ÖMSS - 2012/1 Tercihlerini Yapan Arkadaşlar: Liste - Puan ve Sıralamasının Yorumları

YassaX

Üye
Üye

Herkes yorumunu Yapabilmekte özgürse bende kendi yorumumu yaptım isim vermedim, sen yanlış düşünüyorsun benim düşümcem doğru demedim, kendi düşüncemi ifade ettim bundan daha doğal ne olabilir, kendi düşüncelerimizi paylaşabilmemiz için site yöneticisi mi olmamız gerekiyor ? Neden yazdıklarım tam olarak anlaşılmadı da bana karşı bir tutum içerisinde olduğunuzu da pek anlayamadım doğrusu, siz bir yorum yaparsınız, ben o yoruma katılmayabilirim özgür düşüncem ile onun bana göre öyle olmadığı ben farklı olarak şu şekilde düşünüyorum diyebilme lüksüne sahibim, bir başkası da benim düşüncemi paylaşmayıp o da kendi fikrini belirtebilir bundan daha doğal bir şey yoktur. Ölü tercih mantığını ne zaman anlayacağız konusunda kesinlikle haklısınız sayısal veriler açıklandığında hepimiz göreceğiz, lisans mezunu olduğunu belirtmişsin bir yazında, öss sınavına girmişssindir çok basit bir mantıkla anlatmak istediğimi örnekleyeyim, İZMİR'DE BULUNAN EN İYİ ÜNİVERSiTENİN BİYOLOJİ PUANI İLE AFYON'DA BULUNAN TIP FAKÜLTESİNİN PUANI AYNI MIDIR ? Tekrar belirtiyorum sizin söylediğiniz İzmir'deki kadro bölümü ne olursa olsun Afyon'dan fazla olacak düşüncenize KENDİ FİKRİMCE katılmıyorum ve sayısal veriler açıklandığında tekrar görüşebiliriz bu konuda....

Herkes yorum yapabilir, uslüb ve saygı çerçevesinde... Bir düşünceye katılmamak ve bunu belirtmek te emeğe saygısızlık olmaz bunu da nerden çıkardınız ? ve tekrar ediyorum ben kimseyi eleştirmedim, Sizin bir düşünceniz vardı, ben ona katılmadığımı benim düşünceminde bu şekilde olduğunu belirttim. Demokratik toplumlarda bu böyle olur aksi takdirde eleştirilmek istemeyen her söylediği doğru kabul edilsin istenen kişi diktatörlük yapmış olur. Ek olarak eleştiri de her zaman kötü olmaz olumlu ve olumsuz olanları vardır...
marcus_oredius isimli arkadaş kendisi hakkındaki yorumunu kendisi yapabilir ki yaptıda, Son olarak kraldan çok kralcı olmakla neyi kasdettiğinizi anlayamadım, laf cambazlığı ile duygu ve düşünceleri paylaşmak mı ??....

Nonamex ; Üniversite Sınavlarından ve Puanlarından örnek verdiğinize göre Üniversite çağındasınız diye düşünüyorum . "" İZMİR'DE BULUNAN EN İYİ ÜNİVERSiTENİN BİYOLOJİ PUANI İLE AFYON'DA BULUNAN TIP FAKÜLTESİNİN PUANI AYNI MIDIR ? """ Nonamex; garip garip örnekler vermeseniz daha iyi ... Bizim girdiğimiz Devlet Memurluğu Sınavıdır ... Sizin Bahsettiğiniz Üniversite Giriş Sınavındaki Puanlardır . Her Üniversitenin Tıp Fakültesi Tabiki de Yüksek Puanlıdır ... Afyon Tıp ; İstanbul Kimyadan da; ANkara fizikten de yüksektir .. Bunları bize anlatmanıza gerek yok . İnsanlarin Kafasini bu tarz örneklerle bulandıracağınıza ; KPSS de yapılan Yerleştirmelerden örnek vermeniz daha yerinde olur .. Ben Aylardır bu Yerleştirmeleri Sıkı Sıkıya Takip ettiğimden Neyin ÖLÜ TERCİH Neyin CANLI TERCİH Olduğunu iyi bilirim.. Benim Yorumlarımı Eleştirme hakkını Size vermiyorum ... Kendi Görüşlerinizi ifade etmek içinde yönetici olmanıza gerek yok . Zaten Şu anda yönetici değilsiniz ve görüşlerinizi de ifade ediyorsunuz... Ayrıca ; marcus_oredius arkadaşımız sitede sorulara verdiği cevaplarla ; yardımlarıyla acıklamalarıyla çok faydalı işler yapmakta. Kendi yorumunu da yapacaktır merak etmeyin. Demek ki ; o da benimle aynı düşüncede ki ; sizin yorumunuza cevap verdi .. Aklın Yolun bir demek ki .... Yaşınız Sanırım Küçük ; Zamanı Geldiğinde Kraldan Çok Kralcı Olmak Deyimi Anlayacaksınız.

Sizin verdiğiniz Afyon Tıp ; ile İzmir Biyoloji Örneği Üniversite girişleri icin onemlidir , doğrudur . Ancak şuna benziyor . Elma ile Armutu Karıştırmaya benziyor . İkiside Meyvadır ancak bir elma diğeri armuttur . İkisi aynı şeyler değildir. ... Emeğe Saygının; Özgür Düşüncenin Ne Demek Olduğunu İyi Bilirim . Bu yaştan sonra sizden öğrenecek değilim .

NOT :""" lisans mezunu olduğunu belirtmişsin bir yazında """ --> Sizi Tanımıyorum ve herhangi bir samimiyetim yok . Senli - benli yazmazsanız memnun olurum .

YassaX

Üye
Üye
Ben ortaöğretim mezunuyum 72,290 puan aldım tercihlwerim ise;
1) Afyon Milli Eğitim Hizmrtli 12
2) Hatay MEB Hizmetli 23
3) Konya MEB hizmetli 37
4) Ordu MEB Hizmetli 11
5) Sivas MEB Hizmetli 10
6) Zonguldak MEB H İZMETLİ 9
7) Tokat MEB Hizmetli 8
8) Çorum MEB Hizmetli 7
9) Osmaniye MEB Hizmetli 7
10) Rize MEB Hizmetli 6
11)Giresun MEB Hizmetli 6
12) Erzurum MEB Hizmetli 18
13) Şanlıurfa MEB HİZMETLİ 12
14) Adıyaman MEB Hizmetli 7
15) Batman MEB Hizmetli 6

denizkar ; Puanınıza ve Sıralamanıza Uygun Tercihler yaptığınızı dusunuyorum . Ancak ; Konya - Erzurum - Osmaniye - Hatay Tercihleriniz cok cok zor bir ihtimal . Ortağretimler icin Hizmetli Paunları ve Talepleri nasil olacak acıkcası belli degil . ÖMSS - 2012/1 Yerleştirmeleri Sonucunda bunu daha net öğrenebileceğiz . Hakkınızda Hayırlısı Olsun. Cok Net Bir Cevabımız malesef yok .

eserdaldal

Üye
Üye
Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler
Öğrenim Durumu: ORTAÖĞRETİM
Özür Durumu: GENEL ÖZÜRLÜ
ÖMSSP1 Puanı: 67.75788
Öğrenim Durumundaki Başarı Sırası: 18653
Öğrenim Durumundaki Aday Sayısı: 47334

Tercihler Kod Program Adı
01. Tercih 10020121109 BUSKİ GEN.MÜD. / MEMUR (BURSA / OSMANGAZİ - )
02. Tercih 10020122589 SAMSUN SU VE KANALİZASYON İDARESİ GN.MD / TAHSİLDAR (SAMSUN / MERKEZ - )
03. Tercih 10020121775 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (BALIKESİR / TÜM İLÇELER - Taşra)
04. Tercih 10020121909 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (YALOVA / TÜM İLÇELER - Taşra)
05. Tercih 10020121773 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (AYDIN / TÜM İLÇELER - Taşra)
06. Tercih 10020121845 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (MANİSA / TÜM İLÇELER - Taşra)
07. Tercih 10020121869 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (SİNOP / TÜM İLÇELER - Taşra)
08. Tercih 10020122893 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / MEMUR (KOCAELİ / TÜM İLÇELER - Taşra)
09. Tercih 10020122925 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / MEMUR (SİNOP / TÜM İLÇELER - Taşra)
10. Tercih 10020121777 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (BİLECİK / TÜM İLÇELER - Taşra)
11. Tercih 10020121863 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (SAKARYA / TÜM İLÇELER - Taşra)
12. Tercih 10020121873 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (TEKİRDAĞ / TÜM İLÇELER - Taşra)
13. Tercih 10020121115 ÇERKEZKÖY BELEDİYESİ / MEMUR (TEKİRDAĞ / ÇERKEZKÖY - )
14. Tercih 10020121889 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (ZONGULDAK / TÜM İLÇELER - Taşra)
15. Tercih 10020121765 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (AMASYA / TÜM İLÇELER - Taşra)

YassaX

Üye
Üye
ben bu cevap ve yorumları gördükten sonra bütün umudumu kaybettim diyebilirim.. herkes için hayırlısını diliyorum sadece..

meral1983 ; Burada Kesin ve Net Bir durum sözkonusu değil . Sadece ÖMSS Yerleştirmeleri sonuçlanana kadar ; merak eden arkadaşlar listelerini ve başarı durumlarını belirtip ; ekstra bir görüş istiyorlar . Biz cevaplarımızda ; defalarca kez söylüyoruz . Bu yorumlar sadece bizi bağlar . % de 100 bu şekilde sonuçlanır diyemeyiz . Tercih Listenizi Yorumlatıp; yorumlatmamak size kalmış . Saygı Duyarız . Ben Lisans - Genel Girdiğim Sınavda ; Listemi Paylaşmayan Gruptayım ; böyle bir Prensibim var ... Herkesin Tercihlerine Saygılıyız . Kimseye Negatif yaklaşmadan ; kimseyi karamsarlığa itmeden gücümüz yettiğince yorumlarda bulunyoruz . YÜCE RABBİM HERKESİN GÖNLÜDEKİNİN HAYIRLISINI VERSİN İNŞALLAH .

Mehmet KUCUK

Üye
Üye
1 20020123895 Devlet Personel Başkanlığı Memur Ankara (Merkez) GİH 7 1 3001
2 20020123899 Devlet Tiyatrolar Genel Müdürlüğü Memur Ankara (Altındağ) GİH 8 1 3001
3 20020125505 Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Memur Ankara (Çankaya) GİH 8 5 3001
4 20020125507 Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Memur Ankara (Çankaya) GİH 9 2 3001

Önlisans mezunuyum - 199. Sıradayım - 86 puanım var sizce atanır mıyım?

YassaX yorum nedir?

YassaX

Üye
Üye
Öğrenim Durumu: ORTAÖĞRETİM
Özür Durumu: GENEL ÖZÜRLÜ
ÖMSSP1 Puanı: 67.75788
Öğrenim Durumundaki Başarı Sırası: 18653
Öğrenim Durumundaki Aday Sayısı: 47334

01. Tercih 10020121109 BUSKİ GEN.MÜD. / MEMUR (BURSA / OSMANGAZİ - )
02. Tercih 10020122589 SAMSUN SU VE KANALİZASYON İDARESİ GN.MD / TAHSİLDAR (SAMSUN / MERKEZ - )
03. Tercih 10020121775 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (BALIKESİR / TÜM İLÇELER - Taşra)
04. Tercih 10020121909 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (YALOVA / TÜM İLÇELER - Taşra)
05. Tercih 10020121773 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (AYDIN / TÜM İLÇELER - Taşra)
06. Tercih 10020121845 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (MANİSA / TÜM İLÇELER - Taşra)
07. Tercih 10020121869 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (SİNOP / TÜM İLÇELER - Taşra)
08. Tercih 10020122893 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / MEMUR (KOCAELİ / TÜM İLÇELER - Taşra)
09. Tercih 10020122925 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / MEMUR (SİNOP / TÜM İLÇELER - Taşra)
10. Tercih 10020121777 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (BİLECİK / TÜM İLÇELER - Taşra)
11. Tercih 10020121863 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (SAKARYA / TÜM İLÇELER - Taşra)
12. Tercih 10020121873 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (TEKİRDAĞ / TÜM İLÇELER - Taşra)
13. Tercih 10020121115 ÇERKEZKÖY BELEDİYESİ / MEMUR (TEKİRDAĞ / ÇERKEZKÖY - )
14. Tercih 10020121889 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (ZONGULDAK / TÜM İLÇELER - Taşra)
15. Tercih 10020121765 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (AMASYA / TÜM İLÇELER - Taşra)

eserdaldal ; bence yanlış bir tercih listesi oluşturmuşsunuz . Ortaöğretimden 3.000 kişi civarında alınacak. Siz ; sıralama olarak 18.000 lerdesiniz . Belki Yardımcı Hizmetler Kadrosunu hiç düşünmüyorsunuz ancak ; Yazdığınız Tercihlerde cok talep edilen yerler . Puanları ve Başarı Sıralaları 85 lerden aşağı düşeceğini sanmiyorum . Sıralama olarakta 2.000 - 2.500 ler arasında olacaktır . Bu Puan ve Sıralama ile ; Türkiye'de bulunan 17 Büyükşehir Belediyesi Olan illerden hiç birini yazmazdım ; Çok Az Tercih Edilen illeri secerdim ; son Tercihlerime de Yardımcı Hizmetler Sınıfını yazardım; tabiki ben olsaydım . Hakkınızda Hayırlısı Olsun .

YassaX

Üye
Üye
1 20020123895 Devlet Personel Başkanlığı Memur Ankara (Merkez) GİH 7 1 3001
2 20020123899 Devlet Tiyatrolar Genel Müdürlüğü Memur Ankara (Altındağ) GİH 8 1 3001
3 20020125505 Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Memur Ankara (Çankaya) GİH 8 5 3001
4 20020125507 Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Memur Ankara (Çankaya) GİH 9 2 3001

Önlisans mezunuyum - 199. Sıradayım - 86 puanım var sizce atanır mıyım?

YassaX yorum nedir?

Mehmet KUCUK Bey ; Sadece 4 Tercih Yapmışsanız ; Yine de Riskli Görüyorum . % de 100 Olur diye bir yorumum yok . Her ne kadar 199. sırada olsanız da . CUnku Yazdığınız Kontenjanlar ; En Çok TErcih Gören Kurumlar ve Başkentimiz olan il . ilk 2 tercih cok cok zor . Birer kişi aldiğindan . 3 . ve 4. tercihlerinizin olma olasığı var . 8 ve 9 kişi aldiği icin . Hakkınızda En Hayırlısı Neyse O Olsun .

YassaX

Üye
Üye
Merhaba ,

Yassax öncelikle vermiş olduğun bilgiler için teşekkürler.

ÖMSSP1 Puanı 70.61024
Öğrenim Durumundaki Başarı Sırası 14253
Öğrenim Durumundaki Aday Sayısı 47334

Öğrenim Durumu: Ortaöğretim
Mezuniyet Alan Kodu / Adı: 1595 / FEN / FEN BİLİMLERİ
Mezuniyet Tarihi: 29/8/1998
II. TERCİH BİLGİLERİ
01. Tercih 10020121135 DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI / MEMUR (İSTANBUL / PENDİK - )
02. Tercih 10020122879 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / MEMUR (İSTANBUL / TÜM İLÇELER - Taşra)
03. Tercih 10020121823 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (İSTANBUL / TÜM İLÇELER - Taşra)
04. Tercih 10020122133 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / VERİ HAZIRLAMA VE KONTROL İŞLETMENİ (İSTANBUL / TÜM İLÇELER - Taşra)
05. Tercih 10020121909 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (YALOVA / TÜM İLÇELER - Taşra)
06. Tercih 10020121863 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (SAKARYA / TÜM İLÇELER - Taşra)
07. Tercih 10020121109 BUSKİ GEN.MÜD. / MEMUR (BURSA / OSMANGAZİ - )
08. Tercih 10020121039 BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI / MEMUR (BOLU / MERKEZ - Taşra)
09. Tercih 10020121057 BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI / MEMUR (SAKARYA / ADAPAZARI - Taşra)
10. Tercih 10020121069 BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI / MEMUR (DÜZCE / MERKEZ - Taşra)
11. Tercih 10020121133 DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI / MEMUR (KOCAELİ / GÖLCÜK - )
12. Tercih 10020121505 EDİRNE İL ÖZEL İDARESİ / MEMUR (EDİRNE / MERKEZ - )
13. Tercih 10020121511 EKONOMİ BAKANLIĞI / VERİ HAZIRLAMA VE KONTROL İŞLETMENİ (BURSA / MERKEZ - Taşra)
14. Tercih 10020121513 EKONOMİ BAKANLIĞI / VERİ HAZIRLAMA VE KONTROL İŞLETMENİ (KOCAELİ / GÖLCÜK - Taşra)
15. Tercih 10020121851 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (MUĞLA / TÜM İLÇELER - Taşra)

Ben bu puanla pek fazla şansım olmadığını düşünerek yakın ve tutarsa büyük ikramiye babın da seçimler de bulundum.

Allah herkes için en hayırlısı neyse onu nasip eylesin.

Enginer ; Amin . İNŞALLAH . Rica Ederim . .. Bence yanlış bir tercih listesi oluşturarak ; çok yüksek puan olacak yerleri tercih etmişsiniz . Ortaöğretimden 3.000 kişi civarında alınacak. Siz ; sıralama olarak 14.000 lerdesiniz . Belki Yardımcı Hizmetler Kadrosunu hiç düşünmüyorsunuz ancak ; Yazdığınız Tercihlerde cok talep edilen yerler . Puanları ve Başarı Sıralaları 85 lerden aşağı düşeceğini sanmiyorum . Sıralama olarakta 2.000 - 2.500 ler arasında olacaktır . Bu Puan ve Sıralama ile ; Türkiye'de bulunan 17 Büyükşehir Belediyesi Olan illerden hiç birini yazmazdım ; Çok Az Tercih Edilen illeri secerdim ; son Tercihlerime de Yardımcı Hizmetler Sınıfını yazardım; tabiki ben olsaydım . Hakkınızda Hayırlısı Olsun .

Nonamex

Üye
Üye
Nonamex Nonamex ; Üniversite Sınavlarından ve Puanlarından örnek verdiğinize göre Üniversite çağındasınız diye düşünüyorum . "" İZMİR'DE BULUNAN EN İYİ ÜNİVERSiTENİN BİYOLOJİ PUANI İLE AFYON'DA BULUNAN TIP FAKÜLTESİNİN PUANI AYNI MIDIR ? """ Nonamex; garip garip örnekler vermeseniz daha iyi ... Bizim girdiğimiz Devlet Memurluğu Sınavıdır ... Sizin Bahsettiğiniz Üniversite Giriş Sınavındaki Puanlardır . Her Üniversitenin Tıp Fakültesi Tabiki de Yüksek Puanlıdır ... Afyon Tıp ; İstanbul Kimyadan da; ANkara fizikten de yüksektir .. Bunları bize anlatmanıza gerek yok . İnsanlarin Kafasini bu tarz örneklerle bulandıracağınıza ; KPSS de yapılan Yerleştirmelerden örnek vermeniz daha yerinde olur .. Ben Aylardır bu Yerleştirmeleri Sıkı Sıkıya Takip ettiğimden Neyin ÖLÜ TERCİH Neyin CANLI TERCİH Olduğunu iyi bilirim.. Benim Yorumlarımı Eleştirme hakkını Sana vermiyorum var mı Ötesi ???? Kendi Görüşlerini ifade etmek içinde yönetici olmana gerek yok . Zaten Şu anda yönetici değilsin ve görüşlerini de ifade ediyorsun Ayrıca ; marcus_oredius arkadaşımız sitede sorulara verdiği cevaplarla ; yardımlarıyla acıklamalarıyla çok faydalı işler yapmakta. Kendi yorumunu da yapacaktır merak etmeyin. Demek ki ; o da benimle aynı düşüncede ki ; sizin yorumunuza cevap verdi .. Aklın Yolun bir demek ki . Yaşınız Sanırım Küçük ; Zamanı Geldiğinde Kraldan Çok Kralcı Olmak Deyimi Anlayacaksınız.

Sizin verdiğiniz Afyon Tıp ; ile İzmir Biyoloji Örneği Üniversite girişleri icin onemlidir , doğrudur . Ancak şuna benziyor . Elma ile Armutu Karıştırmaya benziyor . İkiside Meyvadır ancak bir elma diğeri armuttur . İkisi aynı şeyler değildir. ... Emeğe Saygının; Özgür Düşüncenin Ne Demek Olduğunu İyi Bilirim . Bu yaştan sonra sizden öğrenecek değilim .

NOT :""" lisans mezunu olduğunu belirtmişsin bir yazında """ --> Sizi Tanımıyorum ve herhangi bir samimiyetim yok . Senli - benli yazmazsanız memnun olurum .

Öncelikle Üniversite mezunuyum, bir çok sınava girmiş ve bir çok tercih işleminde bulunmuş biri olarak deneyimli olduğumu belirtmek isterim. Anlamanıza yardımcı olabilmek adına bu örneği verdiğim siz, İzmir'de bulunan bir kadro bölümü ne olursa olsun Afyon'da bulunan bir kadrodan daha yüksek puanlı olacaktır dediniz, bunun elma yada armutla bir ilgisi yok. Üniversitedeki alanlarda Biyoloji ve Tıp örneği iki farklı bölümü belirtir ve Tıp bölümü Türkiye'nin hangi ilinde olursa olsun Biyoloji bölümünden yüksek puanlı olacaktır. Ömss ile bu bilgileri birleştirelim; Afyon'da bulunan bir bakanlıktaki teknikerlik, yada derecesi iyi olan 1 kontenjanlı bölüm kadroları İzmir'deki hizmetli kadrosundan daha yüksek puanla alım yapacaktır, şimdi anlayabildiniz mi ? Bu arada M.E.B.'te Hizmetlinin yaptığı iş / aldığı maaş ile Bakanlıkta Çalışan Teknikerin yaptığı iş / Aldığı maaş hakkında bilginiz yok ise ve isterseniz bilgilendirebilirim. Ayrıca kraldan çok kralcılık ne anlama geldiğini bilirim siz ne amaçla kullandıgınız diye sormuştum,

///
Bu noktadan sonra sizinle daha fazla ikili yazışma yapmayacağımı bilmenizi isterim, saygı çerçevesinde bir konuyu tartışabilmek doğruyu/yanlışı irdeleyebilmek buraya kadarmış...
Herhalde dünyanın en büyük sorunu bu olsa gerek anlaşamamak.... Umarım herkes için hayırlı hayırlısı olur, diğer arkadaşlardan bu mesajlardan dolayı rahatsız ettiysem özür dilerim
iyi forumlar...

YassaX

Üye
Üye
Nonamex ; Neyin Yakışıp Neyin Yakışmayacağını size sormayacağım sizden öğrenmeyeceğim . Benim konularıma yorum yapma hakkını vermiyorum ; vermicem de . Bilginizi; Tüm mesajlarınızı okuyarak ; yorumlarımıza bakarak gördüm . ÖMSS - 2012/1 Yerleştirme Sayısal verileri Açıklandığında göreceğiz . Ayrıca ; Ölü Tercih Yorumlarıma da ne Yorum yapmanızı istemiyorum. Bunlarda benim bir yönetici olarak degil bir yorumlayıcı olarak hakkım . Yöneticiliğime güvenmiyorum merak etmeyin . Üslubunuzu bozduğunuz için ; mesajınızdaki bozuk üslubunuzdaki yerleri siliyorum. Buraya giren binlerce kişi ; siziin beni eleştirmenizi değil ; bu konu başlığı altında listelerinin yorumlanmasını okumak istiyorlar . Bundan Sonra Üslubuzun bozuk olduğu her mrsajınız silinecektir ya da içeriği ... Bu konu Yöneticilk hakkımı da sonuna kadar kullaniyorum ve bana bu yetki verilmişse de kullanırım , hicte cekinmem . Siz ; Özgür DÜşünce , Tarafsız Yorum ; kelimeleri ile demogoci yapmayınız .

YassaX

Üye
Üye
YassaX; Merak ettiğim birşey var, siz takip ediyorsunuz bilirsiniz. Şu ana kadar hiç ÖMSS Ortaöğretime Bilgisayar Bölümü Mezunu (2113) olarak giren kişiye denk geldiniz mi?? Bende elimden geldiğince forumları takip etmeye çalışıyorum, hiç denk gelmedim. Dokuz Eylül Üniversitesi, Bilgisayar Bölümü Mezunu 5 kişi alcak. Bende 87 puanla 1283. sıradayım. Olabilir diye düşünüyorum. Senin görüşünü merak ettim..

yavuzondem ; size bu konuda 1. sayfada tercihleriniz altında yorumlamıştım . Aynı yorumum geçerli . Bilgisayar Bölümü Mezunlarının Hepsinin iNternette bu sayfalarına olmasına imkan yok . Tekrar Ediyorum ; Dokuz Eylül Üni., sizin sıralamanıza göre mucize olur . Her Ne Kadar Bilgisayar Bölümü Mezunu olasanızda aşğaıdaki verilere bir bakın :
2113 Nitelik Kodu :Ortaöğretim kurumlarının Bilgisayar, Bilgisayar İşletimi, Bilgisayar İşletimi Teknisyenliği, Bilgisayar Donanım, Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Yazılımı, Bilgi İşlem, Bilişim Teknolojileri alanlarının birinden mezun olmak . 1202 1217 3853 3021 1197 3015 4176 Bu kodlardaki mezunlarda tercih edebiliyor ... Sİz sadece Bilgisayar Bölümü Mezunu olarak düşünmemelisini. Bu Yazdığım Kodlardan mutlaka Mezunlarda tercih yapacaktır. Haa siz ; ilk 200 - 250 lerde olmuş olsaydınız ; şansınız olurdu derdim . Bu açıdan zor ; olursa da mucize gibi bişey olur . Hakkınızda Hayırlısı Neyse O Olsun

yavuzondem

Üye
Üye
yavuzondem ; size bu konuda 1. sayfada tercihleriniz altında yorumlamıştım . Aynı yorumum geçerli . Bilgisayar Bölümü Mezunlarının Hepsinin iNternette bu sayfalarına olmasına imkan yok . Tekrar Ediyorum ; Dokuz Eylül Üni., sizin sıralamanıza göre mucize olur . Her Ne Kadar Bilgisayar Bölümü Mezunu olasanızda aşğaıdaki verilere bir bakın :
2113 Nitelik Kodu :Ortaöğretim kurumlarının Bilgisayar, Bilgisayar İşletimi, Bilgisayar İşletimi Teknisyenliği, Bilgisayar Donanım, Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Yazılımı, Bilgi İşlem, Bilişim Teknolojileri alanlarının birinden mezun olmak . 1202 1217 3853 3021 1197 3015 4176 Bu kodlardaki mezunlarda tercih edebiliyor ... Sİz sadece Bilgisayar Bölümü Mezunu olarak düşünmemelisini. Bu Yazdığım Kodlardan mutlaka Mezunlarda tercih yapacaktır. Haa siz ; ilk 200 - 250 lerde olmuş olsaydınız ; şansınız olurdu derdim . Bu açıdan zor ; olursa da mucize gibi bişey olur . Hakkınızda Hayırlısı Neyse O Olsun

Peki diğer tercihlerin olma olasılığı var mı?

ZaZa

Üye
Üye
SLm.YassaX abi Benim TErcihLer hakkında Yorum yaparsanız sevinirim.Şimdiden teşekkür edıorum size.
puan 97
sıralama 50
lise düzzeyinde girdim
tercihlerimde bunlardır.

1) 10020121075 BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI VERİ HAZIRLAMA VE KONTROL İŞLETMENİ ELAZIĞ MERKEZ GİH 10 1 2001
2) 10020122861 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU MEMUR ELAZIĞ TÜM İLÇELER GİH 10 2 2001
3) 10020121801 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI MEMUR ELAZIĞ TÜM İLÇELER GİH 10 2 2001
4) 10020121921 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI SANTRAL MEMURU ELAZIĞ TÜM İLÇELER GİH 10 1 2001
5) 10020122879 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU MEMUR İSTANBUL TÜM İLÇELER GİH 10 5 2001
6) 10020121559 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI ANBAR MEMURU ELAZIĞ TÜM İLÇELER GİH 10 1 2001
7) 10020122323 İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ MEMUR İSTANBUL FATİH GİH 10 4 2001
8) 10020122355 MARMARA ÜNİVERSİTESİ MEMUR İSTANBUL FATİH GİH 11 1 2001
9) 10020122329 İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ SANTRAL MEMURU İSTANBUL FATİH GİH 11 1 2001
10) 10020122133 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI VERİ HAZIRLAMA VE KONTROL İŞLETMENİ İSTANBUL TÜM İLÇELER GİH 10 1 2001
11) 10020122325 İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ MEMUR İSTANBUL FATİH GİH 11 1 2001
12) 10020122327 İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ MEMUR İSTANBUL FATİH GİH 12 1 2001
13) 10020121107 BİNGÖL İL ÖZEL İDARESİ BİLGİSAYAR İŞLETMENİ BİNGÖL MERKEZ GİH 11 1 2001 6225
14) 10020121605 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI BİLGİSAYAR İŞLETMENİ BİNGÖL TÜM İLÇELER GİH 10 1 2001 6225
15) 10020121627 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI BİLGİSAYAR İŞLETMENİ İSTANBUL TÜM İLÇELER GİH 10 1 2001 6225

YassaX

Üye
Üye
yavuzondem ; Her Kişinin Listesini 2 kez - 3 kez yorumlamaya vaktimiz yok . Bu Konunun 1. Sayfasında size Listenizle ilgili yorumumu yaptım. Tekrar Dokuz Eylül ü istediniz ; yine yorumumu yaptım.. lütfen sizde biraz anlayiş gösterin .

SERDAR42

Üye
Üye
ÖMSSP1 Puanı 77.72243
Öğrenim Durumundaki Başarı Sırası 6150
Öğrenim Durumu ORTAÖĞRETİM

01. Tercih 10020122343 KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ / BİLGİSAYAR İŞLETMENİ (KONYA / SELÇUKLU - )
02. Tercih 10020122345 KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ / TAHSİLDAR (KONYA / SELÇUKLU - )
03. Tercih 10020122667 TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU / MEMUR (KONYA / TÜM İLÇELER - Taşra)
04. Tercih 10020122939 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / MEMUR (UŞAK / TÜM İLÇELER - Taşra)
05. Tercih 10020122189 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / VERİ HAZIRLAMA VE KONTROL İŞLETMENİ (KARAMAN / TÜM İLÇELER - Taşra)
06. Tercih 10020121855 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (NEVŞEHİR / TÜM İLÇELER - Taşra)
07. Tercih 10020121839 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (KONYA / TÜM İLÇELER - Taşra)
08. Tercih 10020122207 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / VERİ HAZIRLAMA VE KONTROL İŞLETMENİ (KİLİS / TÜM İLÇELER - Taşra)
09. Tercih 10020121845 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (MANİSA / TÜM İLÇELER - Taşra)
10. Tercih 10020122845 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / MEMUR (BURDUR / TÜM İLÇELER - Taşra)
11. Tercih 10020122861 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / MEMUR (ELAZIĞ / TÜM İLÇELER - Taşra)
12. Tercih 10020121335 DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI / MEMUR (GAZİANTEP / MERKEZ - Taşra)
13. Tercih 10020122821 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / MEMUR (AFYONKARAHİSAR / TÜM İLÇELER - Taşra)
14. Tercih 10020122897 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / MEMUR (KÜTAHYA / TÜM İLÇELER - Taşra)
15. Tercih 10020122879 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / MEMUR (İSTANBUL / TÜM İLÇELER - Taşra)

YassaX

Üye
Üye
SLm.YassaX abi Benim TErcihLer hakkında Yorum yaparsanız sevinirim.Şimdiden teşekkür edıorum size.
puan 97
sıralama 50
lise düzzeyinde girdim
tercihlerimde bunlardır.

1) 10020121075 BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI VERİ HAZIRLAMA VE KONTROL İŞLETMENİ ELAZIĞ MERKEZ GİH 10 1 2001
2) 10020122861 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU MEMUR ELAZIĞ TÜM İLÇELER GİH 10 2 2001
3) 10020121801 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI MEMUR ELAZIĞ TÜM İLÇELER GİH 10 2 2001
4) 10020121921 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI SANTRAL MEMURU ELAZIĞ TÜM İLÇELER GİH 10 1 2001
5) 10020122879 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU MEMUR İSTANBUL TÜM İLÇELER GİH 10 5 2001
6) 10020121559 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI ANBAR MEMURU ELAZIĞ TÜM İLÇELER GİH 10 1 2001
7) 10020122323 İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ MEMUR İSTANBUL FATİH GİH 10 4 2001
8) 10020122355 MARMARA ÜNİVERSİTESİ MEMUR İSTANBUL FATİH GİH 11 1 2001
9) 10020122329 İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ SANTRAL MEMURU İSTANBUL FATİH GİH 11 1 2001
10) 10020122133 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI VERİ HAZIRLAMA VE KONTROL İŞLETMENİ İSTANBUL TÜM İLÇELER GİH 10 1 2001
11) 10020122325 İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ MEMUR İSTANBUL FATİH GİH 11 1 2001
12) 10020122327 İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ MEMUR İSTANBUL FATİH GİH 12 1 2001
13) 10020121107 BİNGÖL İL ÖZEL İDARESİ BİLGİSAYAR İŞLETMENİ BİNGÖL MERKEZ GİH 11 1 2001 6225
14) 10020121605 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI BİLGİSAYAR İŞLETMENİ BİNGÖL TÜM İLÇELER GİH 10 1 2001 6225
15) 10020121627 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI BİLGİSAYAR İŞLETMENİ İSTANBUL TÜM İLÇELER GİH 10 1 2001 6225

ZaZa ;Rica Ederim ... Öncelikle Puanınız ve Sıralamanız için sizi Tebrik Ederim ... İlk 4 Tercihinize Yerleşirsiniz Çok Çok Yüksek bir ihtimal. Hatta ; daha da ileri giderek ilk tercihiniz olacaktır diye düşünüyorum . Hakkınızda Hayırlısı Olsun . Ayrıca 4. Tercihten sonraki İstanbul Tercileriniz Boşa yani Ölü Tercih Olmuş . Üstteki Tercihlerinizden cok daha yüksek puan olacaktır İstanbul .

yavuzondem

Üye
Üye
yavuzondem ; Her Kişinin Listesini 2 kez - 3 kez yorumlamaya vaktimiz yok . Bu Konunun 1. Sayfasında size Listenizle ilgili yorumumu yaptım. Tekrar Dokuz Eylül ü istediniz ; yine yorumumu yaptım.. lütfen sizde biraz anlayiş gösterin .

Bu Konunun 1. Sayfasında da Dokuz Eylülü yorumladınız, şimdi de... Diğerleriyle ilgili olumlu veya olumsuz bir görüş bildirmediniz.. Yinede Allah razı olsun, işiniz zor..

YassaX

Üye
Üye
ÖMSSP1 Puanı 77.72243

01. Tercih 10020122343 KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ / BİLGİSAYAR İŞLETMENİ (KONYA / SELÇUKLU - )
02. Tercih 10020122345 KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ / TAHSİLDAR (KONYA / SELÇUKLU - )
03. Tercih 10020122667 TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU / MEMUR (KONYA / TÜM İLÇELER - Taşra)
04. Tercih 10020122939 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / MEMUR (UŞAK / TÜM İLÇELER - Taşra)
05. Tercih 10020122189 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / VERİ HAZIRLAMA VE KONTROL İŞLETMENİ (KARAMAN / TÜM İLÇELER - Taşra)
06. Tercih 10020121855 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (NEVŞEHİR / TÜM İLÇELER - Taşra)
07. Tercih 10020121839 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (KONYA / TÜM İLÇELER - Taşra)
08. Tercih 10020122207 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / VERİ HAZIRLAMA VE KONTROL İŞLETMENİ (KİLİS / TÜM İLÇELER - Taşra)
09. Tercih 10020121845 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (MANİSA / TÜM İLÇELER - Taşra)
10. Tercih 10020122845 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / MEMUR (BURDUR / TÜM İLÇELER - Taşra)
11. Tercih 10020122861 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / MEMUR (ELAZIĞ / TÜM İLÇELER - Taşra)
12. Tercih 10020121335 DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI / MEMUR (GAZİANTEP / MERKEZ - Taşra)
13. Tercih 10020122821 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / MEMUR (AFYONKARAHİSAR / TÜM İLÇELER - Taşra)
14. Tercih 10020122897 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / MEMUR (KÜTAHYA / TÜM İLÇELER - Taşra)
15. Tercih 10020122879 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / MEMUR (İSTANBUL / TÜM İLÇELER - Taşra)

SERDAR42 ; 7. Tercihiniz Konya ; 9. Tercihiniz Manisa ; 12 . Tercihiniz Gaziantep ; 15 . Tercihiniz İstanbul ; Bana göre Ölü Tercihler olmuş . Yani Üst Tercihlerden daha cok talep goren ve Puanı Yuksek olan tercihler olacaktır .. O acıdan boşuna yapılmış Tercihlerdir. 3.000 Ortaöğretim Alınacağı düşünüldüğünde ; sıralamanız 6.000 lerde . Yani Şansınız cok cok az ; biraz da mucize diyebilirim . Hakkınızda Hayırlısı Olsun .

YassaX

Üye
Üye
Bu Konunun 1. Sayfasında da Dokuz Eylülü yorumladınız, şimdi de... Diğerleriyle ilgili olumlu veya olumsuz bir görüş bildirmediniz.. Yinede Allah razı olsun, işiniz zor..

Amin. İNŞALLAH . ALLAH SİZDEN DE ; CÜMLEMİZDEN DE RAZI OLSUN İNŞALLAH .

BİRİNCİ SAYFADAKİ YORUMUM ZATEN HEPSİ İÇİN YAPILMIŞ --> AYNEN KOPYALADIM : FARKLI BİR YORUMUM YOK """ yavuzondem ; Genelde Üniversite Okuduğun icin ; 3 Büyük Şehiri ve diğer tercih edilen şehirlere cok yer vermissin .. Bolu - Uşak gibi illere daha cok yer vermeliydin.. Bu Puan ve sıralaman ile Dokuz Eylül Olmasina imkan yok """"

abdullah 1981

Üye
Üye
ÖMSSP1 Puanı 77.72243

serdar 42 senin puanın 94 değilmiydi öyle söylemiştin kimse konya yı yazmasın diye mi söyledin acaba ama burdan herzaman söylediğim gibi allah herkesin kalbine göre versin yazık yalan konuşmak yakışmadı sana

Tekerlekli Sandalye