muhtaç engelli maaşına başvurum rededildi.

Hüseyin 07

Üye
Üye
Halil bey benim raporum % 60 dı ehliyet almak için rapor aldım ve %78 oran vermişler her iki rapor arasında 6 yıl var ben o raporla 2022 maaşını yüksekte bilirmiyim

arabistan

Üye
Üye
Evet zaten 2022 maaşı alıyordum. Fakat vakıf maaşı için kestirmiştim. Şimdi 2022 maaşına tekrar başvurabilir miyim? ve tekrar bağlanır mı? bu konu hakkında bilgi verebilir misiniz. Hangi evrakları isterler.Şimdi 2022 maaşını da vermezlerse ne yapmalıyım. 2022 maaşımı iptal ettiğime pişman oldum inşalllah yeniden bağlarlar.

arabistan

Üye
Üye
Evet zaten 2022 maaşı alıyordum. Fakat vakıf maaşı için kestirmiştim. Şimdi 2022 maaşına tekrar başvurabilir miyim? ve tekrar bağlanır mı? bu konu hakkında bilgi verebilir misiniz. Hangi evrakları isterler. Şimdi 2022 maaşını da vermezlerse ne yapmalıyım. 2022 maaşımı iptal ettiğime pişman oldum inşalllah yeniden bağlarlar.

arabistan

Üye
Üye
sorumu cevaplandırabilecek saygıdeğer arkadaşlarım lütfen Allah rızası için son sorumu cevaplandırınız. Kendi isteğimle kestirdiğim 2022 engelli maaşını tekrar bağlatabilir miyim? kesin bağlarlar mı? istenilen belgeler nelerdir? ve bağlanma süreci ne kadardır? tekrar bağlatma konusunda acil yardımlarınızı bekliyorum. Herkesten Allah razı olsun...

ramke84

Üye
Üye
sorumu cevaplandırabilecek saygıdeğer arkadaşlarım lütfen Allah rızası için son sorumu cevaplandırınız. Kendi isteğimle kestirdiğim 2022 engelli maaşını tekrar bağlatabilir miyim? kesin bağlarlar mı? istenilen belgeler nelerdir? ve bağlanma süreci ne kadardır? tekrar bağlatma konusunda acil yardımlarınızı bekliyorum. Herkesten Allah razı olsun...

Kendi isteğinizle kestirdiginiz 2022 maaşına şimdiki kosullara uyduğunuz takdirde tabikide bağlanabilir. Muhtaclık ayliginizin baglanamamasindaki 2022 maasinla aynı sartda değildir. Sure olarak başvuru sureci yeniden baslatacaklari için sizin başvuru yapmanız ve eve gelmeleri onaylanması derken bu sure 2 ay gibi bir zaman alabilir.

arabistan

Üye
Üye
Teşekkür ediyorum.İnşallah tekrar bağlanır.Feragat ettirdiğime de bin pişman oldum.İnşallah tekrar bağlarlar yardımcı olduğunuz için tekrar teşekkürler.

arabistan

Üye
Üye
Peki 2022 maaşına tekrar başvurmak için hangi belgeleri götürmem gerekiyor? sanırım yönetmelik değişmiş bu konuda da yardımcı olur musunuz?

arabistan

Üye
Üye
Peki 2022 maaşımı tekrar toplu olarak mı alacağım.İlk başvurumdan yaklaşık 7 ay sonrasında maaşımı toplu olarak almıştım.

ramke84

Üye
Üye
Başvuru tarihinden itibaren alınabilir die biliyorum.

arabistan

Üye
Üye
teşekkürler hangi belgeleri götürmem gerek.

arabistan

Üye
Üye
teşekkürler. Son bir sorum daha olacak evimde internet kullanmaktayım. Bunun bir sakıncası var mıdır? sosyal incelemeye gelecek olan heyet bu durumu olumsuz olarak görmekte midir? bilgi verdiğiniz için tekrar teşekkür ederim. Allah razı olsun sizden ve sitedeki tüm insanlardan.

ramke84

Üye
Üye
teşekkürler. Son bir sorum daha olacak evimde internet kullanmaktayım. Bunun bir sakıncası var mıdır? sosyal incelemeye gelecek olan heyet bu durumu olumsuz olarak görmekte midir? bilgi verdiğiniz için tekrar teşekkür ederim. Allah razı olsun sizden ve sitedeki tüm insanlardan.

Evinizde internetin olmasi ne gibi bir sakincasi olucakki, hepimizin evinde interner var, zira aile bakanimizin son haber bulteninde dar gelirli ailelere ucretsiz internet hizmeti olucak die bir haber dinlemistim. Endişenizi anlayabiliyorum gercekten moralinizi yuksek tutun 2022 basvurunuzu yapın inaniyorum kisa surede mâaasiniz baglanacaktir.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Arkadaşımında dediği gibi evinizde internet olması sorun olmaz ve yine arkadaşımın bahsettiği dar gelirliye internet paketi hakkında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu bir açıklamada bulunmuştur. Henüz yasalaşmamış fakat böyle bir çalışma vardır.

Evlerde bedava internet dönemi başlıyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu yoksul ailelere bedava internet verileceğini belirtti. Bakan Ramazanoğlu, "Yoksul ailelere ücretsiz internet önümüzdeki günlerde yasalaşacak bir adımımız. Tespit ettiğimiz belli bir gelirin altındaki ailelere internet erişim paketi sunuyoruz. Bu çerçevede çocuklarımızı internet kafelerden koruyacağız" dedi.

R

rahim

Guest
Internete ödenen aylık ücret yanılmıyorsam eve giren gelire dahil ediliyor.

ramke84

Üye
Üye
Internete ödenen aylık ücret yanılmıyorsam eve giren gelire dahil ediliyor.

Rahim bey yanılıyorsunuz, evimizdeki internetin bize ne geliri olsunki böyle bir yasal dayanak yok. İllaki biseyden sayılması gerekiyor olsaydı gider olarak sayılması daha mantıklı olurdu sanırım.

arabistan

Üye
Üye
Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Fakat burası Türkiye her an her şey olabiliyor. Mesela vakıf maaşına başvururken hiç hesapta olmayan bir sebepten dolayı maaşım bağlanmadı. Bu nedenle insan ister istemez endişelenebiliyor. En küçük sudan sebeplerden dolayı veya duygulara kapılmalar sonucu maaş bağlanmayabiliyor. Çünkü burası hakikaten Türkiye, sağlık rapor oranız %100 de olsa insanlar yasalara göre değil de malesef çoğu zaman duygularına göre hareket etmektedirler. Yanlışsam biri doğruları söylesin o zaman.Tekrar teşekkür ederim.

R

rahim

Guest
Rahim bey yanılıyorsunuz, evimizdeki internetin bize ne geliri olsunki böyle bir yasal dayanak yok. İllaki biseyden sayılması gerekiyor olsaydı gider olarak sayılması daha mantıklı olurdu sanırım.

Bildirdiğiniz gelir ile yapılan harcama kıyaslanarak veya yapılan aylık harcama eve giren aylık kriter gelir sınırından fazlaysa soruyorlar ÖRNEĞİN sen ayda 500 lira harcıyorsun eve girmesi gereken 350 lira olmalıydı.aradaki farkı nerden karşılıyorsun diye soruyorlar.boşuna sormuyorlar elektrik faturan kaç lira dogalgaz mı kullanıyon kaç lira yakıyon diye.böyle şeyler sorarak yaptığnız aylık harcamaya göre tahminen aylık gelirinizi tahmin ediyorlar ve gerçekten muhtaç olup olmadığınızı anlıyorlar.bu nedenle internet varsa aylık internete ödediğiniz para sizin gelir hanenize yazılıyor. Anlamissinizdir.rakamlar örnek olarak verildi.

Tekerlekli Sandalye