muhtaç engelli maaşına başvurum rededildi.

septik

Editör
Editör
Evet Rahim, yönetmeliğe göre 2022 aylığı müracatlarında geliriniz olmasa dahi internet dahil evinizin tüm giderleri toplamı sizin geliriniz olarak kabul ediliyor ve muhtaçlık sınırının üzerinde bir rakam çıkması durumunda 2022 aylığı bağlanmıyor.

Yalnız yukarıda arkadaşlarımın bahsettiği gibi internet konusunda bir değişiklik yapılacağı vaatleri var olsada henüz bir değişiklik olmadı.

arabistan

Üye
Üye
2022 maaşlarının artık aylık olarak verileceğini duydum.Bu doğru mudur? İnşallah böyle birşey yapılır.

septik

Editör
Editör
Resmi anlamda 3 aylıkların aylık ödeneceği konusunda hiç bir açıklama yapılmadı,

arabistan

Üye
Üye
Herkese merhabalar bugün 2022 engelli maaşına tekrar başvurdum. Bana bu esnada ''yardım başvurusu alındı belgesi'' verildi. Formun içerisinde de başvurulan yardımlar: engelli aylığı(açık) yazıyor ve yetkili bayan bana 2 hafta sonra tekrar vakfa gelmemi söyledi. Sonucu vakıf dışında başka bir yerden öğrenme şansım yok mudur? vakıf biraz uzak düşüyor. Başvuru sonucunu nasıl öğrenebilirim.

septik

Editör
Editör
Evet öğrenebilirsiniz.

E Devlet üzerinden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sosyal yardım bilgileri bölümünden takip edebilir veya mesai saatleri içersinde 144 nolu ücretsiz hattan durumunuz hakkında bilgi alabilirsiniz.

arabistan

Üye
Üye
Teşekkürler. Başvurum tahminen kaç ayda sonuçlanır.

septik

Editör
Editör
Rica ederim, yönetmeliğe göre başvurunuz 1 ay içinde sonuçlanması gerkiyor fakat müracaat ettiğiniz sydv daki yoğunluk durumuna göre bir kaç ayda olabiliyor.

arabistan

Üye
Üye
Teşekkürler. Çok iyi bir site tüm sorularımın cevaplarını bulabiliyorum. Allah yapanlardan ve burada insanlara yardım edenlerden bin kere razı olsun.

arabistan

Üye
Üye
Başvuru yaptığımda yetkili bayan bana 2 hafta sonra tekrar vakfa gelmemi söyledi. Bu ne anlama gelmekte sonucu öğrenmek için mi gitmem gerek? Telaştan bayana soramadım.

septik

Editör
Editör
Netten bağlı bulunduğunuz sydv nin telefon nosunu bulup arayın isterseniz, normal şartlarda 2 hafta sonra gelin dememeleri gerekirdi o bayan gelişmelerle ilgili bilgi vermek için çağırmışta olabilir

septik

Editör
Editör
Rica ederiz, sizdende Allah razı olsun.

arabistan

Üye
Üye
Sosyal incelemeyi neden yapıyorlar? Bu aşamada eve gelerek hangi soruları soruyorlar? Açıkçası biraz tedirginim geçen sefer ki başvurum kabul edilmişti. Bu sefer de, kabul edilmemesinden korkuyorum.

arabistan

Üye
Üye
Herkese merhabalar son soruma da cevap alabilirsem çok memnun olurum. Herkese selamlar.

septik

Editör
Editör
Arkadaşım, konuya nasıl bakıyorsun anlayamıyorum.

Düşününce devlet bir takım haklar vermiş engellilere ve bu hakların düzenlemesi günün şartlarına göre yine devletin elinde yeni gelen hükümet bir takım düzenlemeler yapıyor seçimle gelen kişilere buna onay veriyorsa yapacak birşey kalmıyor.

Son hükümet sgk nın gelir giderindeki açığın kapanması için elinden geleni yapıyor bu arada engelliler madur oluyor ve fakat engelliler yeterince sesini duyuramadığı için eziliyor ve madur kalıyor konu budur.

Sosyal inceleme dediğin konu devletin vatandaşına güveni olmamasından kaynaklanan ve yerinde inceleme veya kişinin beyenındaki konuları çevresindeki insanlardan onaylama olayıdır.

arabistan

Üye
Üye
Tamam bunun için de teşekkür ederim. Ben biraz takıntılıyım. Zaten bu yüzden raporum bulunmaktadır. Her şeyi en ince detayına kadar inceliyorum ve anlamlı veya anlamsız şeyler kafamda soru işareti bırakabiliyor. Bu son sorumda yardımcı olduğunuz için tekrar teşekkür ederim.

Barda5

Üye
Üye
Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.Fakat benim herhangi bir sosyal güvencem bulunmuyor ve rapor oranım %67 tüm şartlarım tutuyor raporum süreklidir.Ve kararı veren merci kanun ve mevzuatlara göre değil tamamen duygularıyla karar vermiştir.Elimde kapı gibi rapor var ve tüm şartlarım tutuyor tebligatı bugün aldım.İnanın red gerekçesi o kadar komik ki insanın inanası gelmiyor.Kurul başvuruyu kabul etmemek için resmen bahane türetmiştir.Raporumda ayrıca ''çalışabilir'' ibaresi yoktur.Sadece ''tehlikeli işlerde çalıştırılamaz''.İbaresi yazılıdır.Ayrıca bunun bir önemi de yoktur.Şimdi sormak istediğim bundan sonra ne yapmam gerektiğidir.Raporumdaki ''tehlikeli işlerde çalıştırılamaz'' ibaresini ''çalışamaz.'' olarak değiştirmem için ne yapmam gerekiyor yeniden bir rapor mu almam gerekiyor?Yoksa Vakıflar Genel Müdürlüğüne tekrar mı başvurmalıyım?Yoksa tekrardan 2022 maaşına mı başvurmalıyım fakat ben 2022 maaşı ile geçinemediğim için vakıf maaşına başvurdum.Evim kira 3 aylık maaş yetişmiyor.Vakıf maaşını almak zorundayım.Yardımcı olursanız memnun olurum.

Vakıf maaşıyla % 70 oranı üzerinden maaş alanların aylık farkı sadece 50 lira fakat sizin gözden kaçırdığınız birşey var vakıflar genel müdürlüğü aylığı başvuran yada şartları tutan herkese bağlanmaz her ilin kendine göre kontenjanı vardır örneğin 20 kişi ise birinin çıkması yada vefat etmesi dolayısyla açılan kontenjana yeni kişi alınır diye biliyorum keşke başvurunuz onaylandıktan sonra 2022 yi iptal ettirseydiniz.

Tekerlekli Sandalye