir misiniz.Kabul edebileceklerini sanmıyorum çünkü gerekçe tebligatta açıkça belirtilmiş fakat böyle bir şart bulunmuyor.Araştırdım böyle bir koşul bulunmamaktadır.İnşallah dilekçem değerlendirilmeye alınır.Şimdiden teşekkür ediyorum.

arabistan

Üye
Üye
konuyu Başbakanlık İletişim Merkezine ve Vakıflar Genel Müdürlüğüne taşıdım buradan bir olumlu netice alabilir miyim?ortada bir haksızlık var bunu da çözene kadar hakkımı aramaya devam edeceğim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Tebligatta yazılı gerekceyi tam olarak buraya eklermisin?

arabistan

Üye
Üye
Tebligatta yer alan tüm ayrıntıları aynen yazıyorum.Tebligat şöyle: Bölge Müdürlüğümüze ilgi (a) isimli dilekçeniz ile adına muhtaç maaşı talebinde bulunduğunuz dilekçenize istinaden yapılan inceleme neticesinde , ''raporunuzda tedaviyle çalışabilir teşhisi konulduğu'' tespit edilmiştir.

Vakıflar Yönetmeliği Madde 73-(1)''Annesi yada babası olmayan çocuklar ile % 40 ve üzeri engeli olan muhtaçlara; sosyal güvencesi olmaması, herhangi bir gelir veya aylığı bulunmaması,.................'' şeklindedir. Şartlarınızın uygun olmaması nedeni ile, muhtaç maaşı bağlanamamaktadır.

Rica Ederim. M.E.Doğan
Bölge Müdür Yardımcısı

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sizin anne yada babanız varmı? Eğer birinden biri yoksa aşağıdaki dilekceyi yazıp veriniz.

..... Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne

.../.../... tarihinde müdürlüğünüze muhtaç maaşı almak üzere başvuruda bulundum. Başvurum sağlık kurulu raporumda "tedavi ile çalışabilir" ibaresi olması nedeniyle red edilmiştir. Red gerekcesenin yasal dayanağının tarafıma yazılı olarak bildirilmesini, hangi maddede raporunda "çalışabilir" ibaresi olanlara maaş bağlanmayacağı hükmü olduğunu yazılı olarak verilmesini talep ederim.

Ad soyad
İmza

arabistan

Üye
Üye
Evet Anne ve Babam da sağ bu fakat ben yetim kategorisinde değil muhtaç engelli kategorisinde bulunmaktayım.Bu durumda ne yapmalıyım.

arabistan

Üye
Üye
Teşekkürler Halil bey anne ve babam sağdır.Bu durumda yine de söylediğiniz dilekçeyi yazmalı mıyım ve dilekçeyi genel müdürlüğe mi yazmalıyım yoksa il bölge müdürlüğüne mi? bu konuda da bilgi verirseniz çok sevinirim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yazın tabiki. Orda ayrım yapmış zatenb. anne babası olmayan ve %40 engelli raporu olanlar diye. Yani engelliler açısından %40 raporun olması yeterli. Tabi muhtaçlık şartlarınında yerine getirilmesi lazım. ama sana alakasız bir yanıt verilmiş. sen dilekceyi yaz ver. gelen cevabıda buraya aktarırsın.

arabistan

Üye
Üye
Son olarak şunu da sormak istiyorum dilekçeyi Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne mi? yoksa İl bölge müdürlüğü'ne mi? göndermem gerekir.Çünkü Vakıflar Genel Müdürlüğünü aradığımda konunun bizimle ilgisinin bulunmadığını kararın başvuru yaptığınız İl Bölge Müdürlüğü tarafından verilmiştir.Dilekçeyi hangi merciye göndermeliyim? Halil bey bu konuda da bilgi verir misiniz.

arabistan

Üye
Üye
teşekkürler.Hemen Pazartesi günü dilekçeyi teslim edeceğim.Yardımcı olduğunuz için tekrar teşekkürler.Sonuç geldiğinde sizi bilgilendiririm.

arabistan

Üye
Üye
Halil Bey son olarak dilekçe zarfa mı koyulur yoksa zarfsız mı oluyor.Hiç dilekçe yazmadım o yüzden.

arabistan

Üye
Üye
Merhaba Halil Bey dilekçeyi verdim. Ayrıca Bimer'den de başvuru yaptım. Onlar da Valiliğe Valilik de Vakıflar Bölge Müdürlüğü'ne durumu iletmiştir. Yani her iki taraftan da dilekçe yazıp gönderdim. Bunun bir sakıncası var mıdır? Sonucu merakla bekliyorum. Ama pek umutlu değilim açıkçası İnşallah durum değişir.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hiç bi sakıncası yok. Gelen cevaplardan bizide haberdar et lütfen...

arabistan

Üye
Üye
Merhaba Halil Bey, bugün Vakıflar Genel Müdürlüğü bilgi edinme biriminden e-posta olarak cevap geldi.Cevap şöyledir: ''Vakıflar yönetmeliğindeki Muhtaç Aylığı Sağlık Kurulu raporu madde 75-(1)''Sağlık Kurulu raporundaki istek sahiplerinin çalışarak hayatını kazanıp kazanamayacağı ile organ yokluğu ve bozukluğu yüzde kaç olduğu belirtilir.'' Şeklindeki ibare gereği şahsınızında organ yokluğu yada bozukluğu olmadığı, raporunuzda ''tedavi ile çalışabilir.'' yazması ve dairemize geldiğinizde de gördüğümüz üzere gayet sağlıklı olduğunuz apaçık ortadadır''.Daha öncede adresinize bilgi yazısını göndermiş olup, daha sonraki verdiğiniz dilekçeye istinaden tekrar adresinize bilgi yazısı gelecektir.

İzmir Vakıflar Bölge Müdürlüğü

Sanırım dilekçemin cevabını aldım.Yine çok alakasız bir cevap verilmiştir.Halil Bey şimdi bu durumda ne yapmam gerekiyor? yazıyı beklemeye gerek yok galiba.Bana ne yapmam gerektiği konusunda yardımcı olun lütfen...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Açıkcası yapılacak fazla bir şey yok gibi. 2022 maaşı içinde başvuruda bulunmuşmuydunuz?

Tekerlekli Sandalye