Mujde 2022 maaslari aylik oldu

şevket 45

Üye
Üye
Gelir kriteri falan kalkmadı arkadaşlar hiç değişen bir şey yok Aynı eskisi gibi devam bir tek bu arkadaşınmı haberi var araştırıyorum hiç böyle bir haber bulamıyorum

arabi2018

Üye
Üye
eylül ayından itibaren aylık olacak sonrasında bu aylık miktarın tatmin edici miktara ulaşmasını bekleyeceğiz bu sefer de bu da uzun yıllar alır örneğin aylığımızın en az 1000 tlye ulaşması için de nerden baksanız bu sefer de en az 10 yıl beklememiz gerekiyor ölme eşeğim ölme meselesi yinede durumu güzel gören arkadaşlara hayırlı olsun benim açımdan sadece ev kiramı karşılayacak aydan aya alacağım 400 tl maalesef

orcunaral

Üye
Üye
Hicbir degisiklik yok hep ayni haaa 3 aylik haa 1 aylik 399 tl yazik

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Haberin videosu ilk mesaja eklenmiştir.

arabi2018

Üye
Üye
Engelli maaşları aylık olarak alınacak buraya kadar tamam da aylık ne kadar alınacak yani 3 aylık maaşın tamamı 1 ayda verilse sorun yok güzel bir değişiklik olmuş olur, ama yok 3 aylık maaşın 3e bölünüp 1 ayda verilse o zaman herşey aynı olduğu anlamına gelir birşey değişmez sadece süreç değişir 3 ay yerine 1 ay olmuş olur buda pek fayda sağlamaz bu kısım hakkında da yetkililerin bilgi sunmasını bekliyoruz aksi takdirde sevinilecek bir durum yok aslında yine de bu gelişme karşısında sevinen kardeşlerimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz

arabi2018

Üye
Üye
Kusura da bakmasınlar ayda 400 tl ile geçinilecekse buyursunlar kendileri bu maaş ile geçinsinler eğer geçinebileceklerse o zaman sorununun bizden kaynaklandığını anlarız 400 aylık çok komik bir rakam hele bir de sürekli Türkiye büyüdü diyorlarsa madem büyüdü o zaman bir zahmet artık şu aylık miktarı da yükseltin yada 400 tlyi de vermeyin rızkı veren Allah yani henüz sevindirici bir durum yok ortada gerçek acıdır kusura bakmasınlar çocuk değiliz

serbetcimehmet

Üye
Üye
arab78 kardesim, bir işçi örnekle asgeri üceretle çalışmakta diyelim, bazı işyerlerinde aylık uygulama yerine haftalık verilen iş kolları var özel sektörde aylık 1600 'yı haftalık 400 tl olarak ödeme yapar şimdi sana ben soruyorum bu iş yeri haftalık 1600 liramı yapsın ödemeyi hemde her hafta yani 1600 x 4 hafta eşittir 6400 tl mi ödesinler diyorsun sen bunumu anlamalıyım ?
(bildiğin bir yer var mı böyle bir ödeme yapan :)) )

arabi2018

Üye
Üye
Hesaplamanızda çok haklısınız size katılıyorum evet benim hesaplamama göre öyle bir yer yok elbette, ancak Türkiye çok gelişti değişti büyüdü deniliyor sürekli bende diyorum ki bu sözlere paralel olarak engelli maaşlarımızda da yükseltilme durumu olsun birazda kayda değer bir miktarda olsun yani her dönem 50-100 tl zam iş görmüyor ha bereket versin diyorum ama muhasır medeniyetler seviyesine ulaştıysak doğal olarak kaynaklarımızın ciddi anlamda büyümüş olması gerekiyor bu da bizim engelli maaşlarımıza biraz daha kayda değer oranda yansısın istiyoruz başka isteğimiz yoktur, refah seviyemizin beklentilerimiz doğrultusunda yükseltilmesini istiyoruz, elbetteki buda olacak ancak çok uzun yıllar alır diyorum.3 aylık miktarın 1 ayda verilmesi güzel olur devletimiz istese bunu yapabilir ancak bu çok abartılı olalacaksa da aylık en azından biz engellileri tatmin edecek düzeyde bir miktarın ödenmesini temenni ediyoruz.Aydınlattığınız için teşekkür ediyorum.

arabi2018

Üye
Üye
Yanlış anlamayın ben tartışmalardan polemiklerden uzak duran biriyim sadece fikrimi beyan ettim ve sizde konu hakkında fikrinizi sundunuz tekrar teşekkürler hayırlı geceler

afyonlu_11

Üye
Üye
Ya arkadaslar nerden biliyosunuz 400 verceni kendi kafaniza gore yasa cıkartıyorsunuz moral bozmak icin gayet tecrubeyi gecti bazilarida cok itta etti faceden forumdan ama aciklama gelince hepsi ne oldu biliyosunuz ben ayriliyorum forumdan kusura bakmayinda benimde hayatim var iki uc dusunce icin 33 senemi veremem ona moral bozmak icin neydi belirsiz koca karı lafiyla idam edemem yolunuz acik olsun vesselam...

arabi2018

Üye
Üye
teşekkürler aynen bende forumdan ayrılıyorum zaten başka sorabilecek birşey de kalmadı yardımcı olan arkadaşlara şükranlarımı sunuyorum herkese hayırlı olması dileğiyle huzurlu sağlıklı ömürler dilerim.

gecelerinhakimi16

Üye
Üye
Ya arkadaslar nerden biliyosunuz 400 verceni kendi kafaniza gore yasa cıkartıyorsunuz moral bozmak icin gayet tecrubeyi gecti bazilarida cok itta etti faceden forumdan ama aciklama gelince hepsi ne oldu biliyosunuz ben ayriliyorum forumdan kusura bakmayinda benimde hayatim var iki uc dusunce icin 33 senemi veremem ona moral bozmak icin neydi belirsiz koca karı lafiyla idam edemem yolunuz acik olsun vesselam...

Arkadaşım 400 TL yi kimse bi tarafından uydurmuyor yüzde 40-69 arası engeli olanlar düz hesap 3 ayda 1200 TL alıyor bol 3 e ayda 400 TL mevcut maaş bu zaten biz olan bi şeyi söylüyoruz 400 TL yi biz kafadan mi salladık

serbetcimehmet

Üye
Üye
sizi tabiki anlıyorum ve düşüncelerinize katılıyor herkes ister güzel iyileştirmelerin yapılabilmesinin mümkün oldugunu elbette her asgeri ücret komisyonu toplandığında 29/51 tl gibi küçük meblalar oranında artılabilmekteydi günümüz TÜRKİYE sindeki gecim ve yaşam standartlarının ve buna paralel de engellilerin yaşam ve gecim zorlukları da ortada siyasi güdüm gütmeksizin ALLAH C.C güzel vatanımıza milletimize zeval vermesin arkadaslar, mevlam bereketiyle bereketlendirsin en kötü günümüz bayram katında olsun şükrümüzü daim kılsın
saygı ve sevgiler

arabi2018

Üye
Üye
Amin inşallah Allahın izni ile herşey daha da güzel olacak inşallah

bro123

Üye
Üye
ben böyle bir uygulamanın hayata geçecegini sanmıyorum eyer böyle birsey olmus olsaydı mitinglerde konusmalarında engelli kardeslerim
diyerek gere gere vurgulardı sonucta 620 bin 65 yaş aylıgı alanlar 5 milyonun üzerinde engelli maaşı alanlar var sizce hakisinde daha çok prim yapar
ayrıca bimere 2 gün önce bu konu hakkında yazı yazdım

bro123

Üye
Üye
Dönüş bu şekilde oldu

T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)’ ne 20.06.2018 tarihinde yapmış olduğunuz 1801051109 sayılı başvurunuz 22.06.2018 tarihinde ENGELLİ VE YAŞLI YARDIMLARI DAİRE BAŞKANLIĞI tarafından cevaplanmıştır:

Genel Müdürlüğümüze intikal ettirilen dilekçeniz incelenmiştir.
Başvurunuza konu 2022 sayılı Kanun kapsamındaki engelli aylıkları ile 2828 sayılı Kanun kapsamındaki evde bakım yardımından faydalananlara ikramiye ödenmesi ile ilgili olarak Bakanlığımızca yürütülen neticelenmiş bir çalışma bulunmamakta olup söz konusu talebiniz ileride yapılacak çalışmalarda değerlendirilmek üzere notlarımız arasına alınmıştır.

Diğer taraftan yaşlı aylığından faydalanan kişilere de ikramiye ödemesi yapılmamaktadır.
Bilgilerinize rica ederim.

gecelerinhakimi16

Üye
Üye
Dönüş bu şekilde oldu

T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)’ ne 20.06.2018 tarihinde yapmış olduğunuz 1801051109 sayılı başvurunuz 22.06.2018 tarihinde ENGELLİ VE YAŞLI YARDIMLARI DAİRE BAŞKANLIĞI tarafından cevaplanmıştır:

Genel Müdürlüğümüze intikal ettirilen dilekçeniz incelenmiştir.
Başvurunuza konu 2022 sayılı Kanun kapsamındaki engelli aylıkları ile 2828 sayılı Kanun kapsamındaki evde bakım yardımından faydalananlara ikramiye ödenmesi ile ilgili olarak Bakanlığımızca yürütülen neticelenmiş bir çalışma bulunmamakta olup söz konusu talebiniz ileride yapılacak çalışmalarda değerlendirilmek üzere notlarımız arasına alınmıştır.

Diğer taraftan yaşlı aylığından faydalanan kişilere de ikramiye ödemesi yapılmamaktadır.
Bilgilerinize rica ederim.

Cevapta ikramiye diyor arkadaşım aylık ödenmesi ile ilgili bi cevap değil ki bu

afyonlu_11

Üye
Üye
Eylul beklicez mecbur

Tekerlekli Sandalye