ÖMSS Hakkında Son Gelişmeler.. ÖNEMLİDİR --> Kurumlarla Yapılan Telefon Görüşmeleri

Rüzgar Gülü

Üye
Üye
anlamadıgım konu tercıh klavuzunda özur gruplarına gore belırtılmezse nasıl yapıcazkı cok karısacak :(((

bendane27

Üye
Üye
bendane27 ; Benim Yetkiliye Sorduğum aslında şu şekilde idi : Diyelim 1.500 Lisans Alınacak : 1-) Genel 2-) İşitme 3-) Görme 4-) Zihinsel --> BU sekilde bir boluşturme olacak mi seklinde sordum. Yani 1000 Genel, 300 İşitmr vs vs gibi .Boyle olmayacakmış .. Ayrıca ; Senin dediğin olaya gelince : Ben Herkese Tercih Kılavuzu yayınlandığında Şunu soyluyorum: Sececeğiniz İşleri iyice araştırın. Özrünüze uygun olup olmadiğini teyit edin.. Puan ve Sıralamasını soyleyen bir cok kisiye yorumum bu oldu.. Belki Ozel Şartlarda yine yazabilir.. Ancak Her kontenjanda bunu gorme secemez, bunu işitme secemez yazmayacaği kanaatindeyim ...

inşallah hakkımıza hayırlı olur... çok teşekkür ederim aydınlattığın için...

M

marcusore

Guest
bu yenibir tür atamaolmasına rağmen zaten var olan kpss sistemine benzemekte sadece bir iki ufak ayrıntı dışında. niye bu kadar uzattıklarını anlamış değilim. umarım herşey hayırlısıyla olur biter.

YassaX

Üye
Üye
Özkan bey bizler için verdiğiniz çabalardan dolayı teşekkür ederim allah razı olsun sizden rabbim gönlünüze göre versin bütün arkadaşlarım için herşeyin hayırlısı olsun birazcık daha sabretmemiz gerekiyor geç olsun güç olmasın...

Sevda_Mevsimi ; Rica Ederim ... Amin . İNŞALLAH ... ALLAH HEPİMİZDEN RAZI OLSUN ... Amin; Rabbim Hepimizin Gönlüne Göre Versin İNŞALLAH ... Evet Sabredip, Dua Edip Beklemekten başka yapacak bişeyimiz yok ...

Saygılar ...

YassaX

Üye
Üye
Rüzgar Gülü karışacak bişey yok ... Değerlendirmede tercihler ayrı ayrı listeler oluşturulmadan özel şartlar halinde (aynı KPSS statüsü gibi, sadece lisans, önlisans ve ortaöğretim olarak değerlendirilecek olup, listede özel kodlar olacaktır. Örneğin 2225 Mebden onaylı bilgisayar sertifikasına sahip olmak, 3274 önlisans muhasebe mezunu olmak, ek ilave kodlar olacaksa atıyorum 1115 Genel özürlü, 1116 işitme özürlü vs vs gibi durumlar.) yapılacaktır.

Saygılar ...

sebboy

Üye
Üye
Aile Sosyal politikalar bakanlığındakı memurlara eğitim verdıklerıne göre bize tercıhlerde yardımcı olmaları için oda 15inde bıtıcegıne göre 20-25 arası kılavuzun yayınlanacagı düşüncesındeyım ben ayrıca tercihimi tek başıma yapmam istemem böyle uygulama çok güzel olur yardım ve bilgi alarak yaparım tercıhımı

hunter

Üye
Üye
benim aldığım duyumlara göre durum vahimm,temmuza yetişirse ii,halen kurumlarla kadro pazarlığı devam ediyormuş..

YassaX

Üye
Üye
Hayırlısı Olsun Ne Diyelim Arkadaşlar .. Beklicez , Sabredicez .. Bir de 3.512 Engelli İlk atamada ; Devlet PErsonel Başkanlığına bildirilen rakamdı.. Şimdi Rakam 7.000 oldu ve Kura dahil mi degil mi bilemiyoruz.. EE ne oldu ; bu artan sayının hazırlığıı 1 gunluk olacak bisey degil.. Bunun icin de surec gerekiyor... Sürecin uzamasi aslinda bizleri geriyor ancak ; daha olumlu olduğunu dusunuyorum, Kadro Sayılarının İlk atamada daha fazla olmasi acisindan ... Hayirlisi Bakalim ...

gulay_06

Üye
Üye
Emeğine ve Güzel Yüreğine Sağlık...tşkler:)

M

marcusore

Guest
eğer 15inde eğitim bitiyorsa. bu ayın 18de kpss kılavuzu ile beraber yayınlanma ihtimalini artırıyor. bunu şöyle yorumluyorum 14 ile 15 arasında eğer eğitim yapılacaksa demek ki o tarihte eğitilecek bir kılavuz olacağıdır. ama benim anlamdığım eğer internet üzerinden tercih yapacaksak neden personel eğitimi var? acaba yine ömss başvurusu gibi tercihlerde mi aile ve sosyal bakanlık şubelerinde yapılacak.

YassaX

Üye
Üye
marcusore ; Güzel Sorular sormussun ama malesef sorularının cevabı yok .. Bekleyip Göreceğiz .. Belki Atanma Sonrasinda; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile işimiz olabilir.. Nasil ; İlk başvuruda ÖN KABUL ve TAAHHÜT BEYANI İcin gitmiştik, ona benzer biseyler de olabilir ...

M

marcusore

Guest
tahminlerde bulunmaktan başka çaremiz yok. eşimle konuştum onun yorumu şudur: kılavuz hazırlanması için bir ön çalışma olabilir veya internet üzerinden tercih yapamıyacak olanlar için yardım masaları kuruluyor olabilir. ilk seçenek için kılavuz hazır değil ikinci seçenekte kılavuzun hazır olması gerektiğine inanıyor.

bu arada medyum kesilecez biz ya hadi devlete hayırlı olsun

YassaX

Üye
Üye
marcusore ; Haklısın ; Ben burada yaklaşık 7-8 Aydır Tahminlerde bulundum ... Gecmis Konulara bir ara bakarsin ; neler soyledik neler :) En Çok Net Olarak Tutan Tahminim Şuydu ; Başlarda Yargı Yayınlarının 2 tane Özürlü PersoneL Sınavı Hazırlık Kitaplari vardi.. 7-8 Ay once başlarda acemi iken; LİNKİni veriyordum.. Ancak ; daha sonra Bu kitaplar ÖMSS Yonetmeliğinden sonra 8 e - 10 a cıktı .. Ve herkese şiddetle almayin diye yorumlarda bulundum.. Sakarya da ÖMSS Kurslarinda bile getirdiler, hocalarimiza aman dedim o kitaplar Rant Sağlamak amacli ; Adı ÖMSS içeriği gecmis Sınavlarla alakalı kitaplardı.. İnanir misiniz 1 tane bile soru cıkmadi diyebilirim... O yonde Yuzde yuz bir başarı sağladiğima inaniyorum ...

mr.boris

Üye
Üye
İNŞALLAH bu atamalarda torpil olmaz çünkü bazı kurumlar açık göstermeyip kendi akrabalarını veya dışardan kendi adamın getirdiğini duymuştum.Gönlüm olmamasından yana.Ne kadar alım sayısı artarsa o kadar şansımız artar.ALLAH hepimizin yardımcısı olsun.

YassaX

Üye
Üye
mr.boris; Şu Duyunlarla Lütfen Yorum yapmasak ... Duymuştum, işitmiştim vs vs ; Arkadaşlar varsa boyle durumlar; Gerekli yerlere Gerekli şikayetlere cekinmeden yapin.. Duyum olarak aldı iseniz ; Doğruluğunu araştırın.. Duyduğunuz Haberin Tüm Detaylarini verin ben araştirayim.. Lütfen Bu sitede Duyumlara Gore yorum yapmayalim... Heleki Torpil Konusunu ; Kesin Olarak bilmiyorsaniz , İspatlayamiyorsaniz, yorumlarınızda yer vermeyin.. Herkes Zaten ; ÖMSS Sonuçlarının Gec acıklanmasından, Tercih Kılavuzunun Gec yayınlanacak olmasindan dolayisiyla Gergin.. Bir de siz Tuz Biber Ekmeyin ; Rica ediyorum Arkadaşlar ...

M

marcusore

Guest
duyumlar istihbarat cevresinde sıkca duyulan hurafelerdir. Mr.Boris evet türkiyede torpil var evet birçok kişi çalışmak için birçok şekilde torpil yapmıştır. KPSS de bile torpil le adam sokulmuştur ama sonunda hakkı olduğuna inanan vatandaşlarımız sayesinde o kişiler mahkeme yoluyla görevlerinden alınıp cezalandırılmıştır. ben devlete ve kurumlarına güvenmekten yanayım bu sistem yeni olmasına rağmen bize yapılmış olan haksızlıkların önüne geçilmesini sağlamak için bir fırsat olduğuna inanıyorum. şimdi belki biz aksaklıklarıyla çebeleşecez birçok hata yapılacak ama inanıyorum ki ilerde bu sınava girecek olana kardeşlerimiz bizim yaşadıklarımızı yaşamayıp daha başı yukarda işlerine gitmeyi bekleyecekler.

YassaX

Üye
Üye
Umarim ÖMSS Sonucunda ; Herkes Hakkıyla ; Hak Ettiği Atanır ... Eğer ; Haksız Yere ;birilerinin sayesinde Birseyler Oluyorsa ; Ben Hakkımı Helal Etmiyorum... Bilinen Net Bisey varsa da ; Onu Acıklamayanda ; onu yapan kadar sucludur ...

V

Vijdanatilla

Guest
Arkadaşlar bu sınav için gecemizi gündüzümüze kattık kendi adıma söylemek gerekirse çok şeyden fedakarlık ettim özellikle son iki ay Bende Hakkımı helal etmiyorum bukadar insanın günahına girmekte zor demek istiyorum. Herkes Hakkında Hayırlı Olan neyse Rabbim Onu Nasip Eylesin... Kaderinizdekini yüreğinize,yüreğinizdekini kaderinize nasip eylesin ne istiyorsanız....

Rabbim dert verir kulum bana dua etsin diye.. Bu beklemenin sonu dualarımızın karşılığıdır. Allah Yar ve Yardımcınız olsun...

M

marcusore

Guest
amerikadan bir arkadaşımın bir lafı vardır severim "tanrı kendine yardım edene yardım eder" hepimiz bu sınava çalıştık acı çektik şimdi yapabileceğimiz tek şey en iyisi için ummaktır.

Tekerlekli Sandalye