ÖMSS lise duzeyi puan durumu?

M

marcusore

Guest
bu sınav ilk defa yapıldı kılavuzda ne olacağı belli değil. benim kendi tahminim kpss kılavuzu gibi olabilir. yani memur / tahsilat memuru/ santral operatörü gibi. tek fark yanında ek bilgi yani özüre göre ( ayakta durmayı gerektiren durum. görmeyi duymayı gerektiren ) kodların olabileceği. tabi bu benim tahminim

YassaX

Üye
Üye
YassaX Bey, tercih yaparken kendimize uygun işleri tercih etmemiz gerektiğini söylediniz. Peki tercih kılavuzunda hangi işte çalışacağımız da yer alır mı yoksa sadece hangi devlet binasında çalışacağımız mı yer alır. Sonuçta bir devlet binasında çak değişik iş kolları olabiliyor. hata yapmamak adına bu konuda nasıl bir yol izlemeliyiz.

Ayrıca sitedeki emeğinizden dolayı çok teşekür ederim. Allah Razı Olsun.

namso42 ; Rica Ederim ... Amin . İNŞALLAH ... ALLAH HEPİMİZDEN RAZI OLSUN ....

Tercih Kılavuzunda Şu şekilde ibareler olabilir : İstanbul Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdülüğü ; Memur Kadrosu gibi ; Yani İl yazar varsa ilçe yazar ; Kurum Adı yazılır ; Eğer Meslek istenmiyorsa ;Düz Memur olarak ifade edilir .. Ancak ; Kendinize Uygun İşler secmek derken ; yazacağınız Her yeri ; gerekirse Telefon edip sormalisiniz Kurumua ; Burada Hangi gorev yapılacak vs vs seklinde ... Bazılarında da Yazaca ; Büro Memuru gibi ; Mesela Sosyal Çalışmacı gibi ; Bilgisayar Operatörü gibi vs vs ...

Ayrıca ; Değerlendirmede tercihler ayrı ayrı listeler oluşturulmadan özel şartlar halinde (aynı KPSS'deki B Grubu Kadroların statüsü gibi; sadece Lisans, Önlisans ve Ortaöğretim olarak değerlendirilecek olup, listede özel kodlar olacaktır. Örneğin 2225 Mebden onaylı bilgisayar sertifikasına sahip olmak, 3274 önlisans muhasebe mezunu olmak, ek ilave kodlar olacaksa atıyorum 1115 Genel özürlü, 1116 işitme özürlü vs vs gibi durumlar.) yapılacaktır.

Hata yapmamak adına ; Tercih Kılavuzu yayınlandığında ; O Kılavuzu cok cok iyi incelemeniz ; araştırmalarınızı güzelce yapıp ; Tercih Listelerini ona göre oluşturmanız gerekmektedir ... Özellikle ; Kontenjanların yanında yer alan Özel Şartlara cok cok dikkat edin ... Eğer ; Özel Şart Olupta ; yazdiniz ve O Özel Şartı Taşımadığınız Takdirde ALLAH Korusun Atamanız İptal olur ....

Saygılar ...

Son düzenleme:
M

marcusore

Guest
kanımca bu ilk atamalarda çok hatalarla karşılaşacaz. umarım hepimiz dikkatli olur sakince tercihlerimizi yaparız. Şu sıralar çok duyduğum kim önce tercih yaparsa o öncelik verilecek gibi laflar dönüyor (hem kpss hem ömss için) eğer çevrenizde böyle konuşanlar varsa lütfen dikkate almayın.

YassaX

Üye
Üye
Zaten Sanal Ortamda ; Soylenenlerin % 80 - 90 ı ; Hikaye ... ÖMSS ilk defa yaplıyor, Kurumlarımızın bilmediklerini ; Sanal Ortamda sanki oyle olacakmis gibi anlatıyorlar ... Başka sitelerdeki yorumlara karışamam ama ; Sitemizde ÖMSS Konularında Yapılan Her yorum ; hepimizi bağlar ... Herkes dikkatli, anlaşılır Sade Yorumlarda bulunmalı; kaynağı mutlaka belirtilmeli ; kendi yorumu ise de mutlaka da onunda bilgisi verilmelidir... Duyumlara göre yapılan yorumlara; sıcak bakmıyorum ; gerekli yorumlarımı da altına yapıyorum ...

Saygılar ...

M

marcusore

Guest
sadece sanal ortamdan bahsetmiyorum. çevredeki insanlar bile bilip bilmeden konuşuyor. bu yukarıda bahsettiğimi hastanede çalışan bir personelden duydum. biraz sinirlendim çünkü zaten bir stress içindeyiz ve ekstradan bazı insanların konunun ne olduğunu bilmeden atıp tutmalarından daha da stressleniyoruz.

YassaX

Üye
Üye
marcusore; Hocam Kulaklarını Tıka; 3 Kuruma Odaklan : 1-) Devlet Personel Başkanlığı 2-) Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 3-)ÖSYM .... Gerisi Hikaye ... Bu Kurumların Tepesindeki Bakanlar ya da Başkanlar bir açıklama yaparsa ya da Bürokratları Açıklama yaparlarsa ; onlara bakman yeterli ... Haa bir de Bizim Siteye de Bakabilirsin :)

M

marcusore

Guest
saol hocam. ama saygı duyduğun bilgili saydığın insanlardan bu saçmalıkları dinleyince insan fıtırıyor

YassaX

Üye
Üye
marcusore ; valla ben 8-9 Aylık ÖMSS Serüveninde ; Neler Duydum ve Kimlerden Duydum bir bilseniz şaşar kalırsınız ... Fıttırmaya, Sinirlenmeye, Stres ve Sıkıntı yaşamaya hic gerek yok ... Zaten Herşey ; Olacağına varır ... YÜCE RABBİM Hayırlıysa Nasip Etsin Zaten ...

M

marcusore

Guest
inanırım. bazen bakıyorum da herşeyi bildiğini sanan ama birşey(!) bilmeyen o kadar çok kişi yorum yapıyorki her konuda.

YassaX

Üye
Üye
Hayırlısı Olsun Diyelim ... Sabredicez , Beklicez ve Dua Edicez ...

YassaX

Üye
Üye
alev_b ; Evet Malesef Başka Care Yok ..Yaklasık 9 Aydır ( 3 EKİM 2011 Tarihinde Yayımlanan ÖMSS Yönetmeliğinden Bu yana ) Sabrediyoruz ... ALLAH HEPİMİZİN YAR & YARDIMCISI OLSUN ...

alev_b

Üye
Üye
YassaX; Evet siz uzunca bir zamandır bu sürecin içindesiniz üye olmadan önce de takip ediyordum yorumlarınızı,

Moderatörün son düzenlenenleri:

YassaX

Üye
Üye
alev_b hanım ; gücümüz yettiğince ; dilimiz döndüğünce soruları cevaplamaya çalışıp, merak edilen konuları aydınlatmaya gayret ediyoruz.. Ayrıca Faydalı gördüğüm bilgileri de sitemizde paylaşıp ; her üyemizin yararlanmasına çalışıyoruz ... Bizim için işin En Zor Yanı Şu : ÖMSS Sınav ve ÖMSS Kura İlk Defa Yapıldığı için ; Bir örneği ; bir öncesi yok ... Uygulama ilk olduğu için sancılar çok fazla ... Herşeyin ilki sancılıdır ... Ayrı bir konu da şu : Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'da yeni kuruldu .. Bir çok kurum ; Aile ve Sos. Pol. Bakanlığının Bünyesine geçti .. ÖMSS nin Sorumluluğu da ; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında olduğu için ; hepsi üst üste geldi ... Zaten Kurumlarımızda malesef Kurumsallık olmadığı için ; bunun zorluklarını cok fazla yaşıyoruz ... Sabredemiyoruz ; bu sebeple bir cok dedikodu çıkıyor ... Ne sorularla karşılaştığımı görseniz Şaşar Kalırsınız ... Lise Türünde ; ÖMSS 'de ilk 20 de olan bir kişi bile yerini garanti göremiyor ... ALLAH HEPİMİZİN GÖNLÜNDEKİNİN HAYIRLISINI NASİP ETSİN İNŞALLAH ...

cinbomlu36

Üye
Üye
arkadaş lar yapacağımız tercıhlerı taban puan yanı kapanış puanı olarak dıkkat ederek yapmalıyız vereceğınız kurmun kaç puanla kapandığına mutlaka bakın da sağlıklı olur atamanız

derderbo

Üye
Üye
aynen oyle yapmaliyiz bu sefer olacak insallah

black__magic

Üye
Üye
benimde puan 83.24
sıralamam 2640

Tekerlekli Sandalye