ÖMSS - 2012/1 Tercihlerini Yapan Arkadaşlar: Liste - Puan ve Sıralamasının Yorumları

marcus_oredius

Üye
Üye
abdullah bey dikkatinizi nicklere cekeyim serdar42 ve SERDAR42 iki nickte farklı.

YassaX

Üye
Üye
Arkadaşlar ; Sanal Alemde Nickler başkaları adına alınabilir. Kullanılabilir. Kimsenin GÜnahını almayın . En büyük hatayı kendinizde arayın . Kimseyle bilgilerinizi paylaşmayın . Kimsenin Yönlendirmesi ile tercih yapmayın. Başınız da Ağrımamış olur .. Ben neden Sitede Tercih Doneminde Aktif Olarak Yorumlarda bulunmadım ; şimdi daha iyi anliyorsunuz sanirim ( Bazı Özel Arkadaşlar Haric )

marcus_oredius

Üye
Üye
umarım bu herkez için iyi bir örnek olur. umarım daha başka arkadaşların başına gelmez.

abdullah 1981

Üye
Üye
biraz öncede dediğim gibi mesajı yazan o değilse bunların hiçbirini üzerine alın masına gerek yok ama böyle yapılarak insanları uzaklaştırmak sa maksat ne desem boş

marcus_oredius

Üye
Üye
derviş kardeşim şu ana mkadar kalorifercilik sertifikası olan fazla bir kişi görmedim umarım hayırlısı olur. umarım istediğin gibi olur. ama denz kuvvetleri gerek girmek gerek soruşturmaları bakımından zordur. aklınızda bulunsun.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
abdullah bey dikkatinizi nicklere cekeyim serdar42 ve SERDAR42 iki nickte farklı.

Bunun bir önemi varmı bilmiyorum ama marcus'un dediği gibi serdar.42 ve SERDAR42 diye ilk bakışta fark edilmeyen harfle rakam arasında . (nokta) olan iki farklı nick var.
Bakınız: http://engelliler.gen.tr/members/serdar-42-5922
http://engelliler.gen.tr/members/serdar42-3890

Kimseyi suçlamak istemiyorum. Açıkcası konuya fazlada hakim birisi değilim. (tam olarak kim kimi neyle/niye suçluyor bilmiyorum) Fakat aklın yolu bir. Neresinden bakılırsa bakılsın bu türden tartışmalar kimseye bir şey kazandırmaz.

YassaX

Üye
Üye
arkadaşlar bende genel özürlü olarak tercih yaptım ortaöğretim puanım 74 küsür tercihlerimde ilk 5 yere kalorifercilik yaptım 1.kocaeli gölcük deniz kuvvetleri kaloriferci 2.balıkesir erdek deniz kuvvetleri kaloriferci 3.artvin çoruh ünüversitesi kaloriferci 4. muş alpaslan ünüversitesi kaloriferci 5. ankara deniz kuvvetleri kaloriferci 6.meb hizmetli denizli 7.antalya b.belediyesi bilgisayar işletmenliği 8.konya b.belediyesi bilgisayar işletmenliği geriye kalanlarda bilgisayar işletmeliği yaptım 9.ankara b.işletmeni 10.zonguldak b.işletmeni 11.muş b.işletmeni 12.muğla deniz kuvvetleri b.işletmeni 13.kocaeli deniz kuvvetleri b.işletmeni 14.ankara deniz kuvvetleri b.işletmeni 15.denizli b.işletmeni benim tercihlerimide yorumlarsanız sevinirim..

derviş ; Anladığım Kadarıyla Sertifikalı yerleri yazmışsınız ; Puaniniz Düşük ancak ; sertifikalı yerler icin şansınız olduğunu dusunyorum . Ancak ; 5 . Tercihlerden sonra ki tercihleriniz ; biraz ölü tercih gibi duruyor. Cunku Puanları ve Talepleri cok olacaktır . Keşke ; alt tercihlere daha az tercih edilen yerleri yazsaydınız ... Hakkınızda Hayırlısı Olsun .

YassaX

Üye
Üye
Neyse Arkadaşlar bu Nick Konusunu Kapatıyoruz . Konunun Amacı dışına çıkmıyoruz. Nickle ilgili Gereksiz mesajlar tarafımdan silinecektir . Bilginize .

derviş

Üye
Üye
arkadaşlar bende genel özürlü olarak tercih yaptım ortaöğretim puanım 74 küsür tercihlerimde ilk 5 yere kalorifercilik yaptım 1.kocaeli gölcük deniz kuvvetleri kaloriferci 2.balıkesir erdek deniz kuvvetleri kaloriferci 3.artvin çoruh ünüversitesi kaloriferci 4. muş alpaslan ünüversitesi kaloriferci 5. ankara deniz kuvvetleri kaloriferci 6.meb hizmetli denizli 7.antalya b.belediyesi bilgisayar işletmenliği 8.konya b.belediyesi bilgisayar işletmenliği geriye kalanlarda bilgisayar işletmeliği yaptım 9.ankara b.işletmeni 10.zonguldak b.işletmeni 11.muş b.işletmeni 12.muğla deniz kuvvetleri b.işletmeni 13.kocaeli deniz kuvvetleri b.işletmeni 14.ankara deniz kuvvetleri b.işletmeni 15.denizli b.işletmeni benim tercihlerimide yorumlarsanız sevinirim..
Sayın editör yorumlarınızı bekliyorum benim tercihlerimede biyorum getirebilecekmisiniz.

marcus_oredius

Üye
Üye
derviş bey Yassax sizin için değerlendirme yaptı ben dediğim gibi branşınız hakkında bilgim daha az olduğundan fazla yorum yapmadım.

derviş

Üye
Üye
derviş ; Anladığım Kadarıyla Sertifikalı yerleri yazmışsınız ; Puaniniz Düşük ancak ; sertifikalı yerler icin şansınız olduğunu dusunyorum . Ancak ; 5 . Tercihlerden sonra ki tercihleriniz ; biraz ölü tercih gibi duruyor. Cunku Puanları ve Talepleri cok olacaktır . Keşke ; alt tercihlere daha az tercih edilen yerleri yazsaydınız ... Hakkınızda Hayırlısı Olsun .

benimde umudum zaten ilk 5 tercihimden yana diğer tercihlerimden biraz zor atanmamız.

YassaX

Üye
Üye
derviş ; Umarım Gönlünüze Göre Olur Kardeşim ...

derviş

Üye
Üye
derviş kardeşim şu ana mkadar kalorifercilik sertifikası olan fazla bir kişi görmedim umarım hayırlısı olur. umarım istediğin gibi olur. ama denz kuvvetleri gerek girmek gerek soruşturmaları bakımından zordur. aklınızda bulunsun.

evet kardeşim haklısın bende diğer engelli sitelerini takip ediyorum tercihlerin başladığı günden buyana sadece 2 kişi de rastladım kaloriferci sertifikasının olduğunu başkada kimsede görmedim açıkcası..

crazy63

Üye
Üye
merhaba yassax bey öncelikle bizlere yardımcı olduğunuz için size teşekkür ederim bütün islam aleminin Ramazanı şerifini kutlar hayırlara vesile olmasını yüce mevlamdan niyaz ederim.
abicim ben düz lise mezunuyum
ÖMSSP1 84.04134
Sıralamam 2272

01. Tercih 10020121881 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (ŞANLIURFA / TÜM İLÇELER - Taşra)
02. Tercih 10020122175 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / VERİ HAZIRLAMA VE KONTROL İŞLETMENİ (ŞANLIURFA / TÜM İLÇELER - Taşra)
03. Tercih 10020122937 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / MEMUR (ŞANLIURFA / TÜM İLÇELER - Taşra)
04. Tercih 10020122493 MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI / HİZMETLİ (ŞANLIURFA / TÜM İLÇELER - Taşra)
05. Tercih 10020121937 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / SANTRAL MEMURU (ŞANLIURFA / TÜM İLÇELER - Taşra)
06. Tercih 10020121759 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (ADIYAMAN / TÜM İLÇELER - Taşra)
07. Tercih 10020122819 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / MEMUR (ADIYAMAN / TÜM İLÇELER - Taşra)
08. Tercih 10020121849 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (MARDİN / TÜM İLÇELER - Taşra)
09. Tercih 10020121817 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (HATAY / TÜM İLÇELER - Taşra)
10. Tercih 10020121913 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (KİLİS / TÜM İLÇELER - Taşra)
11. Tercih 10020122857 TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU / MEMUR (DİYARBAKIR / TÜM İLÇELER - Taşra)
12. Tercih 10020121915 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (OSMANİYE / TÜM İLÇELER - Taşra)
13. Tercih 10020121895 GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI / MEMUR (KARAMAN / TÜM İLÇELER - Taşra)
14. Tercih 10020122385 MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI / HİZMETLİ (ANTALYA / TÜM İLÇELER - Taşra)
15. Tercih 10020122423 MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI / HİZMETLİ (GAZİANTEP / TÜM İLÇELER - Taşra)

bunlarda yapmış olduğum tercihler sizce atanma şansım nedir atanırmıyım? hepimizin hakkında hayırlısı olur inşallah saygılar...

YassaX

Üye
Üye
crazy63 ; Rica Ederiz . Elimizden geldiğince Herkese yardımcı olma niyetindeyiz . Amin. İNŞALLAH . Sizede Hayırlı Ramazanlar .

9. Tercihiniz Hatay bence Ölü Tercih Olmuş . 11. - 12. - 13. Tercihleriniz de Diyarbakır , Osmaniye , Karaman Tercihleriniz bence Ölü tercih . Yani Boşa tercih olmuş . Çünkü ; bu söylediğim Tercihler ; sizin üst tarafta yazdığınız Tercihlerden daha cok talep görür ve Puanları da Yüksek olur ... O sebeple Alta yazılması cok mantıklı degil. Ancak ; Puaniniz ve sıralamanıza göre şansınız var tabikide. Net olarak olur ya da olmaz diye bir yorum yapamıyorum. Sıralama olarak 2.200 lerdesiniz; yeriniz iyi durumda. Ortaöğretimlerden 3.000 kontenjan olduğu düşünülürse ; şansınızın olduğunu düşünüyorum . Ancak ; garanti atanmak icin şu yolu da deneyebilirdiniz : Madem Son 2 Tercihinizi Hizmetliden yana kullandınız . Bu kullandığınız tercihlerinizdeki iller ANtalya ve Gaziantep .. Sonlara Daha Az Tercih Edilen İllerin Hizmetli Tercihleri yapılabilirdi . Tercihlerinizdeki 4. SIraya da Şanlıura Yazmanız aslında ilginc olmuş . Onu biraz gec farkettim .. Zaten Yerleşirseniz 4 e kadar yerleşmiş olursunuz . İlk 4 e giremiyorsanız ; diğerleri zaten olmaz düşüncesindeyim .

crazy63 ; hepimizin hakkında hayırlısı olur inşallah --> Amin. İNŞALLAH kardeşim İNŞALLAH ...

faruks63

Üye
Üye
Crazy63 tercihlerine baktım aklıma aynı dersaneye gittiğim bir arkadaşım geldi oda ortaöğretim ortopedik statüsünde girdi puanı 88 küsür oda ilk 5 tercihini şanlıurfa yaptı hakkında hayırlısı olsun bu arada bende ş.urfada ikamet ediyorum önlisans mezunuyum..çevrende önlisans mezunu arkadaşın varmı 80 ve üzeri alan varsa yzarmısın arkadaşım..

crazy63

Üye
Üye
yorumlariniz icin cok tesekkur ederim yassax bey. hakkimizda hayirlisi olur insallah ilk bese urfayi yazmamin nedeni urfada ikamet ediyorum ondan yazdim son iki tercihimi hizmetli yazmamin nedeni ise antalya ve antebi seviyorum bide tanidiklarim var oralarda ondan yazdim aslinda ben hizmetliye pek sicak bakmiyorum ama hic olmamasindan iyidir bakalim ne olacak bekleyecez yine saygilar...

Tekerlekli Sandalye