ÖMSS - 2012/1 Tercihlerini Yapan Arkadaşlar: Liste - Puan ve Sıralamasının Yorumları

marcus_oredius

Üye
Üye
abdullah bey lütfen kaynak göstermeden kimse hakkında itham etmeyin. bunun bir typo hatası veya yalnış anlama olması dileğiyle. çünkü ne kadar yalnış bilgi verilsede burda olmayan arkadaşlar da var. sonuçtaa onlar tercihini kendilerine göre yaptılar. yani yalan ve yalnış bilgi ile kazanılan brşey yoktur.

abdullah 1981

Üye
Üye
bakın kardeşim bu adam bana faceden ulaştı konyayı yazma benim puanım 94 dedi ve ben meslek lisesi çıkışlıyım dedi bende bir meslek lisesi çıkışlı olduğum için tercihlerimi değiştirdim şimdide kalkmış 77 puanım var diyor

abdullah 1981

Üye
Üye
yani ben manyak değilim burda hiç tanımadığım birine durup dururken bunları yazayım

YassaX

Üye
Üye
abdullah 1981 bey ; verdiğim LİNK'teki 52 No'lu Mesajımdaki 16 Temmuz 2012 Tarihindeki Yorumum Aynen Aşağıdaki Gibidir

http://engelliler.gen.tr/f98/ozurlu...-teknoloji-mezunlari-buraya-14373/index6.html -> YORUMUMUN LİNKİ

""" Arkadaşlar Sayfalardan Tercihlere ve Yorumlara cok fazla guvenmeyin . Sonucta Rakipleriniz de bunlari okuyor ya da cevapliyor... Yanlış Yonlendirme olabilir ... Onun icin her tercihinizi her puan ve sıralamanızı ve herşeyinizi net uzerinden cok açık yazmayın ... Bence Avantajdan cok dezavantaj getirebilir ... Yine de Karar sizin ; ben kucuk bir uyarı yapmak istedim .. 1 Tercihin 10. mu 11. mi sıra olmasının bile cok cok önemi var bilginiz olsun ..."""

Bu da 58. Mesajdaki Yorumum :

""" Ne Olursa Olsun ; Benim Mantığıma ve Düşünceme göre ; Net Sıranızı - Net Aldığınız Puanı - Yapacağınız Tercih Listenizi Paylaşmamanızı Öneririm ( Tabiki arkadaşlar arasında paylaşımlar olabilir, onu kastetmiyorum ) .Ne demek istediğimi; Tercihlere Kafa Yoran Arkadaşlar mutlaka anlayacaklardır ...

NOT : Bu arada Benim Net Olarak Sıralamadaki Yerimi ve Net Puanımı kimse bilmez ... Tercihlerimi de bilmeyecekleri gibi ... Bu bir bencillik değilidir ; bu bir yarıştır ... Kim ipi daha önce göğüslerse ; kazanan odur ... Bu konudaki düşünlerime katılmayan arkadaşlar olabilir , Saygı Duyarım ... Ancak bende ; bana Saygı Gösterilmesini Beklerim ...
"""

YassaX

Üye
Üye
Arkadaşlar Ben Bu Sitenin ÖMSS Konularındaki Kategori Yöneticisi Olarak ; Her zaman gerekli Yorumları gerekli bilgileri vermişimdir . Mesela benim Sıralamamı ve Puanınımı Net Olarak Kimse bilmez . Tercih Listemdeki İlleri Ailemden Haric Kimse bilmez ... Bunu ben Her Platformda dile getirdim . Bu bir Bayrak yarışıdır . Sonuçta Rakibiz birbirimize . Bana; Telefonla Lisans MEzunu Arkadaşlar ; Tercihlerini Soylediğinde ; Bende Aynı Yeri yazdı isem ; yorumlardan bile kaçındım, çünkü kendime avantaj sağlayıcı bir yorum yapıp kimsenin hakkına girmek istemem ... Açıkcada soyledim bunu ; görüştüğüm arkadaşlara.. O nedenle ; daha dikkatli olunması gerekir diye düşünüyorum .

abdullah 1981

Üye
Üye
sizi gayet iyi anladım benim amacım ise benden daha düşük puanlı birisi benim yazdığım kadroyu yazmasınki boşta kalmasın dı sonuçta bize bizden başka dost yok diye düşünüyordum o kadro boş kalacağına bir engelli kardeşim istifade etsin istemiştim ama malesef

marcus_oredius

Üye
Üye
şunu unutmayın herkez biryere atanmak istiyor. elbette dostluğun önemi büyüktür ama kişisel gelişimin herşeyden önce olabileceği de kesindir. Yassax'ın dediği gibi bu bir bayrak yarışı herkes birinci sırada gelmeye çalışıyor. keşke 60000 hepsini alabilseydilerde böyle aramızda yarışmak zorunda olmasaydık.

SERDAR42

Üye
Üye
abdullah 1981 arkadaşım sen kimsin ? kim kime mesaj yazmış ? kim kime enğel olmak istemiş benim ömss puan ayrıntıların daha eski yorumlarımda bile zaten var bugünde tekrarladım ayrıca tarif etitğin kişiyede hiç uymuyorum ayrıca kimseyede böyle bir beyanda bulunmadm özelden kimseylede bir konuşmam olmadı eğer öyle bir konuşmamız geçtiyse özel mesaj kutusunda muhakkak bunun bir kopyası olacaktır ya onu buraya ekleyin görelim kim ne demiş yada birisiyle karıştırdığınızı varsayarak şu mübarek günlerde herkesin huzurunda özür dileyin çünkü çok ağır bir ithamda bulundunuz iddianızı ispat etmezsenizde en adi müfterisiniz size hakkımı helal etmiyorum bunu böyle bilin

B

BALTAZAR_79

Guest
sizi gayet iyi anladım benim amacım ise benden daha düşük puanlı birisi benim yazdığım kadroyu yazmasınki boşta kalmasın dı sonuçta bize bizden başka dost yok diye düşünüyordum o kadro boş kalacağına bir engelli kardeşim istifade etsin istemiştim ama malesef

Hayırlısı olsun, acı bir tecrübe..

YassaX

Üye
Üye
abdullah 1981 bey ; babamin bir sözü vardır devamlı surette kullandıığı "" KIYAKÇILIĞIN SONU ; AYAKÇILIKTIR "" Diye . Sanırım bu duruma uygun bir söz ... Bu zamanda kardeş ; öncelikle kendinsin ve kendi geleceğin . Ben kendimden örnek vereyim : 11 Temmuz 2012 Tarihinde Tercih Dönemi Başladı . Lisans Olarak Girdiğim ÖMSS de ; 15 Temmuz a kadar Telefonlarımı kapattım; netle ilgimi kestim ve tamamen ÖMSS Tercihlerime odaklandım. ancak Konsantre olunabiliyor. Her acıdan Tercihleri değerlendirdiğimde .. Sitede Yönetici de olsam ara verdim, facebooktan sorulara bakmadim. Alınan Alınsın, Kırılan da Kırılsın. Bana Saygı Duymayan Sadece ÖMSS Sorularını Cevaplayan biri olarak gorenler ; yazmasın zaten bana ... O nedenle 9 Gun sadece Kendi Tercihlerim ve Kendi Geleceğimi dusundum. "" Eve Lazım Olan Camiye Haramdır "" denmiş biliyorsunuz .. ... Ne oldu 20 Temmuz sonrasi; yine elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya calisiyoruz. Zaten bu Başlığı ; 20 Temmuz 2012 Oncesi Açmazdım; haksızlık olurdu. Kişilerde Tercih Listelerini rahatlıkla paylaşamazlardı ... Hakkınızda & Hakkımızda & Tüm Engelli Kardeşlerimin Hakkında Hayırlısı Olsun.

abdullah 1981

Üye
Üye
ben yinede söylüyorum eğer bu mesajı yazan sen değilsen bu konuştuğum şeyler senin için geçerli değil ama sen isen yapacak bir şey yok

derviş

Üye
Üye
arkadaşlar bende genel özürlü olarak tercih yaptım ortaöğretim puanım 74 küsür tercihlerimde ilk 5 yere kalorifercilik yaptım 1.kocaeli gölcük deniz kuvvetleri kaloriferci 2.balıkesir erdek deniz kuvvetleri kaloriferci 3.artvin çoruh ünüversitesi kaloriferci 4. muş alpaslan ünüversitesi kaloriferci 5. ankara deniz kuvvetleri kaloriferci 6.meb hizmetli denizli 7.antalya b.belediyesi bilgisayar işletmenliği 8.konya b.belediyesi bilgisayar işletmenliği geriye kalanlarda bilgisayar işletmeliği yaptım 9.ankara b.işletmeni 10.zonguldak b.işletmeni 11.muş b.işletmeni 12.muğla deniz kuvvetleri b.işletmeni 13.kocaeli deniz kuvvetleri b.işletmeni 14.ankara deniz kuvvetleri b.işletmeni 15.denizli b.işletmeni benim tercihlerimide yorumlarsanız sevinirim..

ZaZa

Üye
Üye
S.a YassaX Abi yorumLaRIN İÇİN TŞKR EDERİM.Ben normalde ist a ikamet edıorum ama aslen elazığlıyım.O yüzden ilk tercihlerimi elazığ verdim.Sonrakı istanbul ise maksat boş kalmasın die yazdım.inşallah kimsenin hakkına girmiş olmam.

B

BALTAZAR_79

Guest
ben yinede söylüyorum eğer bu mesajı yazan sen değilsen bu konuştuğum şeyler senin için geçerli değil ama sen isen yapacak bir şey yok

Keşke editörümüzün de söylediği gibi, seni yönlendirmesine izin vermeseydin eğer böyle bir durum varsa. Sonuçta ilk olarak kendin varsın, kendini düşünmek ve korumak zorundasın, karşında konuştuğun insanı da kendin gibi zannetmişsin ama gerçek hayatta bile insanlar birbirine şüphe ile yaklaşırken, bir mesajla tercihini değiştirmemen gerekiyordu. Eğer ortada böyle bir durum varsa Allah bunun yapanları ıslah etsin. Başkalarının göz yaşları üzerine mutlu olabiliyorsa, zaten fazla da bir söze hacet yok...

SERDAR42

Üye
Üye
Allah var şu mübarek günlerde büyük yemin ederek diyorum ki bu sayfada bir bayan arkadaş harici benim kimseye bir mesajlaşmam olmadı öyle olmasa yorumunuza bu kadar alınmaz ve şaşkınlıkla karşılamazdım kim nasıl ve neden yazdı onuda bilmiyorum ama elhamdülillah kendimdende eminim

YassaX

Üye
Üye
ZaZa ; Aleyküm Selam . Rica Ederim . Ayrıca ; Siz İstabul'u yazdınız diye kimsenin hakkına girmiş olmassiniz . Haa Elazığ yazdınız, Atandınız ancak gitmediiniz . O zaman hakka az da olsa girmiş olursunuz ... Siz ÖMSS ye girmissiniz ; 15 Tercih Yapmak En Doğal hakkınız . Kimsenin de Hakkına girmiş olmassiniz . Endişe Etmeyin.

marcus_oredius

Üye
Üye
derviş kalofercilik setifikanız var mı? bilgisayar sertifikanız var mı?

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
Arkadaşlar lütfen konuya gereksiz ve polemiğe sebep verecek mesajlar yazmayın. Bunun kimseye yararı olmadığı gibi konuyu amacından uzaklaştırıp başka başka yerlere götürür. Hepimizin amacı üzüm yemek bağcıyı dövmek değil...

Tekerlekli Sandalye