Mujde 2022 maaslari aylik oldu

samet_33

Üye
Üye
septik adlı yönetici olan kardeşim 2022 maaşı aylık olursa yani peşin ödenen parayı bize taksitle verecekler gibi bir durum olacak.70 yaşında insanları her ay ptt de kuyruk çilesi çekecek.zaten aldığımız para adam gibi bir maaşın 4 te biri ancak sayılır.ve çoğu kişinin aldığı paranın yarısına yakını borca gidiyor.sonuç olarak müjde diye başlık atmişsin bu ne biçim bir müjdedir bana lütfen mantıklı bir izahatını yaparmısın.

orcunaral

Üye
Üye
septik adlı yönetici olan kardeşim 2022 maaşı aylık olursa yani peşin ödenen parayı bize taksitle verecekler gibi bir durum olacak.70 yaşında insanları her ay ptt de kuyruk çilesi çekecek.zaten aldığımız para adam gibi bir maaşın 4 te biri ancak sayılır.ve çoğu kişinin aldığı paranın yarısına yakını borca gidiyor.sonuç olarak müjde diye başlık atmişsin bu ne biçim bir müjdedir bana lütfen mantıklı bir izahatını yaparmısın.

Doğru diyo ne müjdesi 800 TL borç aldım 3 aylık maaş da verecemdiye adamın parasını nasıl verecem

yunus bozan

Üye
Üye
Doğru diyo ne müjdesi 800 TL borç aldım 3 aylık maaş da verecemdiye adamın parasını nasıl verecem

ayıp ettin kardeş ben sana açık bir çek yazayım sen harcını borcunu ihtiyaçlarını hepsini hallet..tabi bu sözü sinirlendiğim için söyledim burdaki insanlar ne yapsın sen ben nasılsak burdakinlerde öyle bu site tayyip erdoğana kadar uzanmıyor..ve 2022 aylıklarının aylık olması tmm iyi fakat hiç hesapta olmayan bir durumla hepimiz karşılaştık bizler sanardıkki eylülde toplu alıp öyle aylığa dönecek ve ben dahil herkez bu sıkıntıyı yaşıyor anlıyacağın kötü bir süpriz oldu hee anlıyorum seni borcundan dolayı sıkıntıdasın buraya patlıyosun fakat bu insanların ne suçu var kardeş ben hatim indircektim nerdeyse eylülde toplu parayı alalım diye neden ben daha çok sıkıntıdayım senin yine 800 tl borcun var benim sadece 2500 bin tl borcum var toplu paraya güveniyordum napıcam ben şimdi yaaa işte kimse kimsenin derdini bilmez diceksinki ne yaptın bukadar borç evet doğru büyük para fakat 6 aydan beri maaşım kesikti bir hata sonucu maaşımdan oldum bakım aylığından sonra yeniden hastaneye sevk edildim raporlarla uğraştım sonunda aldım raporu yeniden müracat ettim bu süre zarfında yani 6 ay boyunca kendimi borç ile idare ettim 2 çocuğum var eşim ben masraflar derken konu buraya geldi ve benim daha ne dertlerim var sadece ben borç kısmından bahsettim onun için kimseye suç atma herkez madur..borcun olduğu kişiye uygunca anlat deki devlet tokat attı bukadar verceği yerde bukadar verdi aylık oldu diye onun için 2 ayda kapatcam bu borcu de müslümandır anlat anlar bende öyle yapıcam şahsen ve devlet tokat atmadı sen arkadaşına öyle söyleki seni anlasın sık boğaz yapmasın 2022 aylığı aylık olduğu için böyle oldu 2 ayı peşin ödediği için onun için sakin ol ben bu konu için çok yıprandım ama artık alıştım üzme kendini lailaillallah de rahatlarsın..

septik

Editör
Editör
[MENTION=8977]samet_33[/MENTION]

İzahatını yapayım, başlığı ben atmadım, haberide ben yazmadımda, yayınlamadımda. oradaki müjdeden kasıt 65 yaş maaşlarının 266 tl den 543 tl ye çıkarılmasıdır.

samet_33

Üye
Üye
septik rumuzlu kardeşim.konunun başlığı 'Mujde 2022 maaslari aylik oldu' diyedir.konunun başlığı 65 yaş maaşlarının 266 tl den 543 tl ye çıkarılması ile ilgili değildir.öyle olsa bende bunu müjde diye kabul ederim.Tayyip erdoğan yani 2022 aylıklarının aydan aya ödenmesini ramazan ayında bir reform bir müjde gibi açıkladı.inan sayın cumhurbaşkanımız bile demekki detaylı bilmiyor.bilse 2022 aylıkları 3 aylık pesin ödeniyor bu lafı söylemezdi bile.mesele iktidarı eleştirme meselesi değil.ama ne yazık ki bu ülkeyi yönetenler bile içimizde bulunduğumuz durumdan bu kadar haberdar.aylık olursa bile işleri güçleri rast gitmez inşallahta eylüle yetiştiremezler.sonuç olarak borcu olanlar zor duruma düşecek

samet_33

Üye
Üye
son olarak diyeceğim ben 20 yaşında alabileceğim bu sosyal yardımları 32 yaşından sonra almaya başladım.çünkü devletin yardımı şartlı ve gelecek için bir teminat olmadığı için ben hemen devletin yardımına sarılmadım direttim ama olmadı.en sonunda hayatı boşverip kendimi sosyal yardımlara bağladım.ama inan şimdi 40 yaşındayım ama bizim evimize çok maddi sıkıntı çekmemize rağmen 8-9 sene öncesine kadar bir paket makarna bile devlet yardımı girmedi.inan şimdi bu sosyal yardımlara muhtaç olup aldığıma pişmanım.çünkü bu destekler ne zaman bizi yarı yolda bırakcak ne zaman zor duruma düşürecek belli değil.şimdiki aklım olsa gerekirse açlık ve yokluk çekmeyi göze alır gerekirse dilenir kendimi malülen emekli gibi bir şekilde kurtarırdım.inanın kardeşlerim ben iktidar karşıtı bir adam değilim ama bu 15 senedir bizi yonetenler bakım ücreti haricinde engellilere bir reform yapmadı.yani sosyal yardımla ilgili bir çok şartlar ve dayatmalar darbe dönemlerininin şartlarından kalmadır.ne yazık ki ben engelli olarak geleceğimi teminat altında görmüyorum

septik

Editör
Editör

Demekki 2022 maaşı alanlar içinde bazı arkadaşlarımıza göre maaşların aylık ödenmesi müjde anlamına geliyor, önceden beri maaşlar aylık olsun talebi çok kez dillendirilmişti, ben konuya ve başlığa dikkat etmedim benim haberim değildi. Siz izah bekleyince sayfa başına döndüm ilgili haberde bana göre tek müjde 65 yaş maaş zammı.

Zaman zaman basında ve ya kamu dahil ilgili ilgisiz kişilerce bir çok açıklama yapılıyor, 2022 engelli maaşıyla ilgili ciddi anlamda bir değişiklik yapılacaksa 2022 yasası veya yönetmeliğinde değişkilk yapılır ve bu değişiklik yapıldığı andada süreç başlar, bende yapılan yeni düzenlemelere bakar ona göre sorulara cevap yazarım.

İnşallah eylüle yetiştiremezler demişsiniz ama yeni yönetmelik düzenlemesiyle beraber konu kapandı yani artık kesin olarak eylülde sitede verdiğimiz rakamlar çerçevesinde maaşlar aylık olarak hesaplara yatacaktır. Haklısınız herzamanki gibi 3 aylık toplu maaş alacağız diyerek hesabını ona göre yapanlar borçlanmış olanlar sıkıntıya düşecek hatta bugün siteye girince bir arkadaşımız borclanmış sanki ben veya site maaşları aylığa çevirmiş gibi ters düz laflar yazmış hayretler içersinde kaldım. Fakat sonuçta maaşlar aylıkta olsa maddi bir kayıp söz konusu değil sadece toplu olarak alınmayacak.

Yukarda bahsettiklerinizde haklısınız tahminime göre bir çok kişi aynı düşünceyi paylaşıyordur, sosyal yardımlarda her engelliler için iyi birşey yapıyoruz diye bir açıklama yapıldığında inanın bende eyvah yine ne zarar verilecek diye düşündüm, 2013 yılına kadar engellinin kendi gelirine bakılırken 2013 yılında hane geliri gibi haksız saçma sapan bir düzenlemeyle en büyük zararı engelliye verdiler zaten, bugün ve sonrasında evde bakım dahil 2022 engelli maaşlarıda gerekçesi ne olur olmaz bilemem fakat resmi anlamda yapılabilecek birkaç değişiklikle dahada hak kaybı yaşayabiliriz. En doğrusu çalışma imkanı varsa çalışarak, yoksa imkanları olanların prim ödemesi en az olan tarım sigortası veya isteğe bağlı sigorta ödemesini yaparak bir an önce emekli olmaya gayret etmelerini tavsiye ederim.

samet_33

Üye
Üye
benim rahmetli dedem 10 sene önce 85 yaşında öldü hayatında ne sıgoratlı çalıştı nede bağkur primi yatırdı.nede hayatında 65 yaş maaşı aldı.zengin biri değildi.o zamanlar tütün satar antika işi yapardı.serbest çalışırdı dükkanı yoktu.yaşlanmıştı bazen soruyorduk niye 65 yaş maaşı almıyorsun dede diye bize diyordu ben çalışabiliyorum kazanabiliyorum devletin vereceği paraya ihtiyacım yok alllah rızkımı verir diyordu .zaten o zaman 65 yaş maaşı çok düşüktü birazda beğenmiyordu.ama inanın boşverin kendini geçindirmeyi ev bile geçindiryordu.öldüğündede cebinde binlerce dolar vardı.unutmayın rızkı allah verir devlet vermez.netice itibariyle size diyeceğim diretin sonuna kadar mucadele edin.devletin yardımını son çare olarak görün.çünkü devlet yardımını ilk çare olarak görürseniz bu elinizi kolunuzu bağlıyabilir.

samet_33

Üye
Üye
kardeş inan bu devletin yardımına tenezzül ettiğim için en sonunda kafamı duvarlara vuracağım biliyorum.abi boşver bunların verdiği yardım değil sadaka gibi birşey ama yapacak bir şey yok

HÜLYAAA

Üye
Üye
Merhaba ben 28 yaşındayım 3 çocuğum var evim kira eşim sakat ben görme engeliyim şimdi devletimize diyorum ben çocuklarımın okul ihtiyatlarını artı evin kirasını evin giderlerini borçlarını nasıl ödiyecem sayın büyüklerim sizler evinizde biryediğinizi birdaha belki yemediniz ama ben ise ne bulursam. çocuklarima yedirmeye çalişiyorum benim 3 çocuğum gelişim eksiklinden dolayı tedavi olması gerekirken.nasil ilaç alacağım siz büyüklerime sorarım vicdanıniz rahatmi size sorarım cevap vermelisiniz bizi böyle madur etmeye hakiniz yok duyun beni yok

SM-J701F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

septik

Editör
Editör
[MENTION=21916]HÜLYAAA[/MENTION]

İnanın durumunuza çok üzüldüm, Allah yar ve yardımcınız olsun inşallah, sanırım sizinde 2022 engelli maaşınız vardı ama isterseniz bağı bulunduğunuz sydv na nakti yardım talebindede bulunabilirisiz içinde bulunduğunuz durumu izah edin duyarsız kalmazlar inşallah.

Ayrıca diğer arkadaşlarımızda dahil sitemizede şikayetlerinizi yazdığınız gibi https://www.cimer.gov.tr/ adresinede sikayetlerinizi, taleplerinizi yazın sesinizi duyurmaya gayret edin.

samet_33

Üye
Üye
septik kardeşim devletin yardım yapıyor ama koştuğu şartlarla insanın elini kolunu bağlıyor.inan bu yazdıklarımı öncedende biliyordum en son boğazıma kadar geldi.tutamadım kendimi yazdım.aylık 500 lira alan adam ne yapacak değişik şekilllerde bişeyler kazanmaktan başka çaresi var mı.sonra ne oluyor komşu şikayet ediyor kapısına icra geliyor.kapısına icra gelirse evli ise karısı evden kaçıp gidiyor bekarsa annesi babası hep bunları başımıza sen açtın diyerek evden kovuyor.bu kenan evren zamanından kalma koşulan şartlar ve dayatmalardan kastım buna benzer şeylerdir.500 değil isterse 1500 olsun bazen yetmiyor.yok gelirin bu kadar olacak yok aile gelirin bu kadar olacak yok sıgoratlı çalışmayacaksın yok araban olmayacak yok evin olmayacak.inan şimdi herşey usulüne göre olsa ve bilinse engellilerin yarısından fazlasının maaşı kesilir.kimisi milli piyango satıyor kimisi işportacılık yapıyor kimisi kaçak çalışıyor.çünkü devletin verdiği ne yazık ki yetmiyor

septik

Editör
Editör

Evet birçok konuda haklısınız, 2022 maşının şartları oldukça ağır, biz site olarak zaten defalarca kampanyalar yaptık ve halen hertürlü şikayeti dile getirip gerekli yönlendirmeleri ve bilgimiz dahilinde şartlar ağır olsa dahi herkesin mevcut imkanlardan yararlanabilmesi için elimizden geldiğince yardımcı olmaya gayret ediyoruz.

Bu konularda bütün engelliler el birliği yaparak hükümete baskı yaparsa belki sonuç alınabilir.

Hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz bilmiyorum ama diğerlerinden girmeyi deneyin (Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox) veya e devlet üzerinden deneyin en son çare neden giremediğinizi google ye sorun.

samet_33

Üye
Üye
septik kardeşim meslela erkek kardeşim 25 yaşındaydı çalışyordu.bende maaş alıyordum.eve inan en ufak katkısı yoktu.hatta benden bir sefer borç para aldı vermedi.boşver katkıyı sırtımıza yüktü .sonra evlendi 20 bin tl babam borç etti kredi çekti.sosyal yardım almamıza rağmen ödeyene kadar o borcu açlık bile çektik.sonra kız kardeşim çalıştı inan eve gelirken bir gün elinde bir poşet kola ile bile gelmedi.kazandığı parayı erkek arakaşına yediyor ama eve kuruş katkıda bulunmuyor.kendine çeyiz bile yapmıyor yarın evlenecek bizi borç batağına sokup gidecek.ne yazık ki buda hane geliri olarak sayılıyor.sana soruyorum kardeşimin çalışıp kazandığı paranın bana ne faydası var

septik

Editör
Editör

E devlet şifresini yolunuz düştüğünde ptt şubelerinden 2 tl ye alabiliyorsunuz, diğer işleriniz içinde yararı olacağından bir an önce e devlet şifresi almaya çalışın, daha bugünkü haberlerde tüm kurumlar 1 sene içinde e devletten hizmet verecek deniyordu, bir çok konuda e devlet üzerinden sağa sola gitmeye gerek kalmadan işlemlerinizi yapabileceksiniz.

Tabiki arayabilirsin, yalnız bu hattan hangi ilde yaşıyorsanız o ilin valiliğindeki görevli halkla ilişkiler personeline bağlanıyorsunuz ve buradan yaptığınız görüşme şikayetinize göre ilgili birime bildiriliyor ve size cevaben dönülüyor diye biliyorum.

Ne diyeceğim konusuna gelince hiç çekinmeden yaşadığınız şartların zorluğundan, çaresizliğinizden, çocuklarınızın rahatsızlığından, 2022 maaşının yetmediğinden, aklınıza gelen tüm sorunlarınızdan bahsedin, inşallah iyi bir sonuç alırsınız ama duyarsız kalacaklarını zannetmiyorum,

septik

Editör
Editör

Sizi gayet iyi anlıyorum baya sıkıntı çekmişsiniz halen çekmektesiniz, keşke elimden bir çare gelseydi, zaten farkındaysan burasıda engelli sitesi hemen hemen herkeste dertli sıkıntılı hep çaresizlik, bu çaresizliklerimizle ya yaşamaya alışıyoruz, yada dua ediyoruz, keşke sağlığımız elversede çalışıp hem dertlerimizden kaçabilsek hemde günümüzü geleceğimizi garanti altına alabilsek. Sabırdan başka bir çarede göremiyorum. Allah yardıncın olsun.

Tekerlekli Sandalye