ÖMSS Lisans puanı ve sıralamalarını buraya yazalım!

hunter

Üye
Üye
özkancey; tşk ederim..Kısmet bakarsın komşu oluruz..

SESSİZ34

Üye
Üye
özkan bey bende sakarya doğumluyum akyazidan normalda artvinliyim ama skaryaa benim için kasaba gibi yer sakin

hunter

Üye
Üye
sesiz34; sen sabah sabah ne içtin?? ne polemiği ya?? sadece sakarya hakkında bilgi aldım o kadar?? polemikle ne alakası var??

SESSİZ34

Üye
Üye
Hunter bey siz bursada nerede oturyorsunzu ne işle meşgulsunz

SESSİZ34

Üye
Üye
Hayir hayir yani kendinzi fazla şu şehir bu şehir kaptirmayin onu demek istedim bir arkdaş enirde yazdi aam hakkariye gitti yani demek istediğim şey tercihidne istediklerini yaz hangisi olursa keşke yazmasaydim deme

hunter

Üye
Üye
sessiz34; yıldırım tarafında oturuyorum son 3 yıldır rahatsızlığım dolayısıyla çalışmıyorum daha önceleri muhasebecilik yaptım. siz?

SESSİZ34

Üye
Üye
Bende yildirimdayim hacivat mah tarafinda işitmem de sorun var sadece daha önce kargo şirketinde müşteri temsilciydim sonra çikip eurosorve guvenlik şirkentinde insan kaynaklari yardimcisi olarak başlaim hala daha ayni işdeyim

hunter

Üye
Üye
sessiz34; ömss sıralamam 653.tahminim bursa zor da yakın yerler balıkesir,bilecik,sakarya olur gibi duruyor.bende hazır sakaryalı bir arkadaş bulmuşken biraz bilgi alayım dedim...tabii her ihtimale karşı son tercihlere doğu illeri de yazıcam..

SESSİZ34

Üye
Üye
hunter bey şunu ıyı bılmelısın yuksek puan alan atanır dıe bişey yok bak mesel yukesk alanlar batı yazdıkca yığılma olacak ve nasıl olca puanım yuksek ne işi var doğuda deyıp umursamazalar ve bu arada puanları 70 lerde olanlar doğu yazdıkça kazancak bu şekılde olabılır ancak ben bıle 82 paunda 3203 uncu sırada olmama rağmen adıyaman bolu balıkkesır bilecik sınop gıbı yerlerı yazmayı düşünuyorum ama bu değişebılrı bır fıkrıdır şehırlerın puan bazları acıklanınca bellı olur herşey

secil

Üye
Üye
selamlar,sonuçlar herkes için hayırlı olur inşallah,puanı iyi olan arkadaşlar umarım istedikleri yerlere atanırlar.bnde iktisat mezuyum ama puanım pek iyi deil.samsun ilindeyim.samsun da karadenizin en güzel şehirlerindendir.tercihlerinizde samsunuda unutmayın:)

YassaX

Üye
Üye
özkancey; tşk ederim..Kısmet bakarsın komşu oluruz..

hunter kardeşim; Rica Ederim .. Nasip Kısmet Belli mi Olur... Hemotoloji açısından ve Bursa'ya yakınlık açısından; Komşu ilimiz Kocaeli'yide tercihlerin arasına alabilirsin... Kocaeli Üniveristesi Tıp Fakültesi Hastanesi var Umuttepede ... 2-3 Kez gitmiştim..O açıdan sana fayda sağlar ... Yakınlık olarakta sanirim Bursa'ya 2,5 saat civarinda... Gerci Sanayi Şehri KOcaeli, belki Hava Kirliliği biraz aha fazla olabilir, ayrıca bir cok kez gittim, ama uzun süreli kalmadim tabiki de .. Zaten Soylememe gerek yok; Yalova komşunuz, Gölcük, Değirmendere , Sahil Güzergahı, tabiki de Kontenjan açılırsa... Benim ilk aklıma gelenler bunlar Hakkında Hayırlısı Olsun ...

tufan01

Üye
Üye
özkan kardeş sen bu işlerden anlıyorsun sana bir danışayım dedim ben ömss ye genel özürlü önlisan olarak girdim puanım 79.612 sıralmam 6950 kişiden 724. sence ben biryerlere girebilrimiyim cevap verirsen sevinir adanan sevgiler

YassaX

Üye
Üye
secil hanım ; Güzel Temenni ve Duygularınız için Çok Teşekkürler.. Samsun da çok kısa bir süre kalmıştım. Çiftlik Caddesi Meşhur olan bir Şehrimiz .. Bende Güzel Bulmuştum :)

YassaX

Üye
Üye
tufan01 bey ; Teşekkür Ederim Yorumlarınız icin .. iyi puan almissiniz tebrik ederim.. Net olarak konuşmam mümkün değil ancak; Tercih Kılavuzu yayınlandığında; Secimleriniz cok cok önemli ... İzmir, İstanbul, ANkara ve Batı İlleri olarak Çok Tercih Edilen illeri ; Sadece Tercih Listesine koymayın bence .. Farklı Alternatifler de yazanizi öneririm.. Net olarak konusmak icin ; Tercih Kılavuzunu beklememiz lazim.. İyi bi Tercih Sıralaması ile ilk atamada da şansınız yuksek diye düşünüyorum ... Saygılar ...

tufan01

Üye
Üye
gülay sen işine bak bence h erkez ömss puanı paylaşabilir hemen heryerde ayrım yapmayı nekadar sever olduk ya biz

tufan01

Üye
Üye
yorumunuz ve verdiğiniz bilgiler için ben teşekkür ederim allah herkezin gönlüne göre versin ben zaten adana ve çevresi diye düşünüyorum batı ileri hem şansım az olur hemde memleketime uzak olur.

YassaX

Üye
Üye
1. Mesajınınıza Cevaben : tufan01 bey; "" gülay sen işine bak bence "" ---> bu tarz yazılara gerek yok bence .. Üslübumuza lütfen dikkat edelim ... Tamam gülay hanım ; sadece lisanslar paylaşım da bulunsun gibi bir yaklaşım göstermiş ve orada kalmış o durum... Biz yöneticiler olarak ; Buraya lisanslar yazar , başkası yazamaz demediğimize göre ve yazılan sorulara ; mezuniyet göz etmeksizin cevap verdiğimize göre , lütfen polemik oluşturacak yazılardan kaçınalım. Ortak bir amacımız var ; oda ÖMSS - 2012 ...

2. Mesajınınıza Cevaben tufan01 bey ; Rica Ederim ... Amin . İNŞALLAH ... Hakkınızda Hayırlısı Olsun ...

hunter

Üye
Üye
ösym 2012/1 kpss tercihlerinde kadro dağılımı belli oldu..lise:2.854 önlisans:4.776 lisans:9.737 toplam:17.387... ömss kadro dağılımı için bir ipucu olabilir mi??

YassaX

Üye
Üye
hunter kardeşim ; bana kalırsa pek ipucu olmaz düşüncesindeyim ... Bizde Ayrıca ; Engel Gruplarıda var ... Görme, işitme, zihinsel, genel.. Ayrıca ; bir de Kura Sistemi var ... Bu açılardan bakıldığında pek karşılaştırma mantıklı olmaz gibi .. Bizim Kontenjanlarda farklı özel Şartlarda olabilme ihitimali olabilir.. Bekleyip Göreceğiz ... Bir de yukarıda verdiğin istatistiklere gore ; KPSS Lİsans , Ön Lisans , Lİse Başvuru Sayısı da bence önemli .. Lİsans 9.737 diyor ancak ; başvuru sayısı epey yüsektir , Ön Lisans ve Lise ye göre ... Benim düşüncem de bu şekilde ... Saygılar

secil

Üye
Üye
Özkancey;Belki bilginiz vardır diye size sormak istedim baraj 50 puan diyolar ne derece doğru bilemiyorum.Birde,puanı ve sıralaması aynı olan kişilerde isme göre alfabetik sıralamaya bakıyolarmış,mesela ben s harfle c harfli kişi önce oldugu için o atanırmış.Özkan bey Samsun da kaldığınız belli meşhur çiftlik caddesini unutmamışsınız:)

Tekerlekli Sandalye