ÖMSS Hakkında Son Gelişmeler.. ÖNEMLİDİR --> Kurumlarla Yapılan Telefon Görüşmeleri

YassaX

Üye
Üye
ÖMSS Hakkında Son Gelişmeler.. ÖNEMLİDİR --> Kurumlarla Yapılan Telefon Görüşmeleri

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığı Yetkilileri ile yaptığım Telefon Görüşmeleri Aynen Aşağıdaki Gibidir... Yorumsuz Bir Şekilde Aktardım ... İlgilenenlere Önemle Duyurulur ....

Arkadaşlar birinci telefon görüşmem şu şekilde oldu. 12 Haziran 2012 - Salı Günü Saat 15.00 Civarlarında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın Destek Hattı Olan Alo 183 'ü arayıp Yetkili Bir Bayan ile Yaptığım Görüşme Sonucu Şu Şekildedir : Tercih Kılavuzu Ne Zaman Yayınlanacak Sorusunu Sorduğumda ; Net Olarak bir tarih veremeyeceklerini ifade ettiler... Temmuz ayında yayınlanacak Söylentileri var dediğim de ; En Erken Haziran Sonu ; Temmuz Ayını da bulabileceğini, ÖSYM nin ve Devlet Personel Başkanlığı'nın bu konuda çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etmişlerdir ...

Arkadaşlar ikinci telefon görüşmemde Devlet Personel Başkanlığı'nda bir yetkili ile görüşüldü ... 12 Haziran 2012 - Salı Günü , Saat 15.30 Civarlarındaki Konuşmamız 0 312 418 80 71 No'lu Telefondan şu şekilde oldu : Tercih Kılavuzunun Ne zaman yayınlanacağı sorusunu sorduğumda ; Tarih Net Olarak belli degil, bu konuda Konuşmamız Yasak dediler ... Bende israr edince ve Temmuz Ayında Kılavuz yayınlanacağı ifade ediliyor deyince; genel olarak cevabı şu şekilde oldu : Sürecin Yaklaşık 1 Ay Kadar Daha sürebileceğini belirttiler ... Benim bir diğer sorum şuydu : 3 Ekim 2011 Yönetmeliğine göre ; Atanılan Kurumdan 5 kişilik bir komisyon nedir ? Mülakat mıdır ? İçeriği Nedir? Diye Sordum.. Cevap aynen Şu şekilde: Mülakat olmayacak ; Siz atandıktan sonra; atandığınız kuruma gerekli evrakları götüreceksiniz . Evrak bazında kontroller yapılacak.. Mesela Diploma, Özürlü Raporu, Özel Şartlar Olursa Sertifikalar gibi ; Atanılan işe uygun olup olmadığına bakılacak ve evraklar uygun mudur değil midir onlar kontrol edilecek, yüzyüze bir mülakat söz konusu degil şeklinde ifade ettiler... Ben yine ; İlk atamadaki Engelli Kontenjanını sordum, ancak Net Rakam belli değil şeklinde cevap aldim.. Son Olarak ; Sınava Giren Kişiler 1-) Genel Özürlü 2-) İşitme 3-) Görme 4 -)Zihinsel Özürlü .. Tercih Kılavuzunda ; Yine boyle Gruplamalar olacak mi ? Yani ; İşitme Kontenjanları ayrı , Zihinselin Ayrı , Görmenin ve Genelin Ayrı mi Diye Sorduğumda : Cevabı Şu Şekilde oldu : Hayır Hepsi Bir listede olacak; aynı tercihleri secebilecekler ; ancak bazı Kontenjanların yanlarında Özel Şartlar olacak şeklinde ifade etmişlerdir ...

Özkan CEYLAN ( Ozkancey )

Saygılar ...

V

Vijdanatilla

Guest
ozkancey; Bilgilendirmelerin ve Paylaşımların için Teşekkürler.. Emeğine ve Güzel Yüreğine Sağlık...Hakkımızda Hayırlı Olanı Rabbim Bize Nasip Etsin...

YassaX

Üye
Üye
Vijdanatilla; Rica Ederim ... Sizde Sağolasiniz ... Amin ... İNŞALLAH ...

Saygılar ...

bendane27

Üye
Üye
saygılar biz den ÖZKANZEY... ALLAH razı olsun emeklerine zeval vermesin inşallah... herşey için ANTEP - SAKARYA arası kadar teşekkürler :)))

YassaX

Üye
Üye
bendane27 :) Amin ... İNŞALLAH ... ALLAH HEPİMİZDEN RAZI OLSUN ... Amin . Sağolasin ... ANTEP & SAKARYA Kardeş İller :)

Saygılar ...

bendane27

Üye
Üye
Ben yine ; İlk atamadaki Engelli Kontenjanını sordum, ancak Net Rakam belli değil şeklinde cevap aldim.. Son Olarak ; Sınava Giren Kişiler 1-) Genel Özürlü 2-) İşitme 3-) Görme 4 -)Zihinsel Özürlü .. Tercih Kılavuzunda ; Yine boyle Gruplamalar olacak mi ? Yani ; İşitme Kontenjanları ayrı , Zihinselin Ayrı , Görmenin ve Genelin Ayrı mi Diye Sorduğumda : Cevabı Şu Şekilde oldu : Hayır Hepsi Bir listede olacak; aynı tercihleri secebilecekler ; ancak bazı Kontenjanların yanlarında Özel Şartlar olacak şeklinde ifade etmişlerdir ...

özkancey burası bana pek mantıklı gelmedi. diyelim ki görme engelli bir memur adayı keskin görme gerektiren bir memuriyeti tercih etti, yada işitme engelli olan keskin duyma gerektiren bir memuriyeti... yani özel şart larak bunlar tercih kılavızında muhakkak bulunmalı. yoksa atanmamız olduğu halde şansımızı kaybederiz bence... :///

YassaX

Üye
Üye
bendane27 ; Benim Yetkiliye Sorduğum aslında şu şekilde idi : Diyelim 1.500 Lisans Alınacak : 1-) Genel 2-) İşitme 3-) Görme 4-) Zihinsel --> BU sekilde bir boluşturme olacak mi seklinde sordum. Yani 1000 Genel, 300 İşitmr vs vs gibi .Boyle olmayacakmış .. Ayrıca ; Senin dediğin olaya gelince : Ben Herkese Tercih Kılavuzu yayınlandığında Şunu soyluyorum: Sececeğiniz İşleri iyice araştırın. Özrünüze uygun olup olmadiğini teyit edin.. Puan ve Sıralamasını soyleyen bir cok kisiye yorumum bu oldu.. Belki Ozel Şartlarda yine yazabilir.. Ancak Her kontenjanda bunu gorme secemez, bunu işitme secemez yazmayacaği kanaatindeyim ...

mr.boris

Üye
Üye
Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler Özkancey ,tam aradadığım sorulara cevap vermişsiniz.İyi ki varsınız

YassaX

Üye
Üye
mr.boris ; Rica Ederim ... Sorularınıza Cevap bulmanıza memnun oldum.. Eksik Olmayin ...

Saygılar ...

elif27

Üye
Üye
ozkancey'in yapmış olduğu telefon görüşmeleriyle ilgili kendi düşüncelerimi sizle paylaşmak isterim:

Bence burda en kötüsü tercih klavuzundaki bilgilerin tüm özür grupları için aynı klavuzda bulunması,gönül ister ki ÖSYM yapabileceğimiz işleri özür grubuna göre ayırsa ve her birimiz için ayrı klavuz yayınlasa ama burası Türkiye bu sınavı yapan ÖSYM ve bunlar sadece bizim temennilerimiz olarak kalacak.

En Erken Haziran Sonu ; Temmuz Ayını da bulabileceğini,
Konuşmanın bu kısmıyla ilgili yorumum da;ÖSYM'nin sitesinde bulunan yerleştirme takviminde adı geçen 18 Haziran-27 Haziran arasında olacak olan kpss yerleştirmeleri için bile ÖSYM henüz bi tercih klavuzu yayınlamamıştır ki ÖMSS'nin adı henüz yerleştirme takviminde geçmiyor.Büyük ihtimalle bizim sınavımızda bu şekilde önce yerleştirme takviminde yer bulacak sonra tercih klavuzu yayınlanacak.

Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

eren1984

Üye
Üye
özkan abi temmuzun 20 sine kadar memlekette olacağım tercih klavuzu açıklandığında tercihleri internetten yapabilirim dimi

YassaX

Üye
Üye
eren1984; Zaten Artık Hersey İnternetten Yapılacak ... ÖSYM nin İnternet Sitesinden Aday İşlemleri Sistemi --> T.C. No ve Şifrenle yapacaksın. Yani Ha memlektinden yapmissin; ha oturduğun ilden ; farketmez ...

Saygılar ...

YassaX

Üye
Üye
elif27 hanım ; Konu Başlığındaki Açıklamalara ek olarak yaptığınız yorum ve düşünceler için Teşekkürler ... Dulariniz icin Amin ... İNŞALLAH ...

Mcaglar

Üye
Üye
şu atama işini beklerken harcadığım zaman da pc ile uğraşsaydım şimdi ASİMO robot yapmıştım.

YassaX

Üye
Üye
Mcaglar ; Ben de KPSS - Lisans Sınavıma Hazırlansa idim ; Tüm Konularım bitmisti.. Ne yapalim.. Sabredicez ve Dua Edicez ...

Mcaglar

Üye
Üye
Mcaglar ; Ben de KPSS - Lisans Sınavıma Hazırlansa idim ; Tüm Konularım bitmisti.. Ne yapalim.. Sabredicez ve Dua Edicez ...

hocam birsürü kaynak aldım denemeler vs. Atama yapacaklar mı? öğretmen ataması olacak mı? Aklım burada olunca çalışmaya adapte olamıyorum. Bide sıcak bastırıyor. Allah sonumuzu hayır eylesin.

YassaX

Üye
Üye
Mcaglar ; Amin İNŞALLAH ...

Sevda_Mevsimi

Üye
Üye
Özkan bey bizler için verdiğiniz çabalardan dolayı teşekkür ederim allah razı olsun sizden rabbim gönlünüze göre versin bütün arkadaşlarım için herşeyin hayırlısı olsun birazcık daha sabretmemiz gerekiyor geç olsun güç olmasın...

elif27

Üye
Üye
elif27 hanım ; Konu Başlığındaki Açıklamalara ek olarak yaptığınız yorum ve düşünceler için Teşekkürler ... Dulariniz icin Amin ... İNŞALLAH ...

ozkancey Rica ederim :):)

Tekerlekli Sandalye