ÖMSS Lisans puanı ve sıralamalarını buraya yazalım!

yorgun savaşçı

Üye
Üye
lisans işitme genel kategorisi 63 puan
genel yetenek dogru 7 yanlış 1
gen
el kültür dogru 15 yanlış 13 başarı sırası 3658
ögrenim durumundaki aday sayısı 5017

YassaX

Üye
Üye
secil Hanım Kusura bakmayın ama bu yorumları yapanlarla hemen arkadaşliğinizi kesin... Yani böyle bir uygulama olabilir mi ki ... Katiyen Hayır ... Bakın Arkadaşlar bir Sınava giriyorsunuz ve Bu sınavın adı : ÖMSS - 2012 .. Ve bu sınava giren arkadaşlar sağdan soldan bilgi toplayacaklarını ; Oncelikli Olarak 3 EKİM 2011 Tarihinde Yayımlanan ÖMSS Yönetmeliğini Bulup Okuyacaklar ..Ben de paylaşayım ve Okuyun : Ba

Ardından da ÖMSS - 2012 Başvuru Kılavuzunu Detaylıca Okuyun : http://www.osym.gov.tr/dosya/1-59235/h/2012omsskilavuzyeni220-2-2012.pdf

Şu anda Baraj olup olmadiğini kimse bilemez ... Çünkü ÖMSS nin bir öncesi yok. Tercih Kılavuzu yakında yayınlanacak, orada göreceğiz diğer Detayları.. Benim Kişisel Fikrimi sorarsaniz, Baraj olmayacağını düşünüyorum ...

Secil Hanım ; 3 EKİM 2011 Yönetmeliğinden bir bölümü paylaşıyorum ....

Yerleştirme
MADDE 15 ‒ (1) Özürlü adaylar ÖMSS ve/veya kura işlemleri sonuçlarına göre Devlet memuru kadrolarına yerleştirilir.
a) ÖMSS sonuçlarına göre yerleştirme;
1) Adaylar, kadrolara; eğitim durumları ve özür gruplarına ilişkin şartları taşımaları kaydıyla, ÖMSS puanları, tercihleri, kadro sayıları ve koşulları gözönünde tutulmak suretiyle yerleştirilir. Yerleştirme işlemlerinde, diğer koşullar saklı kalmak kaydıyla, yerleştirmenin yapıldığı tarihte aynı adaya ait geçerlilik süresi bitmeyen sınavlardan alınan en yüksek ÖMSS puanı dikkate alınır ve aynı puanı alan adaylar arasından diploma tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde yaşı büyük olana, her ikisinin de aynı olması durumunda ise sınav sonucu yeni açıklanan adaya öncelik tanınır.

Saygılar ...

secil

Üye
Üye
Özkan bey;3 Ekim 2011 tarihli yönetmenliği okudum.tesekkür ederim paylaşımınız için.

YassaX

Üye
Üye
secil hanım ; Rica Ederim ... Mutlaka Faydası Olacaktır ... Saygılar ...

enes1993

Üye
Üye
Genel Yetenek Testi 30 0
Genel Kültür Testi 19 5
ÖMSSP1 Puanı 91.28938
Öğrenim Durumundaki Başarı Sırası 484
Öğrenim Durumundaki Aday Sayısı 47334

YassaX

Üye
Üye
enes1993 bey ; Tebrikler .. Hakkınızda Hayırlısı Olsun ...

hunter

Üye
Üye
özkancey; s.a..belki çok saçma bir soru olacak ama daha önce hiç tercih kılavuzu doldurmadığımdan kafama bir soru takıldı: Misal benim sıralamam 500 ve 10.tercihim samsun meb,bir başkasının sıralaması 600 ama onun 1.tercihi samsun meb..bu kadro için hangimiz daha şanslı oluruz..

YassaX

Üye
Üye
hunter kardeşim A.S. Estagfurullah ... Kardeş; Puani ve Sıralaması Yüksek Olan Her Zaman , Her Koşulda Diğer Adayın; Önüne geçer ... Samsun İçin Soruyosun anladığım kadarıyla ; Bu durumda sen diğer ilk 9 Tercihine Yerleşmessen ve Samsunda 1 Kontenjan var diyelim, Samsun'u sizin ikinizden başka secen yoksa ( Samsun; Sıralama 400 , başka biri de seçmedi ise ) Sen atanırsın, 600. sirada olan aday 1. tercihi olsa da ... Biraz karışık anlattim sanirim ama , cevabı ancak bu şekilde verebilirim

hunter

Üye
Üye
özkancey; tşk ederim aslında kafama takılan 1.tercihi olması ona avantaj sağlar mı diye?? cevabımı aldım..

YassaX

Üye
Üye
hunter ; Rica Ederim .. Anladim.. Puan Yuksekliği önceliktir.. Eşitlik Durumlarında iş değişir.. O biraz karışık konu ve eşit olmasi cok cok zor .. Tercihler Aynı , Puanlar vs aynı denk gelmesi biraz zor .. Eski Özürlü Sınavların cok yaşanıyormuş.. Cunku; sadece sınava girdiğin ili tercih edebildiğinden, puanlarda yakın olunca, eşitlik cok oluyormuşş .. Neyse Kısaca; Puani Yuksek Olan Avantajlı.

ali_aksoy26

Üye
Üye
İyi günler arkadaşlar LİSANS PUANIM 82 KÜSÜR SIRALAMA 400 KÜSÜR SİZCE ATANABİLİRMİYİM

hunter

Üye
Üye
ali_aksoy26 ; tercih kılavuzu yayınlanıpta kaç lisans mezununun alıancağı belli oluncaya kadar bişey demek güç..ama tahmini o sıralamayla atanma şansınız yüksek diyebilirm..

YassaX

Üye
Üye
ali_aksoy26 ; Kardeşim bu konuda seninle telefonla da konuştuk ... Önceliğin; istediğin iller... Gümüşhane ve cevresinde Lisans Kontenjanı olduğu takdirde ; şansın yuksek ... Tahmin ediyorum senin istediğin Diyanettende Kontenjan olacaktır... Tercih Kılavuzu yayınlandığında tekrar iletişime gecelim.. Hakkında En Hayırlısı Neyse O Olsun ...

paraz80

Üye
Üye
ozkancey bey bölümüm sınıf öğrt. 74.0414 sıralama:1451 aday sayısı:5017 sizce atanma durumum olabilir mi?

YassaX

Üye
Üye
paraz80 bu konuda net bisey soylemek zor.. Tercih Kılavuzunun yayınlanmasini bekliyoruz. Alimlar nasil olacak, kac tane lisans alinacak, özel şartlar ne olacak bilemiyoruz.. Puaniniz bence iyi .. Güzel bir Tercih Sıralaması ile şansınızın yüksek olduğunu dusunuyorum...

Saygılar ...

faruks63

Üye
Üye
ÖZkan Bey ßenim kafama takılan bir Soru Var .. KuruL meseLesi yani diyeLim ki HErşeyim uyumLu Raporlarımda Tercihlerimde bir Sıkıntı yok peki KuruLun Keyfi onayLamaması gibi bir durum olabilir mi ? MaLum MüLakatLarda Torpil dönüyor .. Kurulu birazda Buna benzetebilirmiyiz Tedirgin olduğun bir konu bu yorum yaparSan Sevinirim Özkan bey SayqıLarımLa..

YassaX

Üye
Üye
faruks63 bey ; 3 EKİM 2011 Tarihinden Yayınlanan ÖMSS Yönetmeliğine göre Atama sonrasında ; atandığın kurumda 5 kişilik bir komisyon toplanıp; bir değerlendirme yapacaklar ... Ancak bu değerlendirme Yüzyüze mi ( Yani Mülakat Şeklinde mi ? ) yoksa Evrak bazında mı ( Özürlü Raporu, Sınav Sonuçları , diğer evraklarımız ) olacak henuz net değil ... Buradaki ana amaç; atandiğin iş işe Özrünün uygun olması ... Burada yüzyüze mülakat olursa; nerelerde çalıştın, ÖMSS sonucuna kadar çalışıyor muydun, rahatsızlığının iş hayatına olumsuz etkileri neler vs soruları olabilir... ÖMSS nin bir Öncesi olmadiğindan ancak bu tarz yorumlarda bulunuyorum ...Yani şoyle bir Durumda olabilir : Evrak Bazında Derken; O komisyon yüzyüze sizi görmeden; sadece Özürlü Raporu, Sınav Sonucu , Atandığın işin nitelikleri, Diğer Evrakları görüp kendileri direk uygunluk verip ya da vermeyebilirler ..Ayrıca bir Örnek Vereyim : İşitme Engelli bir KArdeşimiz bir yeri tercih etti, Orada da Telefonlara bakmasi gereken bir yer .. İşitme Engelli kardeşimin Raporunda ; Duymayi Gerektiren İşlerde Çalıştırılamaz diyor ... Komisyon Bu acıdan bakabilir ... Burada Komisyon ya da Mülakatta insanlarin aklina ilk gelen Torpil Oluyor ancak ; Atanarak Komisyon Karşısına gidildiği icin; Komisyon adamini nasil atayacak. Hadi bir yedek bir asil atansa , komisyon secim yapsa, anlarim torpil olayini.. ÖMSS nin bu komisyonunda bu tarz torpil vs olmasi mantıken uygun değil.. Başka bir Örnek ; Ayakta Durmayi Gerektiren bir iş var ; Ancak Atanan kisinin Raporunda ; Çalıştırılamayacağı İş Alanları Kısmında ; Ayakta Durmayı Gerektiren işlerde calisamaz diyor .. O Yuzden bu uygunluk cok mantıksız birsey degil.. Tercih Listesi olustururken, yazılacak kurum, il ya da ilçe, işin niteliği cok cok önemli .. Cok iyi araştirip oyle tercih yapmak gerektiğini dusunuyorum.. Gerekirse Kurumu arayip ; bu işin niteliği , neler yapıldığı öğrenilebilir... Kurumların keyfi olarak ; Uygunluk vermemesi diye bisey olamaz.. Ola ki Keyfi bir uygulama yaşandı, gidip dava açma hakkı her zaman mümkündür.. O pozisyona düşülmez İNŞALLAH ...

faruks63

Üye
Üye
Özkan Bey aÇıkcası bende böyLe düşünmüştüm..atamalar gerçekleştiği zaman kuruL uygunLuk açısından inceLer gerek fiziki gerekse de beLgeler bazında bir inceleme söz konusu olacaktır..yorumların için çok ama çok teş.ederim Özkan bey SaygıLar..

YassaX

Üye
Üye
faruks63 bey ; Düşünceler genelde ortak zaten ... Rica Ederim ... Her zaman elimizden geldiği kadar yorumlarda bulunuyoruz... Cok fazla da yanılmıyoruz.. Sadece Gidişatı az çok tahmin edip, Öngörülerde bulunuyoruz.. Umarim mülakat ya da komisyon işi engelli kardeşlerimiz açısından zorlu gecmez, en hayırlı şekilde sonuclanır ... Atandıktan sonra Komisyondan gecememek cok aci verici olur ... O kadar Çalışmışsın, emek vermissin, sıralamada dereceye girip, Atamalarda da atanmissin ve Uygunluk alamamissin.. Ne kadar Büyük bir Hayal Kırıklığı olur ... Umarım Hic bir engelli kardesim bu duruma düşmez... Bir Engeliyle mücadele eden kardesimin bir de boyle bir sey yasamasini düşünmek bile istemiyorum.. Herkesin Hakkında En Hayırlısı Neyse O Olsun ...

Saygılar ...

quetzalcaan

Üye
Üye
selam arkadaşlar ben de puanımı ekleyeyim
öğrenim durumu: lisans
özür durumu: genel
sıralama: 217

Tekerlekli Sandalye