ÖMSS Lisans puanı ve sıralamalarını buraya yazalım!

frankenstein

Üye
Üye
Öğrenim Durumu : LİSANS
Özür Durumu : İŞİTME ÖZÜRLÜ
-Puanı : 80.81162
Öğrenim Durumundaki Başarı Sırası : 546
Öğrenim Durumundaki Aday Sayısı : 5017

Allah hakkımızda hayırlısını versin..

SESSİZ34

Üye
Üye
Merhaba işitme özurlu olarak girdim puanim 82,05940 siralamada 3203 ama kafa takilan bişey siralamalar çok yuksek alanda siralamadi çok geride az puan alan ilklerde siralamda burasi kafami kurcaladi

hunter

Üye
Üye
lisans mezunu arkadaşlar doğru yanlış sayılarını netlerini ve aldıkları puanları yazarlarsa standart sapma hakkında da bilgi sahibi oluruz.

Genel Yetenek : doğru 17 yanlış 5
Genel Kültür : doğru 21 yanlış 5
Net : 35,5 (4 yanlış 1 doğruyu götürüyor.)
Sıralama : 653

Kendi hesabıma göre normalde 35,5 netle 60 puan almam gerekirken 79 aldım demek ki standart sapmam yüksek diye düşünüyorum.

YassaX

Üye
Üye
Herkes için Hayırlı Olsun Arkadaşlar ... Hic bir Konuda Umitsiz olmamak lazim ... Puan ve Sıralamamızın Önemli olduğu kadar , asıl önemlisi bundan sonra başlıyor... Tercih Listesi Çok Çok önem arz etmektedir... 80 puan alip; Yanlis bir tercih Sıralaması ile acıkta kalanda olabilir, 65 Puanla Güzel bir tercih sıralaması ile Atananda olabilir.. Tabiki Büyükşehirleri ve Cok Tercih Edilen İllere 60 la atanır demiyorum.. Ancak Atama atamadır, doğu - batı önemli degildir bana göre... YÜCE RABBİM HEPİMİZİN YAR & YARDIMCISI OLSUN İNŞALLAH ... Saygılar ...

hunter

Üye
Üye
özkancey; tememnilerin için tşk ederim..Tercihlerin ne zaman açıklanacağına dair bir tahminin var mı?

YassaX

Üye
Üye
hunter; Rica Ederim Kardeşim...Tercih Kılavuzu ; ÖSYM nin Resmi İnternet Sitesinde 7 İla 15 Gün Arasında Tercih Kılavuzunun yayınlanacağını düşünüyorum ... BU konuda hic bir şekilde aceleci olmamak lazim.. Bu bir süreçtir , bu aşamaya gelmekte önemlidir.. Sabırlı Olalım ve Hayır Dualarımızı Eksik Etmeyelim ...Saygılar ...

hunter

Üye
Üye
özkancey; tercih zamanında baya başını ağrıtıcaz zaten şimdiye kadar da bizi çok aydınlattın hakkını nasıl öderiz bilmiyrum.Allah senden razı olsun.

YassaX

Üye
Üye
hunter kardeşim ; Her Zaman Başımla Beraber ... Hakkım Kime Getçtiyse Helali Hoş OLsun ... Amin .. İNŞALLAH ... ALLAH HEPİMİZDEN RAZI OLSUN ... Bana Hayır Dualarınız Eksik Etmeyin Yeterli ... Tercih Zamanıda ; Sonuç Zamanıda ; Başvuru Zamanıda Buradayım ALLAH'IN İZNİYLE .... ALLAH HEPİMİZİN YAR & YARDIMCISI OLSUN ... Saygılar ...

V

Vijdanatilla

Guest
ozkancey; KUrtuluşun yok bizden...:) Allah razı olsun.. İnşallah gönlündeki isteklerinin hepsinin gerçekleşmesi dileğiyle bu kadar kişinin duaları elbet senin için hayırlıdır...

YassaX

Üye
Üye
Vijdanatilla; Amin ... İNŞALLAH ... ALLAH HEPİMİZDEN RAZI OLSUN ..Amin . İNŞALLAH :)

YassaX

Üye
Üye
zor durumda olan kardeşlirimizin öncelikle alınmasını yüce allahtan diliyorum..özkan hocam kura sonucuda acıklandımı acaba sisteme giriyorum ama bişey yazmıyor :(

sevecen53 ;Amin İNŞALLAH .... ÖMSS Sınav Sonucu Ayrı birsey; ÖMSS KURA SOnucu Apayrı birşey ... Siz ÖMSS Sonucu ve KURA Aynı Anda Acıklanacak Yorumlarına takıldınız sanirim. O yorumlar; insanların bu şekilde kafasını karıştırıyor , Her yoruma inanmayin .. Kura Başvurularınız 25 Mayıs CUma günü Sona erdi...Yani daha 5 gün oldu ... Takdir edersiniz ki bu bir süreç. Siz Kura Başvurunuzu yaptınız, bunun bir değerlendirme ve onaylanma süreci var , biraz sabırlı olmanız lazim... Bazı sitelerde duyduğunuz yorumlara inanmayin.. Kura Çekilişinin Ne zaman yapılacağı hususunda Resmi bir açıklama malesef şu anda yok.... ÖMSS - 2012 ye Kura Başvuru Tarihleri ; 14 - 25 Mayıs 2012 arasında idi ... Tahmini olarak ; Haziran Ayının İlk yarısından Sonra Kura Çekilişi Olabilir.. ÖSYM ; Yapılan Tüm Başvuruları tek tek inceliyor ... ÖSYM Merkezinde yaptığınız işlemler; Merkezde İnceleniyor , sisteme girişler kontrol ediliyor ve bunun içinde bir süreç gerekli .. Başvuruların doğru - düzgün yapılıp yapılmadığını da bakılıyor.. ÖMSS Sınav ve Kura sistemi ilk defa bu sene yapıldığı için biraz sıkıntı, acemilik, koordinasyon eksikliği gibi sorunlar mevcut ... Kura Çekilişinin Nerede, Ne Şekilde, Ne zaman yapılacağı ; DUYURULUR. ... Şoyle düşünün Kura Başvuruları yapıldı, başvurular alındı, ancak başvuranların bazıları diyelim, Kura ya girme hakkı olmadığı halde kuraya kabul edilmiş... Bu ve Buna benzer durumlar için; dediğim gibi belli bir süreç geçmeli ... Hakkınızda Hayırlısı Olsun, Sabredelim.. Saygılar ...

kurthakan

Üye
Üye
İyi güzel de herkes sıralamasını puanını yazdı fakat mesleği nedir onu yazsa iyi olur en azından herkes kendi meslek grubunu görmüş olur. Zaten çoğu mezun işletme iktisat iktisadi ve idari bilimler sosyal bilimler vs gibi bölümlerden mezunlar diye düşünüyorum

YassaX

Üye
Üye
kurthakan ; Haklısın, Detay Bilgi Olarak Meslekte Paylaşılabilir... Ben İ.İ.B.F Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkleri Mezunuyum , Örgün Öğretim ... İlk adımı ben atıp, yazayım Bölümümü ...

SESSİZ34

Üye
Üye
MERHABA arkadaşlar bu sıteyı tesaduf buldum fakat mantıksal bır süreç içinde bakıldığında 7 bın adayın içined ünivets kura ve lıselıler olacak ve kura ıle gıreceklere pek fazla kontejan ayrlmayacağı bellı. tercıhlerımızı fazla yığıntı kalabaık yerlere yazmamak gerek ıstanbul ankara gıbı bıraz uzaklaşın buyuk şehırlerden herkese allahndan dilediğini versın dılıyorum hayırlsı ne ıse o olsun kımse ümidını yıtırmesın puanlarımı guzel ben özel şirkette insan kaynakları yardımcısıyım. ıyı çalışmaalr.

YassaX

Üye
Üye
SESSİZ34; Yorum, düşünce ve paylaşımlarınız için Teşekkürler ... Zaten ; Puan ve Sıralama olarak ; Düşük olan Arkadaşlara tavsiyemiz; Büyükşehirler haric daha az tercih edilen illeri tavsiye ediyorum. Tercih Kılavuzu yayınlandığında , önümüzü net olarak görebileceğiz ... Herşeyin Hayırlısı

hunter

Üye
Üye
özkancey; s.a tercihler yaklaştı bursa dışında yazacağım illerden biri de sakarya olacak..Sakarya'da yaşayan biri olarak sakarya hakkında bana biraz bilgi verir misn? bursaya uzaklığı,sosyal yaşamı,ev kiraları,trafik,hava kirliliği v.b...

YassaX

Üye
Üye
hunter kardeşim ; A.S. Sakarya Bursa'ya yaklaşık 3 saatlik mesafede .. Ev Kiraları ; Doğalgazlı merkeze yakın 400 - 1000 TL arasında Değişir ... Merkezi Küçük, Çevre ilçeleri geniş bir yerdir.. Örneğin : Karasu, Sapanca, Hendek, Akyazı , Kocaali ... Çevre ilçeri ile merkezi arası 1 saat ve daha fazla olan ilçeler vardır.. Trafik olayı pek yoktur, cunku merkezini 1 saate tamamen gezebilirsini yürüyerek.. Sosyal Yaşam olarak merkezinde cafeleri vardir , sinema , ..Ayrıca Sapanca Gölü ve Sapanca da yine sosyal faaliyetler vardır.. Kartepe Kış Turizmi açısından 1 saatlik mesafede dedir. Hava Kirliliği çok fazla yoktur ancak nemli bir havasi vardir ... Kışın Soğuktur ... Karasu ve Cebeci Karadeniz Sahilleri vardir ..Yazın Plaj ve denize girilebilir.. 1- 1,5 saat arası mesafededir ... Yaşanabilir , merkezi küçük güzel bir şehirdir ...

SESSİZ34

Üye
Üye
Değerli arkdaşlar lutfen bu kadar polemiğe girmeyelim tercih klavuzu yayimlansin hunter bey bende bursadayim özellikle farkli şehirler hakkinda bilgi edinmenzi çok guzel ama fakat sabir gerekli ben 82 puan aldiğim halde amasya kastamonu adiyaman balikkesir taraflarini düşünuyorum emin değilim bile kuşkum var ne olcak die fakat sabir gerekli dilerim allahdan ki herkes istediği şehre gitsin benim önemli olan atanmak hakkaride olsa gitmek zorundayim evlilik için bekliyorum bu kadar bekledim atanirsam düğünumuz olcak inş deyip kendimi kandirir gibi mutlu etmek istiyorum farkindayim beklemek insani biraz çileden çikartiyor ama allaha dua edelim unutmayin herkes bir egelli birey adayidir en sağlam insan bile şuan sağlamda 2014 de bizimle tekrar sinawa girebilri kardeşim o yuzden allahdan herşeyin hayirlsini dileyin

Tekerlekli Sandalye